Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια σημερα μετα απο 2 μερες ανοιξα το cydia να κανω update και στην πρωτη σελιδα ενω μου κανει κανονικα update βγαινει μηνυμα the account has been suspeded.Ξερει κανεις τιποτα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφαρμογή για το iPhone είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελικά δεν μας είπες,τι έκανες;

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω τα φωτα σας και τισ γνωσεισ σας ..

 

εχω εγκαταστησει το cydia με jailbreak ακολουθησα καποια βιντεακια στο youtube και εχω τωρα το cydia ανοιχτο ...

 

τι κανω απο εκει και περα ????

 

τι γινετε μετα ??

 

μπορει καποιος να μου πει τα βήματα που ακουλουθω μετα ??

 

θελω να μπω στο ιντερνετ και να κατεβασω παιχνιδια κυριος pleace help

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω τα φωτα σας και τισ γνωσεισ σας ..

 

εχω εγκαταστησει το cydia με jailbreak ακολουθησα καποια βιντεακια στο youtube και εχω τωρα το cydia ανοιχτο ...

 

τι κανω απο εκει και περα ????

 

τι γινετε μετα ??

 

μπορει καποιος να μου πει τα βήματα που ακουλουθω μετα ??

 

θελω να μπω στο ιντερνετ και να κατεβασω παιχνιδια κυριος pleace help

 

Φίλε μου συγγνώμη που θα στο πω έτσι ωμά,αλλα πρέπει ;)

 

Είσαι τελείως αρχαριος και ενώ μπήκες στον "κόπο" να βρεις με τα βιντεακια την λυση για να κανείς jb,Δεν μπήκες καν στον κόπο να ριξεις μια ματιά στα θέματα του φόρουμ που σου εξηγούν τα πάντα !!

 

Θα σου πρότεινα να ασχοληθείς αρκετά διαβάζοντας στο φόρουμ και μετα να αρχίσεις να πειραζεις το τηλ σου με jb και ειδικά μέσω Cydia!!!

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγγνώμη που θα στο πω έτσι ωμά,αλλα πρέπει ;)

 

Είσαι τελείως αρχαριος και ενώ μπήκες στον "κόπο" να βρεις με τα βιντεακια την λυση για να κανείς jb,Δεν μπήκες καν στον κόπο να ριξεις μια ματιά στα θέματα του φόρουμ που σου εξηγούν τα πάντα !!

 

Θα σου πρότεινα να ασχοληθείς αρκετά διαβάζοντας στο φόρουμ και μετα να αρχίσεις να πειραζεις το τηλ σου με jb και ειδικά μέσω Cydia!!!

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

φιλε μου εσυ καλα τα λες , απλα εχω παρει μια ευθηνη για ενα φιλαρακι το κιν . δεν ειναι δικο μου και δεν μπορουσα να μην το κανω εμπλεξα ενολογης πες μου τι πρεπει να διαβασω και θα το διαβασω που αναφερονται βηματα και ολα τα παρελκομενα .. το forum εχει 80 και σελιδες και ο καθε ενασ λει οτι θελει και πειμενει μια απαντηση ...... αν μπορεις με βοιθησησ θα σου ημουν ευγνομων .. πες που πρεπει να παω και να διαβασω και πωσ λιτουργω αυτο το cydia και εισαι θεος δεν ειμαι και τελειοσ ασχετος με τα κιν απλα με την apple ειμαι ... pleace help

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν δεν ξέρεις να μην αναλαμβανεις τέτοιες υποχρεώσεις ! Είναι βασικός κανόνας,πρώτα ρωτάμε και μετα ακουμπαμε ;)

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εσυ καλα τα λες , απλα εχω παρει μια ευθηνη για ενα φιλαρακι το κιν . δεν ειναι δικο μου και δεν μπορουσα να μην το κανω εμπλεξα ενολογης πες μου τι πρεπει να διαβασω και θα το διαβασω που αναφερονται βηματα και ολα τα παρελκομενα .. το forum εχει 80 και σελιδες και ο καθε ενασ λει οτι θελει και πειμενει μια απαντηση ...... αν μπορεις με βοιθησησ θα σου ημουν ευγνομων .. πες που πρεπει να παω και να διαβασω και πωσ λιτουργω αυτο το cydia και εισαι θεος δεν ειμαι και τελειοσ ασχετος με τα κιν απλα με την apple ειμαι ... pleace help

 

 

 

 

Δες εδω

 

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=94&a=96

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

 

να σε καλά φίλε μου ήσουν κατατοπιστικότατος σε αντίθεση με ένα Άλο μέλος που δεν έχει την στοιχειώδη γνώση να καταλάβει τα ερωτήματα μου άλλα και την συμπεριφορά να μου ποστάρει κάτι ανάλογο που πραγματικά με ενδιαφέρει για τον zaxaraki μιλώ και αν προσβληθεί με αυτό μου το ποτ θα παρακαλούσα να με διαγράψετε δεν υπάρχει λόγος να βρίσκομαι σε ένα forum ( να ρωτήσω κάτι και γιατί όργισα να απαντήσω 3 ημέρες για λόγους σοβαρούς να μου απάρνηση λέγοντας θα σου απαντήσω μετά από 3 ημέρες ) :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

να σε καλά φίλε μου ήσουν κατατοπιστικότατος σε αντίθεση με ένα Άλο μέλος που δεν έχει την στοιχειώδη γνώση να καταλάβει τα ερωτήματα μου άλλα και την συμπεριφορά να μου ποστάρει κάτι ανάλογο που πραγματικά με ενδιαφέρει για τον zaxaraki μιλώ και αν προσβληθεί με αυτό μου το ποτ θα παρακαλούσα να με διαγράψετε δεν υπάρχει λόγος να βρίσκομαι σε ένα forum ( να ρωτήσω κάτι και γιατί όργισα να απαντήσω 3 ημέρες για λόγους σοβαρούς να μου απάρνηση λέγοντας θα σου απαντήσω μετά από 3 ημέρες ) :!: :!: :!:

 

Όταν στέλνεις πμ και μου λες καίγεσαι και σου απανταω άμεσα και ΕΣΥ μου απαντησες μετα απο τρεις ολόκληρες μέρες !! Δεν φταίω Εγω φιλαράκι.

 

Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να βοηθάμε οπότε το θέλετε και όπως το θέλετε ! Θελουμε και το κάνουμε!!

Και ασε τις δικαιολογίες για προσωπικά προβλήματα κλπ και δεν μπορουσες να απντησεις,γιατί θα κάνω copy past το μήνυμα σου.

 

Για να μαθουν και οι αλλοι τι προβληματα είχες. Αλλα μου λες στο πμ. Μην πας να βγεις λάδι και απο πάνω.

Μάθετε να σέβεστε για να σας σέβονται.

 

Ps

Φυσικά δεν θα σχολιάσω το "ευχαριστήριο" μήνυμα σου και τα "καλα και ευγενικά σχόλια σου" .....

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

apptrakr και hackulo.us είναι down, ξέρει κανείς κάτι;

 

ναι, εχει προβλημα... αναμονη!

 

απο twitter...

Update from NOC: hundreds of network outages reported, they're fixing as fast as possible. Not sure how long until we're back up.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι . το τηλέφωνο έχει

πάνω την 4.2.1 και το έχω κάνει jailbreak

από ένα σημείο σήμερα ενώ κατεβάζω κάποιο

πρόγραμμα από το installous και πάω να το κάνω

instal μου γράφει συνεχώς ότι απέτυχε . σε οτιδήποτε

κατεβάζω αυτό μου γράφει .τι μπορεί να φταίει ?

θέλω να κάνω μέσα απ'ο το i-tunes restore

αλλά όταν πατάω restore μου γράφει restore and update . φοβαμαι

αν το πατήσω να μη μου περάσει και την νέα έκδοση 4.3 πράγμα

που δεν θέλω . αν το πατήσω θα περαστεί και η 4.3 ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να κατεβάσεις την Ipsw 4.2.1 που ταιριάζει στο τηλ και όταν πάτήσεις το κομπί restore στο itunes να έχεις πατημένο το Option(mac) ή Alt(pc) ώστε να σου πει να επιλέξεις εσύ ποιο fw να περάσει.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να κατεβάσεις την Ipsw 4.2.1 που ταιριάζει στο τηλ και όταν πάτήσεις το κομπί restore στο itunes να έχεις πατημένο το Option(mac) ή Alt(pc) ώστε να σου πει να επιλέξεις εσύ ποιο fw να περάσει.

 

 

 

τι ακριβώς είναι το ipsw 4.2.1 και πως ακριβώς λειρτουργεί ?

στο pc το κατεβάζω ή στο τηλέφωνο ?

το κομπιούτερ μου είναι απλό pc με windows και όχι mac .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν πρόκειται να τα καταφέρω

φοβάμαι να το κάνω . επειδή δεν ξέρω τι

ακριβώς να κάνω . εξακολουθεί το installous

και μου αρνείται να πέρασει τα προγράμματα.

γράφει συνεχώς η εγκατάσταση απέτυχε . τι μπορεί

να φταίει ? αν κάνω hard reset χάνονται όλα από

το τηλέφωνο ? μετά το hard reset θα ξαναχρειαστεί

jailbreak ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν πρόκειται να τα καταφέρω

φοβάμαι να το κάνω . επειδή δεν ξέρω τι

ακριβώς να κάνω . εξακολουθεί το installous

και μου αρνείται να πέρασει τα προγράμματα.

γράφει συνεχώς η εγκατάσταση απέτυχε . τι μπορεί

να φταίει ? αν κάνω hard reset χάνονται όλα από

το τηλέφωνο ? μετά το hard reset θα ξαναχρειαστεί

jailbreak ?

 

Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος που είναι JB γιατί αναφέρθηκε ότι υπήρχε πρόβλημα στο installous

gkionis γιατί δεν προσπαθείς να κατεβασεις απο τον υπολογιστη σου και να τις περάσεις με συγχρονισμο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν πρόκειται να τα καταφέρω

φοβάμαι να το κάνω . επειδή δεν ξέρω τι

ακριβώς να κάνω . εξακολουθεί το installous

και μου αρνείται να πέρασει τα προγράμματα.

γράφει συνεχώς η εγκατάσταση απέτυχε . τι μπορεί

να φταίει ? αν κάνω hard reset χάνονται όλα από

το τηλέφωνο ? μετά το hard reset θα ξαναχρειαστεί

jailbreak ?

ναι με hard reset θα ξαναχρειαστεί το JB. Όλα τα στοιχεία του τηλ σου (επαφες, ημερολόγια, κτλ θα γίνουν restore)

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Είναι compatible με την 3.x.x?

 

οχι βεβαια...:lol::lol::lol:

Απο 4.2 και πανω...

 

βρηκα το πρωτο bug... εαν ενεργοποιήσεις το CELESTE - χανεις αμεσως το BT audio headset connection σου.

Χρειάζεται επανεκκίνηση το iphone και ξανα pair...

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια...:lol::lol::lol:

Απο 4.2 και πανω...

 

βρηκα το πρωτο bug... εαν ενεργοποιήσεις το CELESTE - χανεις αμεσως το BT audio headset connection σου.

Χρειάζεται επανεκκίνηση το iphone και ξανα pair...

 

εμένα ρε παιδιά δε μου ανοίγει ούτε το τηλέφωνο, πως θα μπω σε safe-mode να το απεγκαταστήσω?????? .... τι έγινε τώρα το πληρώσαμε και δεν ανοίγει ούτε το τηλέφωνο ?(4.2.1 έχω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα καλο bluetooth connection app με εξωτερικο GPS receiver?

Γνωριζω δυο αλλα ειναι επι πληρωμη απο cydia και τα δυο και δεν ξερω αν δουλευουν καλα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω να αφήσετε το Celeste να στρώσει πρώτα και μετα το αγοράζετε.

 

Προσωπικά δεν πρόκειται να το περάσω. Δεν μου χρειάζεται. Έχω πάψει να κάνω παρέα με ΝΟΚΙΑκηδες:lol::p Πλάκα κάνω τα περισσότερα ΝΟΚΙΑ διαθέτουν mail, άσχετα αν δεν το έχουν σεταρει οι ιδιοκτήτες τους.

 

Γίνομαι κακός:) αλλα το 2011 πάνω απο τα 3/4 των κινητών διαθέτουν την δυνατότητα ανταλλαγής mail. Όσοι επιμένουν σε συσκευές χωρίς wifi & mail τι να κάνουμε.

Δεν θα περάσω στο iPhone μου μια εφαρμογη που μπαίνει τόσο βαθιά στο λειτουργικο και μπορει να προξενισει χίλια δυο προβλήματα.

 

Για τον εαυτό μου μιλάω, μην παραξαγηθουμε κι ολας:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα με το CELESTE το αγόρασα κανονικά και πάει να μου κάνει επανακηνηση να ξεκινήσει και μου έχει κολλήσει στην οθόνη του κλειδώματος , θέλω να το βάλω σε sefe mode να το κανω απεγκατάσταση.... ξέρει κανείς πως θα το βάλω σε safe mode??????

Οταν με περνούν τηλέφωνό τουσ δείχνει οτι καλεί κανονικά αλλά εγώ κολλημένος στην οθόνη κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...