Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω προβλημα με το repo του xsellize !παω να το κανω αdd και δεν μου το βρισκει !βαζω xsellize.com/cydia/username-password/ και εχω κανει register στο forum του xsellize!!και οταν το δοκιμασαμε σε ενος φιλου το iphone τα ιδια !μπορει καποιος να βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα, μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι το app Που μπορω να κατεβασω για να βλεπω σε ποσοστο ποσο μπαταρια μου εχει απομεινει? να δουλευει ομως με το version 3
Link to comment
Share on other sites

@bettytsa

Από Cydia κατεβάζεις το SBSettings

καλημερα, μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι το app Που μπορω να κατεβασω για να βλεπω σε ποσοστο ποσο μπαταρια μου εχει απομεινει? να δουλευει ομως με το version 3

Εκτός από το SBSettings που σου πρότεινε ο argam, μπορείς να περάσεις και το Battery Control, το οποίο σου επιτρέπει να εμφανίζεις και το ποσοστό (%) αλλά αν θες μπορείς να εξαφανίσεις το σύμβολο της μπαταρίας από το statusbar. Θα το βρεις στο cydia εφόσον έχεις κάνει jailbrake την συσεκυή σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@bettytsa

Από Cydia κατεβάζεις το SBSettings

 

Κατέβασα το sbsettings και ενεργοποιησα αυτο για το ποσοστο αλλα συνεχιζει και δειχνει την μπαταρια κα οχι το ποσοστο, μηπως δεν δουλευει στην 3?

Link to comment
Share on other sites

katebasa to sbsettings και ενεργοποιησα αυτο για το ποσοστο αλλα συνεχιζει και δειχνει την μπαταρια καο ιχι το ποσοστο, μηπως δεν δουλευει στην 3?

 

Σίγουρα δουλεύει γιατί το έχω βάλει. Για κάνε ένα restart

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω το source αλλα δεν μου το βρισκει μηπως λειπει κατι?

 

βάζεις στα πεδία στο τέλος το username σου και το pass που έχεις όταν έκανες εγγραφή στο forum του xsellize?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

βάζεις στα πεδία στο τέλος το username σου και το pass που έχεις όταν έκανες εγγραφή στο forum του xsellize?

 

ναι τα βαζω κανονικα με την παυλα αναμεσα αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γράψεις hττp://xsellize.com/cydia/

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Notifier ή αλλιώς Reminder από το Cydia?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το κακο ομως ειναι οτι το statusnotifier δεν εχει ηχητικη προειδοποιηση για κλησεις κτλ σε 3.0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα σήμερα το πρωί το Notifier (ή αλλιώς Reminder) και δείχνει να λειτουργεί κανονικά με το OS 3.0. Έχει αρκετές ρυθμίσεις όπως αυτό που αναφέρεις kospilot1 αλλά όχι μόνο για τις χαμένες κλήσεις αλλά για όλα τα συμβάντα (sms, mms, email, μηνύματα τηλεφωνητή και μηνύματα από instant messengers). Μπορείς να ορίσεις και διαφορετικό ήχο για το καθένα από αυτά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα σήμερα το πρωί το Notifier (ή αλλιώς Reminder) και δείχνει να λειτουργεί κανονικά με το OS 3.0. Έχει αρκετές ρυθμίσεις όπως αυτό που αναφέρεις kospilot1 αλλά όχι μόνο για τις χαμένες κλήσεις αλλά για όλα τα συμβάντα (sms, mms, email, μηνύματα τηλεφωνητή και μηνύματα από instant messengers). Μπορείς να ορίσεις και διαφορετικό ήχο για το καθένα από αυτά.

 

αληθεια??ok θα το δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

αληθεια??ok θα το δοκιμασω..

Το αναφέρει στην βοήθεια, "Now you can establish your own sounds to play as reminders, for each event. All you need to do is place your sounds on /var/mobile/Library/Reminder/Sounds folder." Και απλά να χρησιμοποιήσουμε αρχεία με κατάληξη caf ή aiff.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει στην βοήθεια, "Now you can establish your own sounds to play as reminders, for each event. All you need to do is place your sounds on /var/mobile/Library/Reminder/Sounds folder." Και απλά να χρησιμοποιήσουμε αρχεία με κατάληξη caf ή aiff.

 

δεν βρηκα πουθενα κατι τετοιο γραμμενο...για ποιο πακετο μιλας ακριβως??To Notifier 3.0 του οποιου author εναι ο Spektro??

 

edit...το βρηκα, thanks

Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα πουθενα κατι τετοιο γραμμενο...για ποιο πακετο μιλας ακριβως??To Notifier 3.0 του οποιου author εναι ο Spektro??

Ναι για το Notifier 3.0 μιλάω, δεν θυμάμαι αν είναι αυτός ο author γιατί δεν το κοίταξα όταν το κατέβασα το πρωί. Όταν ανοίξεις το πρόγραμμα, πάνω δεξιά θα δεις ένα εικονίδιο δεξιά του Reminder, θα πατήσεις εκεί και θα σε βάλει στο μενού με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις του προγράμματος. Απλά πριν το κάνεις αυτό να έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή Repeat mode.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

StatusNotifier χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα.

το reminder δεν μου άρεσε.

Το statusnotifier νομίζω δε δουλεύει σε 3.0. Είσαι σίγουρος; Νόμιζα ότι έχεις iPod Touch...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μπορειτε να μου πειτε καποια αλαλ sources εκτος απο το xsellize και alpden που ειναι καλα να προσθεσω? σας ευχαριστω

 

παιδια κατεβασα το status notifier και οταν παω να το πατησω δεν μου ανοιγει μου κλεινει κατευθειαν εσας?

Link to comment
Share on other sites

Το statusnotifier νομίζω δε δουλεύει σε 3.0. Είσαι σίγουρος; Νόμιζα ότι έχεις iPod Touch...

 

Δουλευει κανονικοτατα!!

Μαλιστα εχει ενσωματοθει στα settings του τηλ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εκνεύριζε με το reminder ήταν ότι δεν έβγαζε το εικονιδίακι με την "διεγραμμένη καμπανούλα" όταν το γύρναγες στο αθόρυβο.

To status notifier δουλεύει άψογα με την 3. :D

 

http://i29.tinypic.com/301lth3.jpg

 

http://i27.tinypic.com/2mzo2a.jpg

 

http://i29.tinypic.com/29eoz10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά,

Ποιό status notifier έχετε βάλει και έχει τα settings στα... settings;;

Και το 'επίσημο' απο modmyi (0.2.10) και αυτό απο το alpden (0.2.11-1) δουλεύουν άψογα αλλά no settings διότι απο ότι θυμάμαι έχει σταματήσει επισήμως το project...

 

Ευχαριστώ!

 

Update: Nevermind, το βρήκα! Θέλει το preferenceloader και το statusnotifier 3.0 (alpden - 0.2.11-1) μαζί..

Link to comment
Share on other sites

Και το Reminder έχει επιλογή να εμφανίζεται το σύμβολο για το αθόρυβο. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το Reminder, λειτουργεί μια χαρά.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...