Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως εχει καποιος να μου δωση το αρχειο preferences plist για cosmote ι-mode γιατι δεν μπορω να το φτιαξω

η καποιο plist editor μηπως καταφερω και το φτιαξω????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει παρατηρησει κανεις απο τους φιλους που δουλευουν το intellscreen οτι δειχνει τιν καιρο μεχρι Τεταρτη και οχι για 7 μερες οπως γινοτανε?
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις απο τους φιλους που δουλευουν το intellscreen οτι δειχνει τιν καιρο μεχρι Τεταρτη και οχι για 7 μερες οπως γινοτανε?

 

το ιδιο και σε μενα γιατι........?????

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε μενα γιατι........?????

 

Το καλο ειναι οτι το χουνε και αλλοι!!!Αρα δεν εχει προβλημα το τηλ!!!

Το κακο ειναι οτι δεν ξερουν πως λυνεται!!

Υπομονη μαλλον μεχρι να μπει το 2009!!:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Update? δεν έκανες shift-restore για να περάσεις σε 2.2 και μετά jailbreak?

 

Θα πρέπει να ξαναπεράσεις το custom carrier logo από το repo του MInos μέσω Cydia

 

φιλε μου ευχαριστω αλλα δεν ημουν σαφης .Μετα απο shift-restore και 2.2 και μετά jailbreak και περασα custom carrier logo από το repo του MInos μέσω Cydia.Δεν εμφανιζεται το logo

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω αλλα δεν ημουν σαφης .Μετα απο shift-restore και 2.2 και μετά jailbreak και περασα custom carrier logo από το repo του MInos μέσω Cydia.Δεν εμφανιζεται το logo

Εκανες respring/reboot?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει μια εφαρμογή για sms που εκτός των άλλων απενεργοποιεί και το preview...:D Αυτό που εκνευρίζει πολλούς!

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να φτιάξω ένα τόσο όμορφο μην που να εξηγεί τα πάντα με εικόνες αλλά μπορείτε να το δείτε εδώ.

 

http://www.pestaola.gr/mysms-iphone-app/

 

 

Υ.Γ: Mods τροποποιείστε όπως κρίνετε το μην μου...Ευχαριστώ!:)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για ποσταρε εδω αφου το διαβασεις πρωτα μηπως βλαλεις ακρη..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=184909

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Προσπάθησα να βάλω απο itunes μία .ipa που κατέβασα απο applus.us ακολουθώντας τα βήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω στο θέμα, με αποτέλεσμα να μήν γίνει τίποτα και το iTunes να μου βγάζει το "γνωστό" μήνυμα.

 

Το ερώτημα είναι ότι κάνω κάτι λάθος (στην σειρά των βημάτων που διάβασα παραπάνω) ή τελικά επειδή έχω iPhone 3G με fw 2.2 και jailbrake με QuickPwn δεν μπορώ ακόμη να περάσω εφαρμογές απο applus.us??

 

 

 

Υ.Γ συγχαρητήρια για το forum (είναι το πρώτο μου post-aki)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Προσπάθησα να βάλω απο itunes μία .ipa που κατέβασα απο applus.us ακολουθώντας τα βήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω στο θέμα, με αποτέλεσμα να μήν γίνει τίποτα και το iTunes να μου βγάζει το "γνωστό" μήνυμα.

 

Το ερώτημα είναι ότι κάνω κάτι λάθος (στην σειρά των βημάτων που διάβασα παραπάνω) ή τελικά επειδή έχω iPhone 3G με fw 2.2 και jailbrake με QuickPwn δεν μπορώ ακόμη να περάσω εφαρμογές απο applus.us??

 

 

 

Υ.Γ συγχαρητήρια για το forum (είναι το πρώτο μου post-aki)

 

 

Καλωσόρισες στο forum,

 

δεν έχει να κάνει με την έκδοση που έχεις.. το jailbreak είναι απαραίτητο για να περνάς "σπασμένες" εφαρμογές. Σε ποιον οδηγό αναφέρεσαι όταν λες ότι δεν σου έπαιξε σωστά?

 

 

Ακόλουθα τον οδηγό αυτό κατά γράμμα ( μέθοδος itunes .ipa). ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο forum,

 

δεν έχει να κάνει με την έκδοση που έχεις.. το jailbreak είναι απαραίτητο για να περνάς "σπασμένες" εφαρμογές. Σε ποιον οδηγό αναφέρεσαι όταν λες ότι δεν σου έπαιξε σωστά?

 

 

Ακόλουθα τον οδηγό αυτό κατά γράμμα ( μέθοδος itunes .ipa). ;)

 

Λοιπόν έβαλα το Repo prep και έπειτα το ipaPrep2.2 (for fw 2.2) απο xsellize μετά εγκατέστησα μια free application και έπειτα πήγα να περάσω μια εφαρμογή (απο applus.us) μέσω iTunes και μου έβγαλε "....is not verified."

 

Αν κάνω remove το ipaPrep2.2 και βάλω το miPatch λέτε να καταφέρω τη διαδικασία?

ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Λοιπόν έβαλα το Repo prep και έπειτα το ipaPrep2.2 (for fw 2.2) απο xsellize μετά εγκατέστησα μια free application και έπειτα πήγα να περάσω μια εφαρμογή (απο applus.us) μέσω iTunes και μου έβγαλε "....is not verified."

 

 

Λοιπόν φίλοι μου, τελικά με την παραπάνω διαδικασία κατάφερα να βάλω .ipa μέσω iTunes και αυτό που μάλλον έφταιγε ήταν ότι δεν είχα κάνει restart το τηλέφωνό μου.

 

Ευχαριστώ για τη διαφώτιση!

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ για την ασχετοσυνη, αλλα οταν λεει :

 

Προσθετουμε στο Cydia το repo:

http://ftp4u.gr/iphone/

http://ftp4u.gr/iphone/apt/ (NEW!)

και κανουμε εγκατασταση το Ελληνικο πληκτρολογιο αυτοματα απο κει

 

πως το κανω αυτο στο cydia?...δηλαδη πως βαζω αυτο : http://ftp4u.gr/iphone/apt/ ?

:up:
Link to comment
Share on other sites

Απο cydia πηγαίνεις κάτω στο εικονίδιο που λέει ''Manage'' μετά πατάς το ''Sources'' μετά κάνεις απο πάνω δεξιά Edit και μετά Add.
Link to comment
Share on other sites

 

παιδες εκανα το update στον cydia και ειδα στο storage οτι εχω στο μικρο partition free μολις 9,4%...τι λεει ο ποιητης??να κοψω κατι??ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

edit...ξεχασα να ρωτησω αν θα ενεργοποιησετε το "Show All Changes" η αστο καλυτερα??

Link to comment
Share on other sites

Απο cydia πηγαίνεις κάτω στο εικονίδιο που λέει ''Manage'' μετά πατάς το ''Sources'' μετά κάνεις απο πάνω δεξιά Edit και μετά Add.

ολα καλα με την αλλαγη σε Ελληνικο μενου, αλλα το πληκτρολογιο ενω υπαρχει επιλογη Ελληνικα δεν μου εμφανιζεται...τι συμβαινει?

:up:
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την αλλαγη σε Ελληνικο μενου, αλλα το πληκτρολογιο ενω υπαρχει επιλογη Ελληνικα δεν μου εμφανιζεται...τι συμβαινει?

 

Καλη Χρονια σε ολους ευτυχισμενο το 09!!!!

Αν και ολιγον τυφλα!!!!!! απο τα international keyboards ενεργοποιησε το ρωσικο πληκτρολογιο, και διπλα στο space bar απο το πληκτρολογιο σου θα εμφανιστει μια υδρογειος, touch εκει και ΕΛΛΗΝΙΚΑΑΑΑΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα το update στον cydia και ειδα στο storage οτι εχω στο μικρο partition free μολις 9,4%...τι λεει ο ποιητης??να κοψω κατι??ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

edit...ξεχασα να ρωτησω αν θα ενεργοποιησετε το "Show All Changes" η αστο καλυτερα??

Kai gw toso exw.. Ti paizei???! Mpa de nomizw na to valw. Opws leei kai apo katw, apofeugeis kai to spam apo asxeta... HAPPY NEW YEAAAAAR!!!!!;);)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους ευτυχισμενο το 09!!!!

Αν και ολιγον τυφλα!!!!!! απο τα international keyboards ενεργοποιησε το ρωσικο πληκτρολογιο, και διπλα στο space bar απο το πληκτρολογιο σου θα εμφανιστει μια υδρογειος, touch εκει και ΕΛΛΗΝΙΚΑΑΑΑΑ!!!

το προβλημα ειναι πως εχει ολα τα αλλα πληκτρολογια και το Ρωσικο δεν υπαρχει!

 

το προβλημα ειναι πως εχει ολα τα αλλα πληκτρολογια και το Ρωσικο δεν υπαρχει!

οκ ,το πετυχα! ..απλα ενω ειχα κανει το μενου Ελληνικο, εβαζα και πληκτρολογιο...μολις απεγκατεστησα ολα τα πληκτρολογια φανηκαν τα Ελληνικα!

:up:
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους....

Εχω ακομη προβλημα με τον cydia δεν μπορω να τον βγαλω η να τον ανοιξω με τιποτα.....μου εδωσε και το αρχειο του cydia ο pperiklis και τον ευχαριστω αλλα δε ξερω και πως να το τρεξω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Weather app που να δείχνει τη θερμοκρασία στη home screen, σαν τον αριθμό των μηνυμάτων στο sms εικονίδιο.

 

Συγγνώμη που ρωτάω και στα τρία θέματα αλλά δεν ξέρω ποιός τρόπος εγκατάστασης μπορεί να την περιλαμβάνει και το θέμα μου κλειδώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω με τις οδηγιες για το ελληνικο πληκτρολογιο, να το εγκαταστησω...ενω ξεκινα το downloading καπου στην μεση σταματα και μου γραφει αυτο "MD5SUM MISMATCH"

 

ξερει κανεις κατι?κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...