Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνω jailbreak με τον οδηγό "FOR THOSE WHO DO NOT WANT TO UNLOCK" αργότερα αν θελήσω θα μπορώ να κάνω unlock;

Αν το κιν ειναι απο Ελλαδα, γιατι να το ξεκλειδωσεις αφου ειναι ηδη;!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κάνω jailbreak με τον οδηγό "FOR THOSE WHO DO NOT WANT TO UNLOCK" αργότερα αν θελήσω θα μπορώ να κάνω unlock;

 

Αφού θα θελήσεις κάποτε να κάνεις unlock, αλλά ο οδηγός λέει FOR THOSE WHO DO NOT WANT TO UNLOCK γιατί ρωτάς το προφανές;

Η απάντηση είναι ΟΧΙ, δεν θα μπορέσεις ΠΟΤΕ να το ξεκλειδώσεις, εκτός και αν η dev-team βρεί κανένα άλλο exploit στις τελευταίες baseband (πολύ απίθανο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έγινε το jailbreak και μπήκε το cydia και το installer με επιτυχία. Πείτε μου αν γνωρίζετε κάποιον file explorer και τι λειτουργίες μπορώ να έχω από αυτόν για να εγκαταστήσω προγράμματα που θα μεταφέρω από το PC μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αχ παιδιά κ γω θέλω, αλλα΄δε νμζ να γίνεται... ειλικρινά, ζηλεύω το K850 \μου που έχει f. manager
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

αχ παιδιά κ γω θέλω, αλλα΄δε νμζ να γίνεται... ειλικρινά, ζηλεύω το K850 \μου που έχει f. manager

Υπάρχουν πάρα πολλοί filemanagers. Σου προτείνω κι εγώ αυτό που σου γράφει ο nervous.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθομαι εδω και μια ωρα ωστε να καταφερω να κανο το Winpwn κανω οτι μου λεει ο οδηγος για τις κυνησεις ωστε να ξεκινηση αλλα τπτ...!!!

Ενω τα κανω κατα γραμμα οτι λεει!! Γτ γινεται αυτο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω ενα προβλημα με το χωρο στο iphone

εχω iphone 3g jailbreak με partition 500mb και το εχω γεμισει με video και εικονες. απο το boos tools εχω κανει relocate apps fonts κλπ.

πως μπορω να μεγαλοσω το partition απο 500mb σε περισοτερα

και αν μπορουνε να σωζονται τα video σε αλλο partition

thanks αλλα ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να μπαινω και να ψαχνω γιατι ειμαι σιγουρος οτι εχει ειπωθει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα / καλησπερα, οτι πρωτιματε ;)

λοιπον λιγο βοηθεια στον αρχαριο,

Σημερα παρελαβα ενα iphone 3g απο U.S.A εχει την εκδοση 2.2(5G77) και modem firmware 04.05.04_G, η κοπελα που μου το εστειλε εβαλε και μια SIM καρτα μαζι για να το ανοιξω μαλλον...καθως με της Wind δεν ανοιγει.

εχει μεσα αρκετες εφαρμογες ..γενικα θελω να το αδειασω πριν κανω κατι , αυτο γινεται με το reset ?

Tωρα, Τι διαδικασια κανω για να δουλεψει κανονικα με την sim μου και να μπορω να περασω οτι θελω καθως και τα Ελληνικα.

Διαβασα για yellowsn0w και jailbreak δεν ξερω με τι θα πρεπει να αρχισω, αν θα πρεπει να κανω reset πρωτα, και αν θα πρεπει να γινει κατι απο το itunes .. Αν μπορει καποιος να μου πει.

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη, διαβασα αρκετα αλλα καπου εχω μπερδευτει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω ενα προβλημα με το χωρο στο iphone

εχω iphone 3g jailbreak με partition 500mb και το εχω γεμισει με video και εικονες. απο το boos tools εχω κανει relocate apps fonts κλπ.

πως μπορω να μεγαλοσω το partition απο 500mb σε περισοτερα

και αν μπορουνε να σωζονται τα video σε αλλο partition

thanks αλλα ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να μπαινω και να ψαχνω γιατι ειμαι σιγουρος οτι εχει ειπωθει το θεμα

 

Restore και jailbreak με Pwnage tool μέσω OSX.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Restore και jailbreak με Pwnage tool μέσω OSX.

 

thanks hostolis

μπορεις να γινεις λιγο πιο περιγραφικος?

δεν δινεται να μην κανω restore? το εχω βαρεθει απο τις τοσες φορες!!!!!!!

το OSX τι ειναι?

thanks

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πηρα το iphone απο vodafone σημαρα εκανα jailbreak μπηκανε τα cydia και Installer έγινε succesfully η διαδικασια αλλα δεν εχω σημα στην cosmote καρτα μου..

 

ξερετε τι φτεει.. παρακαλω να μου πει καποιος..

λεει locked sim παταω unlock βαζω pin και τιποτα.. :/

 

ευχαριστω

 

τα εκανα ολα απο τιν αρχη και τωρα φαινεται ενταξει thnx

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Αυτό είναι! Την έπαθα και εγώ χθες. Προφανώς το j/b προσπερνά το activate με κάποιο τρόπο...

geia sas paidia!!! Mporei kapoios na me voithisei??? Ekana jailbreak to iphone m alla meta kai emena den m anagnorize tin sim m. Dld mou elege sim locked kai meta eixe 2 epiloges: ok kai unlocked. Otan patao unlocked vazo to pin m alla meta den exo sima eno prin kano jailbreak eixa kanonika!!! Mporei kaneis na me voithisei???

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!!! Mporei kapoios na me voithisei??? Ekana jailbreak to iphone m alla meta kai emena den m anagnorize tin sim m. Dld mou elege sim locked kai meta eixe 2 epiloges: ok kai unlocked. Otan patao unlocked vazo to pin m alla meta den exo sima eno prin kano jailbreak eixa kanonika!!! Mporei kaneis na me voithisei???

Αν θυμαμαι καλα, πρωτα κανεις activate και μετα jailbreak...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ρωτω στο σωστο μερος ελληικο πληκτρολογιο σμσ υπαρχει πουθενα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ρωτω στο σωστο μερος ελληικο πληκτρολογιο σμσ υπαρχει πουθενα?

 

Είναι στους οδηγούς http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222254

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Είναι στους οδηγούς http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222254

 

ευχαριστω:D

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μου ετυχε 2-3 φορες να κολλησει το κινητο και δεν μπορουσα ουτε να το σβησω,Υπαρχει περιπτωση να φταιει το Winderboard ? Εχει τυχει ποτε σε κανεναν[κολληματα]? εχω και κατι Προγραμματα σαν το ifile -categories και μερικα games
Link to comment
Share on other sites

Μου ετυχε 2-3 φορες να κολλησει το κινητο και δεν μπορουσα ουτε να το σβησω,Υπαρχει περιπτωση να φταιει το Winderboard ? Εχει τυχει ποτε σε κανεναν[κολληματα]? εχω και κατι Προγραμματα σαν το ifile -categories και μερικα games

 

Ναι, μου έτυχε δυο-τρεις φορές που από το SBSettings έκλεινα το EDGE.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο ασχετος. Πηρα το ipod touch που εχει το ιδιο λογισμικο με το iphone (οποτε καλα ρωταω εδω?) και του εκανα jailbreak με εναν οδηγο που βρηκα. Προσπαθω ομως να βαλω καποια παιχνιδια που βρηκα σε καποια μαγαζακια και δεν τα δεχεται γιατι λεει δεν μπορει να γινει verify. Υπαρχει περιπτωση να μην εγινε το jailbreak σωστα η φταιει κατι αλλο? Να πω πως το cydia και το installer μπηκαν κανονικα κ κατεβασα κ κανα δυο εφαρμογες απο εκει, οι αλλες σπασμενες δεν μπορουν να εγκατασταθουν...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι γεια σας. Αγόρασα σήμερα ένα iphone 3G to 8GB, μεταχειρισμένο, με firmware version 2.2.1, baseband version 02.30.03 και bootloader 06.04. Το έκανα jailbreak με QuickPwnκαι όλα πήγαν καλά. Προσπάθησα όμως να το ξεκλειδώσω με το yellowsn0w, αλλά τίποτα. Δεν δουλεύει η κάρτα. Έκανα downgrade το firmware σε 2.2, αλλά πάλι τίποτα. Μπορεί κανένας να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...