Jump to content

Προβλήματα αυτονομίας ελληνικών OMNIA


oregon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την 4η φόρτιση 30 ώρες..., η "πμαπαρία" έπεσε (χαραρότατη χρήση ήτανε, με όλα σχεδόν στα "μηδενικά"...) Πάμε στην 5 φόρτιση..., το κινητό είναι κλείστο... Πόσες ώρες λέτε να το αφήσω στη πρίζα; :whip:

 

Μεχρι να φορτησει, λογικα υπαρχει λαμπακι στην συσκευη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την 4η φόρτιση 30 ώρες..., η "πμαπαρία" έπεσε (χαραρότατη χρήση ήτανε, με όλα σχεδόν στα "μηδενικά"...) Πάμε στην 5 φόρτιση..., το κινητό είναι κλείστο... Πόσες ώρες λέτε να το αφήσω στη πρίζα; :whip:

 

πριν 3 ημέρες στο σέρβις του πλαισίου στη ζαϊμη

μου είπαν 8 8άωρες φορτίσεις - εκφορτίσεις με κλειστή τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι το κάνω. Το τηλέφωνο κλείστο στη διάρκεια τις πρώτες 8 φορτώσεις. Σας ευχαριστώ, νιώθω ωραία που δεν κάνω κάτι στραβά :hunter:

Βγάζω από την πρίζα τώρα..., για να δούμε έως που θα πάει στη 5η :what:

 

Υ.Γ. μετά την 8η θα ξέρουμε :yawn:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι το κάνω. Το τηλέφωνο κλείστο στη διάρκεια τις πρώτες 8 φορτώσεις. Σας ευχαριστώ, νιώθω ωραία που δεν κάνω κάτι στραβά :hunter:

Βγάζω από την πρίζα τώρα..., για να δούμε έως που θα πάει στη 5η :what:

 

Υ.Γ. μετά την 8η θα ξέρουμε :yawn:

 

Χαχαχα οι άνθρωποι απλά είναι γελοίοι, όπως γελοίοι είναι και στην Samsung. 4η φόρτιση ... το κινητό κράτησε μόλις 5 ώρες με 25 λεπτά χρήση του IGO, 4 μηνυματα και 2 τηλέφωνα του λεπτού ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

εχτές.. Σάββατο 25/10 έκανα κάτι δουλειές στην Αθήνα και τους πήρα σβάρνα όλους.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

 

ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ : δεν έχουμε ακούσει κανένα πρόβλημα, αν και έχουμε δώσει αρκετά!!!!!!!!

ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ : δεν μας έχουν πει τίποτα για πρόβλημα μπαταρίας!!!!

ΠΛΑΙΣΙΟ ΣΤΟΥΡΝΑΡΗ : ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (και όταν έκραξα τον ξανθό τον πωλητή...έπαψε να μου μιλάει!!!!!!!!!)

ΠΛΑΙΣΙΟ SERVICE ΖΑΪΜΗ :.....ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ...και πρόβλημα μπαταρίας είχε μόνο η 1. ... αλλά αν σου κρατάει μόνο 15-18 ώρες φέρτο να το αλλάξουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΛΑΙΣΙΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ : δεν έχουμε ακούσει τίποτα για την μπαταρία ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!!!

ΠΛΑΙΣΙΟ SERVICE ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ : (ο μόνος σωστός... ένας πιτσιρικάς μακρυμάλλης)

"δεν μας έχουν πει τίποτα επίσημα αλλά έχουμε αλλάξει 3 συσκεύες!!! περίμενε λίγο

ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ : (πιτσιρίκα πωλήτρια μελαχροινή)..όχι κύριε δεν έχουμε ακούσει τίποτα για την μπαταρία

 

 

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Και στη Σμαρτεκ και στη Σαμσουνγκ τα κοροιδα κανουν επισης
Link to comment
Share on other sites

... το κινητό κράτησε μόλις 5 ώρες με 25 λεπτά χρήση του IGO!!!!!!:lol::lol::lol:

 

Δεν ξανοκιμασες gps σε αλλη τηλεφωνικη συσκευή !!!

 

Έχω άλλα 2 τηλέφωνα με GPS ... Nokia ... με το GARMIN πάνω ... κανένα από αυτά δεν κρατάει μόνο 5 ώρες αν χρησιμοποιήσω 25 λεπτά το GPS ..

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Προημερων προσπαθησα να τους πιεσω στη Σμαρτεκ να μου πουνε τι στο καλο φταιει επιτελους.

Αν φταιει η μπαταρια μονο να παρουμε μια μπαταρια να παει στο διαολο.

Απαντηση δεν πηρα. Βασικα μου ειπε η κοπελα οτι για μπαταρια μονο 1 τηλεφωνο εχει "μπει" στο service

Link to comment
Share on other sites

Προημερων προσπαθησα να τους πιεσω στη Σμαρτεκ να μου πουνε τι στο καλο φταιει επιτελους.

Αν φταιει η μπαταρια μονο να παρουμε μια μπαταρια να παει στο διαολο.

Απαντηση δεν πηρα. Βασικα μου ειπε η κοπελα οτι για μπαταρια μονο 1 τηλεφωνο εχει "μπει" στο service

 

δεν φταιει η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Φταίει που πήρα SAmsung Και δεν περίμενα το NOKIA 5800 ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σαs πω 5-10 απλα πραγματα πωs να στησετε το ελληνικο ομνια.ειναι καθαρα θεμα ρομ.γιατι σε 2 που εβαλα την αγγλικη official τηs samsung δεν υπαρχει κανενα προβλημα:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σαs πω 5-10 απλα πραγματα πωs να στησετε το ελληνικο ομνια.ειναι καθαρα θεμα ρομ.γιατι σε 2 που εβαλα την αγγλικη official τηs samsung δεν υπαρχει κανενα προβλημα:)

 

Αυτο ειναι και ευχαριστο και δυσαρεστο.

Ευχαριστο για το προβλημα λυνεται θεωρητικα ευκολα ειτε με μια αναβαθμισμενη ρομ ειτε με την αγγλικη.

Το δυσαρεστο ειναι οτι για το πρωτο θα πρεπει να περιμενουμε καμμια 40αρια χρονια και για το δευτερο, χανουμε την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

μην περνεται τηλ.στην samsung γιατι απο θεμα rom δεν ξερουμε ποιοs την εστησε.ουτε αυτοι μαλλον ξερουν.εδω και χρονια τα γνωστα "pda" που κυκλοφορουν τα bugs εχουν πανω-κατω τα ιδια προβληματα με αποτελεσμα να ρουφανε ποιο γρηγορα την μπαταρια με ελληνικη ρομ.ασε που δεν καθοντε καλα τα προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σαs πω 5-10 απλα πραγματα πωs να στησετε το ελληνικο ομνια.ειναι καθαρα θεμα ρομ.γιατι σε 2 που εβαλα την αγγλικη official τηs samsung δεν υπαρχει κανενα προβλημα:)

 

Περιμένουμε τα 5-10 απλά πράγματα ... :)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από την φόρτιση 10 το πρωί ... από τότε έχω μιλήσει περίπου 4 ώρες τηλέφωνο και έχω στείλει 20 μηνύματα (είναι η γιορτή μου και με παίρνουνε) ... και το κινητό είναι 20% ... αίσχος ... απλά αίσχος ... και λένε ότι έχει 10 ώρες ομιλία αυτονομία μπαταρίας ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα οι άνθρωποι απλά είναι γελοίοι, όπως γελοίοι είναι και στην Samsung. 4η φόρτιση ... το κινητό κράτησε μόλις 5 ώρες με 25 λεπτά χρήση του IGO, 4 μηνυματα και 2 τηλέφωνα του λεπτού ...

Βάλε to destinator 6.1... (εμένα κρατάει χωρίς πρόβλημα, παρόλα που δεν μέτρησα πόσες ώρες επειδή δεν χρειάστηκε, δεν ήμουν τόσο χαμένος)

Κάνε τις σωστές φορτίσεις... 8 τουλάχιστον κι όπως μας επισημαίναν.

Λόγω ελληνικού λειτουργικού δεν αποκλείεται όντως ότι το widget τραβάει μπαταρία..., δές τι γίνεται χωρίς το widget.

Εγώ ήμουν αυτός στο σερβίζ του Ζαΐμη με την χαλασμένη μπαταρία, ο άλλος ήταν με το πίξελ...

Ήτανε όλοι τους ευγενικοί κι εξυπερετικοί στο Πλαίσιο επι Στουρνάρη και Ζαΐμη. Εγώ τους είπα ότι είμαι ακρώς ευχαριστιμένος με την σησκευή, που αληθεύει εξάλλου. Η μπαταρία μου έτυχε, το rom το ρυθμίζω..., κι όταν διορθώνουν το "bug" με το καλό, θα χρησιμοποιώ κι το Widget που μ'αρέσε πάρα πολύ :vava:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ widget ... μόνο today screen 2 :) Δεν πιστεύω σε αυτές τις 8 φορτίσεις που λένε ... ίσα ίσα είναι αρκετές για να περάσουν οι 7 μέρες και να μην έχει καμιά υποχρέωση το πλαίσιο να σου αλλάξει το κινητό. Είμαι περίεργος να μάθω αν κάποιος έχει πάει το κινητό του στην OMNITECH ή στην SMARTECH και τι του είπαν αυτοί...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα παρατήρησα ότι ενώ τα άλλα 2 κινητά μου έχουν Full σήμα, το ΟΜΝΙΑ έχει 4 γραμμές και πολλές φορές αναβοκατεβαίνουν ... από 1 εως 4 ... από 1 εώς 4 ... Να φανταστώ ότι πρέπει να ανησυχίσω και για αυτό ?? το Μέγιστο είναι 5 γραμμές ή 4 ???

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ widget ... μόνο today screen 2 :) Δεν πιστεύω σε αυτές τις 8 φορτίσεις που λένε ... ίσα ίσα είναι αρκετές για να περάσουν οι 7 μέρες και να μην έχει καμιά υποχρέωση το πλαίσιο να σου αλλάξει το κινητό. Είμαι περίεργος να μάθω αν κάποιος έχει πάει το κινητό του στην OMNITECH ή στην SMARTECH και τι του είπαν αυτοί...

Προεπιλογή των windows να βάλεις. Τίποτα "fancy"... :(

Ούτε εγώ τρελλαίνομαι για τις 8 φόρτισεις κι έχεις πολύ δικαίο για τις 7 μέρες, δεν γίνεται όμως να κάνουμε κι αλλιώς... οι πρωτοποριακοί (εμείς) από ότι φαίνεται ίσως θυσιάζονται...,και αν όντως μετά την 8η τα πράγματα... ...καλά, θα δούμε πρώτα. Είναι το τελευταίο τους ατού όμως :vava:

Έχω κάποιες απορίες...

1., Αν έχει κάποιος με το Αγγλικό ρομ έχει και το Ελληνικό Τ9 μαζί ή "πάει" και δεν υπάρχει;

2., Με το Αγγλικό ρομ πόσο δηλαδή κρατάει η μπαταρία; Χρειαζότανε τέτοιο "μαρτυρίο" με την φόρτιση;

3., :w00t:

 

Υ.Γ. και το δικό μου "παίζει" με τις γραμμές του σήματος. 5 το μέγιστο το πρώτο είναι μία τέλεια... κάτω το κεραία. Vodafone έχω όμως, ίσως για αυτό μου το παίζει. Το Cosmote "πιάνει" "πάντου".

Link to comment
Share on other sites

Μία μέρα στη 5η (φόρτιση) ακόμα στα 80%... είχα κλήσεις, έκανα κλήσεις... μυνήματα. Κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μία μέρα στη 5η (φόρτιση) ακόμα στα 80%... είχα κλήσεις, έκανα κλήσεις... μυνήματα. Κανονικά.

 

Στην 5η φόρτιση ... χτες δηλαδή ... 4 ώρες και 25 λεπτά ομιλία και 32 μηνύματα (γιόρταζα) και το κινητό πέθανε στις 13 ώρες ... η Samsung δίνει ομιλία 10 ώρες ... χααχαχαχαχα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Στην 5η φόρτιση ... χτες δηλαδή ... 4 ώρες και 25 λεπτά ομιλία και 32 μηνύματα (γιόρταζα) και το κινητό πέθανε στις 13 ώρες ... η Samsung δίνει ομιλία 10 ώρες ... χααχαχαχαχα

Συμφωνώ. Βλέπω την ίδια συμπεριφορά κι σε μένα. Το ίδιο. Ραγδαία πέφτει κι ας είναι "κλειστό" το κινητό, σε αναμονή την νύχτα εννοώ δηλαδή. Κι να κάνεις τα "χόκους-πόκους" φορτίσεις που σου λένε να κάνεις, παρλαπ.πες. Δεν οφελεί, το "rom" είναι για σκουπίδι!!

Αν Βάζω αγγλικό ρομ, τ9 Ελληνικό υπάρχει η περίπτωση να έχει; Στο Samsung ή ξέρω εγώ που, βάζουν το Αγγλικό ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω-κάτω 30 ώρες στη 5η... την νύχτα μεσ'σε 5-6 ώρες έπεσε 40%!!!

Γεγονός. Ελληνικό Rom :down: είναι για το σκουπίδι και όχι για το Omnia!!

Μέχρι νεότερη εκδόση δεν λέει η Ελληνική 'ρομ'... εκτός αν δεν σας πειράζει να αντέχει το πολύ 48 ώρες στο "σκοτάδι" και με λίγη :luck:

Μας κοροΐδευαν όταν μας λέγανε για 8 φόρτισεις για να γλίτωσουν απ'την αντικατάσταση που αναπόφεκτη αν μιλάμε για ελληνικό 'ρομ'; :fool:

Ε-καλάάά, πώς τη σκέφτηκανε; :dash: Λέτε να περάσει έτσι; Δεν νομίζω.

:spam:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για να επιβεβαιωσουμε οτι φταιει το λειτουργικο και η ελληνικη ROM συγκεκριμενα, ετυχε σε κάποιον που να ειχε πρόβλημα με την μπαταρία σε omnia με ελληνική ROM να λύθηκε βάζοντας αγγλική ROM στην ιδια συσκευη?

Επίσης μήπως γνωριζετε αν αλλαζοντας ROΜ χάνουμε την εγγυηση και για το hardware (πχ καμμενα pixels)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...