Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν αναφέρομαι φυσικά στις σπασμένες εφαρμογές. Το πρόβλημα βρίσκεται στις original. Δεν εμφανίζονται τα updates των γνήσιων εφαρμογών.

Το πισι σου ειναι authorised?? To account active komple? Αυτο τωρα σου προεκυψε? Δλδ παλαιοτερα στο εκανε ή οχι?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εκανες download οσα χρειαζονται,απο τον ιδιο οδηγο ή τα ειχες απο αλλου? Καντα ολα απο την αρχη! Κ μας λες...

 

δοκιμασα παλι απο την αρχη και τα ιδια παλι η εφαρμογη κρασαρει στο βημα 10 οταν παει να το βαλει σε recovery mode δηλαδη. Εδω θελω να προσθεσω οτι εχω κατεβασει το firmware που ειναι μονο για jailbreak και οχι unlock γιατι ειναι ηδη ξεκλειδωτο. λετε να δοκιμασω να κατεβασω το αλλο firmware?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ν καταλαβω..για να γινει jailbreak αρκει μονο το quickpwn?αν οχι ποιες ειναι οι ενεργειες που πρεπει να γινουν σε μια "εργοστασιακά κλειδωμένη συσκευη"?μπερδευτηκα λιγο..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μολις εχθες εγινα κι εγω κατοχος του iphone.Εχω αρχισει και διαβαζω εδω πως να το ξεκλειδωσω κλπ. αλλα ειμαι ακομα στη 3 σελιδα και δεν θα κανω τιποτα ως που να φτασω στην τελαιυται.Παρολαυτα εχω μια απορια.Περασα μεσω του itunes μερικες εικονες και τραγουδια και δεν ξερω πως μπορω να διαγραψω μερικα η εστω και ολα.Πως γινεται η διαγραφη και πως μπορω να βαλω ενα τραγουδι δικο μου ως ηχο κλησης? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Μολις εχθες εγινα κι εγω κατοχος του iphone.Εχω αρχισει και διαβαζω εδω πως να το ξεκλειδωσω κλπ. αλλα ειμαι ακομα στη 3 σελιδα και δεν θα κανω τιποτα ως που να φτασω στην τελαιυται.Παρολαυτα εχω μια απορια.Περασα μεσω του itunes μερικες εικονες και τραγουδια και δεν ξερω πως μπορω να διαγραψω μερικα η εστω και ολα.Πως γινεται η διαγραφη και πως μπορω να βαλω ενα τραγουδι δικο μου ως ηχο κλησης? Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Για να διαγραψεις τραγουδια μονο μεσω iTunes για ηχο κλησης παλι μεσω iTunes μονο που το κομματι δεν πρεπει να ξεπερνα τα 30 δευτερολεπτα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη για την ερώτηση που θα κάνω...μιας και είμαι σίγουρος ότι θα έχει απαντηθεί κάπου... πράγμα...που μέσα στα τόσα POSTS... δεν κατάφερα να βρω απάντηση στα ερωτήματά μου...

 

Παλιότερα είχα για 6 μήνες ένα iPhone 2G και είχα εξερευνήσει τα πάντα σε αυτό... ξεκλειδώματα, activation και 1000άδες προγράμματα και παραμετροποιήσεις.

 

Στα παλιά iphone έπρεπε να γίνει activation...πράγμα που του έκανε downgrade το baseband... με όλες τις γνωστές συνέπειες... μία από αυτές και η κακή ποιότητα σήματος...

 

Ήθελα να ρωτήσω...

1. σε ένα iphone 3G αγορασμένο από VODAFONE.... κάνοντας Jailbreak και μόνο!!! (με σκοπό να βάλω το Cydia και να φορτώνω προγράμματα) με το QuickPwn...θα μου κατεβάσει το Baseband?

 

2. Αν θελήσω κάποια στιγμή και κάνω restore το κινητό... θα γυρίσει στην αρχική του κατάσταση... δηλαδή ξεκλειδωμένο από την Vodafone!!!!

 

Φιλικά και ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paideia tha ithela na sas po to provlima mou...pira ena 16ari iphone kai tou ekana update kanonika meta jailbreak kai ola ok perasa kai tis epafes mou apo to itunes kai antimetopizo ena terastio provlima den mou vriskei kanena diktio wifi..enno exw spiti tipota.prin eixa to idio tilefono 8gb ala to poulisa kai pira extes to 16ari ksero arketa kala apo to iphone alla edw exw sikosei ta xeria psila,,kano restore pali update kai meta jailbrek kai tipota.plai ta idia ,,anoigo wifi kanei anazitisi kai den bgazei tipota ,piga kai se kafeteria pou empena kai ta idia,ti na kano kserei kaneis?na to pao piso?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλο θα ηταν να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες...

Δοκιμασε να κανεις ενα "Reset Network Settings" μπας και φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

του εχω κανει τα παντα και reset network settings ola tipota. το αγορασα απο ενα φιλαρακι μου που το ειχε μια εβδομαδα αγορασμενο απο vodafone και του δουλευε γιατι ειχε βαλει προγραμματα....Το πηρα χτες και δεν μου δουλευε εμενα, πηγα σημερα στην vodafone με την αποδιξη και μου ειπαν θα μου το αλλαξουν,παλι καλα,θα τους το παω αυριο..
Link to comment
Share on other sites

του εχω κανει τα παντα και reset network settings ola tipota. το αγορασα απο ενα φιλαρακι μου που το ειχε μια εβδομαδα αγορασμενο απο vodafone και του δουλευε γιατι ειχε βαλει προγραμματα....Το πηρα χτες και δεν μου δουλευε εμενα, πηγα σημερα στην vodafone με την αποδιξη και μου ειπαν θα μου το αλλαξουν,παλι καλα,θα τους το παω αυριο..

 

τυχερος εισαι...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα ένα iphone 3G 8GB πο Γερμανία. Το πρόβλημά μου είναι πως δεν δέχετε ελληνική SIM. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι πρέπει να κάνω; Όλη μέρα παλεύω να το φτιάξω :(

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι

 

Iphone 3G 8Gb

Firmware Version 2.2.1 (5H11)

Carrier T mobile

Modem Version 02.30.03

 

Προσπάθησα να κάνω dowgrade το modem version ανεπιτυχώς. Άν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

του εχω κανει τα παντα και reset network settings ola tipota. το αγορασα απο ενα φιλαρακι μου που το ειχε μια εβδομαδα αγορασμενο απο vodafone και του δουλευε γιατι ειχε βαλει προγραμματα....

 

Το ότι είχε προγράμματα μέσα δεν σημαίνει ότι δούλευε και το wifi μπορεί απλά να κατεβάσει εφαρμογή από το itunes και να κάνει sync με το τηλέφωνο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα ένα iphone 3G 8GB πο Γερμανία. Το πρόβλημά μου είναι πως δεν δέχετε ελληνική SIM. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι πρέπει να κάνω; Όλη μέρα παλεύω να το φτιάξω :(

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι

 

Iphone 3G 8Gb

Firmware Version 2.2.1 (5H11)

Carrier T mobile

Modem Version 02.30.03

 

Προσπάθησα να κάνω dowgrade το modem version ανεπιτυχώς. Άν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για ριξε μια ματια εδω.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2763047#post2763047

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....διαβασα 693 post και ειμαι νομιζω ετοιμος(με πονοκεφαλο) για jailbrake .Mια ερωτηση...εγω το πηρα μετρητης απο πλαισιο χωρις συνδεση και φοραει πανω την 2.2.1 (5Η11) firmware 02.30.03.Πρεπει να το κανω restore σε 2.2.1 ?????? Αφου αυτην φοραει. Επισης......πληζ φελοουζ ντοντ ραιτ ιν γκρικλις μπικοουζ ιζ δατ στιουπιντ εντ αορ αιζ γκονα χεβ katarakti.o κει . Υ.Γ. Ο pperi ειναι αρχηγος και τον ευχαριστουμε Ξερει κανεις καποιο application καιρου που να εχει τη Θεσσαλονικη ? Γιατι το μανισιο εχει μονο την Αθηνα απο Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω αγοράσει το iphone 3G, το έκανα update στην έκδοση 2.2.1 , κατέβασα το quickpwn και το iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore.ipsw , έτρεξα το quickpwn,αλλά στο βήμα http://ppericleous.googlepages.com/qpnew22321.jpg/qpnew22321-full;init:.jpg μου ζητήθηκαν κάποιοι drivers για την usb συσκευή (iphone) ,οι οποίοι δεν βρέθηκαν, και μετά η συσκευή κόλλησε με τα εικονίδια itunes και usb.

Τί να κάνω?

Βοήθεια!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση επανέλαβε το restore σε εργοστασιακή ipsw κι ενεργοποίησε ξανά τη συσκευή σου μέσω iTunes (σε περίπτωση που είναι εργοστασιακά ξεκλειδωμένη).

 

Ακολούθως, τρέξε το quickpwn αφού κλείσεις iTunes και iTunes helper και ξαναπροσπάθησε. Βεβαιώσου ότι στον υπολογιστή έχεις εγκατεστημένο το .net framework. Δοκίμασε και σε κάποια άλλη θύρα usb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!

Έχω windows XP στο pc μου.Το Iphone είχε κολλήσει και το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να το ανοίγω και να το κλείνω.Το itunes δεν το ¨έβλεπε".

Το σύνδεσα στο laptop μου που έχει windows Vista και τα itunes εκεί το "είδανε".

Έκανε restore,επανήλθε σε λειτουργία και μετά έκανα τη διαδικασία από το laptop.Δούλεψε κανονικά το jailbreaking.

Χρειάζεται προσοχή η διαδικασία γιατί μπορεί να κολλήσει το iphone και να μην αποκρίνεται καθόλου,ούτε με restore ούτε με dfu.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα

θελω να σβησω τις επαφες απο ενα iphone. ξερει να μου πει κανεις πως το κανω μεσω ssh?(διαδρομη) και μεσω του iphone αν γινεται, αν και εχω ψαξει.

thanks.

sorry που δεν εχω ψαξει αλλα ειμαι στην δουλεια και το κανω στα κρυφα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω αγοράσει το iphone 3G, το έκανα update στην έκδοση 2.2.1 , κατέβασα το quickpwn και το iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore.ipsw , έτρεξα το quickpwn,αλλά στο βήμα http://ppericleous.googlepages.com/qpnew22321.jpg/qpnew22321-full;init:.jpg μου ζητήθηκαν κάποιοι drivers για την usb συσκευή (iphone) ,οι οποίοι δεν βρέθηκαν, και μετά η συσκευή κόλλησε με τα εικονίδια itunes και usb.

Τί να κάνω?

Βοήθεια!!

Ευχαριστώ!

 

Kαλησπερα!

Καταρχην τι λειτουργικο συστημα εχεις? Windows ?

Aυτο ακριβως το προβλημα μου εκανε με iTunes+WinXP x64 . Aπλα δεν μπορεις να κανεις upgrade με αυτο το λειτουργικο. Αν ειναι WinXP 32bit, Vista 32,64 τοτε κατι αλλο τρεχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...