Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κανει αυτοματα

πηγαινε ρυθμισεις γνωστοποιησεις επελεγε τα μηνυματα και ρυθμισε το απο εκει

 

Δεν εννοώ αυτό. Εννοούσα σε κλειστή οθόνη να σου δείχνει κάτι (ένα σηματάκι τέλος πάντων) που να σε ειδοποιεί ότι κάποιος σου έστειλε μήνυμα ή σου έκανε κλήση, για να ανοίξεις την οθόνη και να το δεις. Όπως στο adroid.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτό. Εννοούσα σε κλειστή οθόνη να σου δείχνει κάτι (ένα σηματάκι τέλος πάντων) που να σε ειδοποιεί ότι κάποιος σου έστειλε μήνυμα ή σου έκανε κλήση, για να ανοίξεις την οθόνη και να το δεις. Όπως στο adroid.

Από την στιγμή που δεν υπάρχει led στο iphone δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας settings > general > accessibility και να ενεργοποιήσεις τον διακόπτη led flash for alerts. Αυτό θα ενεργοποιεί το flash κάθε φορά που θα έχεις ειδοποίηση. Βέβαια για να το βλέπεις θα πρέπει να το έχεις ανάποδα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με τις πωλήσεις του νέου flagphone της BlackBerry να έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία και με το Ζ10 να έχει ήδη κερδίσει στο έπακρο τις αγορές στις οποίες έχει κυκλοφορήσει η BlackBerry επιστρατεύει την augmented reality τεχνολογία προκειμένου να δώσει μία γεύση από το OS της και στα λοιπά smartphones.

Με την βοήθεια λοιπόν της Blippar το BB 10 OS έρχεται στις οθόνες του iPhone αλλά και των Android smartphones μέσω του browser τους.

 

Συγκεκριμένα, ο χρήστης αφού κατεβάσει το app από τα Play Store και App Store της γειτονιάς του, αυτό που πρέπει να κάνει είναι να ανοίξει το app και να στρέψει το κινητό του προς το παρακάτω link.

Στην συνέχεια αυτό που γίνεται είναι πως δίνεται η δυνατότητα στον χρήστη να τρέξει, μέσω emulation, το περιβάλλον του BB OS 10.

 

Με αυτόν τον πανέξυπνο τρόπο η BlackBerry σκέφτηκε πως θα μπορούσε να αποσπάσει χρήστες από τις υπόλοιπες πλατφόρμες καθότι τους δίνει την ευκαιρία να δουν real time πως είναι το νέο της λειτουργικό!

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζεται κάποια εφαρμογή για Passwords το οποίο να συγχρονίζει με το icloud, αλλά σε laptop με windows7 και όχι Mac, εκτός όμως του 1password διότι καλό μεν , αλλά είναι αρκετά ακριβό .

 

 

Thanks

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε την έχω αγοράσει την εφαρμογή στο AppStore, και στο win7 pc, την έχω σαν μια δοκιμαστική έκδοση η οποία δεν μου έχει ζητήσει πληρωμή. Και γίνεται συγχρονισμός κανονικά μέσω DropBox. Στο κινητό την έχω κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε την έχω αγοράσει την εφαρμογή στο AppStore, και στο win7 pc, την έχω σαν μια δοκιμαστική έκδοση η οποία δεν μου έχει ζητήσει πληρωμή. Και γίνεται συγχρονισμός κανονικά μέσω DropBox. Στο κινητό την έχω κανονικά.

 

Συγνώμη αλλά λίγο έχω μπερδευτεί τώρα . Εχεις αγοράσει μια εφαρμογή απο το Appstore με 16ευρώ? και μια δοκιμαστική για το PC σου?

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου. Αυτήν αλλά έτυχε να την πάρω όταν ήταν σε έκπτωση 7κ κάτι. Τσατίστικα λίγο επειδή είχα αγοράσει και την προηγούμενη έκδοση και μας έπιασε κορόιδο η εταιρία, αλλά έχω βρει την υγειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου. Αυτήν αλλά έτυχε να την πάρω όταν ήταν σε έκπτωση 7κ κάτι. Τσατίστικα λίγο επειδή είχα αγοράσει και την προηγούμενη έκδοση και μας έπιασε κορόιδο η εταιρία, αλλά έχω βρει την υγειά μου.

 

Μάλιστα οκ. Μια τελευταία ερώτηση . Συγχρονίζει μόνο με το Dropbox? Με το Icloud δεν συγχρονίζει ? Επειδή τυγχάνει να συγχρονίζω επαφές, ημερολόγιο κ.τ.λ. με το Icloud για αυτό το ρωτάω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που σε ζάλισα λίγο

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα οκ. Μια τελευταία ερώτηση . Συγχρονίζει μόνο με το Dropbox? Με το Icloud δεν συγχρονίζει ? Επειδή τυγχάνει να συγχρονίζω επαφές, ημερολόγιο κ.τ.λ. με το Icloud για αυτό το ρωτάω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που σε ζάλισα λίγο

 

Thanks

 

Συγχρονίζει και με iCloud, αλλά στα windows δεν γίνεται. Ή τουλάχιστον δεν το έχω δει κάπου εγώ. Τώρα σε Mac, ίσως να γίνεται. Αν είχα 2η iΣυσκευή, τότε λογικά μέσω iCloud θα γινόταν ο συγχρονισμός. Αλλά με το Dropbox δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα.

 

Αν μπορείς να περιμένεις, μπορεί κάποια στιγμή να πέσει η τιμή της. Αν και έχει εδραιωθεί πλέον στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίζει ΚΑΙ με iCloud, αλλά με άλλο iDevice ή Mac όπως σωστά αναφέρθηκε.

Με Windows δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως δεν γίνεται.

 

EDIT: Αν εννοείς αν κρατάει backup το 1Password στο iCloud για ενδεχόμενο restore, ναι το κάνει.

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παλιά που τα κινητά ήταν «χαζά», όταν είχες κάνει προώθηση κλήσεων (από το Α σταθερό, προς το Β΄ κινητό για παράδειγμα) και σε καλούσαν στο σταθερό, εμφανιζόταν στην οθόνη του κινητού ένα βελάκι και καταλάβαινες ότι η εισερχόμενη κλήση ήταν από προώθηση.

 

Τώρα που τα κινητά έγιναν «έξυπνα», δεν βγάζουν καμία παρόμοια ένδειξη προώθησης.

 

Μήπως έχει πέσει στην αντίληψή σας καμιά εφαρμογή που να το κάνει αυτό ή υπάρχει καμιά κρυφή ρύθμιση να την ενεργοποιήσω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω μια finance εφαρμογή(έξοδα,έσοδα..κ.τ.λ) η οποία όμως θέλω να συγχρονίζει με κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που θα έχω στο desktop(PC , Laptop). Έχετε υπ'όψη σας κάτι τέτοιο ?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω μια finance εφαρμογή(έξοδα,έσοδα..κ.τ.λ) η οποία όμως θέλω να συγχρονίζει με κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που θα έχω στο desktop(PC , Laptop). Έχετε υπ'όψη σας κάτι τέτοιο ?

 

Thanks

Το mint.com, ίσως σου κάνει αλλά είναι περισσότερο online παρά offline

Link to comment
Share on other sites

Το mint.com, ίσως σου κάνει αλλά είναι περισσότερο online παρά offline

 

Δυστυχώς η εφαρμογή για το iphone είναι διαθέσημη μόνο απο το App Store U.S.

 

Κρίμα και νομίζω θα μου έλυνε τα χέρια.

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα θεματακι.....μου βγαζει οτι εχω 2 updates παταω με βαζει στο app stores αλλα δεν μου εμφανιζει κατι...

μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση (6.1.2 αν θυμάμαι καλά):

Στο badge του App Store μου δείχνει ότι έχω π.χ. 6 updates, αλλά όταν μπαίνω στο app store η σελίδα με τα updates είναι εντελώς κενή.

Το υπόλοιπο app store λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα θεματακι.....μου βγαζει οτι εχω 2 updates παταω με βαζει στο app stores αλλα δεν μου εμφανιζει κατι...

μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει?

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση (6.1.2 αν θυμάμαι καλά):

Στο badge του App Store μου δείχνει ότι έχω π.χ. 6 updates, αλλά όταν μπαίνω στο app store η σελίδα με τα updates είναι εντελώς κενή.

Το υπόλοιπο app store λειτουργεί κανονικά

 

 

Μου το έκανε κι εμένα. Ξαναέκανα sync με itunes και τότε ξανακοίταξα. Το πρόβλημα ήταν ότι μετά το πρώτο sync είχαν περαστεί εφαρμογές που δεν ήθελα και τις διέγραψα αλλά είχε παραμείνει στο store η ένδειξη των update τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει μια φιλη μου ενα ipad 1st gen και δεν μπαινει στο app store , λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ενω ειναι κανονικα συνδεδεμενη στο ιντερνετ.τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εφαρμογή κατά την οποία θα έχω ακριβή μετακίνηση δεδομένων όχι μόνο συνολικά αλλά και για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου κατι,ποια ειναι μια ελληνική εφαρμογή που εμφανίζει ελληνικα Ebook?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου κατι,ποια ειναι μια ελληνική εφαρμογή που εμφανίζει ελληνικα Ebook?

Μήπως λες αυτή?

https://itunes.apple.com/us/app/cosmobooks/id532549262?ls=1&mt=8

Link to comment
Share on other sites

 

Θα το δοκιμάσω τωρα

 

Edit,εντελώς άχρηστη εφαρμογή.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...