Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνέχισε με το http://limera1n.com για να κάνεις jailbreak.

 

Αναλυτικός οδηγός για το jb -> How to Jailbreak Your iPhone 3GS, iPhone 4 Using Limera1n (Windows)

Eιμαι σε καλο δρομο;)

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Απο χτες αφησα το android μου(htc desire) και αγορασα ενα iphone 3gs 4.1 jailbreak.Εχω πελαγωσει λιγο καθως μεσα εχει 3 προγραμματα.

 

Appstore

Cydia

Installus

 

Εκανα sign in στο Itunes και προχωρησα.Ψαχνω καποια προγραμματα ομως που ενω ξερω οτι υπαρχουν δεν μου τα βγαζει το appstore.Παει να συνδεθει και γραφει "cannot find itunes on your pc".Ισως λογω χωρας.Τι μπορω να κανω για να βρω;π.χ το ενα ειναι το ibetmate.Κατι δεν κανω σωστα;Οταν εκανα sign up στο itunes εγραψα Greece ως χωρα μου.Υπαρχει λυση καθως το χρειαζομαι πολυ αυτο το προγραμμα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Πολυ ωραιο κινητο παντως κ γρηγηρο παρολο που φοραει 4.1.Α και κατι αλλο.Υπαρχει καποια εφαρμογη για πιο smooth scrolling στην επιφανεια;

 

Να'στε καλα.

Edited by partakias80
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα upgrade σε 4.01 και μετα jailbreak με limera1n, ολα καλα μονο που μου παρουσιασε ενα προβλημα που δεν το ειχα με την 3.1.3. Οταν μιλαω και πλησιαζω το τηλεφωνο στο προσωπο τοτε ενεργοποιειται ο αισθητηρας εγγυτητας και η οθονη σβηνει, το προβλημα ειναι πως οταν το απομακρυνω δεν αναβει με αποτελεσμα να μην μπορω να τερματισω την κληση ή οτιδηποτε αλλο και η μονη λυση που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να παταω το κουμπι απενεργοποιησης (το πανω). Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα μετα την αναβαθμιση?

Σε ανοικτη ακροαση δεν το κανει αυτο παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα upgrade σε 4.01 και μετα jailbreak με limera1n, ολα καλα μονο που μου παρουσιασε ενα προβλημα που δεν το ειχα με την 3.1.3. Οταν μιλαω και πλησιαζω το τηλεφωνο στο προσωπο τοτε ενεργοποιειται ο αισθητηρας εγγυτητας και η οθονη σβηνει, το προβλημα ειναι πως οταν το απομακρυνω δεν αναβει με αποτελεσμα να μην μπορω να τερματισω την κληση ή οτιδηποτε αλλο και η μονη λυση που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να παταω το κουμπι απενεργοποιησης (το πανω). Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα μετα την αναβαθμιση?

Σε ανοικτη ακροαση δεν το κανει αυτο παντως.

δλδ να μην περασουμε την 4.01?αυτο περιμενω καθως θα ειναι η 1 φορα που θα το "σπασω" να περασω μια σωστη εκδοση χωρις προβληματακια

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.Το πισω καλυμα απο 3gs μπορει να αντικατασταθει σχετικα ευκολα? Του φιλου μου εχει λογο κακης χρησης γρατζουνιστει τελειως και θελει απο μαυρο να βαλει ενα ασπρο.Αν γνωριζει κανεις καποια σελιδα που μπορουμε να αγορασουμε ασπρο το πισω πλαστικο καλυμα ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

δλδ να μην περασουμε την 4.01?αυτο περιμενω καθως θα ειναι η 1 φορα που θα το "σπασω" να περασω μια σωστη εκδοση χωρις προβληματακια

Κι εγώ ξαναλέω να περάσετε στην 4.1 με restore και set up as new και jailbreak με το limera1n. Αρκεί, ξαναλέω, να μην είναι από εξωτερικό αγορασμένο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα.Εχω ενα προβληματακι κ θα ηθελα την βοη8εια σας.

Εκανα φορματ στο λαπτοπ και περασα το itunes απο την αρχη.

Πλεων οι εφαρμογες μου υπαρχουν στο 3gs αλλα οχι στο itunes.

πως μπορω λοιπον να τις ξαναπερασω στο itunes γιατι με τον συγχρονισμο δεν μπορω?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Εχω ενα προβληματακι κ θα ηθελα την βοη8εια σας.

Εκανα φορματ στο λαπτοπ και περασα το itunes απο την αρχη.

Πλεων οι εφαρμογες μου υπαρχουν στο 3gs αλλα οχι στο itunes.

πως μπορω λοιπον να τις ξαναπερασω στο itunes γιατι με τον συγχρονισμο δεν μπορω?

 

δεξι κλικ στο εικονιδιο του ιφον στην μπαρα αριστερα και transfer purchases.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση . Γιατί ώρες ώρες το i-phone μου κολάει ή και μου κάνει επανακίνηση . Και εάν έχετε κάποια λύση να διορθωθεί θα σας ήμουν υπόχρεος . Μην μπλέξω με το service . Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση . Γιατί ώρες ώρες το i-phone μου κολάει ή και μου κάνει επανακίνηση . Και εάν έχετε κάποια λύση να διορθωθεί θα σας ήμουν υπόχρεος . Μην μπλέξω με το service . Ευχαριστώ

Με restore είναι guarantee ότι θα διορθωθούν οποιαδήποτε προβλήματα έχεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα.

Μου επεσε το τηλεκοντρολ πανω στην οθονη του 3gs.Μιλαμε για πολυ γκαντεμια!!!

Η οθονη δεν εσπασε ουτε εχει καποιο προβλημα εξωτερικα ομως...

Καθε φορα που παταω το κουμπι κλειδωματος η οθονη ασπριζει για περιπου 3 λεπτα και μετα επανερχεται.το ιδιο κανει και οταν το συνδεω στον υπολογιστη και οταν παω να παρω τηλεφωνο.στην πλοηγηση η οταν παιζω παιχνιδια δεν εχω προβλημα.

Να σημειωσω εδω οτι η οθονη μπορει να ειναι ολολευκη αλλα το touch λειτουργει δηλαδη κανω το slide ξεκλειδωματος και ακουω τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει οταν ξεκλειδωνει.

Εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο?

ξερετε καποιον καλο τεχνικο για να το παω?

το εχω παρει απο την κοσμοτε να επιχειρησω να το παω μηπως μου το περασουν στην εγγυηση?

Edited by moure
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα.

Μου επεσε το τηλεκοντρολ πανω στην οθονη του 3gs.Μιλαμε για πολυ γκαντεμια!!!

Η οθονη δεν εσπασε ουτε εχει καποιο προβλημα εξωτερικα ομως...

Καθε φορα που παταω το κουμπι κλειδωματος η οθονη ασπριζει για περιπου 3 λεπτα και μετα επανερχεται.το ιδιο κανει και οταν το συνδεω στον υπολογιστη και οταν παω να παρω τηλεφωνο.στην πλοηγηση η οταν παιζω παιχνιδια δεν εχω προβλημα.

Να σημειωσω εδω οτι η οθονη μπορει να ειναι ολολευκη αλλα το touch λειτουργει δηλαδη κανω το slide ξεκλειδωματος και ακουω τον χαρακτηριστικο ειχο που κανει οταν ξεκλειδωνει.

Εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο?

ξερετε καποιον καλο τεχνικο για να το παω?

το εχω παρει απο την κοσμοτε να επιχειρησω να το παω μηπως μου το περασουν στην εγγυηση?

Δοκίμασε να το πας από εκεί που το πήρες μήπως και στο κάνουν αντικατάσταση συσκευής.

Αν δεν περάσει αυτό, τότε δοκίμασε να την ψάξεις με το http://www.iphonerepair.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-iphone-3Gs.html

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με καποιους τεχνικους.

Αυτος που μου φανηκε ποιο σοβαρος απ ολους μου ειπε οτι το εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα αλλη μια φορα και το προβλημα ηταν στην μητρικη.μου ειπε επισης οτι δεν την εχουν καν σαν ανταλλακτικο γιατι κοστιζει πανω απο 300 ευρω και δεν αξιζει να το επισκευασω αν ειναι εκει το προβλημα.πολυ ευαισθητο παντως ρε παιδια...

Δεν ηταν κανα δυνατο χτυπημα για να παθει τοσο μεγαλη ζημια....

Link to comment
Share on other sites

Με restore είναι guarantee ότι θα διορθωθούν οποιαδήποτε προβλήματα έχεις.

 

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση σου . Για να καταλάβω όμως μου λες να κάνω restore το ήδη back-up που πρέπει να έχω κάνει στο -tunes.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση σου . Για να καταλάβω όμως μου λες να κάνω restore το ήδη back-up που πρέπει να έχω κάνει στο -tunes.

Set up as new device αφού κρατήσεις τα αρχεία που θέλεις να περάσεις στο iPhone κάπου στον σκληρό σου.

Μετά το set up as new device, το iTunes κρατάει backup από το iPhone ήτοι άδειο backup, γι' αυτό προσοχή!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Set up as new device αφού κρατήσεις τα αρχεία που θέλεις να περάσεις στο iPhone κάπου στον σκληρό σου.

Μετά το set up as new device, το iTunes κρατάει backup από το iPhone ήτοι άδειο backup, γι' αυτό προσοχή!

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου . Ελπίζω να διορθωθεί γιατι είναι πολύ σπαστικό εκεί που μιλάς να κάνει επανεκίνηση .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Η Gold έκδοση του iOS 4.2 που κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό, λένε πως έχει κάνει πολύ πιο γρήγορο το τηλέφωνο από ότι με την 4.1. Έχετε διαπιστώσει κάτι ανάλογο;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Gold έκδοση του iOS 4.2 που κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό, λένε πως έχει κάνει πολύ πιο γρήγορο το τηλέφωνο από ότι με την 4.1. Έχετε διαπιστώσει κάτι ανάλογο;

 

η 4.2 θα καθυστερησει μερικες βδομαδες μαλλον ακομα... λογος ενα προβλημα που παρουσιαστηκε με το wifi..

 

 

 

Sorry, Apple mobile device users, your first little pre-holidays gift has been delayed. Apple has reportedly canceled today's expected iOS 4.2 release, the controversial one that might or might not be lacking AirPrint. We'd hoped to solve that particular mystery before the weekend, but it seems we'll have to wait a little longer thanks to a serious looking connectivity bug plaguing the iPad. Many users of the Golden Master version of 4.2 reported that a WiFi connection could be established by their devices but, once made, they were unable to actually do anything on the 'net, and not being able to do anything on the 'net is what we like to call a Very Bad Thing. No word on exactly when a new version will be available, but it should still drop within the next few weeks.

 

http://www.engadget.com/2010/11/12/ios-4-2-reportedly-delayed-ipad-wifi-issues-to-blame/

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή νομίζω υπήρχε πρόβλημα με το wifi αλλά πίστευα πως είχε λυθεί. Οκ, περιμένουμε λοιπόν...

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω καποια πραγματακια για την εκδοση 4?

 

Η 4 δεν ειναι ουτε λιγο πιο βαρια απο την 3? Επειδη το χω γεμισει εφαρμογες και ηδη το χω βαραινει και που δεν τρεχουν στο υποβαθρο. Φανταζομαι να εχω και εφαρμογες στο υποβαθρο να τρεχουν. Εχω 11 σελιδες με 5 σειρες εφαρμογες. Εχω δλδ ηδη 222 εφαρμογες.

 

Πως μπορω να αναβαθμισω χωρις να χασω εφαρμογες? Με itunes backup/restore? Ετσι μπορω να περναω δεδομενα και απο μια συσκευη σε μια αλλη? Δηλαδη να κλοναρει τα δεδομενα σε αλλο iphone και ισως και ipod?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδια γιατι κώλυσε το μυαλό μου .το 3gs που εχω πανω διπλα στο ποσοστο τις μπαταριας μου βγαζει ενα εικονίδιο που εχει μια κλειδαρια και ενα κυκλο με βελος.το μυαλο μου παει στο οτι εχει κλειδοση το αυτοματο γυρισμα τις οθονης...και μαλλον αυτο ειναι ,μπορειτε να μου μου πείτε απο που απενεργοποιείτε αυτο?:confused:

 

edit:το βρηκα:)το ανεβαζω μηπως την πατισα καποιος αλλος :)

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS j/b. Πώς μπορώ να σβήσω τα πάντα-μα τα πάντα- από το τηλέφωνο? Να είναι όπως το έβγαλα πρώτη φορά από το κουτί του.

Και κάτι ακόμα. Αν το πουλήσω, θα μπορεί ο άλλος να φτιάξει δικό του λογαριασμό στο itunes για να μην έχει το δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS j/b. Πώς μπορώ να σβήσω τα πάντα-μα τα πάντα- από το τηλέφωνο? Να είναι όπως το έβγαλα πρώτη φορά από το κουτί του.

Και κάτι ακόμα. Αν το πουλήσω, θα μπορεί ο άλλος να φτιάξει δικό του λογαριασμό στο itunes για να μην έχει το δικό μου?

Restore και αφού τελειώσει η διαδικασία, επιλέγεις Set up as new device.

Για το λογαριασμό δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως ναι.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Restore και αφού τελειώσει η διαδικασία, επιλέγεις Set up as new device.

Για το λογαριασμό δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως ναι.

 

+1 σε αυτα που λες και ναι γινετε να κανεις καινουριο λογαριασμο στο itunes.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...