Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγω 3 απο Αμερικη τα ξεκλείδωσα και δουλεύουν μια χαρα με κάρτα vodafone greece

ποσο σου βγένει με μεταφορικα και τελωνείο?

........................

To εχω βρει απο καποιον που τα εχει φερει απο Αμερικη.

 

Eξαρτάται απο το baseband version που θα έχει. Άν είναι 2.28.0 και κάτω ξεκλειδώνει με software unlock, διαφορετικά θα χρειαστείς xxxSIM

 

Πως βλεπω την εκδοση του baseband? Αν ειναι μεγαλυτερη της 2.28.0 ποσο κοστιζει μια xxxSIM?

 

Σας ευχαριστω και τους δυο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To εχω βρει απο καποιον που τα εχει φερει απο Αμερικη.

Σε τι τιμή?

Ρωτάω για να ξέρω περίπου τι μπορώ να ζητήσω για τα δικά μου που είναι απο Αμερική αλλα τα έχω ξεκλειδώσει...

Αν δεν θες να το πεις εδώ στείλε μου PM

 

 

Πως βλεπω την εκδοση του baseband? Αν ειναι μεγαλυτερη της 2.28.0 ποσο κοστιζει μια xxxSIM?

 

Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες

Einstellungen -> Info είναι στα Γερμανικά

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή?

Ρωτάω για να ξέρω περίπου τι μπορώ να ζητήσω για τα δικά μου που είναι απο Αμερική αλλα τα έχω ξεκλειδώσει...

Αν δεν θες να το πεις εδώ στείλε μου PM

 

 

 

 

Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες

Einstellungen -> Info είναι στα Γερμανικά

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

 

Μηπως γνωριζεις κατι σχετικο και με τις xxxSIM?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

 

Μηπως γνωριζεις κατι σχετικο και με τις xxxSIM?

 

Ξέρω οτι οι xxxSim δεν είναι πολύ καλες επειδη δεν μπορεις να χρησημοποιήσεις ολες τις υπηρεσίες...΄έτσι έχω ακούσει..΄

 

Κατι αλλο ομώς ρε Παιδια...

Έχω 3 Κινητά απο Αμερική ολα ανοιχτά με yellowsn0w..δοκίμασα σε ολα την ιδια καρτα (μια Vodafone GR) ολα μια χαρα...πριν λίγο όμως έβαλα μια δικιά μου (Γερμανική) αλλα δεν μου την άνοιξε..μετα κατάλαβα οτι δεν την ανοιξε επειδη την έχω με κωδικό... έβγαλα τον Κωδικο απο την Sim και την άνοιξε....γιατί?

Δέχεται μονο κάρτες χωρίς PIN το Yellowsn0w ????

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι οι xxxSim δεν είναι πολύ καλες επειδη δεν μπορεις να χρησημοποιήσεις ολες τις υπηρεσίες...΄έτσι έχω ακούσει..΄

 

Κατι αλλο ομώς ρε Παιδια...

Έχω 3 Κινητά απο Αμερική ολα ανοιχτά με yellowsn0w..δοκίμασα σε ολα την ιδια καρτα (μια Vodafone GR) ολα μια χαρα...πριν λίγο όμως έβαλα μια δικιά μου (Γερμανική) αλλα δεν μου την άνοιξε..μετα κατάλαβα οτι δεν την ανοιξε επειδη την έχω με κωδικό... έβγαλα τον Κωδικο απο την Sim και την άνοιξε....γιατί?

Δέχεται μονο κάρτες χωρίς PIN το Yellowsn0w ????

 

Ναι όπως το λες είναι

Happy iPhone user:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως το λες είναι

 

χμμμ...υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτο?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια δε με τρεχει με τιποτα το quickpwn μα με τιποτα ουτε στο desktop pc Ουτε στο laptop..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Πάρε Mac :P

myi.gr

Φτιάξτε αυτό το "Τροποποίηση υπογραφής" ούτε εικόνα δεν μπορούμε να βάλουμε, έλεος 1 ώρα παλεύω" using safari.:mad:

iPhone 3G Pwned | Mac Pro 2.8 8core/6GB RAM/8 TB HDs/8800 NVIDIA | MacBook Pro 15 unibody |

Link to comment
Share on other sites

Ekana 2 iphone update kai jaibreak se 2.2.1 modem 02.30.03 to prwto douleuei kanonika me cosmote to allo den dexete kammia sim.prin "spasw" to deutero ekana update to itunes!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ειναι ελληνικα τα κινητα;

το πρωτο ειναι gr vodafone το αλλο δεν ξερω ακριβως ... μοντελο MB489CZ μαλλον γιαυτο την πατησα

Εχεις καμμια ιδεα τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται??? Προσπα8ω να κανω jailbreak σε iphone 3G 16gb μεσω pwnage και μολις μπαινω σε dfu mode και ανοιγουν τα iTunes μου λεει ΄΄ an ipod has been detected κτλ.....'' και βγαζει σφαλμα... τι να κανω???

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έπεσε στα χέρια μου προχθές ένα IPhone 3G 8 από τα πρώτα της Voda...ξεκλείδωτο

Σαν superNoob του έκανα Update σε 2.2.1 (02.30.03) διαβάζοντας μετά Ανακάλυψα ότι χωρίς jailbreak δεν έχεις τίποτε... :(

Σας παρακαλώ απαντήστε μου ακόμη και με απλά ένα ΝΑΙ ή ΟΧΙ στα παρακάτω για να γλιτώσω το διάβασμα...

Ερώτηση1. Με το Quickpwn γίνετε jailbreak από Windows? (ποια version quickpwn?)

Ερώτηση 2. Με το Quickpwn γίνετε jailbreak από Μακ? (ποια version quickpwn?)

Ερωτηση 3. Ξεχνάω τα κόλπα με jailbreak και το κρατάω έτσι? μέχρι να βγει το 3.0 :D

 

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Πήγα να του κάνω και downgrade σε 2.2 αλλά πράαααμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Θελω να ρωτησω τους κατοχους iphone που το χουν ξεκλειδωσει με yell0snow.Το 3g σας δουλευει κανονικα γιατι εμενα δεν συνδεεται ποτε με 3g.Ενω με edge συνδεεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έπεσε στα χέρια μου προχθές ένα IPhone 3G 8 από τα πρώτα της Voda...ξεκλείδωτο

Σαν superNoob του έκανα Update σε 2.2.1 (02.30.03) διαβάζοντας μετά Ανακάλυψα ότι χωρίς jailbreak δεν έχεις τίποτε... :(

Σας παρακαλώ απαντήστε μου ακόμη και με απλά ένα ΝΑΙ ή ΟΧΙ στα παρακάτω για να γλιτώσω το διάβασμα...

Ερώτηση1. Με το Quickpwn γίνετε jailbreak από Windows? (ποια version quickpwn?)

Ερώτηση 2. Με το Quickpwn γίνετε jailbreak από Μακ? (ποια version quickpwn?)

Ερωτηση 3. Ξεχνάω τα κόλπα με jailbreak και το κρατάω έτσι? μέχρι να βγει το 3.0 :D

 

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Πήγα να του κάνω και downgrade σε 2.2 αλλά πράαααμα...

1 και 2. ΝΑΙ, μπες blog.iphone-dev.org, συγκεκριμένα δες αυτό κάτω κάτω. Τα σχόλια περι basband και unlock δεν σε αφορούν, μιας και έχεις ήδη unlocked απο voda.

3. Κάνε jailbreak φυσικά! Αλλιώς δε το χαίρεσαι το κινητό!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ekana 2 iphone update kai jaibreak se 2.2.1 modem 02.30.03 to prwto (απο vodafone)douleuei kanonika me cosmote to allo den dexete kammia sim(μοντελο MB489CZ).

οταν πηρα το τηλ. ηταν unlock εβαλα cosmote ολα καλα μετα το jailbreak me quickpwn 225 δεν τη δεχετε.αν κανω rεstore με itunes εχω ελπιδες???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω ενα iphone 3g 16gb απο voda και ειναι στην εκδοση 2.2.1 (5η11).

διαβαζω την πρωτη σελιδα και θελω να το κανω Jailbreak.

το WinPwn δεν εχει την εκδοση αυτη, και το quickpwn δεν κανει custom .ipsw.

τι πρεπει να κανω?

Ειχα το 2g με custom απο τον Λευτερη με 990mb και δουλευε τελεια. υπαρχει κατι αντοιστοιχο για αυτην τιν εκδοση?

αν οχι πως φτιαχνω custom .ipsw στιν εκδοση 2.2.1 ?

ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ αν σας επρειξα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το Quick pwn δεν μου ανοιγει το προγραμμα και δεν ξερω γιατι μου βγαζει συνεχεια " Η εφαρμογη απετυχε να προετοιμαστει σωστα (0xc0000135). Καντε κλικ στο "ΟΚ" για να τερματισετε την εφαρμογη.

 

προσπαθω εδω και ωρες και δεν μπορω αν ξερει κανεις τι μπορει να φταιει να μου πει please ;):wacko:

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει στο pc net framework?? μαλλον οχι....:)

 

 

Δεν νομιζω να το εχω.. θα το περασω και θα δω

Μπορεις να μου πεις τι ακριβος ειναι αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...