Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα είχα καταστημα,που το έκλεισαν...τι προτοτυπο στις μέρες μας...είχα cyta.....πλήρωσαν και τον τελευταιο λογαριασμό,απο το τηλ,και ότανεκλεισαν την γραμμή ήρθε ακόμα ενας λογαριασμός με τέλη αποσύνδεσης.....πήραν τηλ και τους είπα γιατί αυτό αφού έκλεισαν 1χρονο,δεν μπορω να φύγω οποτε θέλω δηλ να διακοψω οπότε θέλω.....και μου λένε όχι εφόσον εκλεισες 1 χρονο,και το κράτησε ακόμα 3 μηνες παραπανω πρεπει να πληρωσεις τέλη αποσύνδεσης...εγώ τους είπα να αναφερθεί στο ''παραπόνων'' ακόμα περιμένω τηλ τους....

 

μηπως θεωρουν το οτι μπηκες, αφου εκλεισες χρονο, στο προγραμμα αφοσίωσης πελατων, ανανεωση συμβολαιου;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως θεωρουν το οτι μπηκες, αφου εκλεισες χρονο, στο προγραμμα αφοσίωσης πελατων, ανανεωση συμβολαιου;

 

δηλ...:wacko::wacko: δεν το καταλαβα το παραπανω....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

http://www.cyta.gr/el/ForHome/homeFaqs προτελευταια ερωτηση.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι οι γραμμές εξακολουθούν να είναι ιδιοκτησία ΟΤΕ, μόνο το κέντρο είναι δικό τους. Εκτός εάν ζεις σε περιοχή που έχουν αρχίσει να περνάνε το δικό τους δίκτυο (αν και νομίζω ότι το μόνο δίκτυο που περνάει η Cyta είναι μορφής backbone και όχι end user). Οπότε θα πρέπει να κουνηθεί ο ΟΤΕ, ο οποίος ΟΤΕ όμως είναι δυσαρεστημένος που δεν σε έχει πελάτη και γι' αυτό τα προβλήματα...

 

Φοβερο!!!Τα παλικαρια αφου υποτιθεται οτι φτιαχτηκε η γραμμη(?)τωρα ανακαλυψαν οτι τα μοντεμ που δινουν σε αρκετα παρουσιαζεται προβλημα στο τηλεφωνο οποτε και με προετρεψαν να παω σε ενα καταστημα CYTAνα μου το αλλαξουν..

ΑΑΑ...

Εστειλαν και λογαριασμο 3 μηνων(χωρις να εχω καμια υπηρεσια μεχρι πριν 1 μηνα,και τηλεφωνο ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ!!!!)

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ CYTA

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ CYTA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ρωτήσω κάτι? Έκανα αίτηση μεταφοράς λόγω μετακόμισης και ήρθε λογαριασμός που χρεώνει πάγιο για μαρτιο. Η αίτηση έγινε 22 η 27 Φλεβάρη και θα ενεργοποιηθω απο τις 26 μαρτη και μετα.Για ενα μηνα την υπηρεσια δεν την εχω οποτε τι γινεται?σωστα ή λαθος μου χρεωνουν παγιο μαρτιου?

Ευχαριστω

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Φοβερο!!!Τα παλικαρια αφου υποτιθεται οτι φτιαχτηκε η γραμμη(?)τωρα ανακαλυψαν οτι τα μοντεμ που δινουν σε αρκετα παρουσιαζεται προβλημα στο τηλεφωνο οποτε και με προετρεψαν να παω σε ενα καταστημα CYTAνα μου το αλλαξουν..

ΑΑΑ...

Εστειλαν και λογαριασμο 3 μηνων(χωρις να εχω καμια υπηρεσια μεχρι πριν 1 μηνα,και τηλεφωνο ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ!!!!)

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ CYTA

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ CYTA

 

Μια είναι η λύση φίλε. Καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να ρωτήσω κάτι? Έκανα αίτηση μεταφοράς λόγω μετακόμισης και ήρθε λογαριασμός που χρεώνει πάγιο για μαρτιο. Η αίτηση έγινε 22 η 27 Φλεβάρη και θα ενεργοποιηθω απο τις 26 μαρτη και μετα.Για ενα μηνα την υπηρεσια δεν την εχω οποτε τι γινεται?σωστα ή λαθος μου χρεωνουν παγιο μαρτιου?

Ευχαριστω

 

σωστα. η υπηρεσια σου μεχρι να μεταφερθει ειναι ενεργοποιημενη στο παλιο το σπιτι, ειδαλλως χανεις αριθμο και βρογχο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σωστα. η υπηρεσια σου μεχρι να μεταφερθει ειναι ενεργοποιημενη στο παλιο το σπιτι, ειδαλλως χανεις αριθμο και βρογχο!

Κριμα.δεν το ηξερα. Σε ευχαριστω πολυ....

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην HOL εδώ και 1 χρόνο. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΣΕ ΟΛΑ !!!! Πριν την HOL ήμουν στην Forthnet και έφυγα λόγο τεχνικών προβλημάτων που έβγαζε ΣΥΝΕΧΕΙΑ (2-4 φορές τον μήνα) στην περιοχή της Κ. Τούμπας. Στην HOL η αλήθεια είναι ότι δεν έμεινα ποτέ χωρίς τηλέφωνο και internet. Αλλά και που τα έχω μόνο ευχαρίστηση που δεν νιώθω. Το ίντερνετ είναι απαράδεκτο. Δεν έπιασα ποτέ πάνω απο 6-8 mbps . Για το router ας μην τα ξαναλέμε... Τέλος πάντων πήρα την απόφαση να δοκιμάσω και την cyta. Θέλω να μου πει κάποιος (κατά προτίμηση κάτοικος Τούμπας) την εμπειρία του , και αν είναι ευχαριστημένος. Τί να προσέξω, τί να αποφύγω κτλ. Κανόνισα για vdsl 35 mbps + 200 λεπτά ομηλίας σε σταθερό με 25 ευρώ τον μήνα. Η τιμή δεν είναι μόνο για ένα χρόνο. Εγγυημένα θα ισχύει για όσο κρατήσω την σύνδεση. Όχι όπως η HOL που μου ζητάει άυξηση με το που τελείωσε ο χρόνος 9 ευρώ. και από 25 ευρώ θα πάει ο λογαριασμός στα 34 !!! ΗΜΑΡΤΟΝ... Αυτός είναι ένας από τους λόγους που φεύγω !!!

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας.

Η τελική μου γνώμη για την HOL είναι κακή εώς απαράδεκτη. Τουλάχιστον τις μέρες που είχα τηλέφωνο και internet στην forthnet ήμουν τετραπλάσια ικανοποιημένος. Παρόλο που 2-4 μέρες τον μηνα έπαιρναν άδεια από την σημαία.

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις οποιες διαφωτιστικές απαντήσεις θα σου δώσουν εδώ,ρωτά και κάποιον γείτονά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

vdsl σου είπαν ότι μπορείς να πιάσεις?

με αυτά που γίνονται στη κύπρο, θα φοβόμουν να επιλέξω τη cyta πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη από το νέο ρουτερ;;

Εγώ τα έχω γράψει πιο πάνω για το νέο ρούτερ στα μηνύματα 1594 και 1597.

Η γνώμη μου συνεχίζει να είναι πολύ θετική στο ασύρματο σκέλος του. Επιπλέον μετέφερα πολύ εύκολα τη σύνδεση στο κανάλι 13 όπου είμαι μόνος μου ενώ στο κανάλι 1 που βρισκόμουν αρχικά, ήταν άλλοι 3 γείτονες. Και με αυτό το κόλπο είδα βελτίωση της ήδη καλής ποιότητας. Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα της ενσύρματης σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά μακριά από την Cyta, ταλαιπωρίες επί ταλαιπωριών, ψέματα και καθυστερήσεις ... πήγα στην Wind και έχω ησυχάσει !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά μακριά από την Cyta, ταλαιπωρίες επί ταλαιπωριών, ψέματα και καθυστερήσεις ... πήγα στην Wind και έχω ησυχάσει !

 

Eγω βρε παιδια που ειχα ενα μαγαζι, το εκλεισα και εκοψα και το τηλ και μου ερχετε λογαριασμος αποσυνδεσης 45 ευρω...συνεχεια...ημερομηνια καταβολης δεν γραφουν...τους πηρα τηλ και μου ειπαν ''το ειχες ενα χρονο,και επειδη σου καναμε μια προσφορα νεα και δεχτηκες,πρεπει να πληρωσεις αυτα τα χρηματα...''Ναι τους λεω αλλα εφοσον ειχα σκοπο να κλεισω το μαγαζι γιατι να κανω αλλο ενα χρονο συμβολαιο...?? Θελω να ακουσω την συνομιλια...που εκανα....Ακομα να με παρουν τηλ....Αν δεν πληρωσω ΠΟΤΕ αυτο το ποσο μπορουνα να κανουν κατι...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Eγω βρε παιδια που ειχα ενα μαγαζι, το εκλεισα και εκοψα και το τηλ και μου ερχετε λογαριασμος αποσυνδεσης 45 ευρω...συνεχεια...ημερομηνια καταβολης δεν γραφουν...τους πηρα τηλ και μου ειπαν ''το ειχες ενα χρονο,και επειδη σου καναμε μια προσφορα νεα και δεχτηκες,πρεπει να πληρωσεις αυτα τα χρηματα...''Ναι τους λεω αλλα εφοσον ειχα σκοπο να κλεισω το μαγαζι γιατι να κανω αλλο ενα χρονο συμβολαιο...?? Θελω να ακουσω την συνομιλια...που εκανα....Ακομα να με παρουν τηλ....Αν δεν πληρωσω ΠΟΤΕ αυτο το ποσο μπορουνα να κανουν κατι...???

 

Δεν νομίζω να μπορούν να σου κάνουν κάτι και επίσης φαντάζομαι ούτε έχεις υπογράψει καινούργιο συμβόλαιο κλπ.. έτσι δεν είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Kαλησπερα, εχει κανεις υπ'οψιν την προσφορα του κοτσοβολου για το οτι σε καθε νεα συνδεση δινει και ενα ταμπλετ δωρο? Αξιζει τπτ αυτο το ταμπλετ, ψαχνω πληροφοριες στο ιντερνετ και δεν εχει ουτε στο σαιτ του κοτσοβολου ουτε στης σιτα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορούν να σου κάνουν κάτι και επίσης φαντάζομαι ούτε έχεις υπογράψει καινούργιο συμβόλαιο κλπ.. έτσι δεν είναι ;

 

οχι..και καλα τηλεφωνικος εγιναν ολα....τιποτα δεν εχω υπογραψει εκ νεου.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kαλησπερα, εχει κανεις υπ'οψιν την προσφορα του κοτσοβολου για το οτι σε καθε νεα συνδεση δινει και ενα ταμπλετ δωρο? Αξιζει τπτ αυτο το ταμπλετ, ψαχνω πληροφοριες στο ιντερνετ και δεν εχει ουτε στο σαιτ του κοτσοβολου ουτε στης σιτα...

Λογικά θα είναι αξίας περίπου 80 ευρώ. Αν η δεύσμευση είναι 12μηνη σε ότι πρόγραμμα θες και ΧΩΡΙΣ τέλος ενεργοποίησης είναι ενδιαφέρουσα προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θελω να φυγω απο την Wind και να παω στη Cyta. Αυτο που με προβληματιζει ειναι η επιλογη του router. Μπορει ο πελατης να ζητησει καποιο συγκεκριμενο router και η Cyta να του το δωσει; Ποιο θεωρειτε το πιο αξιοπιστο απο αυτα που δινει η cyta για adsl; (εκτος το ADB PPG AV4202N που ειναι μονο για πελατες VDSL). Υπαρχει καποιο καινουριας τεχνολογιας Ν (WiFi 802.11n) και οχι b/g; Αν καποιος ξερει ας μου πει.

Ευχαριστω.

Edited by newworld
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ νέος συνδρομητής της CYTA. Πριν την υπογραφή του συμβολαίου ζήτησα να μου δώσουν το Pirelli για το οποίο είχα διαβάσει θετικές αναφορές. Συμφώνησαν και το γράψαμε και στο συμβόλαιο. Τελικά όμως μου έστειλαν ένα ΖΤΕ. Εκνευρίστηκα και απείλησα ότι θα σταματήσω τη διαδικασία της σύνδεσης. Δεν τους ένοιαξε καθόλου. Να μη πω ότι με παρότρυναν κιόλας να αποφασίσω γρήγορα αν δεν θέλω να γίνω συνδρομητής της CYTA. Οπότε αποφάσισα να κρατήσω το ΖΤΕ για να το δοκιμάσω. Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος.

Αν θες να μάθεις την εμπειρία μου από τη πρώτη επαφή μου με τη CYTA και το modem ZTE, διάβασε τα παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4586125#post4586125

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4591058#post4591058

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο cyta παιδια.....επειδη ειχα στο μαγαζι οπου εκλεισα,ενω ειχα συμπληρωση 1 χρονο μου ειπαν τηλεφωνικος αμα θελω νεα προσφορα,και τους ειπα οκ....μετα απο 2 μηνες ομως εκλεισα το μαγαζι..και σταματησα και την συνδεση.....και μου εστειλαν λογαριασμο για αποσυνδεση 45 ευρω...βεβαια τους ειπα οτι δεν πληρωνω αφου ειχα κλεισει χρονο,και μου ειπαν ειναι νεα προσφορα επρεπε να την κρατησεις αλλον ενα χρονο ακομα.....αφου ειναι κλειστο το μαγαζι....:mad:

 

Δεν μας νοιαζει....εμεις θα στειλουμε εισαγγελικη αρχη......:blink:μα θελω να ακουσω την ηχογραφηση εσεις λετε οτι σας συμφερει.....:worry:,ελατε στα κεντρικα.....Μα ειμαι ΑΜΕΑ και δεν μπορω.....Ε, τοτε τι να σας κανουμε....

 

Ε,θα πληρωσω την αποσυνδεση και στο σπιτι που εχω παλι cyta,θα διακοψω το καλοκαιρι.....

 

Το κακο ειναι οτι θα χασω τον αριθμο αμα για καποιους μηνες που θα λειπω,δεν θα εχω καποιν φορεα,να μην πληρωνω αφου θα λειπω......η μπορει ο ΟΤΕ να μου κρατησει τον αριθμο για καποιο χρονικο διαστημα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
με τέτοιες κινήσεις χαλάν την εικόνα τους χωρίς λόγο, πόσος κόπος είναι να στείλουν το σωστό ρουτερ, αφού έχει προηγηθεί συμφωνία μάλιστα;
Link to comment
Share on other sites

Μετα τον πρωτο χρονο οι κλησεις απο cyta προς cyta δε χρεωνονται;
Link to comment
Share on other sites

Μετα τον πρωτο χρονο οι κλησεις απο cyta προς cyta δε χρεωνονται;

 

οχι γιατι μπαινεις στο προγραμμα αφοσιωσης πελατων που σου δινει τις δωρεαν κλησεις και τις εκπτωσεις στις κλησεις αναλογα με το ποσο λογαριασμου που κανεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...