Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή maps που έχει προεγκατεστημένη το iPhone πρέπει να έχεις Internet για να κατεβάζει τους χάρτες.

Μπορείς να βάλεις όμως προγράμματα navigation όπως το navigon ή το sygic και τότε δεν χρειάζεσαι Internet. Έχει τους χάρτες αποθηκευμένους στη συσκευή (όπως το omnia).

 

Μαλιστα, ευχαριστω πολυ αλλα εχω ακομα μια ερωτηση. Μπορω να κατεβασω εφαρμογη απο το internet ειτε αυτη ειναι navigation ειτε οποιοδηποτε αλλο προγραμμα και να την εγκαταστησω σε ενα jailbroken iphone 3gs; (εννοω εκτος cydia ή appstore)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεχρι τελος της εβδοαμδας θα εχουν παραλαβει...

 

Πληροφοριακα παντως, στην vodafone μου ειπαν οτι στα πιο πολλα καταστηματα της Ελλαδος θα εχουν διαθεσιμοτητα μετα τις 15.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν 5' είχα επικοινωνία με vodafone από το τμήμα πωλήσεων (για μια αίτηση φορητότητας που έχω κάνει) και η κοπέλα στην άλλη γραμμή όταν της είπα ότι εμένα με ενδιαφέρει πακέτο που να δίνει το καινούργιο iPhone 3Gs, μου λέει την πρώτη φορά " Δεν έχουμε ιδέα πότε θα έρθει" και προς το τέλος πάλι της συνομιλίας μου λέει " Η συσκευή που ενδιαφέρεστε μπορεί να κάνει και 3 και 4 μήνες να έρθει" ... ! Τι να πω;;;

I'm speechless.. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια .. μήπως αυτό εδώ σε βοηθάει ... ???

 

εχεις δικιο ρε φιλε επρεπε να τον δω στον γερμανο . δεν μου περασε απ το μυαλο.....thx

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν 5' είχα επικοινωνία με vodafone από το τμήμα πωλήσεων (για μια αίτηση φορητότητας που έχω κάνει) και η κοπέλα στην άλλη γραμμή όταν της είπα ότι εμένα με ενδιαφέρει πακέτο που να δίνει το καινούργιο iPhone 3Gs, μου λέει την πρώτη φορά " Δεν έχουμε ιδέα πότε θα έρθει" και προς το τέλος πάλι της συνομιλίας μου λέει " Η συσκευή που ενδιαφέρεστε μπορεί να κάνει και 3 και 4 μήνες να έρθει" ... ! Τι να πω;;;

I'm speechless.. !

 

Ψέματααααααααααα... αφού πήραν πολλοί τη συσκευή από παρασκευή 31 Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

Ψέματααααααααααα... αφού πήραν πολλοί τη συσκευή από παρασκευή 31 Ιουλίου

 

Δεν της είπα κάτι στο τηλέφωνο, ούτε έδωσα συνέχεια στο θέμα.. ούτως ή άλλως θα επικοινωνήσει την επόμενη βδομάδα ξανά μαζί μου ... Άλλωστε όπως έχω πει κ παραπάνω, σε γνωστό μου από κατάστημα vodafone έχω πει να μου κρατήσει μια συσκευή μόλις παραλάβει.. οπότε και περιμένω με αγωνία τηλέφωνό του... Ελπίζω - το καλό που τους θέλω δλδ- το αργότερο μέχρι 10 Σεπτεμβρίου να έχουν νέα παραλαβή...!!(γιατί μετά θα "αναγκαστώ" να πάρω την κλειδωμένη της Αγγλίας ή να το αφήσω τελείως για να πάρω το "μετά 3gs μοντέλο" - όταν κ όποτε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν 5' είχα επικοινωνία με vodafone από το τμήμα πωλήσεων (για μια αίτηση φορητότητας που έχω κάνει) και η κοπέλα στην άλλη γραμμή όταν της είπα ότι εμένα με ενδιαφέρει πακέτο που να δίνει το καινούργιο iPhone 3Gs, μου λέει την πρώτη φορά " Δεν έχουμε ιδέα πότε θα έρθει" και προς το τέλος πάλι της συνομιλίας μου λέει " Η συσκευή που ενδιαφέρεστε μπορεί να κάνει και 3 και 4 μήνες να έρθει" ... ! Τι να πω;;;

I'm speechless.. !

 

πραγματικα σηκώνεις τα χέρια ψηλά με αυτα που ακους.Βεβαια πρέπει να λάβουμε υπόψιν οτι και οι πωλητες-τριες της βοντα μην έχοντας σωστη ενημέρωση λενε οτι θέλουν .Τι φταίνε και αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. εχω το iphone 3g και το απογευμα θα εχω το iphone 3gs μπορω να περασω μεσω itunes αυτουσια τα αρχεια μου,τηλ.καταλογο,φωτογραφιες βιντεο κλπ στο 3gs; και αν ναι με ποιο τροπο;
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. εχω το iphone 3g και το απογευμα θα εχω το iphone 3gs μπορω να περασω μεσω itunes αυτουσια τα αρχεια μου,τηλ.καταλογο,φωτογραφιες βιντεο κλπ στο 3gs; και αν ναι με ποιο τροπο;

Μόλις θα το συνδέσεις θα σε ρωτήσει αν θες να το σετάρεις ως τελείως νέο ή από το backup του προηγούμενου. Αν επιλέξεις το δεύτερο θα τα φέρει όλα όπως τα έχεις τώρα στο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα καταφερα και το πηρα απο vodafone ασπρο 32gb

 

Αν μπορεις να μας πεις απο ποιο καταστημα το πηρες και ισως αν εχει αλλα διαθεσιμα θα ητανε πολυ εξυπηρετικο...Ακομη δεν μου εχουν στειλει καποιο μηνυμα απο τα καταστηματα που εχω κανει προκρατηση και πολυ φοβαμαι οτι παει για Σεπτεμβριο η ολη φαση! Αν παρ' ελπιδα καποιος εχει κανει καμια προκρατηση και δεν γουσταρει να προχωρησει στην αποκτηση του 3Gs, ενδιαφερομαι για ενα 32αρι ασπρο(απο καποιο καταστημα vodafone λογω επιδοτησης)...λεμε τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να μας πεις απο ποιο καταστημα το πηρες και ισως αν εχει αλλα διαθεσιμα θα ητανε πολυ εξυπηρετικο...Ακομη δεν μου εχουν στειλει καποιο μηνυμα απο τα καταστηματα που εχω κανει προκρατηση και πολυ φοβαμαι οτι παει για Σεπτεμβριο η ολη φαση! Αν παρ' ελπιδα καποιος εχει κανει καμια προκρατηση και δεν γουσταρει να προχωρησει στην αποκτηση του 3Gs, ενδιαφερομαι για ενα 32αρι ασπρο(απο καποιο καταστημα vodafone λογω επιδοτησης)...λεμε τωρα :p

 

Στον Πειραια στο καταστημα της Γρ. Λαμπρακη. Μου το εδωσαν αμεσα χωρις να εχω κανει καμια κρατηση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει on line αίτηση ενδιαφέροντος στην cosmote πριν καμμιά βδομάδα. Με παίρνει η κοπέλλα πριν λίγο μου λέει να σας πω τα νέα προγράμματα , της λέω έχω ήδη πρόγραμμα και σύνδεση κ.λ.π. , θέλω την συσκευή μόνο.

 

Μου λέει να δω το πάγιο σας , αν είναι να την πάρετε με ανανέωση του συμβολαίου σας . της λέω ΟΚ . Με βάζει αναμονή πέντε λεπτά και μετά μου λέει : "Αφού δεν θέλετε να κάνετε καινούργια σύνδεση , καλύτερα να περάσετε απο κάποιο μαγαζί , να δείτε αν υπάρχει το τηλέφωνο" Της λέω είμαι στην Ιο που δεν υπάρχει μαγαζί , γιαυτό έκανα online αίτημα μπας και με εξυπηρετήσετε τόσα χρόνια πελάτης με πολύ μεγάλους λογαριασμούς . Τι να σας πω μου λέει , ότι νομίζετε και το κλείνει...

 

Αντε γειά , οπότε ή απο Σεπτέμβρη, ή να βρώ κανένα φίλο Αθήνα να μου το ξεσκαλώσει απο πουθενά . Αυτήν την έξυπνη τηλέφωνική υπηρεσία τι την βάλανε δεν κατάλαβα ...

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει on line αίτηση ενδιαφέροντος στην cosmote πριν καμμιά βδομάδα. Με παίρνει η κοπέλλα πριν λίγο μου λέει να σας πω τα νέα προγράμματα , της λέω έχω ήδη πρόγραμμα και σύνδεση κ.λ.π. , θέλω την συσκευή μόνο.

 

Μου λέει να δω το πάγιο σας , αν είναι να την πάρετε με ανανέωση του συμβολαίου σας . της λέω ΟΚ . Με βάζει αναμονή πέντε λεπτά και μετά μου λέει : "Αφού δεν θέλετε να κάνετε καινούργια σύνδεση , καλύτερα να περάσετε απο κάποιο μαγαζί , να δείτε αν υπάρχει το τηλέφωνο" Της λέω είμαι στην Ιο που δεν υπάρχει μαγαζί , γιαυτό έκανα online αίτημα μπας και με εξυπηρετήσετε τόσα χρόνια πελάτης με πολύ μεγάλους λογαριασμούς . Τι να σας πω μου λέει , ότι νομίζετε και το κλείνει...

 

Αντε γειά , οπότε ή απο Σεπτέμβρη, ή να βρώ κανένα φίλο Αθήνα να μου το ξεσκαλώσει απο πουθενά . Αυτήν την έξυπνη τηλέφωνική υπηρεσία τι την βάλανε δεν κατάλαβα ...

 

Μόνο εσένα πήρανε όμως ... γιατί εγώ που έκανα από την πρώτη μέρα που βγήκε η αίτηση ... και η VF και η Cote με "προώθησαν" ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσένα πήρανε όμως ... γιατί εγώ που έκανα από την πρώτη μέρα που βγήκε η αίτηση ... και η VF και η Cote με "προώθησαν" ...

 

και εμενα επισης....με εξαιρεση εκεινο το ηλιθιο mail της vodafone,h cosmote της οποιας ειμαι συνδρομητης 8 χρονια σχεδον,ουτε φωνη ουτε ακροαση:X

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους είμαι νέος σχετικά στη “παρέα” κ έχω κ γω μια ερώτηση….

Έχει πάρει κανείς από σας το 3gs με αναβάθμιση συσκευής από cosmote???

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελετε να βρειτε iphone πρεπει να ξεκινησετε να πατε σε διαφορα καταστηματα και εγω και ο ξαδερφος μου ετσι καταφεραμε και το βρηκαμε. Εαν περιμενετε να το βρειτε τηλεφωνικα τζαμπα παιδευστε
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει και σε άλλους η μπαταρία τόσο λιγο;Γιατί εμένα μου κρατάει μία μέρα χωρίς πολύ χρήση.Από χθες το βραδυ μεχρι σήμερα το πρωι που το είχα ανοιχτό έπεσε 30%
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ και φρίκαρα.

Μετά ανακάλυψα όμως πως είχα ξεχάσει ανοιχτό το Push και αυτό μου το έκανε το θέμα.

Kλείστο και θα δεις θαύματα! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η φορτιση κ εμενα ετσι κρατουσε (παντα με κλειστο το push) αλλά τωρα ειμαι στην 3η φορτισει κ κραταει 1,5/2 μερες ... θα δειξει στο μελλον τι θα γινει...

 

A ξεχασα να πω οτι εχω ανοιχτο το bluetooth...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα την τρίτη φόρτιση και πάλι τα ίδια.Έχω κλειστό το bluetooth ,την ώθηση στα email ,το wifi και το 3g.To push που το βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...