Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπέρα! ειμαι καινούργιος στην παρέα των iphoners (μόλις σήμερα πήρα το 4) και όπως καταλαβαίνεται είμαι λιγο άσχετος. ;)

εψαξα κ εκανα εγκατάσταση το cydia κ μετα το installous. αλλα στο μεν πρωτο ειναι απειρα κατεβατα εφαρμογων χωρίς εικόνες κ τα περισσότερα δν τα καταλαβαίνω κ στο δευτερο σε μια γρήγορη ματιά που έριξα όλες οι εφαρμογές είναι επι πληρωμή. (αν κ δν δοκίμασα να βάλω καμία)

μπορει καποιος αν γίνεται να μου εξηγήσει απο που κατεβάζω εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα! ειμαι καινούργιος στην παρέα των iphoners (μόλις σήμερα πήρα το 4) και όπως καταλαβαίνεται είμαι λιγο άσχετος. ;)

εψαξα κ εκανα εγκατάσταση το cydia κ μετα το installous. αλλα στο μεν πρωτο ειναι απειρα κατεβατα εφαρμογων χωρίς εικόνες κ τα περισσότερα δν τα καταλαβαίνω κ στο δευτερο σε μια γρήγορη ματιά που έριξα όλες οι εφαρμογές είναι επι πληρωμή. (αν κ δν δοκίμασα να βάλω καμία)

μπορει καποιος αν γίνεται να μου εξηγήσει απο που κατεβάζω εφαρμογές?

 

Κάπου σε προηγούμενα μηνύματα υπάρχουν λίστες με τις σημαντικές cydia εφαρμογές.

Βρίσκομαι έξω τώρα και δεν μπορώ να στις γράψω. Όταν επιστρέψω θα το κάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκανα jailbrake μολις και ολα καλα ολα ωραια αλλα δεν δουλευει το cydia... Oυτε repos μπορω να βαλω ουτε τιποτα... Ηθελα να περασω το installous και μου βγαζει αυτο.. Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/cydia/.xsellize.com_package και απο τοτε οποτε το ανοιγω μου βγαζει αυτο και κολλαει... Καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα jailbrake μολις και ολα καλα ολα ωραια αλλα δεν δουλευει το cydia... Oυτε repos μπορω να βαλω ουτε τιποτα... Ηθελα να περασω το installous και μου βγαζει αυτο.. Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/cydia/.xsellize.com_package και απο τοτε οποτε το ανοιγω μου βγαζει αυτο και κολλαει... Καμια βοηθεια?

 

Για ποιο λόγο ψάχνεις το installous στο xsellise. Προσωπικά μόνο προβλήματα είχα ποτε ασχολήθηκα μ αυτο και τις σπασμένες cydia εφαρμογές του.

 

Δοκίμασε απο το repo και εγκατέστησε απο εκει το installous.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εδω και 5 ωρες περιπου εκανα με την βοηθεια του site φυσικα jailbreak και ακομα

το περιεργαζομαι.

 

Το instalous σε τι χρησιμευει και αν υπαρχει καποιο λινκ με οδηγιες εγκαταστασης.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εδω και 5 ωρες περιπου εκανα με την βοηθεια του site φυσικα jailbreak και ακομα

το περιεργαζομαι.

 

Το instalous σε τι χρησιμευει και αν υπαρχει καποιο λινκ με οδηγιες εγκαταστασης.

Ευχαριστω

Για ρίξε μια ματια εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222188

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκανα jailbrake μολις και ολα καλα ολα ωραια αλλα δεν δουλευει το cydia... Oυτε repos μπορω να βαλω ουτε τιποτα... Ηθελα να περασω το installous και μου βγαζει αυτο.. Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/cydia/.xsellize.com_package και απο τοτε οποτε το ανοιγω μου βγαζει αυτο και κολλαει... Καμια βοηθεια?

 

ok.. restore-backup και εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εδω και 5 ωρες περιπου εκανα με την βοηθεια του site φυσικα jailbreak και ακομα

το περιεργαζομαι.

 

Το instalous σε τι χρησιμευει και αν υπαρχει καποιο λινκ με οδηγιες εγκαταστασης.

Ευχαριστω

 

Eυχαριστω πολυ. Το εφτιαξα σημερα το πρωι με την βοηθεια ενος φιλου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αυτό το πρόγραμμα το celeste που λέει ότι απελευθερώνει πλήρως το bluetooth και καλά. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Διάβασα σε διάφορα forum ότι μόνο προβλήματα δημιουργεί και τελικά τα σκας τα λεφτά και δεν κάνει την δουλειά όπως πρέπει. Εμένα δεν με αφήνει ούτε purchase να κάνω. Μου γράφει ότι το πρόγραμμα δεν υποστηρίζεται από το τηλέφωνο!!! Έχω το 4άρι με 4.3.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αυτό το πρόγραμμα το celeste που λέει ότι απελευθερώνει πλήρως το bluetooth και καλά. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Διάβασα σε διάφορα forum ότι μόνο προβλήματα δημιουργεί και τελικά τα σκας τα λεφτά και δεν κάνει την δουλειά όπως πρέπει. Εμένα δεν με αφήνει ούτε purchase να κάνω. Μου γράφει ότι το πρόγραμμα δεν υποστηρίζεται από το τηλέφωνο!!! Έχω το 4άρι με 4.3.2

 

Εμενα παιζει ΟΚ με 4.3.3

Εχει τα μικροπροβληματακια του που και που, αλλα σε γενικες γραμμες παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Ενδειξη πανω πανω σε 3gs

 

It Safe Mode.

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη:)

 

Πάτησε πάνω στο εικονίδιο κ πατα restart :)

 

Αν έβαλες κάτι πριν απο Cydia κ δεν επανέρχεται το τηλ σε κανονική κατάσταση κ σου βγάζει συνέχεια safe mode,μεινε σε safe mode,ανοιξε το cydia κ απεγκατεστησε το!

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω στο εικονίδιο κ πατα restart :)

 

Αν έβαλες κάτι πριν απο Cydia κ δεν επανέρχεται το τηλ σε κανονική κατάσταση κ σου βγάζει συνέχεια safe mode,μεινε σε safe mode,ανοιξε το cydia κ απεγκατεστησε το!

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

 

respect!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανει upgrade σε 4.0.2? (cydia)

το βγαζει με κοκκινα γραμματα και οχι με πρασινα.

 

μην πιεζεις την τυχη σου ;)

πολλες βολτες βλεπω οτι κανεις εκει μεσα (Cydia) :p

φυγε απο το cydia γρηγορα γιατι θα μαθεις κ "χτισιμο"(βλ iphone τουβλο) πολυ γρηγορα :lol:

 

μαθε πρωτα την συσκευη σου (διαβασε τους οδηγους εδω στο φορουμ πρωτα) κ μετα αρχιζεις,σιγα σιγα κ προσεκτικα, να "σκαλιζεις" τα επικινδυνα μονοπατια του cydia;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που να μπορώ από την εργοστασιακή εφαρμογή του YouTube να κάνω share τραγούδια-links τραγουδιών στο Facebook υπάρχει;

Ή αν δεν γίνεται με το εργαστασιακό YouTube, με ποιον τρόπο θα κάνω αυτό που περιγράφω.

 

SpringBoard crashed!!!

 

Μαλλον δεν ειναι καλο αυτο ε?

 

χαχαχα

Το έχω πάθει κι εγώ αλλά με μια επανεκκίνηση επανήλθαν όλα. Βέβαια, δεν ξέρω αν έμεινε κάποιο κουσούρι:ninja:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που να μπορώ από την εργοστασιακή εφαρμογή του YouTube να κάνω share τραγούδια-links τραγουδιών στο Facebook υπάρχει;

Ή αν δεν γίνεται με το εργαστασιακό YouTube, με ποιον τρόπο θα κάνω αυτό που περιγράφω.

 

 

Το έχω πάθει κι εγώ αλλά με μια επανεκκίνηση επανήλθαν όλα. Βέβαια, δεν ξέρω αν έμεινε κάποιο κουσούρι:ninja:

 

Eχω κανει ηδη μια φορα και πριν καμια ωρα και δευτερη.

 

Συνηθως κολλαει οταν τερματιζει η κληση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάποιος δεν το είδε διότι έκανα παράθεση άλλο post, γι' αυτό το ξαναpostάρω

 

Κάποια εφαρμογή που να μπορώ από την εργοστασιακή εφαρμογή του YouTube να κάνω share τραγούδια-links τραγουδιών στο Facebook υπάρχει;

Ή αν δεν γίνεται με το εργαστασιακό YouTube, με ποιον τρόπο θα κάνω αυτό που περιγράφω.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάποιος δεν το είδε διότι έκανα παράθεση άλλο post, γι' αυτό το ξαναpostάρω

 

Κάποια εφαρμογή που να μπορώ από την εργοστασιακή εφαρμογή του YouTube να κάνω share τραγούδια-links τραγουδιών στο Facebook υπάρχει;

Ή αν δεν γίνεται με το εργαστασιακό YouTube, με ποιον τρόπο θα κάνω αυτό που περιγράφω.

 

Δυστυχώς είναι μια ακόμα ελειψη του iPhone. Μπορείς όμως να το κανεις ανοίγοντας το YouTube μέσω Safari.

Αν δεν ξέρεις το πως, πες μου να σου εξηγήσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι μια ακόμα ελειψη του iPhone. Μπορείς όμως να το κανεις ανοίγοντας το YouTube μέσω Safari.

Αν δεν ξέρεις το πως, πες μου να σου εξηγήσω.

Μέσω του MxTube δεν μπορεί να γίνει αυτό;

Δηλαδή έλεος, ακόμη και τα Vodafone Joy έχουν αυτή τη λειτουργία και δεν την έχει το iPhone...:wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του MxTube δεν μπορεί να γίνει αυτό;

Δηλαδή έλεος, ακόμη και τα Vodafone Joy έχουν αυτή τη λειτουργία και δεν την έχει το iPhone...:wacko:

 

Όχι δεν νομίζω να γίνεται ούτε με το mxtube.

 

Αν έχεις το iPhone o πιο απλός τρόπος είναι ο εξής: μπες απο τον Safari στο mobile YouTube. Κανε login τον λογαριασμο σου.

Μετα πατά κάτω στο μενου το εικονίδιο με το βελακι και επέλεξε "προσθήκη σε αφετηρία" .

Αμέσως θα δημιουργηθεί εικονίδιο απο το οποίο θα μπορείς να μπαίνεις άμεσα και θα έχεις περισσότερες δυνατότητες απ ότι με την original YouTube εφαρμογη.

 

Αφου μπεις επιλέγεις το βίντεο που θες και πατάς κοινή χρήση/ Facebook/twitter/Google buzz

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο σημερα του iphone 4.Για την ωρα τρομαγμενος....

Αν και ειχα και στο παρελθον iphone 3(μονο για μια βδομαδα ομως) ,μου φαινονται βουνο ολα.Αν καποιος μπορει να με βοηθησει με οδηγους ή links για jailbreak κτλ.(ιδεα δεν εχω τι αλλα κολπα παιζουν εδω) ειτε εδω ειτε με π.μ. γιατι δεν ξερω στα του iphone τι επιτρεπεται και τι οχι.

Μαθημενος τον τελευταιο καιρο με android(σχετικα εμπειρος χρηστης)ειπα να κανω την αλλαγη και παλι.Αυτος ομως ειναι τελειος διαφορετικος κοσμος και χωρις εσας δεν βλεπω να βγαζω(και παλι) ακρη.Καντε με να το αγαπησω οπως κι εσεις! :)

Πάνο καλώς ηλθες.

Μην ανησυχείς όλα είναι πιο εύκολα εδω. Απλα αλλάζει η φιλοσοφία χρήσης.

Δωσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να εξοικιωθεις και θα γίνουν όλα.

Θα σου μαζεψω τα link, διάβασε και όπου χρειαστείς βοήθεια εδω είμαστε.

 

Ξεκινάμε με αυτα απο το blog του Νίκου "Carpenoctum" όπου θα βρεις τα πάντα για το iPhone.

 

Τι είναι το Jailbreak

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/οδηγόςfaq-τι-είναι-το-jailbreak-τι-πρέπει-να-κάνω/

 

Πως κάνουμε το JAILBREAK

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/odigos-untethered-jailbreak-sto-ios-4-3-2-kai-sto-ios-4-3-3-me-to-redsn0w/

 

Κι ένα βιντεακι απο το δικο μου iPhone, τραβηγμένο με την "κακή" κάμερα του Nexus S :X

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QAOaliT85GY]YouTube - IPhone 4 & LockInfo[/ame]

 

Για να έχεις αυτη την απόκριση και ταχύτητα, δεν θα κλεινεις ποτε και για κανένα λόγο εφαρμογές εκτός απο αυτές που χρησιμοποιούν το GPS και φαίνεται απο το βελακι στην notification bar και παιχνίδια.

Θα παψεις να ασχολησαι με την διαθέσιμη ram. Να ξεχάσεις την ύπαρξη της.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάνο καλώς ηλθες.

Μην ανησυχείς όλα είναι πιο εύκολα εδω. Απλα αλλάζει η φιλοσοφία χρήσης.

Δωσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να εξοικιωθεις και θα γίνουν όλα.

Θα σου μαζεψω τα link, διάβασε και όπου χρειαστείς βοήθεια εδω είμαστε.

 

Να σαι καλα φιλε μου!Ειδες τελικα ασχετως με τα προηγουμενα ποστς μου δεν ειμαι iphone hater.Αλλα δεν ειμαι και lover.Εδω χρειαζομαι παιδια σαν κι εσενα και τον Demoneoire για να με βοηθησετε να το συμπαθησω αυτο το λειτουργικο.

Η συσκευη για μενα ειναι οτι πιο ομορφο εχει βγει ποτε!Με το iOS ειχα τους ενδοιασμους μου που οπως ειπα αφηνομαι στα χερια σας!

 

Edit:Οκ εγινε jailbreak!

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Edit:Οκ εγινε jailbreak!

 

Ωραια τωρα ρωτα οτι θες. :)

 

κατα αρχην υπαρχουν mods tweaks που δεν "τρωνε" μπαταρια και αλλες που "τρωνε" ευτυχως οι δευτερες δεν ειναι και τοσο

σημαντικες και μπορεις να κρατησεις την κορυφαια αυτονομια του iphone σε καλα επιπεδα.

 

Nα βαλεις (πληκτρολογησεις) τα repos στο cydia ΣΩΣΤΑ οπως ακριβως αναγραφονται στα site τους, για να μην χαλασεις την cache του cydia και μπλεξεις...

μονο αυτο σου εμεινε...

 

ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...