Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η δικη μου εμεπιρια αυτο λεει και αν θυμαμαι καλα μια περιπτωση που πηρε πισω σφραγισμενο κουτι με ολα τα παρελκομενα ηταν μια που οταν παρεδωσε το κινητο για επισκευη ειχαν παρει και ολα τα παρελκομενα απο λαθος τους...

 

Μα και εγώ το δικό μου 3g κουτί το είχαν πάρει πίσω απλά παρέλαβα το ίδιο με κολλημένο νέο imei πάνω και αλλαγμένο και στη συσκευή (λογικό αφού είχε γίνει αλλαγή πλακέτας)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Εχω ενα iPhone 3G και πριν λιγο καιρο μου παρουσιασε το εξης προβλημα-οταν παιρνω ή δεχομαι κλησεις,εγω και ο συνομηλητης ακουμε ενα εντονο βοητο.Εν το μεταξυ το προβλημα αυτο με την χρηση hands-free δεν εμφανιζεται καθολου.Το πηγα στην Voda γιατι απο εκει το ειχα παρει και το στειλαμε με την εγγυηση.Μου το στελνουνε πισω και μου κανουνε αναβαθμιση(λες και εγω δεν ηξερα να το κανω...) και με το που πραγματοποιω την πρωτη κληση τα ιδια...Τεσπα μετα αποφασιζω να παω να το ξαναστειλω..Μου λενε πως πλεον εχουν αλλαξει εταιρια που τα επισκευαζει και πως ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη...Περναω λοιπον μετα απο 10 μερες-τιποτα,ουτε φωνη ουτε ακροαση- περνουμε στα κεντρικα να ρωτησουμε και μου λενε πως ραγισε η πλακετα και δεν γινεται τιποτα αλλα με 195 ευρω θα μου δωσουνε καινουργιο αν θελω....

 

Ακουω τη γνωμη σας......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Εχω ενα iPhone 3G και πριν λιγο καιρο μου παρουσιασε το εξης προβλημα-οταν παιρνω ή δεχομαι κλησεις,εγω και ο συνομηλητης ακουμε ενα εντονο βοητο.Εν το μεταξυ το προβλημα αυτο με την χρηση hands-free δεν εμφανιζεται καθολου.Το πηγα στην Voda γιατι απο εκει το ειχα παρει και το στειλαμε με την εγγυηση.Μου το στελνουνε πισω και μου κανουνε αναβαθμιση(λες και εγω δεν ηξερα να το κανω...) και με το που πραγματοποιω την πρωτη κληση τα ιδια...Τεσπα μετα αποφασιζω να παω να το ξαναστειλω..Μου λενε πως πλεον εχουν αλλαξει εταιρια που τα επισκευαζει και πως ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη...Περναω λοιπον μετα απο 10 μερες-τιποτα,ουτε φωνη ουτε ακροαση- περνουμε στα κεντρικα να ρωτησουμε και μου λενε πως ραγισε η πλακετα και δεν γινεται τιποτα αλλα με 195 ευρω θα μου δωσουνε καινουργιο αν θελω....

 

Ακουω τη γνωμη σας......

 

Σου είπανε δηλαδή ότι το πρόβλημα οφείλεται σε εσένα (π.χ πτώση, χτύπημα κ.τ.λ)? Γιατι αν είναι έτσι πράγματι βγαίνει εκτός εγγύησης και για να στο αλλάξουνε θέλει 195 ευρώ.

 

Αν και προσωπικά μου φαίνεται περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι βρωμάει στην όλη υπόθεση γιατί αν θυμάμαι καλά κι άλλος έχει αναφέρει αυτό το ποσό...

Τι στο καλό , ταρίφα έχουν κόψει;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Εχω ενα iPhone 3G και πριν λιγο καιρο μου παρουσιασε το εξης προβλημα-οταν παιρνω ή δεχομαι κλησεις,εγω και ο συνομηλητης ακουμε ενα εντονο βοητο.Εν το μεταξυ το προβλημα αυτο με την χρηση hands-free δεν εμφανιζεται καθολου.Το πηγα στην Voda γιατι απο εκει το ειχα παρει και το στειλαμε με την εγγυηση.Μου το στελνουνε πισω και μου κανουνε αναβαθμιση(λες και εγω δεν ηξερα να το κανω...) και με το που πραγματοποιω την πρωτη κληση τα ιδια...Τεσπα μετα αποφασιζω να παω να το ξαναστειλω..Μου λενε πως πλεον εχουν αλλαξει εταιρια που τα επισκευαζει και πως ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη...Περναω λοιπον μετα απο 10 μερες-τιποτα,ουτε φωνη ουτε ακροαση- περνουμε στα κεντρικα να ρωτησουμε και μου λενε πως ραγισε η πλακετα και δεν γινεται τιποτα αλλα με 195 ευρω θα μου δωσουνε καινουργιο αν θελω....

 

Ακουω τη γνωμη σας......

 

Φίλε , ΑΝ το κινητό σου που είναι μέσα στην εγγύηση , ΔΕΝ έχει μεγάλα χτυπήματα , δεν μιλάω για μερικές φυσιολογικές γρατζουνίτσες ... θα είσαι μεγάλο κορόιδο αν τους δώσεις έστω και ένα ευρώ!!!

Πήγαινε εκεί και κάνε τρελή φασαρία και απειλές για μηνύσεις και τέτοια!!!

 

Αν και εδώ που τα λέμε , αν έκατσες πάνω του με δύναμη , τότε το ράγισμα της πλακέτας μπορεί να γίνει ... εσύ ξέρεις τι έγινε!

Πάντως αν δεν έγινε κάτι τέτοιο , ή κάποια πτώση ... τότε κάνε αυτά που σου λέω παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι βρωμάει στην όλη υπόθεση γιατί αν θυμάμαι καλά κι άλλος έχει αναφέρει αυτό το ποσό...

Τι στο καλό , ταρίφα έχουν κόψει;

 

μα ναι καλά, η συσκευή αντικατάστασης τόσο κοστίζει είτε εσύ έχεις σπάσει το τζάμι της οθόνης είτε έχεις ρίξει το iphone στο τζάκι...

 

Το θέμα είναι να μη ζητάνε απο όλους 195€ αλλα απο αυτούς που έχουν κανει μλκια ή είναι εκτός εγγύησης και εννοείτε οτι μόνο για χοντρά προβλήματα. Δε νοείται τώρα να σου έχει χαλάσει το κουμπάκι του silencer και να θέλουν 195 ευρώ, έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι βρωμάει στην όλη υπόθεση γιατί αν θυμάμαι καλά κι άλλος έχει αναφέρει αυτό το ποσό...

Τι στο καλό , ταρίφα έχουν κόψει;

Θα ήταν δηλαδή λογικό να χρεώνουν διαφορετικά το κάθε πελάτη για την αντικατάσταση της συσκευής? Προφανώς υπάρχει συγκεκριμένη τιμή, 195 ευρώ.:O

Φίλε , ΑΝ το κινητό σου που είναι μέσα στην εγγύηση , ΔΕΝ έχει μεγάλα χτυπήματα , δεν μιλάω για μερικές φυσιολογικές γρατζουνίτσες ... θα είσαι μεγάλο κορόιδο αν τους δώσεις έστω και ένα ευρώ!!!

Πήγαινε εκεί και κάνε τρελή φασαρία και απειλές για μηνύσεις και τέτοια!!!

 

Αν και εδώ που τα λέμε , αν έκατσες πάνω του με δύναμη , τότε το ράγισμα της πλακέτας μπορεί να γίνει ... εσύ ξέρεις τι έγινε!

Πάντως αν δεν έγινε κάτι τέτοιο , ή κάποια πτώση ... τότε κάνε αυτά που σου λέω παραπάνω!!!

Από την άλλη έχω την αίσθηση ότι αν είχε ραγίσει η πλακέτα δεν θα λειτουργούσε καν η συσκευή. Δεν νομίζω πως ένα βουητό στον ήχο έχει να κάνει με ραγισμένη πλακέτα, μπορεί βέβαια να λέω και μ@##κίες. Πάντως επειδή ο έλεγχος γίνεται ηλεκτρονικά με εφαρμογή της Apple, αν το αποτέλεσμα που τους έβγαλε ήταν αυτό δεν μπορούν να κάνουν κάτι μια και δεν γίνεται να ανοίξουν τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν δηλαδή λογικό να χρεώνουν διαφορετικά το κάθε πελάτη για την αντικατάσταση της συσκευής? Προφανώς υπάρχει συγκεκριμένη τιμή, 195 ευρώ.:O...

 

 

Φυσικά και θα ήταν λογικό και για τον προαναφερθέν λόγο ;)

 

Αν έχεις "σπάσει" πχ πλακέτα όπως αναφέρθηκε και αυτό ναι να χρεωθείς 195€ αλλά για ένα κουμπί ε όχι βέβαια :X

 

Λογικά πράγματα να λένε και να γίνονται...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...θα παω και θα ζητησω να το παρω πισω οπως ειναι.Ετσι και αλλιως με το hands free λειτουργει κανονικα,ισως παρω ενα bluetooth και το λυσω ολοκληρωτικα.200 ευρω δεν τους δινω με τιποτα...Γιατι ποιος μου εγγυαται οτι η μαμα Αpple δεν βγαλει κατι καινουργιο και να θελω να το παρω το προσεχες καλοκαιρι..??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...θα παω και θα ζητησω να το παρω πισω οπως ειναι.Ετσι και αλλιως με το hands free λειτουργει κανονικα,ισως παρω ενα bluetooth και το λυσω ολοκληρωτικα.200 ευρω δεν τους δινω με τιποτα...Γιατι ποιος μου εγγυαται οτι η μαμα Αpple δεν βγαλει κατι καινουργιο και να θελω να το παρω..??

 

Είναι και αυτό μια λύση βασικά :rolleyes:

 

Μα καλά δεν υπάρχει δυνατότητα με δικά μας έξοδα να μπορούμε να το αποστέλλουμε στην Μηλιά απευθείας για επισκευή;Νομίζω πως στην Ελλάδα μας "γδέρνουν" για τα καλά... :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Έχω ένα 3gs 32αρι από vodafone.. Το δεξί κάτω ηχειο δε δουλεύει καθόλου με αποτέλεσμα αν καλυφθεί με το χέρι μου το αριστερό να μην ακούω τπτ.. Κ επίσης στην ανοιχτή ακρόαση οι άλλοι δε με ακούν καλά..

 

Μπορώ να το πάω για service? προφανώς πρέπει να κάνω restore επειδή έχω jailbrake?

 

Επιτρέπεται να μη μου δώσουν νέα συσκευή;; Κ πόσες μέρες θα χρειαστεί;;

 

Ευχαριστώ..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Έχω ένα 3gs 32αρι από vodafone.. Το δεξί κάτω ηχειο δε δουλεύει καθόλου με αποτέλεσμα αν καλυφθεί με το χέρι μου το αριστερό να μην ακούω τπτ.. Κ επίσης στην ανοιχτή ακρόαση οι άλλοι δε με ακούν καλά..

 

Μπορώ να το πάω για service? προφανώς πρέπει να κάνω restore επειδή έχω jailbrake?

 

Επιτρέπεται να μη μου δώσουν νέα συσκευή;; Κ πόσες μέρες θα χρειαστεί;;

 

Ευχαριστώ..

 

Φυσικα θα το πας για service αφου κανεις restore πιο πριν .Αν δεχτουν οτι ειναι σε εγγυηση , κατι προφανες , να υπολογιζες απο 15 μερες και πανω για αντικατασταση. Επισκευες δεν κανουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα θα το πας για service αφου κανεις restore πιο πριν .Αν δεχτουν οτι ειναι σε εγγυηση , κατι προφανες , να υπολογιζες απο 15 μερες και πανω για αντικατασταση. Επισκευες δεν κανουν.

 

15 μέρες και πάνω;;; Θα μείνω χωρίς κινητό;!

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

15 μέρες και πάνω;;;

 

Πολύ δεν είναι; Σε οποιοδήποτε κατάστημα ετσι;

 

Φυσικα πολλες ειναι αλλα στην πραξη αυτο γινεται.Δεν εχει σημασια σε ποιο καταστημα θα το πας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Έχω ένα 3gs 32αρι από vodafone.. Το δεξί κάτω ηχειο δε δουλεύει καθόλου με αποτέλεσμα αν καλυφθεί με το χέρι μου το αριστερό να μην ακούω τπτ.. Κ επίσης στην ανοιχτή ακρόαση οι άλλοι δε με ακούν καλά..

 

Μπορώ να το πάω για service? προφανώς πρέπει να κάνω restore επειδή έχω jailbrake?

 

Επιτρέπεται να μη μου δώσουν νέα συσκευή;; Κ πόσες μέρες θα χρειαστεί;;

 

Ευχαριστώ..

 

1 ηχείο έχει το iphone!οχι 2!

Το άλλο είναι το μικρόφωνο!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

1 ηχείο έχει το iphone!οχι 2!

Το άλλο είναι το μικρόφωνο!

 

Λες ; Το δεξιά; Και επίσης γιατί στην ανοιχτη ακρόαση δεν με ακούν καθόλου τι μπορεί να φταίει;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το έχεις κοντα σου οταν μιλάς σε ανοιχτή ακρόαση να δεις αν σε ακούνε έτσι!

Αλλιώς έχει πρόβλημα το μικρόφωνο!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το έχεις κοντα σου οταν μιλάς σε ανοιχτή ακρόαση να δεις αν σε ακούνε έτσι!

Αλλιώς έχει πρόβλημα το μικρόφωνο!

 

Είτε κοντά είτε μακριά είναι σαν να μη μιλάω.. Εδώ και καιρό ψάχνω car kit handsfee αλλά φαντάστηκα ότι είναι πρόβλημα των Apple γενικότερα. Στην ανοιχτή ακρόαση ενεργοποιητε άλλο μικρόφωνο;;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Οχι το ιδιο!

Εγω δε το εχω δοκιμασει οποτε δε μπορώ να σου πω!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι μου παραδωθηκε με σακουλακη

 

Οπότε μπορώ να επιβεβαιώσω και την δική μου περίπτωση που έτσι ήρθε και σε εμένα απλά ψάχναμε αρκετή ώρα να βρούμε το κουτί στο κατάστημα :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος δεν ήρθε σε σακουλάκι!

Ειχε μονο τη ζελατίνα που εχει οταν το αγοράζεις!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος δεν ήρθε σε σακουλάκι!

Ειχε μονο τη ζελατίνα που εχει οταν το αγοράζεις!

 

Σε σακουλάκι αυτό εννοώ εγώ προσωπικά :) , (ότι δηλαδή δεν παρέλαβα σφραγισμένο στο κουτί)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Oκ τοτε! :)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

26/11 ειχα δωσει στην vodafone για επισκευη λογω προβληματος στο wifi το iphone 3g,σημερα παρελαβα την συσκευη αντικαταστασης ηρθα στο γραφειο εβαλα την καρτα sim και η οθονη του δεν ανταποκρινετε σωστα.ΝΤΡΟΠΗ μου δωσανε μια προβληματικη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...