Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι τιμες πανω κατω ειναι αυτες +- 15€ και τις επιβεβαιωσα ο ιδιος απο Ελβετο που σπουδασαμε μαζι

 

Aν τα 729 φραγκα περιλαμβανουν και τους φορους μεσα ειναι φθηνα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για δειτε αυτο? μαιμου λετε? http://bglbyl.com/

 

ναι...

 

 

Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι...

 

 

Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

 

απο που το καταλαβες φιλες μου? εκτος απο την τιμη βεβαια.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

απο που το καταλαβες φιλες μου? εκτος απο την τιμη βεβαια.

 

μην περιμένεις να το γράφει κάπου ότι είναι μαιμού... :)

απο τη διαμόρφωση του site μοιάζει αναξιόπιστο

φυσικά μπορείς να πάρεις το ρίσκο για να μας φύγει και η απορία :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το λέω μια φορά για όποιον ξαναβρεί μια τέτοια "μοναδική" ευκαιρία! Δεν υπάρχει περίπτωση άνθρωπος σε αυτόν τον πλανήτη στα λογικά του να πουλήσει iPhone 5 αυτή τη στιγμή σε τιμή χαμηλότερη από αυτήν που το αγόρασε την στιγμή που γίνεται ένας πραγματικός ΠΑΝΙΚΟΣ στην παγκόσμια αγορά για ένα τέτοιο κινητό! Όσοι θέλουν να το πάρουν σε χαμηλή τιμή να ξανά επισκεφτούν την αγορά μετά από κανένα εξάμηνο!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι. εγω παντως αν το ειχα και ηθελα να το πουλησω σφραγισμενο θα το εδινα οσο κανει καινουργιο.

δεν παιζει το site να μην ειναι απατεωνας. και απο την δομη του ετσι οπως το βλεπω ειμαι σχεδον σιγουρος.

εκτος αν δεν ειναι στα λογικα του ο πωλητης οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια του κοινού παρακαλώ;.....

Ένας φίλος μου θα βρεθεί στον Καναδά σε λίγες μέρες.

Η τιμή του iphone 5 εκεί είναι 699 δολ. Καναδά ή 548 €

Θα είναι όμως το μοντέλο Α1428.

Θα εργάζεται κανονικά σε GSM / HSDPA+ δίκτυα.

Ευρωπαϊκά 4G δίκτυα όμως όχι. Μόνο σε δίκτυα 4G ΗΠΑ και Καναδά.....

Να το αγοράσω τελικά; Ναί ή όχι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δουλεύει κανονικά με τις κάρτες στην Ελλάδα, απλά δεν πιάνει τα 4G που ανάθεμα πότε θα έρθουν Ελλάδα και κάνει 548 €????? Φέρε μου καμιά δεκαριά παρακαλώ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δουλεύει κανονικά με τις κάρτες στην Ελλάδα, απλά δεν πιάνει τα 4G που ανάθεμα πότε θα έρθουν Ελλάδα και κάνει 548 €????? Φέρε μου καμιά δεκαριά παρακαλώ!!!!!

 

Προσθεσε 13% φορο.

 

Μπορεις να παρεις και το Α1429 που ειναι το ευρωπαικο μοντελλο.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι για το 4S...Ξέρετε κανένα αξιόπιστο κατάστημα στο ίντερνετ με καλές τιμές που να δέχεται φυσικά και πιστωτικές? Επαναλαμβάνω, για το 4S
Link to comment
Share on other sites

Εγω από τρίτη περιμένω το α1428 από την at&t που θα ξεκλειδωθεί μόνιμα μέσω online υπηρεσίας! Το μαλλί πήγε στα 730€ το 32άρι! Μέσω ebay!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

απο που το καταλαβες φιλες μου? εκτος απο την τιμη βεβαια.

 

Παιδια να ειστε ιδιαιτερα προσεκτικοι οταν ποσταρετε τετοια sites γιατι καποιος που δε γνωριζει μπορει να δελεαστει και να κανει το λαθος.

Θα δωσω 2-3 tips για να αναγνωριζετε αυτες τις σελιδες:

- Παραλογα χαμηλες τιμες

- Δεν προσφερει δυνατοτητα πληρωμης μεσω paypal, παρα μονο bank transfer, western union κλπ. Μου αρεσει που εχει κοτσαρει και τα σηματακια της paypal κλπ

- Δεν υπαρχει εταιρικο email, παρα μονο gmail, hotmail κλπ

- Δεν υπαρχει διευθυνση της εταιριας η αν υπαρχει ειναι fake...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ειστε ιδιαιτερα προσεκτικοι οταν ποσταρετε τετοια sites γιατι καποιος που δε γνωριζει μπορει να δελεαστει και να κανει το λαθος.

Θα δωσω 2-3 tips για να αναγνωριζετε αυτες τις σελιδες:

- Παραλογα χαμηλες τιμες

- Δεν προσφερει δυνατοτητα πληρωμης μεσω paypal, παρα μονο bank transfer, western union κλπ. Μου αρεσει που εχει κοτσαρει και τα σηματακια της paypal κλπ

- Δεν υπαρχει εταιρικο email, παρα μονο gmail, hotmail κλπ

- Δεν υπαρχει διευθυνση της εταιριας η αν υπαρχει ειναι fake...

Κι αν του τραβήξεις ένα whois θα δείτε ότι έχουν αγοράσει το domain για ένα χρόνο μόνο.. Παιδιά επειδή πέρυσι το έψαξα πολύ το θέμα iphone κτλ μέσω εταιρικής ιδιότητας σας λέω ότι θαύματα δεν γίνονται μην τσιμπάτε.. Θα σας πουν αρχικά ότι δέχονται με PayPal και μετά ότι κάτι έχει ο λογαριασμος ή η συνεδεμενη visa και θα σας ζητήσουν χρήματα μέσω western κτλ.. Δυστυχώς πάντα άνθρακας ο θησαυρός ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος! Πολύ γνωστός μου πήρε το iphone 5 από το Carphone Warehouse στην Αγγλία. Το τηλέφωνο έλεγε ότι είναι sim free στο Site και με το που το άνοιξε δεν δεχόταν sim οπότε το πιο πιθανό, ίσως σίγουρο, είναι να είναι κλειδωμένο σε πάροχο. Το κουτί δεν είναι branded ή κάτι που να δείχνει κάτι ανάλογο. Υπάρχει περίπτωση να έκαναν λάθος? Εν τω μεταξύ το πήραν για λογαριασμό του συγγενείς στην Αγγλία οπότε δεν μπορεί να έχει απευθείας συνεννόηση προς το παρόν. Φυσικά για ξεκλείδωμα κτλ μέσω jb του είπα να το ξεχάσει γιατί sim free σημαίνει sim free σωστά? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

SIM free iPhones can only be used with a UK-network SIM card, and will not accept foreign SIM cards.

Δυστυχως!

Πω πω πω, τι λες τώρα!!! Την πατήσε ο καημένος δηλαδή!! :cry:

Παίζει να ξεκλειδώσει κάπως??

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ναι.

Διαβασε λεπτομερειες, περιπου στη μεση ειναι

http://www.carphonewarehouse.com/mobiles/iphone-5?intcmp=HP_iPh5

.

.

 

efthimis super to Νote2 ...μεγιααα

Edited by Mik3Q
.. . .
iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος! Πολύ γνωστός μου πήρε το iphone 5 από το Carphone Warehouse στην Αγγλία. Το τηλέφωνο έλεγε ότι είναι sim free στο Site και με το που το άνοιξε δεν δεχόταν sim οπότε το πιο πιθανό, ίσως σίγουρο, είναι να είναι κλειδωμένο σε πάροχο. Το κουτί δεν είναι branded ή κάτι που να δείχνει κάτι ανάλογο. Υπάρχει περίπτωση να έκαναν λάθος? Εν τω μεταξύ το πήραν για λογαριασμό του συγγενείς στην Αγγλία οπότε δεν μπορεί να έχει απευθείας συνεννόηση προς το παρόν. Φυσικά για ξεκλείδωμα κτλ μέσω jb του είπα να το ξεχάσει γιατί sim free σημαίνει sim free σωστά? Ευχαριστώ πολύ!

 

Τα μηλοφωνα απο το συγκεκριμενο μαγαζι κλειδωνουν στην πρωτη σιμ που θα βαλεις μεσα απο αγγλο παροχεα. Επρεπε να το παρει απο απλ στορ.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

@efthimis13 κοίτα τα πμ σου!! :)
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τα μηλοφωνα απο το συγκεκριμενο μαγαζι κλειδωνουν στην πρωτη σιμ που θα βαλεις μεσα απο αγγλο παροχεα. Επρεπε να το παρει απο απλ στορ.

Ναι το έμαθε the hard way δυστυχώς!!

@efthimis13 κοίτα τα πμ σου!! :)

Ευχαριστώ πολύ!!! Προσπαθεί τώρα να δει αν θα το ξεκλειδώσει από κάποια site ή θα το δώσει σε κάποιον "επιδέξιο" και θα πάρει άλλο να είναι ήσυχος.. Έχετε δοκιμάσει κάτι, κάποιος για ξεκλείδωμα? Δεν ήξερα ότι γινόταν αυτό.. Είναι ασφαλές και μόνιμο το ξεκλείδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Από ebay το έχει πάρει κανείς?

Μην δώσουμε 700 € για τσαγιέρα! :lol:

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει εγγύηση, ελληνικά και να μην είναι κλειδωμένο κάπου.

Δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω μιας και δεν πήρα ποτέ μήλο από ξένο e-shop/ebay.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...