Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.Oσοι κανατε αναβαθμιση ειστε ευχαριστημενοι σε σχεση με πριν?

2.Οι εντολες στο gps λειτουργουν καλα?

3.Εχουν βαλει copy paste?

4.Λειτουργουν σταθερα τα προγραμματα στο background με το backgrounder γιατι στον τομεα αυτο δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενοσ π.χ στο Skype πεφτουν συνεχεια οι συνδεσεις ως τωρα.

5.Σε συσκευη αγορασμενη απο Βονταφον προχωραμε αφοβα με Quickpwn η περιμενουμε το Win?

 

Κανενας να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

1.Oσοι κανατε αναβαθμιση ειστε ευχαριστημενοι σε σχεση με πριν?

2.Οι εντολες στο gps λειτουργουν καλα?

3.Εχουν βαλει copy paste?

4.Λειτουργουν σταθερα τα προγραμματα στο background με το backgrounder γιατι στον τομεα αυτο δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενοσ π.χ στο Skype πεφτουν συνεχεια οι συνδεσεις ως τωρα.

5.Σε συσκευη αγορασμενη απο Βονταφον προχωραμε αφοβα με Quickpwn η περιμενουμε το Win?

 

Εχουν απαντηθει ολα αυτα εδω μεσα αρκετες φορες....

1.Πολυ καλυτερο το 2.2

2.Μια χαρα

3.....ΟΧΙ....

4.Αν κ δεν το εχω,απο οτι διαβαζω στους αλλους λειτουργει κανονικα

5.Εχει βγει και το Winpwn

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα στο 4. και 5. δεν καλυφθηκα ακομα :) Aν εχω χασει κατι που εχει απαντηθει σορρυ..Επειδη με ενδιαφερει το update αλλα δεν θελω να το κανω ακομα μπορει κανεις να εγκαταστησει τα καινουργια maps και podcast features χωρις να κανει ολο το update η ζηταω πολλα?
Link to comment
Share on other sites

dustuxws to mono pou allakse meta to quickpwn sto kinhto einai to logo sthn enarksh...kai ena mikro problhmataki einai oti gia kapoio logo den anoigei to youtube...leei oti to service auto den einai available...

uparxei kati allo na prospa8hsw na kanw?xreiazomai epeigontws to ellhniko plhktrologio logw douleias kai einai krima tosa lefta pou edwsa gia to iphone na pane xamena... :-(((

Link to comment
Share on other sites

[quote name=Εχω ένα πρόβλημα. Εκανα update και jailbrake στην 2.2. Εβαλα τα ελληνικά ολα οκ.

Στην συνεχεια εκανα sync με το itunes και ολως περιεργως δεν εχασα τις σπασμενες εφαρμογές. Ολα καλα μεχρι εδω.

 

Για κακή μου τυχη χρειάστηκε να κανω format στο laptop. Αφου τα περασα ολα συνδεσα και το iphone. Στον συνχρονισμο μου έσβησε κάποιες (οχι ολες) απο τις σπασμενες εφαρμογες αλλα το κουφό ειναι οτι εχει εξαφανιστει η επιλογή applications από το itunes με αποτελεσμα να μην μπορω να τις ξαναβάλω. Εβαλα το winscp αλλαξα τα permissions τιποτα.

 

Πως μπορώ να το ξαναεμφανισω ή πως μπορώ να ξαναβάλω τις εφαρμογες που εχω?

 

Ευχαριστώ QUOTE]

 

kamia idea?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name=Εχω ένα πρόβλημα. Εκανα update και jailbrake στην 2.2. Εβαλα τα ελληνικά ολα οκ.

Στην συνεχεια εκανα sync με το itunes και ολως περιεργως δεν εχασα τις σπασμενες εφαρμογές. Ολα καλα μεχρι εδω.

 

Για κακή μου τυχη χρειάστηκε να κανω format στο laptop. Αφου τα περασα ολα συνδεσα και το iphone. Στον συνχρονισμο μου έσβησε κάποιες (οχι ολες) απο τις σπασμενες εφαρμογες αλλα το κουφό ειναι οτι εχει εξαφανιστει η επιλογή applications από το itunes με αποτελεσμα να μην μπορω να τις ξαναβάλω. Εβαλα το winscp αλλαξα τα permissions τιποτα.

 

Πως μπορώ να το ξαναεμφανισω ή πως μπορώ να ξαναβάλω τις εφαρμογες που εχω?

 

Ευχαριστώ QUOTE]

 

kamia idea?????

 

 

katebase mia fre efarmogi apo appstore meso itune kai tha eisai ok

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα έχω ένα 3G κλειδωμένο το έκανα 2.2 και quick pwn 2.2 αι τέλος πως μπορώ να το επαναφέρω στην 2.1.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αναβαθμίσει και το baseband (που λογικά το έχεις αναβαθμίσει), κλάφτα Χαράλαμπε. Αλλιώς, DFU & restore & QuickPwn τη 2.1.

Η Dev Team το έχει πει ξεκάθαρα. Αν έχετε κλειδωμένο 3G και θέλετε να το ξεκλειδώσετε, μέσω του Pwnage Tool (για Mac) ή του WinPwn (για Windows - που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα) αναβαθμίστε ΜΟΝΟ το firmware και όχι το baseband.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ειχα χρονο ακομα να κατεβασω την 2.2 και να το κανω jailbreak και τρεχω ακομα σε 2.1 jb. μια ερωτησουλα..

στο site της devteam εχουν καποιους κανονες για το pwning...o πρωτος που δεν τον καταλαβα ειναι ο εξης:

GOLDEN RULE: If you have a 3G iPhone and want potential soft unlock in the near future do NOT use QuickPwn, and do not use the official ipsw or the iTunes update process without using PwnageTool.

 

 

Μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως εννοουν με το "potential soft unlock in the near future"?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οτι αν κάποιος έχει iPhone 3G Κλειδωμένο και θέλει να ελπίζει σε unlock, να ΜΗΝ κάνει update στην 2.2, αλλα να παραμείνει στην 2.1.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις απεκτησα το 3g 16gb απο vodafone και θελω να σιγουρεψω καποια πραγματακια πριν αρχισω την διαδικασια jailbreak για αυτο οποιος επιθυμει ασ μου απαντησει.

 

1.Θα μπω στην διαδικασια να το ενεργοποιησω με το itunes με Wind καρτα (ελπιζω να μην την καψει γιατι εχει ακουστει και αυτο σε ενα filmware?)

 

2.Φοβαμαι οτι ακομα κι αν αφησω κενο το APN η το τροποποιησω μπορει να προσπαθησει να μπει νετ και να χρεωθω την εισοδο :wacko: Ισχυει τελικα αυτο η οχι?

 

2.Εχω ηδη το Quickpwn 2.2 αρα πρεπει πριν αρχισω την διαδικασια να κανω αναβαθμιση σε original 2.2 απο itunes και μετα μολις γινει να τρεξω το Quickpwn σωστα?

 

Εχω διαβασει ολες τις σελιδες μερες τωρα και θελω απλα επιβεβαιωση μην κανω κατι λαθος.

:rolleyes:Ευχαριστω

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι έχει ακουστεί αυτό, νομίζω δεν καταλήξαμε ακόμη που μπορεί να οφείλεται...

2. Δεν ισχύει, αν δεν βρει APN δεν υπάρχει τρόπος να ενωθεί στο internet. Μπορείς να κατεβάσεις και το SBSettings και να βάλεις τους διακόπτες που σχετίζονται με GPRS/EDGE/3G στο off για διπλή ασφάλεια.

3. Όχι, πρώτα αναβάθμιση, μετά ενεργοποίηση μέσω iTunes και τέλος quickpwn για jailbreak. Διαφορετικά δεν θα έχεις σήμα μετά το pwn.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε για τις απαντησεις σου. Πρωτα αναβαθμιση ενοεις με το που το συνδεσω με το itunes και μου ζητησει αυτο να κανω? Η να βρω την 2.2 καπου και να την περασω στο κινητο?

Ενεργοποιηση μετα ενοεις την sim αρα χωρις sim θα κανω αναβαθμιση σωστα?

 

Συγνωμη αλλα μπερδευτικα λιγο.

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία από που θα κατεβάσεις το αρχείο της 2.2 (iTunes ή αλλού), είναι το ίδιο αρχείο.

 

Θα τα κάνεις όλα με τη sim σου μέσα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα κάνει activation της συσκευής έπρεπε η SIM να είναι χωρίς κωδικό PIN για να κάνει activation.Αλλιώς σου έλεγε βάλε μέσα μια ξεκλειδωμένη κάρτα SIM για να γίνει activate.

Και έβγαλα το PIN και ενεργοποιήθηκε.

P.S (SIM,Cosmote)

Αυτό γίνεται πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν μου εκαψε την Wind με την ενεργοποιηση (εβαλα μια καρτο κινητου) αλλα τα καταφερα :X και δεν μπορω να κανω update στην 2.2.

Μου γραφει οτι δεν ειμαι συνεδεμενος στο iternet.

Εχω συνδεσει το καλωδιο και βρισκει το update τι λαθος εκανα παιδια?

Μηπως επειδη στην αρχη που το αναγνωρισε δεν εβαλα τα στοιχεια μου οπως μου ζηταγε? Να κανω restore θα φτιαξει?

Προσπαθω να κανω update για να κανω jb μετα με το Quickpwn 2.2 :worry:

 

Ευχαριστω.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 2.2 από την πρώτη σελίδα και επέλεξε την για να κάνεις restore (alt+restore για mac, shift+restore για windows)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν έχω χρόνο να μεταφράσω...

 

Why it is so hard to unlock the iPhone 3G? What is the main difference between 2G and 3G that has prevented the unlock so far?

 

Apple and Infineon made a very serious work and made almost impossible to unlock the iPhone 3G. They learned from what we did with 2G and made the 3G much more safer.

 

How far are you from suceeding with the unlock?

 

This is secret of course.

 

How deep was the 2.2 baseband update? If you want to make a sim-unlock on this as well, do you have to start the job from scratch? So, if someone accidently updated the baseband, does he have to give up, or does he still have a chance to unlock his phone?

 

At the moment the exploits we used to run our codes on 2.1 and older basebands has been removed from 2.2. 2.2 closed the security breach we used to control the baseband as we wanted and at the moment 2.2 baseband is bad.

 

What do you mean “bad”?

 

In 2.2 baseband there is no such an exploit we can use, so it is bad :-).

 

What do you think about the sofware and hardware of the iPhone 3G compared to other smartphones?

 

The iPhone OS is very advanced technology. It is years ahead of everything you can buy on the market at the moment. And yes, I am an Apple fan, but nobody can deny that iPhone is almost futuristic. T-Mobile’s G1 is the second best device after iPhone, but it is still behind 18 months at least I think.

 

Why did you choose a pineapple as your logo?

 

Apple/Pinapple, Pwn/Own, PwnApple (Pwning Apple)

 

Διαβάστε ολόκληρη την συνέντευξη

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κράτησες τα καλύτερα, την διάβασα και μπορώ να πω ότι ήταν ενδιαφέρουσα...

 

Βρε τα πουλάκια μου..:whistle:

Και μπράβο τους!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...