Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως τον κατεβαζουμε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανε click πανω στο link που εδωσα και κατεβασε το. μετα θα πρεπει να το περασεις στο τηλεφωνο και να το τρεξεις με iFile.

Παιζει κανονικοτατα και πολυ γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανε click πανω στο link που εδωσα και κατεβασε το. μετα θα πρεπει να το περασεις στο τηλεφωνο και να το τρεξεις με iFile.

Παιζει κανονικοτατα και πολυ γρηγορα!!!

 

Α είναι μέσω πισι; Γιατι ο σαφάρι λει δεν το κατεβάζει!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κανε click πανω στο link που εδωσα και κατεβασε το. μετα θα πρεπει να το περασεις στο τηλεφωνο και να το τρεξεις με iFile.

Παιζει κανονικοτατα και πολυ γρηγορα!!!

 

γεια σου φιλε το link που εδωσες ανοιγει το outlook μηπωσ κανω κατι λαθος

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε το link που εδωσες ανοιγει το outlook μηπωσ κανω κατι λαθος

 

λαθος κανεις!:lol::lol:

Δεν πρεπει να το τρεξεις απο το pc σου. Θελει μεσα απο το τηλεφωνο!

@Areian0s και ο safari το κατεβαζει εαν εχεις το plugin!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει λάθος έτσι το ανοίγει από την στιγμή που υπάρχει το λεγόμενο παπάκι...

 

Αν προσέξατε έχει ένα @ στο h@tp..

 

Kάντε το copy αυτό σε νέο tub και βάλτε στην θέση του @ το t και θα κατέβει!!

 

Αν και το έχω εγώ από το νέο redsn0w το καινούργιο cydia, το κατέβασα και το έκανα ξανά install με το iFile έτσι για δοκιμή..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

λαθος κανεις!:lol::lol:

Δεν πρεπει να το τρεξεις απο το pc σου. Θελει μεσα απο το τηλεφωνο!

@Areian0s και ο safari το κατεβαζει εαν εχεις το plugin!

Και το plugin πώς λέγεται;

Θέλει jailbreak η συσκευή; Δώσε περισσότερες infos.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και το plugin πώς λέγεται;

Θέλει jailbreak η συσκευή; Δώσε περισσότερες infos.

 

Method One:

 

Things you will need to have installed before installing Cydia:

 

1. iFile – found in Cydia

2. Open SSH – found in Cydia

 

1. Download the .deb file here.

2. SSH the file from your computer to anywhere in your iPhone filesystem.

3. Open iFile and open the location where you saved the .deb file.

4. Tap the .deb file and press Install.

5. Now respring your iDevice .

6. Pow…! You are now rocking the New Cydia!

 

[NOTE: If you have Safari Download Manager you can download the Cydia .deb that way and then you can skip the OpenSSH step and install in seconds :) ]

Method Two(Download and Install New Cydia from iDevice without Computer)

 

Things you will need to perform Method Two:

 

1. Safari Download Manager

2. iFile

3. Download the .deb file .

 

Steps

 

1. Go to http://iDeviceDaily.com

2. Download the .deb file here using Safari Download Manager

3. Then go into iFile and go to var/mobile/Media/Downloads

4. Tap cydia_1.0.3366-…phoneos-arm.deb and tap Installer.

5. The .deb(Cydia) will install then hit done.

6. Exit out of iFile and respring.

7. Pow- enjoy the new super fast Cydia

Link to comment
Share on other sites

PhotoAlbumsPlus Adds Album Management to the iPhone Photos App

PhotoAlbumsPlus is an upcoming Cydia tweak that will let you create, manage, and password protect albums in your Photos app.

 

via:iClarified

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το multicleaner αλλα δεν εχω καταλαβει χριστο πως δουλευει κανεις βοηθεια?? Επισης για πιο λογο να αναβαθμησεις το cydia? εγω το ειχα περασει απο το limera1n
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το multicleaner αλλα δεν εχω καταλαβει χριστο πως δουλευει κανεις βοηθεια?? Επισης για πιο λογο να αναβαθμησεις το cydia? εγω το ειχα περασει απο το limera1n

 

Όύτε και εγώ έβγαλα άκρη και το ξήλωσα με συνοπτικές διαδικασίες..:p

Θεωρείται πολύ πιο γρήγορο το νέο cydia!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος απλά θα ήθελα να ρωτήσω για ένα ipod touch 2gn 8gb και ενα ipod touch 4g 8gb επίσης (της κοπέλας μου) πως το κάνουμε Jailbreak :) Ευχαριστώ πολύ:)
Link to comment
Share on other sites

Όύτε και εγώ έβγαλα άκρη και το ξήλωσα με συνοπτικές διαδικασίες..:p

Θεωρείται πολύ πιο γρήγορο το νέο cydia!!

Καταφερα και το εγκατεστησα, και ειδα οτι φορτωνει πολυ γρηγοροτερα απο πριν. Ειδικα οταν παταω changes, εκει που ηθελε 1 λεπτο να φορτωσει, τωρα σε δευτερολεπτα εχει φορτωσει!!!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα και το εγκατεστησα, και ειδα οτι φορτωνει πολυ γρηγοροτερα απο πριν. Ειδικα οταν παταω changes, εκει που ηθελε 1 λεπτο να φορτωσει, τωρα σε δευτερολεπτα εχει φορτωσει!!!

 

Εμ στο είπα!!! Μην μου πες ότι δεν στο είπα!!!;)

:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εμ στο είπα!!! Μην μου πες ότι δεν στο είπα!!!;)

:p

Οτι το ειπες, το ειπες... Αλλα οχι σε εμενα... Εγω το προσθεσα μετα...

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο. Εχω ενα θεμα με το installous. Μου βγαζει update, πχ στο google app που εχω κατεβασει απο το app store. Παω να το εγκαταστησω, αλλα δε μου δινει καμια επιλογη. Και το βρισκω λογικο αφου ειναι δωρεαν απο το app store. Επισης, αν εγκαταστησω μια εφαρμογη, μου λεει οτι εχω update στην τελευταια εκδοση που βγηκε, και οταν την κατεβαζω, δεν το βγαζει. Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οτι το ειπες, το ειπες... Αλλα οχι σε εμενα... Εγω το προσθεσα μετα...

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο. Εχω ενα θεμα με το installous. Μου βγαζει update, πχ στο google app που εχω κατεβασει απο το app store. Παω να το εγκαταστησω, αλλα δε μου δινει καμια επιλογη. Και το βρισκω λογικο αφου ειναι δωρεαν απο το app store. Επισης, αν εγκαταστησω μια εφαρμογη, μου λεει οτι εχω update στην τελευταια εκδοση που βγηκε, και οταν την κατεβαζω, δεν το βγαζει. Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο;

 

ναι, και σε εμενα το κανει αυτό. στο installous μου λέει οτι εχω 10 updates, ενώ στο appstore λεει 5! είναι κάποια apps που απο ότι εχω παρατηρησει οσες φορες και να τα κάνεις update, πάντα θα λέει o installous οτι υπαρχει ενα καινουριο update το οποιο στην πραγματικότητα αν προσπαθησεις να το κάνεις (και δεν σου βγαλει "δεν βρέθηκε") θα σε πάει σε παλαιότερη εκδοση της εφαρμογης. δεν ξερω αν με κατάλαβες, τα είπα κάπως μπερδεμένα (νυστάζω :D)

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το FakeMetadata remover και τρεξτο.

Αυτο για το θεμα με τον installous; Και αν ναι, που βρισκεται; Γιατι δεν το βρηκα ουτε στο cydia, ουτε σε app store και installous.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να περάσω το cyndia σε ipod touch 4g 8gb?προσπ'αθησα με το limera1n αλλά δεν τα κατάφερα... μήπως είναι ΄πονο για iphone συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να περάσω το cyndia σε ipod touch 4g 8gb?προσπ'αθησα με το limera1n αλλά δεν τα κατάφερα... μήπως είναι ΄πονο για iphone συσκευές?

Το Cydia εγκαθίσταται αυτόματα με το που κάνεις jb τη συσκευή σου. Ποια έκδοση iOS έχεις;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το Cydia εγκαθίσταται αυτόματα με το που κάνεις jb τη συσκευή σου. Ποια έκδοση iOS έχεις;

 

αν και δεν το ξέρω καλά γιατί είναι της κοπέλας μου και δεν το έχω στα χέρια μου να το τσεκάρω, μου είπε ότι είναι το 4.2, σωστά το είπα?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το ξέρω καλά γιατί είναι της κοπέλας μου και δεν το έχω στα χέρια μου να το τσεκάρω, μου είπε ότι είναι το 4.2, σωστά το είπα?

Aφού έχει την 4.2 τότε λογικό ήταν να μην σου δουλέψει το Limera1n.

Για την iOS 4.2 υπάρχει ο παρακάτω οδηγός*

Πως να κάνετε Jailbreak στο iPhone σας με το Redsn0w 0.9.6b4

 

*Το jb που σου προσφέρει ο εν λόγω οδηγός, είναι tethered που σημαίνει ότι σε κάθε εκκίνηση της συσκευής θα πρέπει να την συνδέεις στον υπολογιστή και να τρέχεις το jb tool για να λειτουργήσει. Από στιγμή σε στιγμή πάντως αναμένουμε το untethered(=μόνιμο) jb που δε θα χρειάζεται να συνδεόμαστε κάθε φορά στο PC. Γνώμη μου είναι ότι αξίζει να περιμένεις λιγάκι.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Method One:

 

Things you will need to have installed before installing Cydia:

 

1. iFile – found in Cydia

2. Open SSH – found in Cydia

 

1. Download the .deb file here.

2. SSH the file from your computer to anywhere in your iPhone filesystem.

3. Open iFile and open the location where you saved the .deb file.

4. Tap the .deb file and press Install.

5. Now respring your iDevice .

6. Pow…! You are now rocking the New Cydia!

 

[NOTE: If you have Safari Download Manager you can download the Cydia .deb that way and then you can skip the OpenSSH step and install in seconds :) ]

Method Two(Download and Install New Cydia from iDevice without Computer)

 

Things you will need to perform Method Two:

 

1. Safari Download Manager

2. iFile

3. Download the .deb file .

 

Steps

 

1. Go to http://iDeviceDaily.com

2. Download the .deb file here using Safari Download Manager

3. Then go into iFile and go to var/mobile/Media/Downloads

4. Tap cydia_1.0.3366-…phoneos-arm.deb and tap Installer.

5. The .deb(Cydia) will install then hit done.

6. Exit out of iFile and respring.

7. Pow- enjoy the new super fast Cydia

 

γεια σου φιλε μου να σε ρωτησω λιγο κατι ...στο ifile εχω δοκιμαση κ με τουσ 2 τροπους αλλα κατι μου λεει για αδεια διαχειριστη εχεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι

?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου να σε ρωτησω λιγο κατι ...στο ifile εχω δοκιμαση κ με τουσ 2 τροπους αλλα κατι μου λεει για αδεια διαχειριστη εχεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι

?

 

Βαλε αυτο το repo http://iphoneroot.com/repo/ και θα κανεις απο εκει την αναβαθμηση!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτο το repo http://iphoneroot.com/repo/ και θα κανεις απο εκει την αναβαθμηση!

 

ευχαριστω φιλε μου το εκανα η τουλαχιστον ετσι νομιζω δεν ειδα διαφορα παντος ....να σε ρωτησω σχετικα με το ifile γιατι δεν με αφηνει να κανω τιποτα μου βγαζει συνεχεια error γνωριζεις κατι ....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...