Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα ειναι η 4 φορα που γυρναω σε μηλοφωνο,και σημερα αρχισα να στηνω στα μετρα μου,δεν θυμαμαι ομως 3 πραγματα....

 

1) πως γυρναω πλαγια το σπρινγκμποαρντ,ποια εφαρμογη απο συντια...

2)αλλαγη λογκο της ΤΙΜ....

3)εβαλα το 5 ικονς ντοκ αλλα δεν γινονται 5....ξερετε στην μπαρα κατω.....

 

Αυτα..τελικα δεν κρατηθηκα αλλο....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα ειναι η 4 φορα που γυρναω σε μηλοφωνο,και σημερα αρχισα να στηνω στα μετρα μου,δεν θυμαμαι ομως 3 πραγματα....

 

1) πως γυρναω πλαγια το σπρινγκμποαρντ,ποια εφαρμογη απο συντια...

2)αλλαγη λογκο της ΤΙΜ....

3)εβαλα το 5 ικονς ντοκ αλλα δεν γινονται 5....ξερετε στην μπαρα κατω.....

 

Αυτα..τελικα δεν κρατηθηκα αλλο....

 

Αν εχεις το OS4 το 1 και 3 δε παίζουν ακόμα

Το 2 μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα ανα εχεις τα logo, αλλιως προσθέτεις το Ελληνικό repo.(Αυτό δεν ξέρω αν γίνεται στο os4.0)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το OS4 το 1 και 3 δε παίζουν ακόμα

Το 2 μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα ανα εχεις τα logo, αλλιως προσθέτεις το Ελληνικό repo.(Αυτό δεν ξέρω αν γίνεται στο os4.0)

 

3.1.3 με σπιριτ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tarirs για να γυρναει σε landscape το springboard κατεβασε το SBRotator

για να εχεις το εικονιδιο της wind το greek carriers και για το five icon dock απλως πιασε το 5ο εικονιδιο που θελεις στο dock σου και συρτο πανω στο dock .Παντως εγω θα σου ελεγα να βαλεις το infidock που μπορεις να βαλεις μεχρι 10 εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ εχω βαλει την 4 σε 3g και προσπαθω να περασω το i go my way σπασμενο και ενς μοy το περναει κανονικα απο το i tunes οταν πας στο κιν κανει εκκινηση και με πεταει στην κεντρικη οθονη ξερει κανεις τπτ???ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Infinifolders: Unlimited Apps in iOS 4 Folders

 

Available in Cydia at $1.99, Infinifolders is a great tweak by chpwn (developer of Infinidock and Infiniboard) that allows

you to bypass Apple’s limitations of 12 apps in a single iOS 4 folder. With Infinifolders you’ll be able to put inside

a folder as many apps as you want, choose the color of the scroll bar and even paginate the folder.

 

source: http://www.macstories.net/iphone/infinifolders-unlimited-apps-in-ios-4-folders/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια βοηθεια παρακαλω. Αγόρασα το ifile αλλα ακόμα δεν έχει εμφανιστεί το μήνυμα για επιτυχη εγγραφή. Αργει πολύ? Ή γίνεται άμεσα?

Μου ρθε ενα mail για την αγορά

που λεει τα εξης

Greetings from Amazon Payments,

We have received your Mon Aug 16 14:33:49 GMT 2010 authorization to let SaurikIT, LLC charge you και τα λοιπα με λεπτομερειες της κάρτας.

 

όλα καλα μεχρι εδώ. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ας απαντησει οποιος γνωριζει please

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙΡΟ

 

Επιτελους ομαδικη αποστολη μηνυματων (πανω απο 20 ατομα τη φορα)

με το MyGroup απο το Installous (δωρεαν)

Σωθηκαααα!!!! :lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ. Στα απαραιτητα προγραμματα συστηματος που πρεπει κανεις να βαλει επειτα απο

αναβαθμιση και j/b ειναι το

1. appsync (συχρονιζει τις σπασμενες εφαρμογες με το AppStore)

2. installous (ειναι μαγαζι με προγραμματα κι εφαρμογες)-(το κατεβαζεις απο cydia)

3. iFile (διαχειριζεσαι τα αρχεια κ φακελους του τηλεφωνου σου)

4. AptBackup (παιρνει backup ο,τι εφαρμογες εχεις και στο επομενο φορματ, στις ξαναπερναει ολες)

5. SBSettings (για ευκολη διαχειριση προγραμματων σερνοντας το δαχτυλο πανω απο το σημα του φορεα κινητης τηλεφωνιας)

 

(αν το ποστ μου ειναι ασχετο εδω, ας μεταφερθει, ή ας σβηστει κιολας..)

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙΡΟ

 

Επιτελους ομαδικη αποστολη μηνυματων (πανω απο 20 ατομα τη φορα)

με το MyGroup απο το Installous (δωρεαν)

Σωθηκαααα!!!! :lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ. Στα απαραιτητα προγραμματα συστηματος που πρεπει κανεις να βαλει επειτα απο

αναβαθμιση και j/b ειναι το

1. appsync (συχρονιζει τις σπασμενες εφαρμογες με το AppStore)

2. installous (ειναι μαγαζι με προγραμματα κι εφαρμογες)-(το κατεβαζεις απο cydia)

3. iFile (διαχειριζεσαι τα αρχεια κ φακελους του τηλεφωνου σου)

4. AptBackup (παιρνει backup ο,τι εφαρμογες εχεις και στο επομενο φορματ, στις ξαναπερναει ολες)

5. SBSettings (για ευκολη διαχειριση προγραμματων σερνοντας το δαχτυλο πανω απο το σημα του φορεα κινητης τηλεφωνιας)

 

(αν το ποστ μου ειναι ασχετο εδω, ας μεταφερθει, ή ας σβηστει κιολας..)

???

 

Γιατι νομιζω οτι γινεται και χωρις την εφαρμογη? :confused: (Εγω τουλαχιστον εχω στειλει σε 6 ατομα μαζι σιγουρα....)

Link to comment
Share on other sites

???

 

Γιατι νομιζω οτι γινεται και χωρις την εφαρμογη? :confused: (Εγω τουλαχιστον εχω στειλει σε 6 ατομα μαζι σιγουρα....)

 

με την εφαρμογη αυτη ξεχνας τη διαδικασια να περασεις τον παραληπτη εναν-εναν.

απλα εδω εμφανιζεται η λιστα με τα ονοματα που θελεις και αφου τσεκαρεις αυτους που θες , μπαινουν ως παραληπτες στο sms σου...

επισης εγω λεω πως η ως τωρα εφαρμογη του iphone σου επιτρεπει να εισαγεις μεχρι 20 ατομα κι εσυ μου λες για πανω απο 6...

Μα το 6 ατομα ηταν ουτως ή αλλως μεσα στο επιτρεπτο οριο...τι το αναφερεις???

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας, θελω να ρωτησω αν εχουμε κανενα νεοτερο με καμια εφαρμογη bluetooth οπως (ibluenova) γιατι με ios 4 στο 3gs δεν δουλευει οπως πριν με την 3.1.3.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να ρωτησω αν εχουμε κανενα νεοτερο με καμια εφαρμογη bluetooth οπως (ibluenova) γιατι με ios 4 στο 3gs δεν δουλευει οπως πριν με την 3.1.3.:cry:

 

οταν βγει και προλαβω θα γραψω εδω περα να το δεις :D

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε με ποιες εφαρμογες θα μπορουσα να συνδεθω με bluetooth διαγνωστικο αυτοκινητου? Αν και δεν εχω ασχοληθει καθολου με jailbreak, λογικα αφου "σπασει" το τηλεφωνο θελεις μια εφαρμογη που να ξεκλειδωνει το bluetooth και ενα διαγνωστικο προγραμμα bluetooth για το iphone. Yπαρχει κατι απο αυτα και αν ναι μπορειτε να μου πειτε ποια σας παρακαλω? Περιμενω το 4 και αν υπαρχουν αυτα τα προγραμματα και το τηλ οταν το παρω ειναι στην 4.0.1 θα το "σπασω" και θα προσπαθησω να το σεταρω για συνδεση και δεδομενα.

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

το cydia τα εφτυσε!μου βγαζει συνεχως προβληματα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα..error gpg ,host unreachable και αλλα χιλια δυο..πως γινεται να τα διαγραψω ολα και να τα βαλω απο την αρχη?help please
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει στο Cydia κάποια εφαρμογή που να ηχογραφεί κλήσεις και να τις αποθηκεύει στο iphone?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

το cydia τα εφτυσε!μου βγαζει συνεχως προβληματα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα..error gpg ,host unreachable και αλλα χιλια δυο..πως γινεται να τα διαγραψω ολα και να τα βαλω απο την αρχη?help please

 

φιλε μου με το cydia ειδικα προσεξε τι θα κανεις.οποιο source σου βγαζει error σβηνε το χειροκινητα.μην κανεις το λαθος και δεις κανεναν οδηγο απο το internet που τα σβηνουνε μεσω iphone browser γιατι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να σου κολλησει το iphone στο μηλο επειτα απο reboot :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με το cydia ειδικα προσεξε τι θα κανεις.οποιο source σου βγαζει error σβηνε το χειροκινητα.μην κανεις το λαθος και δεις κανεναν οδηγο απο το internet που τα σβηνουνε μεσω iphone browser γιατι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να σου κολλησει το iphone στο μηλο επειτα απο reboot :)

Χρησιμοποιησε το iFile μεσω iPhone. Πηγαινε στο ροοτ και μετα"/etc/apt/sources.list.d". Διεγραψε το repo που δεν θελεις. Κανε αποθηκευση και επανεκκινησε την συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για θυμηστε μου που βρισκω το ινσταλους? εχω τζαιλμπροκεν ιφον αλλα δεν θυμαμαι που εβρισκα το ινσταλους.επισης που μπορω να βρω τα ρεπος?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια για θυμηστε μου που βρισκω το ινσταλους? εχω τζαιλμπροκεν ιφον αλλα δεν θυμαμαι που εβρισκα το ινσταλους.επισης που μπορω να βρω τα ρεπος?ευχαριστω

 

 

Για δες εδω

http://www.iphonehellas.gr/2864/installous-appshare-ipa-directly-to-iphone/

iphone4
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

περα απο την εφαρμογη iphonedelivery απο advinux υπαρχει αλλη εφαρμογη για αναφορα παραδοσης.δεν ξερω αν το εχει παρουσιαση σε κανενα αλλο, αλλα μου κολλαει το κινητο και δε δεχομαι μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

iPhonedelivery: Αναφορά παράδοσης SMS για το iPhone

 

Το iPhonedelivery είναι μία νέα εφαρμογή για το iPhone (διαθέσιμη μέσω του Cydia) η οποία προσθέτει ένα χαρακτηριστικό το οποίο λείπει σε πολλούς χρήστες iPhone, αυτό της αναφοράς παράδοσης SMS.

 

 

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2009/09/iphonedelivery_sms.png http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2009/09/iphonedelivery_sms_report.png

 

 

 

Για να εγκαταστήσετε το iPhonedelivery και να ενεργοποιήσετε την αναφορά παράδοσης SMS στο iPhone σας, ακολουθήστε τον παρακάτω οδηγό:

 

1. Από το Cydia προσθέτουμε το source: http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia

2.Εγκαθιστούμε το iPhonedevilery.

3. Κάνουμε ένα Restart το iPhone

4. Πηγαίνουμε στο Settings -> Messages και ενεργοποιούμε τις 2 τελευταίες επιλογές (Delivery report και Flash DR)

 

εχω προβλημα με την εφαρμογη. κολλαει τα μηνυματα και δε μου παραδιδοντε τα εισεροχομενα.ιδιως απο τις 18.30 και μετα..δεν ξερω τι εχει η ωρα.Υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη για αναφορα παραδοσης? εχω βαρεθει να βαζω *# ( voda )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα ,υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να δεινω ιντερνετ απο το κινητο σε αλλες συσκευες?

 

To MyWi από cydia αν είναι jb το κινητό σου...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...