Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα με το greenpois0n-rc5 σε iphone 4 με περασμενη την 4.2.1!

 

εγω θα ελεγα να περασεις το cydia μεσω redsnow...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω θα ελεγα να περασεις το cydia μεσω redsnow...

πως το κάνω αυτό? τι πρέπει να κάνω τώρα? sorry αλλά είμαι λίγο άσχετος...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς - εχεις win ή mac? Εαν εχεις mac κατεβασε το redsn0w_mac_0.9.7b6 απο εδω http://blog.iphone-dev.org/redsn0w :p

Εαν εχεις windows... την πατησες....:)

Link to comment
Share on other sites

κι όμως έχω windows....:confused: κάνω restore from backup και θα το ξανα κάνω jailbreak απο την αρχή... ελπίζω να λυθεί το θέμα...! είδομεν....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας λίγο please... το έκανα jailbreak αλλά μέσα από το cydia δεν μπορώ να περάσω το installous η το ifile και γενικά δεν μπορώ να περάσω τίποτα... όσο και να προσπαθώ μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα... τι πρέπει να κάνω?

http://img402.imageshack.us/img402/5465/pnga.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα, πήγαινε πρώτα στη διαχείριση/manage του cydia και πρόσθεσε το εξής repo... (αν δε ξέρεις να σου πω)

όταν κανείς εγκατάσταση αυτό το repo , υπάρχει μέσα το Installus 4 καντω εγκατάσταση. από αυτό το repo κανε εγκατάσταση και το appSync for 4.0+

(αυτό θα βοηθήσει μετά όταν συνδέσεις το τηλέφωνο με το Itunes)

 

 

 

αυτά σου τα βγάζει επειδή δεν έχεις repo ακόμα....

 

 

από το ίδιο repo θα βρεις και το ifile free

Edited by nervous
link removed ---Ilegal
Link to comment
Share on other sites

quick lock απο Cydia ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να βγεπω ταινιες η βιντεοκλιπ στο αι φον 4; ios 4.2.1
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να βγεπω ταινιες η βιντεοκλιπ στο αι φον 4; ios 4.2.1

 

VLC media player αλλά θα το βρεις μονό στο Cydia τώρα από το installous, υπήρχε και στο app store αλλά τώρα όχι

Edited by parex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα το οποιο οταν ερχεται μηνυμα να μην γραφει το ονομα και απλα να λεει μονο μηνυμα....... Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

VLC media player αλλά θα το βρεις μονό στο Cydia τώρα από το installous, υπήρχε και στο app store αλλά τώρα όχι

 

ευχαριστω παω να το βρω!!

 

VLC media player αλλά θα το βρεις μονό στο Cydia τώρα από το installous, υπήρχε και στο app store αλλά τώρα όχι

 

το κατεβασα αλλα δεν κανει κανει. μου ανοιγει και λεει : connect to itunes μαζι με καποιες οδηγιες που δεν καταλαβαινω!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ !
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αλλα δεν κανει κανει. μου ανοιγει και λεει : connect to itunes μαζι με καποιες οδηγιες που δεν καταλαβαινω!

 

ανοίγεις τώρα το itunes και όταν συνδεθεί το τηλέφωνο με το itune πας στα app και βρίσκεις το vlc πατάς το εικονίδιο και σου βγάζει ένα μενού δεξιά, πατάς άνοιγμα η προσθήκη δε θυμάμαι και περνάς ταινίες από το pc σου στο iphone. Όταν τελειώσεις τη διαδικασία πας στο iphone και ανοίγεις το vlc θα σου έχει προσθέσει τη ταινία σε αυτό το μενού

Link to comment
Share on other sites

ανοίγεις τώρα το itunes και όταν συνδεθεί το τηλέφωνο με το itune πας στα app και βρίσκεις το vlc πατάς το εικονίδιο και σου βγάζει ένα μενού δεξιά, πατάς άνοιγμα η προσθήκη δε θυμάμαι και περνάς ταινίες από το pc σου στο iphone. Όταν τελειώσεις τη διαδικασία πας στο iphone και ανοίγεις το vlc θα σου έχει προσθέσει τη ταινία σε αυτό το μενού

 

τα καταφερα . ευχαριστω!!!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει προγραμμα για να εντοπισω που βρισκετε ενα αλλο τηλεφωνο; δοκιμασα τα : phone tracker , phone tracker pro αλλα δεν λειτουργουν σωστα. οποιο αριθμο και να δηλωσα μου εβγαζε οτι βρισκετε στην θεση που βρισκομαι και εγω!
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα iphone 4 16gb με 4.2.1 JB (8C148)

μπαινω στον cydia να βρω εφαρμογες μου τις δειχνει κανονικα

αλλα οταν θελω να παω να αγορασω καμια δεν μπορω πουθενα να βαλω

τους κωδικους μου ετσι ωστε να μου κατεβασει τις εφαρμογες.

τι πρεπει να κανω στον cydia για να γινει κατι τετοιο.

στην προηγουμενη εκδοση που ειχα οταν εμπαινα στην κεντρικη σελιδα

στο κατω μερος εκανα login και εβαζα τον λογαριασμο μου

τωρα τι μπορω να κανω????

ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα iphone 4 16gb με 4.2.1 JB (8C148)

μπαινω στον cydia να βρω εφαρμογες μου τις δειχνει κανονικα

αλλα οταν θελω να παω να αγορασω καμια δεν μπορω πουθενα να βαλω

τους κωδικους μου ετσι ωστε να μου κατεβασει τις εφαρμογες.

τι πρεπει να κανω στον cydia για να γινει κατι τετοιο.

στην προηγουμενη εκδοση που ειχα οταν εμπαινα στην κεντρικη σελιδα

στο κατω μερος εκανα login και εβαζα τον λογαριασμο μου

τωρα τι μπορω να κανω????

ευχαριστω

 

φιλε μου νομιζω οτι το σιντια δεν εχει καμια σχεση με τον λογαριασμο σου στο απ στορ. το σιντια ειναι για να καταιβαζεις σπασμενες εφαρμογες ( σε jailbreak κινητο) . αν θες να αγορασεις τοτε πρεπει να μπεις στο απ στορ

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

οταν θελω να αγορασω καποια εφαρμογη η οποια ειναι ολοκληρη απο τον cydia και μου λεει purchace και το παταω για να την αγορασω

τι πρεπει να κανω εκει?

εχω λογαριασμο με προπληρωμενη καρτα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

οταν θελω να αγορασω καποια εφαρμογη η οποια ειναι ολοκληρη απο τον cydia και μου λεει purchace και το παταω για να την αγορασω

τι πρεπει να κανω εκει?

εχω λογαριασμο με προπληρωμενη καρτα

 

 

χμ δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ως τωρα. ποια εφαρμογη λες;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

μετά απο jailbreak με greenpoison σε iphone 4, 4.2.1 (windows) έχω να παρατηρήσω τα εξής:

 

καταρχάς πέτυχε το jailbreak με τη μια, εγκατέστησα από το loader το cydia και όλα καλα ( 1η ερώτηση γίνεται να εγκαταστήσω μετά από Greenpoison j/b - redsnow και να κάνω από εκεί Install το cydia??? κάτι τέτοιο αναφέρθηκε προηγουμένως??? )

 

μετά από μια προσπάθεια να κάνω add κάποια sources στο cydia και ειδικά με αυτό του xse****** και το mywi αρχίσανε τα προβλήματα...

 

στην αρχή μου κράσαρε συνέχεια το springboard και μου άνοιγε σε safe mode Μόνιμα. Μετά με σβήσιμο κάποιων αρχείων από το ifile διορθώθηκε αυτό αλλά και πάλι τώρα έχω το πρόβλημα ότι το cydia δεν φορτώνει τίποτα με τίποτα ( ούτε sources ούτε packages, ούτε με restart ούτε με τίποτα)

 

δεν μπορω να απεγκαταστήσω και να εγκαταστήσω ξανά το cydia σωστά? πρέπει να πάω για restore? ξέρει κανένας ποια εφαρμογή μπορεί να προκάλεσε όλο αυτό το πρόβλημα με το springboard και το cydia??

 

και τέλος μια ερώτηση ακόμα... το installus είναι ανεξάρτητο του cydia, δηλαδή μπορώ να έχω μόνο installus και καθόλου Cydia και μπορώ να σβήσω κάπως μόνο το cydia? έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα με εμένα, να μην φορτώνει τίποτα στο cydia από packages - sources?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

οταν θελω να αγορασω καποια εφαρμογη η οποια ειναι ολοκληρη απο τον cydia και μου λεει purchace και το παταω για να την αγορασω

τι πρεπει να κανω εκει?

εχω λογαριασμο με προπληρωμενη καρτα

 

 

Πρεπει να συνδεθεις Μεσω facebook η gmail (ετσι το cydia σε αναγνωρίζει Καθε φορα που συνδέεται σε αυτο) και απο Εκει και Μετα Μεσω paypall θα κανεις την πληρωμή. Μετα το pay θα κανει Ενα refresh η σελιδα και πανω δεξιά θα σου εμφανίσει close.

 

Το πατάς κανει Ενα refresh ακομη και Μετα θα σου πει οτι η εφαρμογη Εχει επισημα αγοραστεί και θα σου εμφανίσει το install.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη χαιρομαι που σε ξαναβλεπω στα... μερη μας και σε ευχαριστω.

Εθεσα την ερωτηση και στο καταλληλο νημα.

 

Καλησπέρα Βαγγέλη :)

 

καλησπερα! ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να βγεπω ταινιες η βιντεοκλιπ στο αι φον 4; ios 4.2.1

 

Buzz player.

μην ασχολείσαι με τπτ αλλο ;)

Καλησπέρα, μετά από jb μπορώ να βάλω ένα mp3 ολόκληρο σαν ringtone?

 

Υπαρχει Καταλληλος οδηγός Εδω στο φορουμ για αυτην την Δουλεια απο Εμενα.

Αν δεν βγαλεις ακρη με εκείνον ,πες μου να αναφερω κανα δυο τρόπους ακομη (γραφω απο το τηλ Τωρα)

Κοιτα και αυτο που εβαλα Τωρα ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295154

Ps

ενωστε τα ποστ μου αν Ειναι ευκολο ;)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οποτε κρασσαρει ο springboard Υπαρχει λογος. Συνηθως αρχίζεις να αφαιρεις με απεγκατασταση και Οχι σβηνοντας αρχεια Μεσω ifile,σε οτι Εχεις εγκαταστήσει τελευταίο και πιθανόν να σου εκανε την ζημια.

Μην σβήνεις αρχεια Μεσω ifile αν δεν ξερεις τι κανεις !! Δεν φταιει το τηλ αλλα Αυτα που του περνάμε εμεις!

Πριν απο Καθε tweak που θελουμε να βάλουμε απο cydia,καλα Ειναι να διαβάζουμε και λιγο στις Πληροφοριες που δινει ο Καθε developer ;)

 

Οσο για το αν Μπορεις να Εχεις instalous και Οχι cydia, Φυσικα και Μπορεις. Απλα χωρις cydia δεν Μπορεις να Εχεις το instalous μιας και αφου απο Εκει το κατεβαζεις/εγκαθιστας :lol:

Αλλα εγκαθιστωντας το instalous και σβηνοντας το cydia,αποκλειεις Καθε μελλοντικη αναβάθμιση του instalous ! Και Πληροφοριακα,το instalous τον τελευταίο μήνα,Εχει δεχτει 3 αναβαθμισεις με τεράστιες αλλαγές και στην σταθεροτητα αλλα και στην εργονομια της εφαρμογης.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...