Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την μισθωμένη γραμμή Internet από την Cyta.

Ψάχνουμε πάροχο για μισθωμένη γραμμή και μια εναλλακτική είναι και η Cyta.

Ακούγεται όμως ότι θα έχουμε συγχωνεύσεις/εκκαθαρίσεις στον χώρο αντίστοιχες με αυτές των τραπεζών. Ότι κάθε μια εταιρεία θα έχει από πίσω και ένα πάροχο κινητής. Οπότε έχουμε ote-cosmote, hol/vodane και πιθανώς forhtnet/wind(?).

Οπότε γιατί να πας στην cyta αν σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει ή θα έχει συγχωνευτεί? Υποθέτω επίσης ότι όποιο financial support είχε από Κύπρο μεριά θα είναι πλέον αρκετά μειωμένο λόγο κρίσης και εκεί...

 

Έχει κανείς άποψη επί του θέματος??

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Η CYTA έχει από πίσω την μαμά CYTA KYΠΡΟΥ που είναι ο αντίστοιχος ΟΤΕ και τα οικονομικά της CYTA Ελλάδος δείχνουν οτι πάνε καλά σύμφωνα με δελτία τύπου της εταιρίας. Σε λίγες μέρες ξεκινάει το 3PLAY και αρχές του νέου έτους το 4PLAY ως εικονικός πάροχος όπως ήταν παλιότερα η Q TELECOM που είχε τις χαμηλότερες χρεώσεις και ήταν η αιτία που έπεσαν οι τιμές στην κινητή.Δεν βλέπω να υπάρχει συγχώνευση με άλλη εταιρία μιας και από μόνη της θα παρέχει 4play. Όλα τα παραπάνω από δελτία τύπου. Δείχνει οτι είναι σοβαρή εταιρία και αξιόπιστη μέχρι στιγμής μετά από 2,5 χρόνια άψογης συνεργασίας μαζί τους.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτσε να δούμε πώς θα πάει αυτό το εγχείρημα, γιατί δεν είναι και τόσο απλό. Από αθλητικά δεν έχει τίποτα να πάρει και στις ταινίες αν είναι όπως η hol που τα έχει με έξτρα πληρωμή, δεν θα λέει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πακέτο έχει 3€. Επιπλέον πακέτο ψυχαγωγίας +3€ και για ενήλικες +9€ με δωρεάν εξοπλισμό. Προσφορά με 25€ 8mbps+απεριόριστα σταθερά+40' κινητά+ βασικό πακέτο TV και δωρεάν τέλη ενεργοποίησης!

 

http://www.cyta.gr/el/ForHome/3Play

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πακέτο έχει 3€. Επιπλέον πακέτο ψυχαγωγίας +3€ και για ενήλικες +9€ με δωρεάν εξοπλισμό. Προσφορά με 25€ 8mbps+απεριόριστα σταθερά+40' κινητά+ βασικό πακέτο TV και δωρεάν τέλη ενεργοποίησης!

 

http://www.cyta.gr/el/ForHome/3Play

 

Θεωρώ ότι η χριστουγεννιάτικη προσφορά της nova 3play είναι φθηνότερη (αφού σου κάνει και 2 μήνες δώρο) αλλά και έχει καλύτερο πρόγραμμα . Αν είχε πιο χαμηλές τιμές η cyta θα ήταν πιο ελκυστικό το προγραμμά της

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Ζητάνε 8 ευρώ για το κούριερ και 40 ευρώ για εγκατάσταση..

Είναι δυνατόν; iptv είναι. Ούτε πιάτο έχουν να στήσουν, ούτε καλώδια να τραβήξουν, ούτε τίποτα. Θέλουν δηλαδή 40 ευρώ για να σου συνδέσουν ένα καλώδιο δικτύου, ένα ρεύματος και ένα hdmi;..

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Ζητάνε 8 ευρώ για το κούριερ και 40 ευρώ για εγκατάσταση..

Είναι δυνατόν; iptv είναι. Ούτε πιάτο έχουν να στήσουν, ούτε καλώδια να τραβήξουν, ούτε τίποτα. Θέλουν δηλαδή 40 ευρώ για να σου συνδέσουν ένα καλώδιο δικτύου, ένα ρεύματος και ένα hdmi;..

 

Τον εξοπλισμό τον φέρνει τεχνικός τους δωρεάν. Ποιος σου ζήτησε 8€; Στην ουσία πληρώνεις την επίσκεψη του τεχνικού και όχι το τι θα κάνει. Αφού είναι τόσο απλό δεν χρειάζεται να καλέσεις να στο εγκαταστήσουν. Αν πχ πάρεις μια ΤV από κατάστημα και ζητήσεις να σου εγκαταστήσουν και τα κανάλια(extra υπηρεσία) και εκεί πληρώνεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εκανε ο πατερας μ το 3play.

Τιποτα ιδιαιτερο τα καναλια απο, τι ειδα αλλα μονο για τα ντοκιμαντερ αξιζει πιστευω.

Ελπιζω να παρει και κανα αλλο πρωταθλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανε ο πατερας μ το 3play.

Τιποτα ιδιαιτερο τα καναλια απο, τι ειδα αλλα μονο για τα ντοκιμαντερ αξιζει πιστευω.

Ελπιζω να παρει και κανα αλλο πρωταθλημα.

 

'Οντως για την τιμή πιστεύω και εγώ οτι αξίζει. Έχεις σειρές,παιδικά,ντοκιμαντέρ και ειδήσεις. Αν το βάλει κανείς περιμένουμε εντυπώσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

'Οντως για την τιμή πιστεύω και εγώ οτι αξίζει. Έχεις σειρές,παιδικά,ντοκιμαντέρ και ειδήσεις. Αν το βάλει κανείς περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Περιμενω αποκωδικοποιητη σε 10 μερες. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανε ο πατερας μ το 3play.

Τιποτα ιδιαιτερο τα καναλια απο, τι ειδα αλλα μονο για τα ντοκιμαντερ αξιζει πιστευω.

Ελπιζω να παρει και κανα αλλο πρωταθλημα.

 

Δυστυχώς για να γίνει αυτό πρέπει να επενδύσει πολλά λεφτά η cyta .... η nova τα έχει πάρει όλα μέχρι το 2017 chl,europa, euroleague , superleague . ως τότε βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο Ch. League, Europa τα έχει η Cyta. Και το superleague μέσω της Nova. Για superleague τα δικαιώματα της Nova δεν λήγουν φέτος;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Kαι φέτος να λήγουν, το χω πιο πιθανό να τα πάρει ο ΟΤΕ παρά η Cyta (στην Ελλάδα)

 

Μπήκε χθες το 3Play. Από,τι είπε ο τεχνικός είμαι ο 60ος στην Ελλάδα που το χει βάλει! :p

Μέχρι στιγμής όλα καλά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρειάζομαι τα φώτα σας για να βάλω ιντερνετ μεσω της cyta

Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι σύμφωνα με το site τους είναι 868 μέτρα.

Με ενδιαφέρει 24άρα γραμμή

τι θα μου κοστίσει νέα σύνδεση συνολικά; 1play και double play ποια η διαφορά;

η απόσταση που έχω πόση ταχύτητα πιστεύετε καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Kαι φέτος να λήγουν, το χω πιο πιθανό να τα πάρει ο ΟΤΕ παρά η Cyta (στην Ελλάδα)

 

Μπήκε χθες το 3Play. Από,τι είπε ο τεχνικός είμαι ο 60ος στην Ελλάδα που το χει βάλει! :p

Μέχρι στιγμής όλα καλά.:)

 

καλά μέχρι το 2017 που τα έχει η nova θα περιμένει πολύ ο οτε που ως τότε οι περισσότεροι θα έχουν πάει Nova . για πες εντυπώσεις πως σου φάνηκε το 3play ? τα αξίζει τα λεφτά του ?

Link to comment
Share on other sites

καλά μέχρι το 2017 που τα έχει η nova θα περιμένει πολύ ο οτε που ως τότε οι περισσότεροι θα έχουν πάει Nova . για πες εντυπώσεις πως σου φάνηκε το 3play ? τα αξίζει τα λεφτά του ?

 

Κανενα παραπονο. Ο, τι υποσχονται.

Μου εφεραν νεο router και πηραν το παλιο. Η συνδεσμολογια αλλαζει οπως ειναι λογικο και θελει το ρουτερ κοντα στην τιβι.

νταξει προς το παρον δεν υπαρχει συγκριση με οτε τιβι του αδερφου μου. και ουτε πιστευω θα υπαρξει ποτε.

Αλλα τα εξτρα λεφτα που ζηταει ειναι λιγα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενα παραπονο. Ο, τι υποσχονται.

Μου εφεραν νεο router και πηραν το παλιο. Η συνδεσμολογια αλλαζει οπως ειναι λογικο και θελει το ρουτερ κοντα στην τιβι.

νταξει προς το παρον δεν υπαρχει συγκριση με οτε τιβι του αδερφου μου. και ουτε πιστευω θα υπαρξει ποτε.

Αλλα τα εξτρα λεφτα που ζηταει ειναι λιγα

 

To κακό είναι ότι αν βάλεις ταινίες στον οτε για να δεις μια καινούργια ταινία έχει έξτρα χρέωση και έτσι δεν συμφέρει . μόνο στη nova βλέπεις όποια ταινία θες χωρίς έξτρα χρεώση . στη cyta τι παίζει με τις ταινίες ? έχει έξτρα χρεώση?ή είναι όλα στην τιμή ?

Link to comment
Share on other sites

επισης να μας πειτε και λιγο μαρκα router κλπ.. ευχαριστω... :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κανενα παραπονο. Ο, τι υποσχονται.

Μου εφεραν νεο router και πηραν το παλιο. Η συνδεσμολογια αλλαζει οπως ειναι λογικο και θελει το ρουτερ κοντα στην τιβι.

νταξει προς το παρον δεν υπαρχει συγκριση με οτε τιβι του αδερφου μου. και ουτε πιστευω θα υπαρξει ποτε.

Αλλα τα εξτρα λεφτα που ζηταει ειναι λιγα

 

Ναι όντως τα χρήματα είναι λίγα αν έχεις cyta βάζεις και τηλεόραση απλά δεν νομίζω οτι αξίζει να βάλεις cyta αν σε ενδιαφέρει και η συνδρομητική τηλεόραση.Με τις ταινίες που ρώτησε και ο φίλος?Τι παίζει?Ευχαριστούμε και για τις πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι ότι αν βάλεις ταινίες στον οτε για να δεις μια καινούργια ταινία έχει έξτρα χρέωση και έτσι δεν συμφέρει . μόνο στη nova βλέπεις όποια ταινία θες χωρίς έξτρα χρεώση . στη cyta τι παίζει με τις ταινίες ? έχει έξτρα χρεώση?ή είναι όλα στην τιμή ?

 

 

επισης να μας πειτε και λιγο μαρκα router κλπ.. ευχαριστω... :)

 

 

Ναι όντως τα χρήματα είναι λίγα αν έχεις cyta βάζεις και τηλεόραση απλά δεν νομίζω οτι αξίζει να βάλεις cyta αν σε ενδιαφέρει και η συνδρομητική τηλεόραση.Με τις ταινίες που ρώτησε και ο φίλος?Τι παίζει?Ευχαριστούμε και για τις πληροφορίες :)

 

Παιδια ξεχαστηκα συγχωρεστε με γιατι σημερα παλευω να ρυθμισω το repeater μου που τραβαει ασυμβατοτητες με το νεο router. Το router ειναι το ΖΤΕ ZXV10.

 

Οσον αφορα στις ταινιες, πως θα υπαρχουν εξτρα χρεωσεις αφου δεν εχει καναλι με ταινιες; :p

Δεν εχει δηλαδη ενα village cinema για παραδειγμα που δειχνει ταινιες. Μονο το Fox που δειχνει σειρες.;)

Μακαρι να παρει κανενα καναλι για ταινιες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεχαστηκα συγχωρεστε με γιατι σημερα παλευω να ρυθμισω το repeater μου που τραβαει ασυμβατοτητες με το νεο router. Το router ειναι το ΖΤΕ ZXV10.

 

Οσον αφορα στις ταινιες, πως θα υπαρχουν εξτρα χρεωσεις αφου δεν εχει καναλι με ταινιες; :p

Δεν εχει δηλαδη ενα village cinema για παραδειγμα που δειχνει ταινιες. Μονο το Fox που δειχνει σειρες.;)

Μακαρι να παρει κανενα καναλι για ταινιες..

 

οποτε το 3play ειναι συμβατο με τα ADB routers, το ZTE και οχι με το thomson...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Pirelli ηταν το προηγουμενο μου παντως.

Αυτο μου ειχαν δωσει οταν πρωτοεκανα συνδεση στη συτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει???? Ουτε καν με χρέωση???? :( Δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς δεν το ήθελες για τις ταινίες.....τι συγγνώμη?Ισα ίσα που μας ενημέρωσες κιόλας.Καλό σου βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει???? Ουτε καν με χρέωση???? :( Δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς δεν το ήθελες για τις ταινίες.....τι συγγνώμη?Ισα ίσα που μας ενημέρωσες κιόλας.Καλό σου βράδυ.

 

Δ εχει προς το παρον καναλι τετοιο.. Ελπιζουμε σε κανα 6μηνο να παρει και τιποτα τετοια και προπαντων να ειναι δωρεαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δ εχει προς το παρον καναλι τετοιο.. Ελπιζουμε σε κανα 6μηνο να παρει και τιποτα τετοια και προπαντων να ειναι δωρεαν

 

Ναι μακάρι να μπορέσει κάποτε η cyta να γίνει ανταγωνιστική να πέσουν κι άλλο οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...