Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε δεν νομίζω. να τους έχεις κι εσύ στην πρέσα με τηλεφωνήματα και λοιπά.

 

Οι πιο αρμόδιοι θα τα κάνουν αυτά. Εγώ κάνω απλά τις διευκρινιστικές ερωτήσεις εδώ!:p;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσος είναι ο χρόνος αναμονής ενεργοποίησης στη Cyta; Να πω ότι είναι καινούργια γραμμή μήπως παίζει και κάποιο ρόλο..

Εγώ σε 25 ημέρες ενεργοποιήθηκα. (νέα γραμμή, όχι μεταφορά από άλλο πάροχο).

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Όλα μια χαρά με τη Cyta, από το Φεβρουάριο, αλλά σήμερα έχω πρόβλημα.. Ήταν άδειο το σπίτι κατά τις 2 και αφού κατέβηκα κι εγώ, έκλεισα το ρουτερ. Από τις 4 που γύρισα και το άνοιξα, δε λέει να ανάψει το λαμπάκι του τηλεφώνου και το τηλέφωνο δε λειτουργεί.. Νεκρό τελείως.. :( Ενώ το ίντερνετ μια χαρά λειτουργεί. Μάλιστα, γράφω από το κινητό, που το έχω συνδεδεμένο στο ίντερνετ, μέσω του εν λόγω ρουτερ.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Όλα μια χαρά με τη Cyta, από το Φεβρουάριο, αλλά σήμερα έχω πρόβλημα.. Ήταν άδειο το σπίτι κατά τις 2 και αφού κατέβηκα κι εγώ, έκλεισα το ρουτερ. Από τις 4 που γύρισα και το άνοιξα, δε λέει να ανάψει το λαμπάκι του τηλεφώνου και το τηλέφωνο δε λειτουργεί.. Νεκρό τελείως.. :( Ενώ το ίντερνετ μια χαρά λειτουργεί. Μάλιστα, γράφω από το κινητό, που το έχω συνδεδεμένο στο ίντερνετ, μέσω του εν λόγω ρουτερ.

 

στειλε e-mail στο techsupport@hq.cyta.gr και δωσε και το τηλ του κινητου σου να σε καλεσουν αυτοι να δουν ποιο ειναι το προβλημα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

στειλε e-mail στο techsupport@hq.cyta.gr και δωσε και το τηλ του κινητου σου να σε καλεσουν αυτοι να δουν ποιο ειναι το προβλημα!

 

Καλησπέρα! :) Thanks για την απάντησή σου!! Ξεχασα να γράψω ότι κατά τις 21:00 είχα και internet και τηλέφωνο. Ποιος ξέρει τι μαγκιές έκαναν στη Cyta... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να τσεκαρω ποσα λεπτα εχω καταναλώσει απο το πακετο δωρεαν λεπτων που έχω καθε μηνα?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο δυο μεχρι πεντε αποσυνδεσεις σε καθημερινη βαση,εχω δηλωσει βλαβη τρεις φορες χωρις αποτελεσμα,οι τεχνικοι συνεχως μου λενε οτι ολα ειναι οκ,οτι να ναι ρε cyta,δηλαδη δεν παιζει να βγαλω τριημερο με σταθερη γραμμη,ρουτερ thomson TG782,λετε να το αλλαξω??? να παω σε pirelli??? αν και εχω ακουσει οτι το thomson ειναι καλυτερο μηπως μου προκυψει εμενα το αντιθετο???? λεω μηπως γιατι δε βγαζω ακρη με αυτους,σκεφτομαι για wind επιτελους σοβαρα μολις αποδεσμευτω....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να τσεκαρω ποσα λεπτα εχω καταναλώσει απο το πακετο δωρεαν λεπτων που έχω καθε μηνα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331611

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο δυο μεχρι πεντε αποσυνδεσεις σε καθημερινη βαση,εχω δηλωσει βλαβη τρεις φορες χωρις αποτελεσμα,οι τεχνικοι συνεχως μου λενε οτι ολα ειναι οκ,οτι να ναι ρε cyta,δηλαδη δεν παιζει να βγαλω τριημερο με σταθερη γραμμη,ρουτερ thomson TG782,λετε να το αλλαξω??? να παω σε pirelli??? αν και εχω ακουσει οτι το thomson ειναι καλυτερο μηπως μου προκυψει εμενα το αντιθετο???? λεω μηπως γιατι δε βγαζω ακρη με αυτους,σκεφτομαι για wind επιτελους σοβαρα μολις αποδεσμευτω....

 

πανε σε Pirelli

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο δυο μεχρι πεντε αποσυνδεσεις σε καθημερινη βαση,εχω δηλωσει βλαβη τρεις φορες χωρις αποτελεσμα,οι τεχνικοι συνεχως μου λενε οτι ολα ειναι οκ,οτι να ναι ρε cyta,δηλαδη δεν παιζει να βγαλω τριημερο με σταθερη γραμμη,ρουτερ thomson TG782,λετε να το αλλαξω??? να παω σε pirelli??? αν και εχω ακουσει οτι το thomson ειναι καλυτερο μηπως μου προκυψει εμενα το αντιθετο???? λεω μηπως γιατι δε βγαζω ακρη με αυτους,σκεφτομαι για wind επιτελους σοβαρα μολις αποδεσμευτω....

 

δοκίμασε άλλο router (pirelli δλδ) και βάλτο καρφωτό στη πρίζα χωρίς filter και πες μας μετά σε τι κατάσταση βρίσκεται το internet,

από τη τεχνική υποστήριξη της cyta μην περιμένεις και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

από τη τεχνική υποστήριξη της cyta μην περιμένεις και πολλά.

 

:confused::confused::confused:

ειναι μακραν οι καλυτερη τεχνικη υποστηριξη συγκριτικα με αλλες εταιρειες...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

ειναι μακραν οι καλυτερη τεχνικη υποστηριξη συγκριτικα με αλλες εταιρειες...

 

 

Είναι ανάλογα τι θα πετύχεις.Εγώ πάντως διαβάζω συχνά πυκνά παράπονα για την Cyta..

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τι θα πετύχεις.Εγώ πάντως διαβάζω συχνά πυκνά παράπονα για την Cyta..

 

Εγώ μετά από μεταφορά γραμμής είχα χαμηλές μετρήσεις. Δηλώθηκε βλάβη ΟΤΕ και μετά από 3 μέρες με κάλεσαν από το τεχνικό τμήμα και όλα πλέον καλά!Με εξυπηρέτησαν με τον καλύτερο τρόπο!Θα συμφωνήσω και εγώ οτι είναι ανάλογα τι θα πετύχεις.Πάντως εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την CYTA σε όλους τους τομείς.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση το προηγούμενο ΣΚ στη Cyta και μου είπαν για σύνδεση νέας γραμμής 25-30 εργάσιμες. Ξέρω ότι είναι ευθύνη του ΟΤΕ αυτό αλλά λέτε να πάει παραπάνω ή θα πάει σε αυτό το όριο;
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να πάει παραπάνω. Και πολύ είναι μη σου πω. Κανονικά 15-20 μέρες είναι.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να πάει παραπάνω. Και πολύ είναι μη σου πω. Κανονικά 15-20 μέρες είναι.

 

Μάλιστα.. Για να δούμε. Έκανα 8αρα πάντως μιας και μου είπε ο τύπος εκεί ότι για τη δουλειά που το θέλω (κατέβασμα αρκετό και μερικές φορές και από 2 PC's, σερφινγκ, κανένα Pro online κλπ) είναι αρκετό. Αν πιάνει ταχύτητα 7.5 - 8 download και δω ότι δεν με ικανοποιεί τελικά, θα πάω για τα 24..

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι διπλα στον κομβο η οπως λεγεται αυτο δεν θυμαμαι, μπορει να πιανεις. αλλιως υπολογιζε 6αρα... οσο για το ρουτερ που λεγατε πριν κι εγω πιρελι εχω και ειμαι ικανοποιημενη.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι διπλα στον κομβο η οπως λεγεται αυτο δεν θυμαμαι, μπορει να πιανεις. αλλιως υπολογιζε 6αρα... οσο για το ρουτερ που λεγατε πριν κι εγω πιρελι εχω και ειμαι ικανοποιημενη.

 

Μάλλον εννοείς στο καφάο αλλά δεν έχω ιδέα αν είμαι κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι έπεσαν hackers στην Cyta; όλη η Χαλκίδα έχει μείνει χωρίς τηλέφωνα και ίντερνετ, κάλεσα τα κεντρικά και δεν μπορώ να βγάλω γραμμή.
Link to comment
Share on other sites

Ίντερνετ έχω, τηλέφωνο καθόλου από σήμερα το μεσημέρι (Αγ.Παρασκευή, Αθήνα) και φυσικά όλα τα τηλέφωνά τους μιλάνε! Edited by MotoTechnic
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα έτσι είναι..τι έπαθαν?

 

'Eπεσε SERVER στην Κύπρο έμαθα από φίλο. Δεν είναι σε όλους το πρόβλημα.Εγώ έχω τηλέφωνο κανονικά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν για παράδειγμα δεν έχω τηλέφωνο για 5 μέρες θα είμαι παράλογος να του ζητήσω να μου χρεώσουν μόνο τα 25/30 του παγίου που αφορά κλήσεις στον επόμενο λογαριασμό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κι εγώ δεν έχω τηλέφωνο σήμερα, αλλά έχω ίντερνετ... Αθήνα πάντα.. :worry:

 

Edit: 27/6, η βλάβη έχει αποκατασταθεί. :)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...