Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις jailbreak κατεβαζεις απο cydia το mysms οριζεις delivery reporte enable και εκει μια φορα το *# για Vodafone και εισαι ετοιμος.

 

Θα εχεις καθε φορα αναφορα παραδοσης.

 

Η εφαρμογη δεν ειναι δωρεαν , κανει καπου 4 ευρω αλλα αν δεν την κανουμε activate δεν κραταει την ρυθμιση *# κλπ.

 

Mysms ή εννοεις το quicksms ή ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mysms ή εννοεις το quicksms ή ειναι το ιδιο?

 

Αυτο που εχω εγω ειναι το mysms. Το αλλο δεν το ξερω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

mysms activate απο που το κανεις? υπαρχει καποια σελιδα για να δουμε περισσοτερες λεπτομερειες?

 

Settings- about-register.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Settings- about-register.

 

Προφανως η betty εννοει να το βρουμε ψιλοταζαμπα:lol::lol:

(που συμφωνω γιατι τα 5 δολλαρια ειναι πολλα αν σκεφτουμε οτι η bitesms εχει τα μισα λεφτα και περισσοτερες αναβαθμησεις!)!!!

Εγω το βρηκα απο τα γνωστα repo αλλα παλι δεν ειναι φουλ register με αποτελεσμα να μην κραταει και παλι την προεπιλογη για αναφορα μηνυματων!!!

Link to comment
Share on other sites

Battery Control Update

 

http://www.appleiphoneschool.com/wp-content/uploads/2009/08/batterycontrol110-160x240.png http://www.appleiphoneschool.com/wp-content/uploads/2009/08/batterycontrol1102-160x240.png

 

1.1.0 Change Log:

- Added “Tap to Switch” auto-switch timer feature which will switch the pattery/percentage

back to the default state after a user-defined delay.

- Fixed unresponsive settings panel for style updates.

- Fixed some performance issues.

- Fixed some potential battery drain issues.

 

http://www.appleiphoneschool.com/2009/08/28/battery-control-update/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...σημερα μολις αγορασα το 3gs και θα ηθελα να με βοηθησετε.....

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου επιτρεπει να κανεισ κλησειψ απο skype kai fring μεσω 3g????? βρηκα 1 αλλα ειναι με πληρωμη....τιποτα τσαμπε???πμ αν ειναι δεν υπαρχει κατι νομιμο...

 

 

 

ΤΗΑΝΚS

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα, συμβαινει ενα τρελλο στο iphone 3GS που εχω, μετα απο restore και ξανα jailbreak δεν μου γινονται εγκατασταση ολεσ οι εφαρμογες... ενω φαινονται στo itunes στο κινητο δεν υπαρχουν που8ενα. αθτο το προβλημα δεν το ειχα πριν, δοκιμασα επισης και μεσω Iphone suite αλλα παλι τα ιδια. τι γινεται ρε παιδια ?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το AppSync για να κάνεις εγκατάσταση σπασμένων εφαρμογών? Δες τον οδηγό που έχω στην υπογραφή μου ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Ψαχνομουν με το iphone και συγκεκριμενα με το cydia. Ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για το αν αξιζει να αγορασει κανεις εφαρμογες απο to cydia? Ρωταω κιολας για θεμα υποστηριξης απο τους developers και γενικα το ποσο χρησιμες ειναι οι εφαρμογες που διατιθονται εκει επι πληρωμη.

 

Τι πιστευετε?

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές υποστηρίζονται ναι

 

Είναι αρκετά χρήσιμες ορισμένες. Εξαρτάται και από τις ανάγκες του καθενός βέβαια. Για παράδειγμα το Safari Download Manager, το iFile, το YourTube, το AnyRing είναι όλες εφαρμογές must που έπρεπε βέβαια να υποστηρίζονται από την Αpple :(

 

Προσωπικά δεν έχω αγοράσει τίποτα από κει. Πάντως, με τα κατάλληλα sources μπορείς να βρεις όλα τα πακέτα του Cydia Store δωρεάν ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο προγραμματακι για SMS ξερετε? Μου την σπαει το native... grrrrrrrrrr

Επισης ενα για κατηγοριοποιηση του springboard και για task manager?

Link to comment
Share on other sites

για sms: irealsms, bitesms

Για Springboard: μόνο ένα υπάρχει κ λέγεται categories

Για task manager: συνδιασμός backgrounder (για να τρέχουν στο background) και mQuickDo (για να βλέπεις τι τρέχει)

 

Όλα αυτά με jailbreak

Link to comment
Share on other sites

Το categories δεν το συνιστώ εκτός και αν έχεις iPhone 3GS. Είναι πολύ αργή σαν εφαρμογή ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση/Επανεγκατάσταση Cydia Packager

 

Following instructions will uninstall Cydia UI frontend only. The process is reversible.

 

1. If you are using PuTTY skip to 4.

2. Start terminal

3. Become root. “su” and enter the root password.

4. Execute the following command “apt-get remove cydia”. From Debian point of view this operation is dangerous. You have to confirm your request by typing whole sentence. In this particular case it is “Yes, do as I say!”

5. The command will finish with message that non-empty directory is not removed. That is fine. You can remove it if you like. It is up to you. That file keeps information related to date when new package was available. It is displayed in changes tab in Cydia.

6. Execute “apt-get clean” to clean downloaded .deb packages.

7. Next step is to restart the SpringBoard. I am using Respring option from SysInfo application.

 

The result is:

The Cydia icon will disappear but Debian base system and Debian package management will remain untouched. Basically you will not benefit too much from removing Cydia.

 

If later you change your mind and want to install Cydia again, one of possible solutions is:

- Execute “apt-get update” from terminal as root

- Execute “apt-get install cydia”

- Restart the SpringBoard.

 

Πως να αλλάξετε το password από "alpine" σε κάποιο της επιλογής σας.

 

Εκτός του ότι το Cydia Packager παρέχει βελτιωμένες εκδόσεις των αρχείων του BSD Subsystem, δίνει, επιπλέον, τη δυνατότητα να αλλάξετε το password σας από alpine ώστε να μην μπορεί ο καθένας να ενωθεί μέσω ssh στη συσκευή σας όταν έχετε ενεργοποιημένο το wifi και το openssh.

 

Για να αλλάξετε το password σας, μέσω Terminal:

Πραγματοποιήστε log in με username root και password alpine

Δώστε την εντολή "passwd"

Θα σας ζητηθεί να δώσετε το καινούριο password και να το επαληθεύσετε.

 

Εχω το προβλημα να με πεταει εξω μολις ανοιγω το cydia.Εκανα αυτο που λες αλλα δε μου αναγνωριζει τις εντολες.

Εκανα και αυτο που λες στα guides με το diskaid αλλα εξακολουθει και γινεται το ιδιο.Καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξής ερώτηση παλικάρια. Εχω κατεβάσει κάποιους ήχους από το Cydia>Section>Soundboard. Τα εικονίδια φαίνονται στο Spingboard, πως τα ενεργοποιώ όμως; (π.χ., ξέρω ότι τα themes τα ορίζω από το Winterboard).
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες όλες τις μεθόδους από εδώ κατά γράμμα και δεν δούλεψε?

 

Εχω την εξής ερώτηση παλικάρια. Εχω κατεβάσει κάποιους ήχους από το Cydia>Section>Soundboard. Τα εικονίδια φαίνονται στο Spingboard, πως τα ενεργοποιώ όμως; (π.χ., ξέρω ότι τα themes τα ορίζω από το Winterboard).

Τι εννοείς να τα ενεργοποιήσεις? Να τα βάλεις ως ήχο κλήσης?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες όλες τις μεθόδους από εδώ κατά γράμμα και δεν δούλεψε?

 

Ναι, τελικα το εκανα με wincp εσβησα αυτα τα αρχεια που λεει ο peri απο τα lists και επιπλεον εσβησα και τα αρχεια που ειχε ο φακελος dpkg και πηρε παλι μπρος!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν υπαρχει κανα προγραμματακι για εκκαθαριση εναπομειναντων αρχειων μετα απο απεγκατασταση εφαρμογων?

Ρωταω γιατι οπως κοιτουσα το κινητο με το iFile ειδα οτι ειχε καποια αρχεια απο προγραμματα που απεγκατεστησα. Τα διεγραψα χειροκινητα αλλα περνει χρονο και δεν ξερω και που αλλου να ψαξω για να τα βρω. Μηπως υπαρχει κατι που να το κανει αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένα πρόγραμμα για διαγραφή εφαρμογών αο cydia?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένα πρόγραμμα για διαγραφή εφαρμογών αο cydia?

 

τι εννοεις? απλα πηγαινεις στο cydia->manage->packages->application name->modify->uninstall

Link to comment
Share on other sites

CyDelete. Δεν εμφανίζει κάποιο εικονίδιο. Απλά τις διαγράφεις όπως διαγράφεις και τις άλλες ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

CyDelete. Δεν εμφανίζει κάποιο εικονίδιο. Απλά τις διαγράφεις όπως διαγράφεις και τις άλλες ;)

 

α μπράβο..αυτό έψαχνα αλλά είχα ξεχάσει το όνομα :D

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να τα ενεργοποιήσεις? Να τα βάλεις ως ήχο κλήσης?

Υποθέτω ότι είναι πακέτο ήχων για όλες τις χρήσεις του theme που χρησιμοποιώ (π.χ., ξεκλείδωμα, ήχοι πλήκτρων, μηνύματα κλπ.). Τώρα αν κάνω λάθος....δεν έχω χρησιμοποιήσει τέτοια πακέτα και δεν ξέρω! :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...