Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ παιδια ευχαριστω για την συμβουλη σας και τον masif και εσενα avid αλλα δυσκολευομαι με το ελληνικο πληκτρολογιο λογο του οτι μενω Γερμανια και χρησιμοποιω γερμανικο πληκτρολογιο και δεν ετυχε εως τωρα να μου πει και κανενας αλλος σε οποιο forum και να μπω να χρησιμοποιω το ελληνικο και ετσι πρεπει πρωτα να προπονηθω στο που ειναι το καθε ελληνικο γραμμα.Θα ηταν ομως αρκετο να μου γραψετε απλα ξερεις φιλε greekman13 γραφε μονο ελληνικα δεν χρειαζοταν να μπειτε σε τοσο κοπο με μεταφρασεις και τετοια και οπως ειπα ειμαι ολιγο ασχετος και επειδη καταφερα να κανω το iphone μετατροπη ειπα να ενημερωσω το forum οτι γινετε με επιτυχια η μετατροπη και οταν εχεις κανει update στην 2.2.1 .

Λοιπον χιλια συγνωμη που εγραψα με λατινικα θα προσπαθησω την επομενη να το θυμαμαι.

Αν ξαναγραψω τιποτα μου κοψατε την φορα Ευχαριστω.:(:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν προσπαθούμε να σε αποτρέψουμε στο να ξαναγράψεις...ούτε κατά διάνοια. :happy: Απλά είναι πιο όμορφο όπως και μόνος μπορείς να διαπιστώσεις και φυσικά πιο ευανάγνωστο το να χρησιμοποιούμε ελληνικούς χαρακτήρες. ;)

Τέλος του off-topic :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα! Μου ήρθε σήμερα ενα iphone3g 8g απο ebay uk. Εχει version 2.1 και modem firmware 02.11.07 . Είναι ξεκλείδωτο. Τι πρέπει να προσέξω για το jailbreak και ποια είναι η σειρά των γεγονότων που χρειάζομαι; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχει βγει pwn για 2,2,1? αν ναι που μπορω να το κατεβασω? αυτην την στιγμη εχω 2,2

 

http://www.quickpwn.com/

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα! Μου ήρθε σήμερα ενα iphone3g 8g απο ebay uk. Εχει version 2.1 και modem firmware 02.11.07 . Είναι ξεκλείδωτο. Τι πρέπει να προσέξω για το jailbreak και ποια είναι η σειρά των γεγονότων που χρειάζομαι; Ευχαριστώ πολύ!

 

Θα βρεις οτι χρειαζεσαι εδω με τον πλεον καλυτερο οδηγο που εφτιαξε η ομδα, διαβασμα της διαδικασιας και εισαι ετοιμος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222243

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

SkF δεν ειμαι καινουριος εδω , ουτε ρωταω χωρις να ψαξω ξέρω οτι τα παντα για το iphone ακουνε στο ονομα pperiklis , εγω απλα ρωταω για το yellosn0w και το quickpwn issue (απο το blog της DevTeam) για να μη τραβαω τα μαλλια μου μετα, αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω.. ειδα περιεργο modem firmware και ρωτησα μηπως πρεπει να ακολουθησω καποια συγκεκριμενη οδηγια και οδηγο .. Ενα restore - quickpwn - yellosn0w ασπουμε μου αρκουσε. 2-3 βήματα για την περιπτωση μου επιγραμματικα μπορεις να μου πεις; τα αλλα θα τα βρω εγω μονος μου.

 

Ευχαριστώ..i guess..

Link to comment
Share on other sites

SkF δεν ειμαι καινουριος εδω , ουτε ρωταω χωρις να ψαξω ξέρω οτι τα παντα για το iphone ακουνε στο ονομα pperiklis , εγω απλα ρωταω για το yellosn0w και το quickpwn issue (απο το blog της DevTeam) για να μη τραβαω τα μαλλια μου μετα, αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω.. ειδα περιεργο modem firmware και ρωτησα μηπως πρεπει να ακολουθησω καποια συγκεκριμενη οδηγια και οδηγο .. Ενα restore - quickpwn - yellosn0w ασπουμε μου αρκουσε. 2-3 βήματα για την περιπτωση μου επιγραμματικα μπορεις να μου πεις; τα αλλα θα τα βρω εγω μονος μου.

 

Ευχαριστώ..i guess..

 

Φιλε συγγνωμη αν προσβληθηκες να βοηθησω ηθελα..

Αλλα επειδη ειχα την ιδια περιπτωση με εσενα διαβασα τον οδηγο και δεν ειχα καμια απορια και εγιναν ολα οπως επρεπε.

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

μου έφεραν ένα iphone 3G 8G version 2.1 και modem firmware 02.11.07 που έχει ελληνικά (λογικά μέσω κάποιου προγράμματος και το cydia εγκατεστημένο. κάνω την διαδικασία με το yellowsn0w αλλά η κάρτα δεν παίζει. βάζω το πιν και σήμα δεν έχει...

 

κάποια ιδέα?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στην πρώτη σελίδα και θα δεις ότι το yellowsn0w "παίζει" μόνο με 2.2 και 2.28.00.

 

Προσοχή στην αναβάθμιση να μην το πας σε 2.2.1 και 02.30.03 γιατί η συγκεκριμένη αναβάθμιση "κλείνει την πόρτα" στο yellowsn0w. Θα πας σε 2.2 και θα ξεκλειδώσεις, αν θέλεις να ανέβεις σε 2.2.1 χωρίς να αναβαθμίσεις το baseband θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις, υποχρεωτικά, το pwnagetool.

 

Πως θα κάνεις restore και υπόλοιπες πληροφορίες στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

gia sas se liges meres tha paralavw to iphone 3g apo amerikh!!!distixws omws den to phra apo ebay alla apo at&t.tha ithela na mou leisete kapoies apories sxetika me to jailbreak,unlock,activate me to programma quickpwn afou exw 3anakanei jailbreak alla se ipod touch opote 3erw ta vasika:!:katarxas otan pairneis to iphone kai to anoigeis ti firmware exei???defteron iparxei periptwsh na mhn exei firmware kai na prepei na to peraseis apo itune??triton vlepodas ton analitiko odigo gia jailbreak me quickpwn eida mia eikona pou elege bootloaders.ti einai afta kai pou ta vriskw??kai teftaio ti enohte prwta na ginei activate apo itunes???kai afou kanw jailbreak kai h ellinikh karta sim den tha doulevei th anoigei to iphone wste na egatastisw to yellowsnow apo cydia??please reply soon:cry:
Link to comment
Share on other sites

gia sas se liges meres tha paralavw to iphone 3g apo amerikh!!!distixws omws den to phra apo ebay alla apo at&t.tha ithela na mou leisete kapoies apories sxetika me to jailbreak,unlock,activate me to programma quickpwn afou exw 3anakanei jailbreak alla se ipod touch opote 3erw ta vasika:!:katarxas otan pairneis to iphone kai to anoigeis ti firmware exei???defteron iparxei periptwsh na mhn exei firmware kai na prepei na to peraseis apo itune??triton vlepodas ton analitiko odigo gia jailbreak me quickpwn eida mia eikona pou elege bootloaders.ti einai afta kai pou ta vriskw??kai teftaio ti enohte prwta na ginei activate apo itunes???kai afou kanw jailbreak kai h ellinikh karta sim den tha doulevei th anoigei to iphone wste na egatastisw to yellowsnow apo cydia??please reply soon:cry:

 

 

φιλε μου απο την βιασυνη σου μαλλον ξεχασες οτι γραφουμε στην ομορφη μας γλωσσα τα Ελληνικα! :)

 

Λοιπον....καταρχην να ευχεσαι να ειναι με το 2.2 firmware μεσα (η καποιο παλαιοτερο) γιατι το 2.2.1 δεν περνει το yellowsn0w ακομα...! (νομιζω σε καλυψα στο πρωτο σου ερωτημα..

 

Σχετικα με τα bootloaders μην μπερδευεσαι...ετσι οπως ειναι τα προγραμματα ειναι καλα!

 

Οσο για το activate....αφου κανεις αναβαθμιση σε 2.2(αμα δεν ειναι ηδη) ανοιγεις το κινητο και δεν μπαινει στο μενου παρα σου ζηταει να το συνδεσεις σε ενα pc που να εχει ιντερνετ και να ανοιξεις το itunes.....εκει στην ουσια το κανει activate... θα το καταλαβεις αφου μονο μετα απο αυτο σε αφηνει να μπεισ στο μενου.:)

 

αφου γινει το activate θα κανεις jailbreak και αφου εχεις τελειωσει με ολα τοτε θα αλλαξεις τις sim και θα βαλεις την Ελληνικη και μετα θα περασεις yellowsn0w:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Παιδιά το iphone της κοπέλας μου(3g white), εμφάνισε το γνωστό ράγισμα στο πλάι, εκεί που είναι το κουμπί για silent mode. Ακριβώς δίπλα. Εννοείται δν έχει πέσει ποτε κάτω, απτο πρώτο λεπτο είναι σε hard case της griffin. Τι κάνουμε? Δικαιούται αντικατάστσης ή θα αρπαχτώ με τους τύπους στη vodafone??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Παιδιά το iphone της κοπέλας μου(3g white), εμφάνισε το γνωστό ράγισμα στο πλάι, εκεί που είναι το κουμπί για silent mode. Ακριβώς δίπλα. Εννοείται δν έχει πέσει ποτε κάτω, απτο πρώτο λεπτο είναι σε hard case της griffin. Τι κάνουμε? Δικαιούται αντικατάστσης ή θα αρπαχτώ με τους τύπους στη vodafone??

Τωρα στο εμφανισε?? Συνηθως, αυτο το προβλημα υπηρχε εξ'αρχης απο την αγορα του και μαλιστα μιας συγκεκριμενης εβδομαδας, νομιζω της 92..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το εμφάνισε ναι. Επειδή είχα ακούσει παρόμοια περιστατικά στο παρελθόν, έλεγα μήπως κάποιος απο εδώ έχει παρόμοια εμπειρία. Το θέμα είναι οτι, ρωγμή είναι κάποια στιγμή θα μεγαλώσει θα περνάνε σκόνες κ υγρασία κ πάει λέγοντας...ελλατωματική συσκευή είναι δεν υποχρεούνται να την αντικαταστήσουν??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω στην κατοχη μου ενα 3G vodafon 2.2 και θελω να περασω το cydia,εκτος απο το jailbrake απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει αλλος τροπος (εκτοσ αν ξερει καπιος να μου πει).κατεβασα το QuickPwn-225-2 το κανω extrac με την εφαρμογη των windows (και Winrar) αλλα οταν παω να το τρεξω μου βγαζει σφαλμα εχω κανει up date installer και dotNetFx35 αλλα παλι τιποτα μεχρι και format εκανα στον υπολογιστη .πριν λιγεσ ημερεσ εκανα jailbrake σε ενα iphone2G και ολα πηγαν μια χαρα .

αν καποιος γνωριζει κατι θα ηθελα να μου πει γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο την βιασυνη σου μαλλον ξεχασες οτι γραφουμε στην ομορφη μας γλωσσα τα Ελληνικα! :)

 

Λοιπον....καταρχην να ευχεσαι να ειναι με το 2.2 firmware μεσα (η καποιο παλαιοτερο) γιατι το 2.2.1 δεν περνει το yellowsn0w ακομα...! (νομιζω σε καλυψα στο πρωτο σου ερωτημα..

 

Σχετικα με τα bootloaders μην μπερδευεσαι...ετσι οπως ειναι τα προγραμματα ειναι καλα!

 

Οσο για το activate....αφου κανεις αναβαθμιση σε 2.2(αμα δεν ειναι ηδη) ανοιγεις το κινητο και δεν μπαινει στο μενου παρα σου ζηταει να το συνδεσεις σε ενα pc που να εχει ιντερνετ και να ανοιξεις το itunes.....εκει στην ουσια το κανει activate... θα το καταλαβεις αφου μονο μετα απο αυτο σε αφηνει να μπεισ στο μενου.:)

 

αφου γινει το activate θα κανεις jailbreak και αφου εχεις τελειωσει με ολα τοτε θα αλλαξεις τις sim και θα βαλεις την Ελληνικη και μετα θα περασεις yellowsn0w:)

 

ok ρε φιλε σε ευχαριστω:D αλλα θελω να σε ρωτησω και κατι ακομα.δεν το εχω παρει με Αμερικανικη συνδεση!!θα μου χρειαστει αναγκαστικα η Αμερικανικη sim?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω στην κατοχη μου ενα 3G vodafon 2.2 και θελω να περασω το cydia,εκτος απο το jailbrake απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει αλλος τροπος (εκτοσ αν ξερει καπιος να μου πει).κατεβασα το QuickPwn-225-2 το κανω extrac με την εφαρμογη των windows (και Winrar) αλλα οταν παω να το τρεξω μου βγαζει σφαλμα εχω κανει up date installer και dotNetFx35 αλλα παλι τιποτα μεχρι και format εκανα στον υπολογιστη .πριν λιγεσ ημερεσ εκανα jailbrake σε ενα iphone2G και ολα πηγαν μια χαρα .

αν καποιος γνωριζει κατι θα ηθελα να μου πει γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

ευχαριστω πολυ

 

για περνα απο την αρχη το net framework 3.0.

 

 

 

ok ρε φιλε σε ευχαριστω:D αλλα θελω να σε ρωτησω και κατι ακομα.δεν το εχω παρει με Αμερικανικη συνδεση!!θα μου χρειαστει αναγκαστικα η Αμερικανικη sim?

 

χμμμμ βαλε κατευθειαν την καρτα σου να ανοιξει και να κανει activate...νομιζω θα πιασει.. απλα μεχρι να κανεις το yallowsn0w δεν θα εχεις σημα.. :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ με την εγκατασταση του firmware ετρεξε αλλα τωρα εχω αλλο προβλημα (γιατι αισθανομαι τοσο ασχετος).

εκανα jailbrake μετα ομως ενω το τηλεφωνο ειναι ελληνικο δεν βλεπει κανενα παροχο κινητης τηλεφωνιας.

τα χαρακτηριστηκα τις συσκευης ειναι

firmware 2.2(5G77) - Model MB489GR - Modem Firmware 02.30.03

θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος ηξερε να μου πει τι πρεπει να κανω για να μπορω να το χρησιμοποιω και σαν τηλεφωνο.

ευχαριστω

 

Διάβασε στην πρώτη σελίδα και θα δεις ότι το yellowsn0w "παίζει" μόνο με 2.2 και 2.28.00.

 

Προσοχή στην αναβάθμιση να μην το πας σε 2.2.1 και 02.30.03 γιατί η συγκεκριμένη αναβάθμιση "κλείνει την πόρτα" στο yellowsn0w. Θα πας σε 2.2 και θα ξεκλειδώσεις, αν θέλεις να ανέβεις σε 2.2.1 χωρίς να αναβαθμίσεις το baseband θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις, υποχρεωτικά, το pwnagetool.

 

Πως θα κάνεις restore και υπόλοιπες πληροφορίες στην πρώτη σελίδα.

καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σου γιατι εχω παρομοιο προβλημα

πως μπορω να αλλαξω το modem firmware απο 02.30.03 σε καποιο που να μπορω να βλεπω δικτυο;;;(κατα την διαδικασια του quickpwn ειχα sim ελληνικη μεσα στο τηλεφωνο

ευχαριστω

 

Υ.Γ. το firware ειναι 2.2(5G77)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σου γιατι εχω παρομοιο προβλημα

πως μπορω να αλλαξω το modem firmware απο 02.30.03 σε καποιο που να μπορω να βλεπω δικτυο;;;(κατα την διαδικασια του quickpwn ειχα sim ελληνικη μεσα στο τηλεφωνο

ευχαριστω

 

Υ.Γ. το firware ειναι 2.2(5G77)

 

εαν το κινητο σου δεν ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα (δηλαδη monima unlocked ) και εκανες αναβαθμιση σε 2.2.1 και λογικα και σε 02.30.03 τοτε φιλε μου πολυ φοβαμαι οτι την εκανες...... :(

αναγκαστηκα πρεπει να περιμενεις το καινουργιο yellowsn0w που θα υποστηριζει αυτην την εκδοση....

 

αχ ρε παιδια για ποιον φωναζουμε ολη την ωρα εδω περα.....για εσας...:(

 

ΕDIT!!!!! (Τωρα ειδα το Υ.Γ. σου)

 

βασικα για να μην σου λεω χαζομαρες απλα πες μου απο που το εχεις αγορασει και την firmware λεει μεσα στις ρυθμισεις οτι εχεις.. (και το firmware πες αλλα και το modem firmware..)

γιατι εαν εχεις 2.2 firm τοτε πρεπει να εχεις 02,28,00 firmware modem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...