Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.Πως μπορώ να προσθέσω αρχεία(π.χ. Smart Office)χωρίς τη χρήση υπολογιστή και του iTunes?

 

Και η μεταφορά από το iBook σε pc; με το iTunes δεν εβγαλα άκρη.

Και πάλι ευχαριστώ

Ασύρματα με share it

Απλα βαλε σε pc την desktop έκδοση του και σε android την αντιστοιχη εφαρμογη σε play store αν εχεις και android συσκευη.

https://itunes.apple.com/gr/app/shareit-connect-transfer/id725215120?mt=8

http://www.ushareit.com/en/

 

Εξαιρετικη μου εχει λυσει τα χερια για μεταφορα απο και προς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ αλλα PDF από iBook σε pc δεν πάει. Δεν γίνεται. Αν μπορει κανεισ να βοηθήσει με κάποιο τροπο. Δεν μπορει ο μοναδικός τρόπος να πάρεις τα PDF από το iBook να είναι με mail
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εναλλακτικο facebook app για το IPhone που να μεγενθυνει τα γραμματα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εναλλακτικο facebook app για το IPhone που να μεγενθυνει τα γραμματα;

 

δες το friendly

https://itunes.apple.com/gb/app/friendly-for-facebook/id400169658?mt=8

 

έχει επιλογή larger text

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το MS Word από το App Store, δωρεάν:

https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-word/id586447913?mt=8

 

Αν έχεις κάποιο από τα iPad των 9,7 ή 7,9 ιντσών, θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Word στο φουλ των δυνατοτήτων του. Αντιθέτως, αν πρόκειται για κάποιο από τα νεότερα iPad Pro των 12,9 ή 10,5 ιντσών, θα πρέπει αναγκαστικά να έχεις συνδρομή στο Office 365.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το MS Word από το App Store, δωρεάν:

https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-word/id586447913?mt=8

 

Αν έχεις κάποιο από τα iPad των 9,7 ή 7,9 ιντσών, θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Word στο φουλ των δυνατοτήτων του. Αντιθέτως, αν πρόκειται για κάποιο από τα νεότερα iPad Pro των 12,9 ή 10,5 ιντσών, θα πρέπει αναγκαστικά να έχεις συνδρομή στο Office 365.

 

9.7 είναι. Το έχω κατεβάσει αλλά, πέρα από τον πρώτο μήνα, σου ζητάει συνδρομή.

 

Edit: Εγώ έχω κατεβάσει το Office 365. Υπάρχει κάτι άλλο;

Στο λινκ που μου έδωσες δεν βλέπω κάτι για download.

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το MS Word από το App Store, δωρεάν:

https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-word/id586447913?mt=8

 

Αν έχεις κάποιο από τα iPad των 9,7 ή 7,9 ιντσών, θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Word στο φουλ των δυνατοτήτων του. Αντιθέτως, αν πρόκειται για κάποιο από τα νεότερα iPad Pro των 12,9 ή 10,5 ιντσών, θα πρέπει αναγκαστικά να έχεις συνδρομή στο Office 365.

Το ακριβές μοντέλο είναι: ipad 4th generation (16GB) 9.7". Θα έχω δωρεάν το Word λες;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως έχουν αλλάξει τα πράγματα λίγο, οπότε δεν ισχύει ακριβώς αυτό που σου είπα εχθές.

Στο iPad που έχεις, θα μπορείς να ανοίξεις και να επεξεργαστείς αρχεία Word, αλλά δεν θα έχεις πρόσβαση σε όλες τις δυνατότητες του Word.

Χρειάζεσαι αναγκαστικά μηνιαία ή ετήσια συνδρομή στο Office 365, να χρησιμοποιήσεις το Word στο φουλ των δυνατοτήτων του.

 

Διάβασε την περιγραφή στο App Store, το αναφέρει ρητώς:

REQUIREMENTS

iPad Pro: To create or edit documents, you need a qualifying Office 365 subscription* , which also gives you access to the full Office experience.

iPad, iPhone, iPod Touch: To create or edit documents, sign in with a free Microsoft account. To unlock the full Office experience, and to access and save documents in OneDrive for Business or on SharePoint, you need a qualifying Office 365 subscription* .

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να επεξεργάζομαι τα αρχεία μου μέσω Dropbox και να τα σώζω πάλι εκεί μέσα, θα μπορώ; Π.χ. σήμερα που το δοκίμασα (αφού έκανα sign in) λειτούργησε καλά, αυτό που ήθελα το έκανα. Υπάρχει περίπτωση αργότερα για κάτι τέτοιο να μου ζητήσει συνδρομή;

Ποιο είναι δηλαδή το full Office experience στο οποιο δεν θα μπορώ να έχω πρόσβαση;*

 

* Το Word χρειάζομαι ουσιαστικά μόνο, και το μόνο που θέλω είναι να γράφω κάποια κείμενα στα οποία να μπορώ να χρησιμοποιώ τη μορφοποίηση κειμένου (bold, italic, διαφορετικές γραμματοσειρές, χρώματα γραμματοσειρών, υπογράμμιση κλπ), να δημιουργώ παραγράφους, να αλλάζω τα περιθώρια και διάφορα τέτοια, πιστεύω απλά.

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...

Συνέχισε να κάνεις αυτό που θέλεις, και αν πάψει να λειτουργεί μετά το πέρας του ενός μηνός, τότε ψάχνεις για ενναλακτική. Πάντως, δε νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα.

Με την έκφραση "φουλ δυνατότητες" εννοούν τη δυνατότητα να αποθηκεύεις αυτόματα στο OneDrive for Business και στο SharePoint, πράγματα που απ' ό,τι καταλαβαίνω, δε σε ενδιαφέρουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται μόνο γι' αυτά, δεν θα έχω κανένα πρόβλημα, θα είναι σαν να το έχω φουλ κι εγώ. Ελπίζω να μη ζητήσουν συνδρομή με το πέρας ενός μηνός. Το λέω λόγω μεγέθους iPad, αν ισχύει κάτι τέτοιο δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ τον file manager που κάνει τα πάντα με το μπλε εικονίδιο που είναι δωρεάν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα. Πήρα μια iTunes gift card την οποία και φόρτωσα μέσω του iTunes από το pc. Έχω ήδη πιστωτική για αγορές και ήθελα να ξέρω : κατά την αγορά κάποιας εφαρμογής τι θα χρεωθεί; Πρώτα η κάρτα ή θα τα πάρουν από την gift card ;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα μια iTunes gift card την οποία και φόρτωσα μέσω του iTunes από το pc. Έχω ήδη πιστωτική για αγορές και ήθελα να ξέρω : κατά την αγορά κάποιας εφαρμογής τι θα χρεωθεί; Πρώτα η κάρτα ή θα τα πάρουν από την gift card ;

 

Θα τα πάρουν απο την gift..Εμένα έτσι γίνεται πάντα

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.

Πρώτα τραβάει από το balance της gift card.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γειά

Ψάχνω για ξυπνητήρι με τη διαφορά όμως να χτυπάει για ξύπνημα όχι στο κινητό αλλά σε άλλον αριθμό!!!. Βασικά στο σταθερό μου. Υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει καταφέρει κανείς να μπορεί να κατεβάσει και παίξει το νέο Asphalt9 που βγήκε πριν καμία 2 εβδομάδων.

 

Συγκεκριμένα είναι διαθέσιμο μόνο σε Apple store Φιλιππίνων και πουθενά αλλου.

 

Αυτό που έκανα είναι με άλλο Apple id με διεύθυνση,τηλέφωνο τκ που αντιστοιχούν σε Φιλιππίνων να εισέλθω στο αντίστοιχο Apple store και να το κατεβάσω,αλλά παρ όλα αυτά αρνείται πεισματικά βγάζοντας το παρακάτω μήνυμα.

 

4ac4e05fe2c8246f15283e50752cba81.jpg

 

 

Μάλιστα έκανα logout από το προηγούμενο Apple ID που έχω συνέχεια και μόνο με αυτό Φιλιππίνων αλλά τίποτα.

 

Πάντως αναβαθμίσεις παίρνω κανονικά του παιχνιδιού(2-3 που βγήκαν έως σήμερα σε πολύ σύντομα χρονικο διάστημα)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να μπορεί να κατεβάσει και παίξει το νέο Asphalt9 που βγήκε πριν καμία 2 εβδομάδων.

 

Συγκεκριμένα είναι διαθέσιμο μόνο σε Apple store Φιλιππίνων και πουθενά αλλου.

 

Αυτό που έκανα είναι με άλλο Apple id με διεύθυνση,τηλέφωνο τκ που αντιστοιχούν σε Φιλιππίνων να εισέλθω στο αντίστοιχο Apple store και να το κατεβάσω,αλλά παρ όλα αυτά αρνείται πεισματικά βγάζοντας το παρακάτω μήνυμα.

 

4ac4e05fe2c8246f15283e50752cba81.jpg

 

 

Μάλιστα έκανα logout από το προηγούμενο Apple ID που έχω συνέχεια και μόνο με αυτό Φιλιππίνων αλλά τίποτα.

 

Πάντως αναβαθμίσεις παίρνω κανονικά του παιχνιδιού(2-3 που βγήκαν έως σήμερα σε πολύ σύντομα χρονικο διάστημα)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δοκίμασες να συνδεθείς με VPN;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να συνδεθείς με VPN;

 

Δοκίμασα 5-6 VPN app και κανένα δεν είχε Φιλιππίνων επιλογή.

Άσε που τα περισσότερα θέλουν μηνιαία η ετήσια συνδρομή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 5-6 VPN app και κανένα δεν είχε Φιλιππίνων επιλογή.

Άσε που τα περισσότερα θέλουν μηνιαία η ετήσια συνδρομή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αυτοί λένε ότι έχουν και σέρβερ στις Φιλιππίνες. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος πρόσβασης μέχρι να το κυκλοφορήσουν παγκόσμια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω κατεβάσει την εφαρμογή spark για τα εμαιλ προσπαθώ να βρω την επιλογή για λογαριασμό pop ακόμα και στην επιλογή άλλο που πήγα imap εμφανίζει κάνω κάτι λάθος;ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα..! Ξέρεις κανείς κάποια εφαρμογή για μέτρηση της καταναλώσης σε αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα; Έχω το Fuel Log Pro αλλά εδώ και καιρό δεν δουλεύει σωστά.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...