Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

White iPhone 3GS reportedly overheats, turns a browner shade of white

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/06/phoneoneiphone3gssurchauffe.jpg

 

http://www.engadget.com/2009/06/26/white-iphone-3gs-reportedly-overheats-turns-a-browner-shade-of/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι το θέλουν το πλαστικό κι αυτοί, ένα σωρό προβλήματα από την ημέρα που βγάλανε το 3G.

 

Πραγματικά το κάλυμμα είναι το μοναδικό που με κρατά από το να πάρω την καινούρια συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε

Και εγω εχω τοσο καιρο το 3g (μαυρο) και δεν λεω να συνηθισω

την ποιοτητα ,ειδικα οταν το βαζω διπλα στο 2g :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι, ήταν τέλειο σε αίσθηση αν και είχε το μειονέκτημα ότι έπρεπε να προσέχεις πολύ γιατί γλίστραγε. Με το 3G δεν γλιστράει αλλά το πλαστικό το χαλάει πολύ. Θα προτιμούσα το γλίστριμα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι λιγο προβληματισμενος και αρκετα τσατισμενος και εξηγουμαι :

 

1. Εχω σχεδον απο τον πρωτο μηνα που ειχε βγει το πρωτο iPhone(2G). Φοβερη η ευχρηστια και η λειτουργικοτητα αλλα πολλες οι ελλειψεις (η κατασταση δεν βελτιωθηκε και πολυ εδω που τα λεμε με το 3G).

2. Χρειαζομαι ταχυτερο data transfer αρα ουσιαστικα πρεπει να επιλεξω καποια συσκευη με 3G δυνατοτητες.

3. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η OS 3.0 σε συνδυασμο με το καινουργιο 3GS με καλυπτουν κατα 80% αφου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπορω να εχω επισημη υποστηριξη (σε αυτα που ΕΓΩ χρειαζομαι)

- Ελληνικα

- copy, cut, paste

- μια αξιοπρεπη camera για απλες foto

- video recording

- ενα αξιοπρεπες προγραμμα για GPS

- landscape πληκτρολογιο

- κατι ακουσα και για tethering (αληθευει οντως; Αν καποιος ειναι σιγουρος ας γραψει κατι)

 

 

Μεχρις εδω, θα μου πειτε "ολα καλα, που ειναι το προβλημα; Παρε το iPhone 3G S !"

 

Εχω σχεδον "ψηθει" ρε ΄σεις, αλλα αν παλι το παρω κατα καποιον τροπο "θα το παρω λιγο με βαρυα καρδια", μη με παρεξηγησετε, δεν εννοω οτι θα το παρω με το ζορι, απλα δεν θα το παρω αισθανωμενος 100% Ο.Κ. π.χ. "επιτελους πηρα οτι μου χρειαζεται !!!".

 

Θα ηθελα και πιστευω πως θα ηταν πολυ απλο ρε ****το, τρια απλα πραγματακια

 

- αποσπωμενη μπαταρια

- να αλλαξουν αυτο το απαισιο και φτηνιαρικο πισω πλαστικο καπακι

 

ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ

 

Εχω ξεσκονισει ολο το net και το youtube για reviews και σχεδον κανεις δεν αναφερει τιποτα για την ποιοτητα σηματος και την ποιοτητα ηχου στις τηλεφωνικες συνομιλιες !!!

WTF, ελεος ρε παιδια, μιλαμε για τηλεφωνο πανω και πριν απο καθε αλλο !!!

 

Οι μονες αναφορες που βρηκα για το θεμα ειναι στο

 

http://www.zdnet.com.au :

"Call quality and reception

 

We tested the quad-band (GSM 850/900/1800/1900) iPhone 3G S world phone in San Francisco. Call quality was virtually unchanged from the iPhone 3G. When the calls could connect, and when they weren't dropping, the audio quality was decent. Voices sounded natural and we heard a satisfactorily low amount of "side noise", which is the sound of your own voice coming back through the phone. Wind noise was apparent in some instances, and the volume could be louder, but the 3G S lacks the sensitive sweet spot that we encountered on the first iPhone.

 

On their end, callers didn't report any differences from the caller experience on the iPhone 3G. They could hear us under most conditions, and, while they could tell that we were on a mobile phone, that's not unusual. The only complaints mentioned occasional background noise. Automated calling systems could understand as well, but we had the best experiences when using the phone inside. We'll test the iPhone 3G S in more places over the next few weeks.

 

Speakerphone calls were good, but not great. The external speaker was rather soft, but voices weren't distorted, except at the highest volumes. Also, as long as we were in a quiet room, we didn't have to speak close to the phone if we wanted to be heard on the other end. We connected to the BlueAnt Q1 Bluetooth headset without any problems. Call quality was mostly satisfactory, though we noticed a slight amount of static. That could be from the headset, however.

 

Unfortunately, we saw no change in overall signal strength and reception. The hand off between EDGE and 3G remains shaky, and the iPhone still tries to latch onto the 3G signal even when it's barely detectable. As we found with the iPhone 3G, the reception jumped if we switched off the handset's 3G radio on the Settings menu. Constantly doing that, however, can be a pain.

 

While testing the iPhone 3G S with the iPhone 3G in areas of San Francisco with reliably poor AT&T coverage, we noticed no difference in the number of bars or in the capability of each to establish a connection and make a call. What's more, the iPhone 3G S dropped calls as frequently as its predecessor in the "semi-dead zones". We also used the iPhone's internal Field Test application, which is a more accurate test of signal strength than the number of bars on the display. In most cases the iPhone 3G S had a stronger signal, but not by much. Dial *3001#12345#* to run the test yourself. You'll see the signal strength in decibels in the upper-left corner of the display — the lower the number, the better the signal.

"

 

 

και στο Phone Arena :

"More talk time is great, assuming you can make a call. While our reception seemed just fine, call quality was awful. Despite showing full 3G signal strength callers complained that we were static-ey, cutting in and out, tinny and just generally poor. Our end wasnʼt much better; the volume was low enough that we had a hard time understanding callers even in quiet environments. There were a few calls we had to abandon because the quality was so poor."

 

Δηλαδη πλεον κανεις δεν χρησιμοποιει τα κινητα για να τηλεφωνει ;

 

- Δεν μπορουσαν ρε παιδια να κανουν κατι για να βελτιωσουν ΛΙΓΟ την ποιοτητα σηματος και την ποιοτητα του ηχου και στις δυο μεριες κατα την διαρκεια της συνομιλιας ;

 

Ελεος δηλαδη, μιλαω με αλλα κινητα αυτης της κατηγοριας και η διαφορα κυμαινεται απο απλα διακριτη εως πολυ μεγαλη.

 

Ουυυυυυφφφφφ θα σκασω ...

Link to comment
Share on other sites

H ποιοτητα σηματος εχει αναφερθει πιο πανω οτι ειναι εξαιρετικη..πιανει λεει εκει που δεν επιανε το 2g και το ενα νοκια που ειχε το παληκαρι..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

White iPhone 3GS reportedly overheats, turns a browner shade of white

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/06/phoneoneiphone3gssurchauffe.jpg

 

http://www.engadget.com/2009/06/26/white-iphone-3gs-reportedly-overheats-turns-a-browner-shade-of/

 

μια αυτό, μια αυτά που τα γυρνάνε πίσω για το ακουστικό...δεν αρχίσαμε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προβληματίζομαι γιατί το έχω προπαραγγείλει... Επίσης η διάχυση του φωτός στο πλάι ξέρουμε αν έχει λυθεί?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει λυθει αλλα αυτο θα ηταν το πιο μικρο απο τα προβληματακια...

 

εγω οπως ειπα αλλαξα το δικο μου και πηρα ενα ασπρο τωρα ολα οκ ...

θελει προσοχη...οταν σας το δωσουν εξεταστε το...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια προβλήματα ρε γμτο! Σε τόσο ακριβή συσκευή...

δεν εχει λυθει αλλα αυτο θα ηταν το πιο μικρο απο τα προβληματακια...

 

εγω οπως ειπα αλλαξα το δικο μου και πηρα ενα ασπρο τωρα ολα οκ ...

θελει προσοχη...οταν σας το δωσουν εξεταστε το...

 

Αυτό Ελλάδα δεν είναι κ πολύ εύκολο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

πουθενα δεν ειναι ευκολο.

 

ιστοριες μου εκαναν και εδω και μαλιστα πολλες αλλα στο τελος δεν γινεται να δινεις 600Ε και να εχεις κατι που δεν σε ευχαριστει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει λυθει αλλα αυτο θα ηταν το πιο μικρο απο τα προβληματακια...

 

εγω οπως ειπα αλλαξα το δικο μου και πηρα ενα ασπρο τωρα ολα οκ ...

θελει προσοχη...οταν σας το δωσουν εξεταστε το...

 

Επειδή σκοπεύω όντως να το αγοράσω, σκέφτομαι για να προλάβω οποιαδήποτε δυσάρεστη κατάσταση, να το ανοίξω επιτόπου και να το εξετάσω. Μπορεί καποιος να επισημάνει κάποια καίρια σημεία για quick first-eye check?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω όντως να το αγοράσω, σκέφτομαι για να προλάβω οποιαδήποτε δυσάρεστη κατάσταση, να το ανοίξω επιτόπου και να το εξετάσω. Μπορεί καποιος να επισημάνει κάποια καίρια σημεία για quick first-eye check?

Ευχαριστώ.

 

Nαι πραγματι αυτό θα ήταν πολύ βολικο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Aφου το καινουριο 16αρι δεν θα κανει 500,λογικα θα κανει το 8αρι...

 

Βεβαια απαραδεκτο αντι να χαμηλοσουν την τιμη του παλιου οπως κανουν οι αλλες εταιριες αλλα κ οι ιδιοι σ'αλλα προιοντα να αυξανουν την τιμη του παλιου..αλλα τι να κανεις;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Nαι πραγματι αυτό θα ήταν πολύ βολικο

 

στην voda ισχυει το εξης: ειδικα για το iphone, ακομα και μπροστα τους οταν το παρεις να το τσεκαρεις, εχει καποιο προβλημα, δεν στο αλλαζουν επιτοπου αλλα πρεπει να το στειλουν στο servise και να περιμενεις να στο αλλαξουν αυτοι (συνηθως 4-5 μερες).ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!

 

μου εγινε σε εμενα με το 3G και μου λεει ειδικα για το iphone δεν σου κανουν αμεση αντικατασταση οπου ισχυει για ολες τις αλλες συσκευες

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

..αλλα τι να κανεις;

 

Να ΜΗΝ το παρεις. Κανεις απο εμας. Αλλα, μας εχουν "δεδομενους" βλεπεις...

Link to comment
Share on other sites

Hello κ από εμένα, νέος κάτοχος iPhone (3Gs). Πολύ ενδιαφέρον το φόρουμ!

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου. Μικροατέλειες πιστεύω υπάρχουν σε όλα τα κινητά...

 

Όταν λέτε διάχυση φωτός από το πλάι??? Δεν έχω δει κάτι...

 

Ερώτηση: παίζει κανένας πλήρης οδηγός για τις φωνητικές εντολές? π.χ. θα ήθελα όταν με καλεί κάποιος κ έχω τα handsfree, το iPhone να 'διαβάζει' το όνομα, γίνεται?? Επίσης υπάρχει τρόπος να βλέπω πόσους χαρακτήρες έχει κάθε sms που στέλνω???

Link to comment
Share on other sites

Hello κ από εμένα, νέος κάτοχος iPhone (3Gs). Πολύ ενδιαφέρον το φόρουμ!

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου. Μικροατέλειες πιστεύω υπάρχουν σε όλα τα κινητά...

 

Όταν λέτε διάχυση φωτός από το πλάι??? Δεν έχω δει κάτι...

 

Ερώτηση: παίζει κανένας πλήρης οδηγός για τις φωνητικές εντολές? π.χ. θα ήθελα όταν με καλεί κάποιος κ έχω τα handsfree, το iPhone να 'διαβάζει' το όνομα, γίνεται?? Επίσης υπάρχει τρόπος να βλέπω πόσους χαρακτήρες έχει κάθε sms που στέλνω???

 

Με γεια το νέο μοντέλο και καλώς ήλθες!

 

Το πρόβλημα της διάχυσης είχε αναφερθεί σε ορισμένες συσκευές στο προηγούμενο μοντέλο (3G) μέχρι τώρα δεν έχει αναφερθεί κάτι για τη νέα συσκευή εκτός από την αλλαγή χρώματος στην "πλάτη" του λευκού μοντέλου.

 

Πρέπει πάντα να έχουμε υπόψη ότι δίνεται δημοσιότητα στα προβλήματα αφού κατά τεκμήριο ο δυσαρεστημένος πελάτης (δικαίως) "φωνάζει", αυτό όμως δε σημαίνει απαραίτητα ότι μια συσκευή είναι συλλήβδην προβληματική, απλώς η μεγάλη πλειοψηφία που δεν έχει προβλήματα δεν έχει λόγο να "βγει μπροστά".

 

Για τις φωνητικές εντολές του νέου iPhone ελπίζω ότι κάποιος που έχει τη νέα συσκευή θα απαντήσει.

 

Μετρητής χαρακτήρων στη native εφαρμογή sms δεν υπάρχει.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

CYbermike καλως ηρθες!

 

δεν ξερω ακομα για τις εντολες τουλαχιστον εγω γιατι απλα δεν το εχω ψαξει σχεδον καθολου!

 

αυτο με την κληση να σου λεει ποιος ειναι δεν ξερω αλλα σιγουρα χωρις jailbreak δεν μπορεις να ξερεις τον αριθμο των γραμματων στο μηνυμα.

 

ποιο μοντελο πηρες;

ασπρο η μαυρο;

 

παραθετω μια που το ζητησαν παιδια τις μiκροατελειες που καποιος πρεπει να αποφυγει...

1.διαχυση φωτος. σε απολυτο σκοταδι και με πληρη την φωτηνοτητα στο κινητο δειτε αν βγαινει φως απο εκει που το νικελ γυρω απο την οθονη εφαπτεται της οθονης

2.ρωγμες εδω θα δειτε και φωτογραφιες...

3.πληκτρο silent που δεν ειναι στιβαρο.

4.πληκτρο home button πιο στιβαρο απο το κανονικο!

 

αν προσεξετε αυτα τοτε μια χαρα ειστε...

μετα προσοχη στο αν δουλευει το wifi /gps./καμμενα πιξελς

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη και δυστυχώς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΟ πρόβλημα, είναι αυτό

http://www.boygeniusreport.com/2009/06/20/iphone-3g-s-plagued-by-sound-issues/

το οποίο δεν είναι σαφές αν οφείλεται σε προβληματικό software ή hardware,

αλλά οι επιστροφές και οι αλλαγές γίνονται ήδη και από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τα

σχόλια αναγνωστών στο παραπάνω link είναι ΠΟΛΛΕΣ, άσχετα με το ότι η Apple

κάνει την πάπια .

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη και δυστυχώς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΟ πρόβλημα, είναι αυτό

http://www.boygeniusreport.com/2009/06/20/iphone-3g-s-plagued-by-sound-issues/

το οποίο δεν είναι σαφές αν οφείλεται σε προβληματικό software ή hardware,

αλλά οι επιστροφές και οι αλλαγές γίνονται ήδη και από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τα

σχόλια αναγνωστών στο παραπάνω link είναι ΠΟΛΛΕΣ, άσχετα με το ότι η Apple

κάνει την πάπια .

 

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο... φανταζομαι για να ειναι software προβλημα θα γινεται σε ολα τα iPhone ε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι πλεονεκτημα που στην Ελλαδα μας ερχεται μετα απο ενα μηνα σχεδον...

 

μπας και φτιαξουν καποια προβληματακια.

ο σκοπος ειναι να μην το υπερτιμολογησουν και εχουμε διαφορες στην τιμη κοντα στα 50Ε γιατι αν ειναι ετσι τοτε αλλαζει το τροπαριο...

 

γενικα τους τελευταιους μηνες παρατηρω μια αποκλιση σε σχεση με τις τιμες εξωτερικου στα κινητα...

αυτο παλια δεν συνεβαινε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...