Jump to content

Είστε ευχαριστημένος/η από την CosmOTE?


crazy_4
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένος/η από την CosmOTE?  

94 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένος/η από την CosmOTE?

    • NAI
      68
    • OXI
      26


Recommended Posts

Εάν είστε χρήστης συμβολαίου ή καρτοκινητού πείτε μας αν είστε ευχαριστημένος/η από την CosmOTE.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Εχω εταιρικο με την Cosmote εδω και καιρο. Εκτος απο ποιοτητα ηχου , δε μου αρεσει τιποτα αλλο. Οχι οτι ολα τα υπολοιπα δεν ειναι καλα. Απλα δε μου αρεσουν. Ασε που με εκνευριζει και αυτη που λεει τα μηνυματα.

" ο συνδρομητης Cosmote που καλεσατε εχει πιθανων το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο."

Χαχα! Αλλαξτε το βρε! Καντε το οπως η Stet! Η το εχεις κλειστο η εισαι εκτος δικτυου! Η Cosmote ακομη , οταν εισαι εκτος δικτυου, κλειστο λεει οτι το εχεις!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω Cosmote 8 μηνες (πριν και για 6 χρονια ειχα Stet) και μπορω να πω οτι ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος. Ειδικα απο τη στιγμη που εβαλε και ειδοποιηση κλησεων (επιτελους!!!) δεν βλεπω το λογο να αλλαξω δικτυο. Βεβαια οτι στην εξυπηρετηση πελατων υπαρχει ενα τουπε ειναι γεγονος και με ψιλοχαλαει ειδικα αν θυμηθω το παρελθον και τη Stet στον τομεα αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Hrisimopoiousa simvolaio cosmote mazi me tin mana mou apo ton seismo tou 1999 kai gia 6 mines kai tote itan ok.Meta pira panafon a la carte to opoio kratisa 3 mines kai pira cosmokarta epeidi eihe kaliteres hreoseis kai dorean anagnorisi kliseon.Afto pou mou tin edose apo tin proti stigmi itan to minima 'parakalo perimenete mehri na sindetheite' to opoio akougotan prin ginei i sindesi me enan arithmo.To sinithisa tote alla ligous mines meta arhisan ta provlimata...Elege to minima kai den ginotan i sindesi,den elege to minima kai fisika den sindeotan i klisi.Diplohreone sms,otan telione i karta kai ekanes ananeosi mporouses na steileis sms meta apo 5 ores to ligotero klp.I poiotita ihou einai aishri.To sima stin periohi mou athlio parolo pou tous krazo apo to 1999.I exipiretisi pelaton einai asta na pane.Kirios i anamoni mehri na apantisoun se skotonei.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Exw 4 xronia cosmote syndesh sto pio aplo programma! (den 8yammai pws to lene)

Eimai apolyta eyxaristhmenos giati kai poly dynato shma exw pantoy kai oses fores phra thn eksyphrethsh pelatwn htan poly eksyphretikoi kai oi kopeles eixan mia fwnoyla olo k***a!!! :p :D :lol:

kai oi logaraismoi erxontai mia xara me trellh xrhsh!

Kai genika tosa xronia den moy exei tyxei to paramikro arnhtiko!

 

Bebaia tosa xronia den exw psaxtei gia upgrade syskeyhs, giati opws akoyw kai diabazw h cosmote exei poly xalia prosfores stoys syndromhtes ths!

 

Ayto poy leei swiffer sthn arxh moy thn espage alla twra goystarw na to akoyw!!

eksaloy pleon mporeis na deis poios se phre otan htan kleisto h den epiane to kin! ;) opote ola komple!

Link to comment
Share on other sites

κοντευω 1 χρονο στο Κοτε 120 και μπορω να πω πως ειμαι ικανοποιημενος.Ευγενικη συμπεριφορα και γρηγορη εξυπηρετηση οταν τους χρειαστηκα :)

θα συνεχισω να ειμαι συνδρομητης Cosmote :)

 

φιλικα

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις το mail απο το mycosmos η cote δεν εχει να επιδειξει, κατα τη γνωμη μου, τιποτα ενδιαφερον...

Ηδη εχω συμβολαιο με τη voda και περιμενω μεχρι τον Απριλιο για να κοψω τη συνδεση μου με cote

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το σήμα οι υπόλοιπες υπηρεσίες είναι άστα να πάνε...Στο customare care περιμένεις πολύ ώρα άρα μεγάλη χρέωση και όταν τελικά σε εξυπηρετπούν είναι άσχετοι .Πριν που είχα άλλο αριθμό και πλήρωνα με πιστωτική πλήρωνα το έναν μήνα και ο επόμενος λογαριασμός ερχόταν ο τρέχων και ο προηγούμενος που είχε πληρωθεί με πιστωτική.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις wap και internet για το Ρ800;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoskliv (27 Ιαν. 2004 , 22:46)

 

Ρυθμίσεις wap και internet για το Ρ800;

 

 

Είσαι off-topic manoskliv. Δες το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=366

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (25 Ιαν. 2004 , 20:13)

 

Εχω εταιρικο με την Cosmote εδω και καιρο. Εκτος απο ποιοτητα ηχου , δε μου αρεσει τιποτα αλλο.

 

Καλέ μου άνθρωπε, όποιο από τα άλλα τρία δίκτυα να ακούσεις ακούγεται ΠΟΛΥ καλύτερα από την Cosmote.... Είναι θέμα κωδικοποίησης του ήχου... Αλήθεια, έχεις ακούσει κάτι άλλο; π.χ. Q-Telecom σε native login?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιά κάλυψη μιλάμε ;

 

ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ : αναζήτηση δικτύων μέσα στα σπίτια.

 

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : αδύνατες εξερχόμενες κλήσεις τις περισσότερες ώρες.

 

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ : αναζήτηση δικτύων μέσα στα σπίτια.

 

 

στις ίδιες περιοχές VODA και STET άψογες!

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να υποστηρίξω την κοτε αλλά αυτό για το σήμα είναι τελείως σχετικό... υπάρχουν άλλες περιοχές που η κότε έχει μια χαρά σήμα ενώ οι άλλες 3 τα βρίσκουν μπαστούνια
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IoanAth (28 Ιαν. 2004 , 13:22)

 

Για ποιά κάλυψη μιλάμε ;

 

ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ : αναζήτηση δικτύων μέσα στα σπίτια.

 

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : αδύνατες εξερχόμενες κλήσεις τις περισσότερες ώρες.

 

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ : αναζήτηση δικτύων μέσα στα σπίτια.

 

 

στις ίδιες περιοχές VODA και STET άψογες!

 

όμως σε πολλές άλλες περιοχές είναι η πρώτη με διαφορά!

εμένα με είχε εντυπωσιάσει η κάλυψη της!και το free gprs που δίνει στις παρατάσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgemv (28 Ιαν. 2004 , 04:14)

 

Καλέ μου άνθρωπε, όποιο από τα άλλα τρία δίκτυα να ακούσεις ακούγεται ΠΟΛΥ καλύτερα από την Cosmote.... Είναι θέμα κωδικοποίησης του ήχου... Αλήθεια, έχεις ακούσει κάτι άλλο; π.χ. Q-Telecom σε native login?

 

 

Οσο ειχα cosmote (σχεδον 4 χρονια) ειχα την ψευδαισθηση οτι εχω καλη ποιοτητα ηχου ,κι αυτο γιατι σπανιως ειχα κακο σημα,οποτε μιλουσα παντα χωρις διακοπες κλπ.Τωρα που βαλα telestet ομως οταν τυχει και μιλησω με κινητο cosmote φρικαρω!Αισχος ηχος σε σημειο να σε εκνευριζει η συνομιλια.Οχι παντα ομως,αλλα τυχαινει να τον ακους τον αλλο χαλια.Αν παρω σε telestet ακουγεται καμπανα πεντακαθαρα κ ωραια σαν σταθερο!Εχω κ ενα whats up.Πολυ ωραιο το email της csomote και τα 10 δωρεαν sms πολυ καλα επισης.Εξυπηρετηση πελατων ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ,ασχετοι και περιμεεεεεεεεενεις,τουλαχιστο στην καρτα ειναι τζαμπα γιατι με συνδεση χρεωνεσαι κανονικοτατα (και την αναμονη βεβαια).Υπ οψιν στην telestet ειναι δωρεαν η εξ.πελατων.Παμε πισω λεω γω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (28 Ιαν. 2004 , 14:35)

 

όμως σε πολλές άλλες περιοχές είναι η πρώτη με διαφορά!

εμένα με είχε εντυπωσιάσει η κάλυψη της!και το free gprs που δίνει στις παρατάσεις! :)

 

 

Το να είναι πρώτη ή δεύτερη ή τρίτη είναι "άσκηση" για "φιλάθλους". Το να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου σε πολλές περιοχές της Αθήνα γιατί δεν υπάρχη κάλυψη ή γιατί δεν υπάρχει χωριτικότητα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IoanAth (29 Ιαν. 2004 , 11:36)

 

...Το να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου σε πολλές περιοχές της Αθήνα γιατί δεν υπάρχη κάλυψη ή γιατί δεν υπάρχει χωριτικότητα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

 

Συνφωνώ, αλλά τις περισσότερες φορές την ευθύνη φέρουν οι δήμοι / πολίτες των περιοχών αυτών που δεν επιτρέπουν την εγκατάσταση σταθμών βάσης και όχι οι ίδιες οι εταιρίες που "δεν ενδιαφέρονται". Και χωρίς σταθμούς δεν έχει κινητή τηλεφωνία... ;)

 

Όσο για το αν είμαι ευχαριστημένος.....για να την χρησιμοποιώ ακόμα από το 1998...... :cool:

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote είναι η ποιό λοποδίτικη εταιρεία που υπάρχει τα προγράματά της και οι προσφορές τις είναι ΟΛΑ παγίδες,δεν είναι η μόνη βέβαια απλα αυτή κρατάιει τα πρωτία γιατι ουσιαστικές προσφορές όπως η vodafone ΔΕΝ κάνει...όσο για την κάλυψη ε καλή είναι δε τρελένομαι κιόλας... ίδια με vodafone...απλά εκει που πιάνει vodafone, δεν πιάνει cosmote και τουμπαλιν....

Ρε παιδιά...οπου συμμετέχει το όνομα ΟΤΕ....ε...δεν καταλαβαινετε...?ΟΤΕ ο ΛΗΣΤΑΡΧΟΣ, μας πίνει το αίμα τόσα χρόνια και έχει βρεί τον τρόπο να το ρουφάει σε μεγαλύτερες ποσότητες, πιστεύω η cosmote θα καταρρεύσει σε μερικά χρόνια...(προσωπικά το εύχομαι προτιμώ να δίνω τα λεφτά μου σε τούρκικη εταιρεία παρά στον ΟΤΕ)...

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Rising (30 Ιαν. 2004 , 00:16)

 

Η Cosmote είναι η ποιό λοποδίτικη εταιρεία που υπάρχει τα προγράματά της και οι προσφορές τις είναι ΟΛΑ παγίδες,δεν είναι η μόνη βέβαια απλα αυτή κρατάιει τα πρωτία γιατι ουσιαστικές προσφορές όπως η vodafone ΔΕΝ κάνει...όσο για την κάλυψη ε καλή είναι δε τρελένομαι κιόλας... ίδια με vodafone...απλά εκει που πιάνει vodafone, δεν πιάνει cosmote και τουμπαλιν....

Ρε παιδιά...οπου συμμετέχει το όνομα ΟΤΕ....ε...δεν καταλαβαινετε...?ΟΤΕ ο ΛΗΣΤΑΡΧΟΣ, μας πίνει το αίμα τόσα χρόνια και έχει βρεί τον τρόπο να το ρουφάει σε μεγαλύτερες ποσότητες, πιστεύω η cosmote θα καταρρεύσει σε μερικά χρόνια...(προσωπικά το εύχομαι προτιμώ να δίνω τα λεφτά μου σε τούρκικη εταιρεία παρά στον ΟΤΕ)...

 

 

Δηλαδή τα 4+ εκατομμύρια συνδρομητές της είναι είτε αφελείς είτε μαζόχες; Και το ότι ξεκίνησε 5 χρόνια μετά τις άλλες δύο και έφτασε στην κορυφή της συνδρομητικής βάσης είναι λόγω συνομοσίας "λοποδυτών" και "αιμοσταγών" μητρικών οργανισμών; :wacko:

 

Σέβομαι την άποψή σου, αλλά δεν νομίζω ότι το έντονο ύφος θα πείσει κανέναν. Εξάλλου - φαντάζομαι - υπάρχουν πολλές εταιρίες σταθερής και κινητής τηλεφωνίας για να καλύψουν τις ανάγκες σου. Προς τι λοιπόν η αγανάκτηση; :confused:

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Kapoioi edw mesa tin krazete alla den exete skeftei kyrioi mou oti parolo pou bghke 5 xronia meta katefere na kinithei ston xwro me grigores kinhseis(oxi tou dhmosiou kinhseis) kai sto thema tis kalypshs kai ola kai den eixe tis "plates" apo tis idiwtikes etaireies pou hdh drastiriopoiountan ston xwro tis kinitis se alles xwres tis Eyrwpis(ara hdh eixan tin texnognwsia kai ola ta sxetika peri marketing,timwn kai tetoia) kai an den htan ayth h' alloi 2 "eksypnakides" karakleftes akoma tha mas epinan to aima!Mou fenete ksexasate oti xarh stin COSMOTE ANAGKASTIKAN OI ALLES NA RIKSOUN TIS TIMES!

 

Gia na leme kai ta pragmata me to onoma tous!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω! Άψογη κάλυψη, άρτιες υπηρεσίες και λογικές χρεώσεις. Στον αντίποδα, μικρά μόνο παράπονα έχω από την αποτελεσματικότητα της εξυπηρέτησης του customer care, ιδίως τα Σαββατοκύριακα (βγαίνει και το περίφημο μήνυμα,που προτρέπει να καλέσουμε αργότερα ή η αναμονή είναι μεγάλη και με χρέωση). Ένα ακόμη παράπονο έχει να κάνει με την πεισματική άρνηση υιοθέτησης του EFR για βελτιστοοίηση της ήδη ικανοποιητικής ποιότητας συνομιλίας. Πάντως πιστεύω, ότι η Cosmote θα ακολουθήσει παρόμοια πορεία και στην κινητή τηλεφωνία 3ης γενιάς, δηλαδή γρήγορη επέκταση δικτύου και χαμηλότερες χρεώσεις, που θα αναγκάσουν και τις υπόλοιπες εταιρείες να αναπροσαρμόσουν τα τιμολόγιά τους... :)
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος runner (30 Ιαν. 2004 , 01:56)

 

Kapoioi edw mesa tin krazete alla den exete skeftei kyrioi mou oti parolo pou bghke 5 xronia meta katefere na kinithei ston xwro me grigores kinhseis(oxi tou dhmosiou kinhseis) kai sto thema tis kalypshs kai ola kai den eixe tis "plates" apo tis idiwtikes etaireies pou hdh drastiriopoiountan ston xwro tis kinitis se alles xwres tis Eyrwpis(ara hdh eixan tin texnognwsia kai ola ta sxetika peri marketing,timwn kai tetoia) kai an den htan ayth h' alloi 2 "eksypnakides" karakleftes akoma tha mas epinan to aima!Mou fenete ksexasate oti xarh stin COSMOTE ANAGKASTIKAN OI ALLES NA RIKSOUN TIS TIMES!

 

Gia na leme kai ta pragmata me to onoma tous!

 

 

more as min empene o tote monopolio ote (entaxi kai tora monopolio einai) me TA Kefalaia kai tha sou elega pou tha itan tora, prosopiki apopsi to na ise pelatis stin kota ise thima.osos gia tin texnognosia siga tin texnognosia pou exoun as ftiaxoun prota to kentro exipiretisis pelaton kai as alaxoun ta palia 4psifia noumera pou exoun sto site tous me ta kenourgia na anevasoun rithmisis gia wap,mms kai gprs gia tis syskeyes pou exoun kikloforisi edo kai 2 xronia kai meta apo ayta na xreonoun to support stous pelates tis kati pou oute kai i microsoft den xreoni!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την kosmoκαρτα εδώ και 5-6 χρόνια. Περιστασιακά έτυχε να χρησιμοποιήσω και άλλες εταιρίες και τουλάχιστον στην χρέωση δεν είδα διαφορά. Σχετικά με τις υπηρεσίες το email της κοσμοτέ είναι πολύ εύχρηστο (αν εξαιτέσουμε κάποια περιστασιακά προβλήματα!). Η έιδοποίηση κλήσεων είναι πολύ χρήσιμη υπηρεσία (λιγο αργά το κατάλαβε η cosmote!!!) σε περιπτώσεις που μένεις από μπαταρια!ή δεν μπορεις για οποιοδήποτε λόγω να έχεις ανοιχτό το κινητό :D :rolleyes: :rolleyes: :D :D

Όσον αφορά την καλυψη τα τελευταία δύο χρονια έχει βελτιωθεί ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ. Πιο πριν ήταν απαράδεκτη. Από ποιότητα ήχου δεν είδα καμία διαφορά με αλλες εταιρίες (οχι αισθητή).

Η εξυπηρέτηση πελατών παραμένει χάλια (δημοσια υπηρεσία!!!!) αλλά τουλάχιστον εμένα δεν μου έχει χρειαστεί και πολλές φορές.

Και κάτι τελευταίο. Σχετικά με τις κάρτες. Με 30€ πέρνεις χρόνο 33€ συνεπώς οι χρεώσεις της cosmote είναι 10% χαμηλώτερες από τις ονομαστικές. (Κατι τέτοιο νομίζωπως υπάρχει και στις άλλες εταιρείες). Έχει χαμηλότερες χρεώσεις κλήσεως ΟΤΕ->Cote και το bonus που επιστρέφεται κάθε μήνα είναι κάτι ψιλα!!!. Εμένα με έχει βολέψει!

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KATMAN (30 Ιαν. 2004 , 02:18)

 

more as min empene o tote monopolio ote (entaxi kai tora monopolio einai) me TA Kefalaia kai tha sou elega pou tha itan tora, prosopiki apopsi to na ise pelatis stin kota ise thima.osos gia tin texnognosia siga tin texnognosia pou exoun as ftiaxoun prota to kentro exipiretisis pelaton kai as alaxoun ta palia 4psifia noumera pou exoun sto site tous me ta kenourgia na anevasoun rithmisis gia wap,mms kai gprs gia tis syskeyes pou exoun kikloforisi edo kai 2 xronia kai meta apo ayta na xreonoun to support stous pelates tis kati pou oute kai i microsoft den xreoni!!!!!!!!!!

 

 

Xesthka re file mou pws ebale tis keraies!!!!Kai ti mou kopanas ton OTE?????H Panafon eixe tin Vodafone(tin megalyteri etaireia kinitis stis perissoteres xwres kai mhn mou peis oti ayto den einai TO KEFALAIO!!!) kai h Telestet tin Telecom Italia pou opws kai na exie den einai kamia mikri etaireioula!!!!!MHN TRELATHOUME TELEIWS!!An diabazes kalytera eipa oti h Vodafone kai h Telestet eixan ypotithetai thn texnognwsia giati apo pio prin drastiriopoihthoun stin Ellada eixan hdh dokimasei tin texnologia tous kai oal ta sxetika peri marketing kai timwn apo tis alles xwres!!!!!Diabaze kalytera ti grafw!

An gia esena einai thima kapoios tou opoiou to kinito pianei pantou(se sxesi me tis alles etaireies kai eidika thn Telestet),OLES OI BASIKES YPIRESIES PAREXONTAI APO THN ETAIREIA TOU(Cosmote),exei tis pio fthnes xrewseis synolika(alla kai genika ola ayta ta xronia thimisou poios epine to aima twn anthrwpwn pou ithelan ena kinito) kai diafora alla tote protimw na eimai thima tis Cosmote para tis Telestet!!

 

Oles exoun ta thetika kai ta arnhtika tous alla ta basika pou thelw egw anhkoun sta thetika tis Cosmote!!!!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...