Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο που περιγράφεις είναι για να μπορείς να βάζεις αυτο το μικρό πλαστικό που ανεβοκατεβαίνει πανω απο το μικρόφωνο....αν έχεις μικρο κεφάλι....::-P

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ νωρίς το απόγευμα απο το γερμανό στο golden hall..

 

32αρι μαυρο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που περιγράφεις είναι για να μπορείς να βάζεις αυτο το μικρό πλαστικό που ανεβοκατεβαίνει πανω απο το μικρόφωνο....αν έχεις μικρο κεφάλι....::-P

 

Τελικά βρέθηκε απάντηση, μικρής σημασίας, αλλά τουλάχιστον μου λύθηκε η απορία! Αυτό με το μικρό κεφάλι πάντως ήταν μια καλή και ιδιαίτερα διασκεδαστική θεωρία!:lol:

Το θέμα θεωρείται λήξαν!

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ νωρίς το απόγευμα απο το γερμανό στο golden hall..

 

32αρι μαυρο

 

Με γειά :) καλές διακοπές !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το iphone με σύνδεση στην cosmote και ενώ σε αυτήν την κάρτα λειτουργεί κανονικά μόλις βάλω μια κάρτα whats up δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο.Τι λέτε να γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το αγόρασα (3gs 16gb μαύρο) χτες κατά τις 8 το πρωί από το ηλεκτρονικό κατάστημα της vodafone με καινούρια σύνδεση συμβολαίου όταν ακόμα υπήρχε διαθέσιμο απόθεμα.Μήπως ξέρει κανείς το χρόνο αποστολής γιατί τέλος της εβδομάδας που έρχεται σχεδιάζω να φύγω;Στο site λέει 1-2 μέρες αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβής αυτός ο χρόνος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το αγόρασα (3gs 16gb μαύρο) χτες κατά τις 8 το πρωί από το ηλεκτρονικό κατάστημα της vodafone με καινούρια σύνδεση συμβολαίου όταν ακόμα υπήρχε διαθέσιμο απόθεμα.Μήπως ξέρει κανείς το χρόνο αποστολής γιατί τέλος της εβδομάδας που έρχεται σχεδιάζω να φύγω;Στο site λέει 1-2 μέρες αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβής αυτός ο χρόνος...

 

Απόλυτα ακριβής δεν είναι αλλά λογικά μέσα στην εβδομάδα θα το έχεις. Θα πρότεινα τη Πέμπτη, αν δεν έχεις μέχρι τότε κάποια ενημέρωση να τους πάρεις ένα τηλέφωνο (13830) να σε ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στη σελίδα της cosmote κάποιος πίνακας που να δείχνει την τιμή που θα έχει το iphone 3gs ανάλογα με το πρόγραμμα συμβολαίου που θα διαλέξει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στη σελίδα της cosmote κάποιος πίνακας που να δείχνει την τιμή που θα έχει το iphone 3gs ανάλογα με το πρόγραμμα συμβολαίου που θα διαλέξει κανείς ?

 

Mπορούσες να το δεις από το e-shop της όταν οι συσκευές ήταν ακόμα διαθέσιμες, πλέον έχουν εξαντληθεί και δεν μπορείς να τις επιλέξεις ώστε νς δεις τιμές με σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Γερμανό το πήρα, το πρωί.

Με γεια σε όλους! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σήμερα επικοινώνησα με κάποιον γνωστό μου που δουλεύει σε VF (επαρχία - νησί - και όχι σε πρωτεύουσα του το υποκατάστημα) Ο οποίος μου είπε το εξής .. ότι έχει μερικές προπαραγγελίες - κρατήσεις, λόγω του ότι οι μεταφορικές εταιρίες δεν έρχονται στο νησί Σάβατο, θα έχει παραλαβή Δευτέρα το αργότερο Τρίτη.

Στο μεταξύ επικοινώνησα και με τα κεντρικά του Γερμανού, αλλά δεν μπορούσαν να μου δώσουν την πληροφορία, αν τελικά υπάρχει απόθεμα στο κεντρικό υποκατάστημα του νησιού- κι ο μόνος τρόπος να το μάθω θα ήταν μόνο με απευθείας επικοινωνία.

Επίσης, από ερώτηση σε υποκατάστημα Γερμανού στο Χαλάνδρι, οι πωλητές είπαν ότι τα αποθέματα δεν διανεμήθηκαν σε όλα τα καταστήματα αλλά επιλεκτικά και στο συγκεκριμένο δεν είχαν ιδέα πότε θα είναι διαθέσιμο ...

Κοινώς .. άντε βγάλτε άκρη παιδιά ... διότι εγώ δεν βγάζω ... αρχίζω δε ... κι απογοητεύομαι διαβάζοντας ότι πλέον μιλάμε για "έλειμμα" = αναμονή αρκετών εβδομάδων για νέα παραλαβή. Κρίνοντας κι από τη διαθεσιμότητα συσκευών στην Αγγλία (παρακολουθώ αντίστοιχο ηλεκτρονικό κατάστημα τύπου Γερμανός) θα πρέπει να αρχίσω να αγανακτώ ..

Τέλος, να προσθέσω ότι είμαι κι εγώ από εκείνους που είχαν δηλώσει ενδιαφέρον για την απόκτησή του και στις 2 εταιρίες, συμπληρώνοντας τη φόρμα (αρκετές φορές μάλιστα, για μένα και για φίλους σε διάστημα μιας μέρας) και εννοείται ότι δεν έχω λάβει κανένα σχετικό μήνυμα με μη επαρκές απόθεμα ...

Ας ελπίσουμε ότι θα λάβει χώρα αισίως αυτή η ταλαιπωρία .. και ότι την επόμενη φορά ο "Mr Apple - Steve" θα έχει φροντίσει ώστε να βγάλει αρκετά "τελάρα μήλα" .. πριν τα διαθέσει στον καταναλωτή!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι. Αν δεν έχεις κάλυψη 3G μπαίνει κανονικά μέσω GPRS αλλά με υπερβολικά αργή ταχύτητα.

2.Χρεώνεσαι για τα πάντα. Οποιαδήποτε μεταφορά δεδομένων γίνεται από/προς το κινητό, είτε μιλάμε για browsing, είτε μιλάμε για κατέβασμα κάποιας εφαρμογής είτε μιλάμε για streaming χρεώνεσαι (δηλαδή αφαιρείται η χρήση από τα ΜΒ του προγράμματος σου). Στις ρυθμίσεις του iPhone (Ρυθμίσεις>Γενικά>Χρήση) υπάρχει μετρητής τον οποίο θα πρέπει να μηδενίζεις κάθε μήνα την ημέρα που εκδίδεται ο λογαριασμός σου (αυτό το μαθαίνεις από τη Cosmote). Eπίσης και η Cosmote έχει ενημέρωσξ υπολοίπου (δεν θυμάμαι πως). Πάντως μην αγχώνεσαι, επαρκούν τα προγράμματα.

3.Αν συνδεθείς σε wifi προφανώς δεν χρεώνεσαι.

4.Όχι γιατι η Vodafone είναι επίσημος iPhone carrier. Θα έχεις κανονικά τηλέφωνο και sms και εάν το συνδέσεις με τον υπολογιστή αφού βάλεις τη sim θα μπουν οι ρυθμίσεις internet και mms της Vodafone. Βέβαια για να συνδεθείς στο internet με Vodafone sim θα πρέπει να έχεις καποιο αντίστοιχο πακέτο με data.

5.Ε???

 

Αν θέλεις πάντως τη γνώμη μου εφόσον η Cosmote έχει τόσο χάλια σήμα στο σπίτι σου θα μπορούσες να περιμένεις λίγες μέρες και να το πάρεις από κατάστημα Vodafone. Είναι κρίμα να πληρώνεις μια σύνδεση με την οποία δεν μπορείς λόγω κακού σήματος να εκμεταλλευτείς 100% το κινητό σου.

 

δηλαδη εάν δεν εχεις πακέτο data plan με GPRS δεν συνδέεσαι και εάν ναι απο που το βλέπεις? επίσης, εκανα register στο itunes με πιστωτικη καρτα φαντάζομαι να μην αρχισουν χρεωσεις χωρις να το ξερω και ελπιζω να ειναι αξιοπιστο απο θεμα να μην κλεψει καποιος τα στοιχεια της καρτας μου?

Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εάν δεν εχεις πακέτο data plan με GPRS δεν συνδέεσαι και εάν ναι απο που το βλέπεις? επίσης, εκανα register στο itunes με πιστωτικη καρτα φαντάζομαι να μην αρχισουν χρεωσεις χωρις να το ξερω και ελπιζω να ειναι αξιοπιστο απο θεμα να μην κλεψει καποιος τα στοιχεια της καρτας μου?

 

Εάν έχεις data plan μπορείς να συνδεθείς στο internet μέσω 3G ή GPRS (αναλόγως τη κάλυψη). Όταν γίνεται σύνδεση υπάρχει μια μικρή ροδέλα που γυρίζει δίπλα από την ένδειξη του σήματος. Υπάρχει βέβαια περίπτωση σε κάποιες περιπτώσεις το κινητό να συνδέεται εν αγνοία σου χωρίς να εμφανίζεται η ένδειξη αυτή (π.χ λήψη e-mail, εφαρμογές push κ.τ.λ). Για να το αποφύγεις (αν και η κατανάλωση σε ΜΒ είναι απειροελάχιστη οπότε αν έχεις data plan δεν ανησυχείς) κλείνεις απο τις ρυθμίσεις το push και το fetch new data. Γενικά αν έχεις data plan μην ανησυχείς για τίποτα.

 

Το iTunes είναι από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά καταστήματα παγκοσμίως. Σαφέστατα και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα (για κάθε συναλλαγή που θα κάνεις θα σου στέλνουν απόδειξη με e-mail) και είναι απόλυτα ασφαλές.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες κάτι, τώρα που το σκέφτηκα: Μπορώ να το κάνω καρτοκινητό; Να του βάλω, δηλαδή μια κάρτα CU...
Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone που έρχονται Ελλάδα είναι ξεκλείδωτα.

Αυτό σημαίνει πως μπορείς να βάλεις Wind, Q, Cosmote, Vodafone, Frog...ό,τι τέλος πάντων έχεις και είτε μιλάμε για συμβόλαιο ή καρτοκινητό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρολογείς;;; Πώωω!!! Μιλάμε, φιλάρα DessertsMissRain, κυριολεκτικά με "έφτιαξες"!... Νά'σαι καλά! Μακάρι να μπορούσα να σε κεράσω κάτι, για τα χαρμόσυνα που μου είπες! Θα μπορώ, βέβαια, και να "σερφάρω", κανονικά, έτσι; Αλλά θα μου πεις, τώρα, στο Vodafone Live, μπαίνουν όλοι, μηδενός εξαιρουμένου. Και συνδεσιούχοι και καρτοκινητοί... Γιατί ν' αλλάξει κάτι στο I-phone; Σωστά; (Ή μήπως δεν τα λέω καλά;)...

Ευχαριστώ (πολύ)

Pan Kai

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρολογείς;;; Πώωω!!! Μιλάμε, φιλάρα DessertsMissRain, κυριολεκτικά με "έφτιαξες"!... Νά'σαι καλά! Μακάρι να μπορούσα να σε κεράσω κάτι, για τα χαρμόσυνα που μου είπες! Θα μπορώ, βέβαια, και να "σερφάρω", κανονικά, έτσι; Αλλά θα μου πεις, τώρα, στο Vodafone Live, μπαίνουν όλοι, μηδενός εξαιρουμένου. Και συνδεσιούχοι και καρτοκινητοί... Γιατί ν' αλλάξει κάτι στο I-phone; Σωστά; (Ή μήπως δεν τα λέω καλά;)...

Ευχαριστώ (πολύ)

Pan Kai

 

Καλά τα λες, αλλά χωρίς συγκεκριμένο data plan η χρήση του iPhone εκτός τηλεφωνημάτων είναι πολύ ακριβό σπορ και θέλει προσοχή ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φωτογραφία!

http://farm4.static.flickr.com/3466/3776582473_8b4270a013.jpg

3GS Mornings

 

Καλό μήνα :)

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φωτογραφία!

http://farm4.static.flickr.com/3466/3776582473_8b4270a013.jpg

3GS Mornings

 

Καλό μήνα :)

 

Με γειά !!!! η ποιότητα και η οξύτητα φαίνεται εξαιρετικά καλύτερη από το προηγούμενο μοντέλο! άριστα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα iPhone 3GS 16GB λευκό από τον Γερμανό στην Λαμπράκη (Τούμπα).

Δεν έχει άλλες διαθέσιμες, πήρα την τελευταία. Μουαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα -32άρι, λευκό, για όσους δεν το ξέρουν!!! Όλα καλά, όλα ανθηρά, όπως έλεγε και ο Βουτσάς σε μια ελληνική ταινία. Ούτε που άνοιξα καν το φάκελλο με τη κάρτα sim της Cosmote... Του έβαλα επάνω μία A la carte της Vodafone και... ελπίζω (και εύχομαι) να είμαι φειδωλός και συγκρατημένος. (Cosmote Ίλιου, τελευταία συσκευή...)

Ξέρετε, όμως, κάτι βρε παιδιά; Το manual... πολύ με απογοήτεψε! Τι κουτσουρούδικο φυλλάδιο είναι αυτό; Τι προχειράντζα ήταν αυτή; Περίμενα να συναντήσω κανα "τόμο", σαν αυτούς που μας συνηθίζει η Nokia, αλλά φεύ!.... Ήταν η δεύτερη μεγαλύτερη απογοήτευση που έχω συναντήσει στη ζωή μου! (Η πρώτη ήταν, όταν είδα ότι οι πυραμίδες της Γκίζας και η Σφίγγα, απείχαν μόλις 5 λεπτά με αυτοκίνητο, από το κέντρο της πόλης του Καϊρου !!! Κι εγώ, που περίμενα να βολοδέρνουμε τουλάχιστον για 2 μερόνυχτα στην καυτή έρημο, διψασμένοι, με τους γύπες να κόβουν βόλτες πάνω από τα κεφάλια μας και τις αμμοθύελλες να μας αποπροσανατολίζουν). Τέλος πάντων...

Καλώς ήρθα στη παρέα σας -και επίσημα, πλέον, τώρα πια!

Pan Kai

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα -32άρι, λευκό, για όσους δεν το ξέρουν!!! Όλα καλά, όλα ανθηρά, όπως έλεγε και ο Βουτσάς σε μια ελληνική ταινία. Ούτε που άνοιξα καν το φάκελλο με τη κάρτα sim της Cosmote... Του έβαλα επάνω μία A la carte της Vodafone και... ελπίζω (και εύχομαι) να είμαι φειδωλός και συγκρατημένος. (Cosmote Ίλιου, τελευταία συσκευή...)

Ξέρετε, όμως, κάτι βρε παιδιά; Το manual... πολύ με απογοήτεψε! Τι κουτσουρούδικο φυλλάδιο είναι αυτό; Τι προχειράντζα ήταν αυτή; Περίμενα να συναντήσω κανα "τόμο", σαν αυτούς που μας συνηθίζει η Nokia, αλλά φεύ!.... Ήταν η δεύτερη μεγαλύτερη απογοήτευση που έχω συναντήσει στη ζωή μου! (Η πρώτη ήταν, όταν είδα ότι οι πυραμίδες της Γκίζας και η Σφίγγα, απείχαν μόλις 5 λεπτά με αυτοκίνητο, από το κέντρο της πόλης του Καϊρου !!! Κι εγώ, που περίμενα να βολοδέρνουμε τουλάχιστον για 2 μερόνυχτα στην καυτή έρημο, διψασμένοι, με τους γύπες να κόβουν βόλτες πάνω από τα κεφάλια μας και τις αμμοθύελλες να μας αποπροσανατολίζουν). Τέλος πάντων...

Καλώς ήρθα στη παρέα σας -και επίσημα, πλέον, τώρα πια!

Pan Kai

 

Δεν χρειάζεσαι manual για τη συγκεκριμένη συσκευή. Αν το θέλεις όμως http://manuals.info.apple.com/el_GR/iPhone_User_Guide_GR.pdf

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φωτογραφία!

http://farm4.static.flickr.com/3466/3776582473_8b4270a013.jpg

3GS Mornings

 

Καλό μήνα :)

 

Καλο μηνα!!!

 

ps

Μεγιες!!!

Stereo για σκεψου διαφορες απο εκεινες τις εποχες :wink:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188244

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλάρα bored01!!!... Βρε αδελφέ! Τί μου έκανες, τώρα; Πώωω ρε!!! Αυτό, μαλιστα!!! Αυτό είναι manual αντάξιο μιας τέτοιας συσκευής! Καλά, ότι και να σου πώ, είναι λίγο, έτσι; Είσαι το κάτι άλλο!

Σε υπερευχαριστώ!!! Νάσαι πάντα καλά!

ΥΓ. Πάντως, μην το λες... Η μόνη επαφή μου με touch screen, ήταν στο super market που δούλευα! Ξέρεις, κάτι, φίλε bored01; Είμαι πολύ αγχωτικός τύπος και "πελαγώνω" εύκολα... Βλέπω τη συσκευή, ξέρω ήδη τί "παπάδες" κάνει, και ανοίγοντας τη συσκευασία, βλέπω αυτό το κωλόχαρτο! Ήμαρτον, λέω! Καλά... χάθηκε ο κόσμος να βάλουν ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ που μου έστειλες; (Δε σε ρωτάω πού το βρήκες εσύ ή όποιος φίλος από δω μέσα και το ανέβασε, πάντως, όποιος κι αν ήταν, έκανε τη καλύτερη δουλειά!)

Σας αφήνω, τώρα για να το μελετήσω... (Και ναι, φυσικά, το κατέβασα και το έσωσα)

Ευχαριστώ (πάρα πολύ)

Pan Kai

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...