Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Από αυτά που βλέπω έχει τη πιο φθηνή προσφορά σε 2play.

 

Ναι όντως. Αν δεν σε ενδιαφέρουν κλήσεις προς κινητά έχει 24αρα και απεριόριστα προς όλα τα σταθερά Ελλάδος και κινητά μονο cyta με 17,5€ αν επιλέξεις on line λογαριασμό και όχι έντυπο. Το έκανε μια φίλη μου αυτό το πακέτο. Και δώρο το cyta4υ για 24 μήνες. Αν θες και 300 κινητά πας στα 20,5€.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι όντως. Αν δεν σε ενδιαφέρουν κλήσεις προς κινητά έχει 24αρα και απεριόριστα προς όλα τα σταθερά Ελλάδος και κινητά μονο cyta με 17,5€ αν επιλέξεις on line λογαριασμό και όχι έντυπο. Το έκανε μια φίλη μου αυτό το πακέτο. Και δώρο το cyta4υ για 24 μήνες. Αν θες και 300 κινητά πας στα 20,5€.

 

Όχι θέλω ότι πιο οικονομικό γιατί δεν μένω μόνιμα στο χώρο αυτό. Δενμς ενδιαφέρει προς κινητά

Επίσης αυτό με το λογαριασμό πολύ καλό αλλά είχα την εντύπωση ότι το 17 περίπου ευρώ αφορά μόνο αυτούς που έχουν και σύνδεση κινητού cyta

Ζήτησα να με καλεσουν και γενικά παρατήρησα ότι δεν σε ενημερώνουν για τα πιο φθηνά πακέτα αλλά προωθούν μόνο τα ακριβά ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι θέλω ότι πιο οικονομικό γιατί δεν μένω μόνιμα στο χώρο αυτό. Δενμς ενδιαφέρει προς κινητά

Επίσης αυτό με το λογαριασμό πολύ καλό αλλά είχα την εντύπωση ότι το 17 περίπου ευρώ αφορά μόνο αυτούς που έχουν και σύνδεση κινητού cyta

Ζήτησα να με καλεσουν και γενικά παρατήρησα ότι δεν σε ενημερώνουν για τα πιο φθηνά πακέτα αλλά προωθούν μόνο τα ακριβά ;)

 

Ζήτησε το πακέτο με τα 18€ 24αρα και απεριόριστα σταθερά που έγραψα πιο πάνω. Αν επιλέξεις ηλεκτρονικό λογαριασμό έχεις έκπτωση 0,5€ και αν βάλεις και πάγια εντολή άλλο 0,5€. Αν έχεις και κινητό όπως εγώ άλλο 1€ έκπτωση. Οπότε μπορεί να πέσει στα 16€ το πακέτο με όλα τα παραπάνω. ζήτησε και το cyta4u να σου βάλουν δωρεάν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε το πακέτο με τα 18€ 24αρα και απεριόριστα σταθερά που έγραψα πιο πάνω. Αν επιλέξεις ηλεκτρονικό λογαριασμό έχεις έκπτωση 0,5€ και αν βάλεις και πάγια εντολή άλλο 0,5€. Αν έχεις και κινητό όπως εγώ άλλο 1€ έκπτωση. Οπότε μπορεί να πέσει στα 16€ το πακέτο με όλα τα παραπάνω. ζήτησε και το cyta4u να σου βάλουν δωρεάν.

 

Μια χαρά τιμή μου κάνει. Μακάρι να έπαιζε και καμιά προσφορά για δωρεάν τέλη ενεργοποίησης αν τα λέω σωστά, αλλά τα 25 που δίνω τώρα είναι πολλά και ακόμα δεν με πήραν για προσφορά

Σε ευχαριστώ

03/07 λήγει μετά τις 20 να το κάνω λες είναι καλά?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμή μου κάνει. Μακάρι να έπαιζε και καμιά προσφορά για δωρεάν τέλη ενεργοποίησης αν τα λέω σωστά, αλλά τα 25 που δίνω τώρα είναι πολλά και ακόμα δεν με πήραν για προσφορά

Σε ευχαριστώ

03/07 λήγει μετά τις 20 να το κάνω λες είναι καλά?

 

Τέλος του μήνα κάνε την αίτηση και πες τους ποτε λήγει το συμβόλαιο στον πάροχο που είσαι για να στείλουν το αίτημα μετά τις 03/7.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εχω σταθερή cyta και σκέφτομαι αν αξιζει να προσθέσω και cyta vision ή να παω OTE tv που εχω μια ιδιαίτερη προσφορά με 15 ευρω το μήνα full pack.
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 15-06-2016 ξεκινάει και επίσημα η Cyta καρτοκινητή.

 

Άντε, να προμηθευτούμε κι εμείς. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητοτητα σε σταθερή cyta και σε ερώτηση μου πως ο μόνος προβληματισμος μου είναι μην πέσει η ταχύτητα η κοπέλα μου απάντησε πως εμείς χρησιμοποιούμε voip αν άκουσα καλά και πως μπορεί να είναι και υψηλότερη.

Τι είναι αυτό και όντως ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητοτητα σε σταθερή cyta και σε ερώτηση μου πως ο μόνος προβληματισμος μου είναι μην πέσει η ταχύτητα η κοπέλα μου απάντησε πως εμείς χρησιμοποιούμε voip αν άκουσα καλά και πως μπορεί να είναι και υψηλότερη.

Τι είναι αυτό και όντως ισχύει?

 

VoIP = Voice over Internet Protocol

 

Σημαίνει ότι το τηλέφωνο λειτουργεί μόνο μέσω του ρούτερ.

 

Πάντως δεν ξέρω αν είναι όντως υψηλότερη η ταχύτητα, λόγω αυτού.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

VoIP = Voice over Internet Protocol

 

Σημαίνει ότι το τηλέφωνο λειτουργεί μόνο μέσω του ρούτερ.

 

Πάντως δεν ξέρω αν είναι όντως υψηλότερη η ταχύτητα, λόγω αυτού.

 

Α οκ θα δείξει στη πράξη :)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ θα δείξει στη πράξη :)

 

Πάντως, αν ανησυχείς για παράσιτα ή γενικότερα μειωμένη ποιότητα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. 10 χρόνια περίπου είμαι στη cyta. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να πω ένα ευχαριστώ στον ΟΤΕ που ήρθε στο νέο μου σπίτι να δει γιατί δε πιάνω το 35ρι vdsl στο δίπλα στενό από αυτό που έμενα (από 28-3 σε 16-0.75), είπε πως έτσι είναι η περιοχή εδώ στο κέντρο του Πειραιά και πως ούτε αυτοί δίνουν εδώ (βέβαια στο σάιτ τους άλλα λένε...)

 

Μου έφερε άλλο ρούτερ η cyta και πιάνω τώρα 19.5-0.8....

 

Σόρρυ για το rant αλλά για κέντρο Πειραιά είναι απαράδεκτο να μην υπάρχει vdsl

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν ανησυχείς για παράσιτα ή γενικότερα μειωμένη ποιότητα, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. 10 χρόνια περίπου είμαι στη cyta. :)

 

Τωρα που το θυμήθηκα να το ρωτήσω και αυτό!

Το συμβόλαιο μου στη wind λήγει 03 Ιουλίου αλλά το συμβόλαιο στη cyta το υπογραψα χθες 17 Ιουνίου και όπως μου είπαν θα μπει σε παύση

Άρα εγώ ενδεχόμενη καλύτερη προσφορά της wind δεν μπορώ να τη δεχτώ γιατί θα έχουν περάσει οι 10 ημέρες που έκανα νέο συμβόλαιο με τη cyta. Έτσι είναι?

 

1100 μέτρα από αστικό κέντρο βλέπω μου βγάζει η cyta. Είναι κακό αυτό? Γενικά τι παίζει με τις αποστάσεις ως ανώτατο αποδεκτό όριο απόστασης?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το θυμήθηκα να το ρωτήσω και αυτό!

Το συμβόλαιο μου στη wind λήγει 03 Ιουλίου αλλά το συμβόλαιο στη cyta το υπογραψα χθες 17 Ιουνίου και όπως μου είπαν θα μπει σε παύση

Άρα εγώ ενδεχόμενη καλύτερη προσφορά της wind δεν μπορώ να τη δεχτώ γιατί θα έχουν περάσει οι 10 ημέρες που έκανα νέο συμβόλαιο με τη cyta. Έτσι είναι?

 

Ε, ναι. Αφού υπέγραψες. Τώρα, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με τα συμβόλαια και μπορείς να ακυρώσεις το συμβόλαιο με τη cyta.

 

1100 μέτρα από αστικό κέντρο βλέπω μου βγάζει η cyta. Είναι κακό αυτό? Γενικά τι παίζει με τις αποστάσεις ως ανώτατο αποδεκτό όριο απόστασης?

 

Χμ. Ίσως είναι κακό για το VDSL. Νομίζω θέλει κάτω από χιλιόμετρο, για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι. Αφού υπέγραψες. Τώρα, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με τα συμβόλαια και μπορείς να ακυρώσεις το συμβόλαιο με τη cyta.

 

 

 

Χμ. Ίσως είναι κακό για το VDSL. Νομίζω θέλει κάτω από χιλιόμετρο, για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Δεν πειράζει ούτως ή άλλως είναι καλή η προσφορά της cyta.

Δεν έκανα vdsl αλλά απλό 24αρι οπότε θα είμαι καλά έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ούτως ή άλλως είναι καλή η προσφορά της cyta.

Δεν έκανα vdsl αλλά απλό 24αρι οπότε θα είμαι καλά έτσι?

 

Στην τιμή που είναι πλέον, συμφέρει αρκετά. Είχα άλλο πακέτο και άλλαξα κι εγώ στο 24άρι πριν 1 μήνα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα σας πω την ιστορία μου με μια εταιρία που για χρόνια εμπιστευόμουν και χρησιμοποιούσα.

 

Αυτή η εταιρία μας λέει ψέματα ότι η περιοχή μας δεν υποστηρίζει καλές ταχύτητες και μας ορίζει αυτή όποια ταχύτητα θέλει. Ακόμα και όταν ζητάμε από τοπικό κατάστημα της περιοχής μας να διορθώσουν την γραμμή, χωρίς λόγο πάλι την ξαναχαλούν μέσα σε λίγες μέρες!!! Αν επικοινωνήσεις μέσω mail απλά σε έγραφαν στα υποδήματά τους. Αυτή τη στιγμή πληρώνω 24άρα γραμμή και μου προσφέρουν 4άρα με το έτσι θέλω. Έχω εξοργιστεί απίστευτα!!!

Επιτέλους έφτασε η στιγμή που τελειώνει το συμβόλαιό μου, οπότε έκανα αίτηση για άλλη εταιρία. Όλα καλά μέχρι εδώ. Αποφάσισα λοιπόν να ενημερώσω τη cyta να μου αλλάξει τις παροχές για τον μήνα που θα πληρώσω εκτός συμβολαίου μέχρι να γίνει η ενεργοποίηση στην επόμενη εταιρία. (να μην πληρώνω άδικα 24άρα γραμμή). Η καλύτερη τιμή τους ήταν σύνολο 21 ευρώ/μήνα, για 4άρα γραμμή ιντερνετ χωρίς άλλες παροχές. Θα το υποστώ και αυτό. Στην τελική δεν έχει μεγάλη διαφορά η γραμμή που θα μου δώσουν με αυτήν που έχω.. Θα κάνω υπομονή λίγες μέρες... Σκεφτόμουν όταν ζήτησα από την εταιρία να μου αλλάξουν τη γραμμή σε 4άρα ενώ είχα μέγιστο download μόλις 6,5 KBps. Αυτή τη στιγμή δεν έχει τελειώσει το συμβόλαιό μου και η cyta αμέσως έκανε τη γραμμή μου 4άρα χωρίς λόγο ενώ έχω συμβόλαιο για 24άρα γραμμή που ισχύει ακόμα. Απλά επειδή ενημέρωσα νωρίς?!?!?! Τηλεφώνησα στην εταιρία για να διορθώσουν το πρόβλημα και αφού με κατεύθυναν από υπάλληλο σε υπάλληλο όλοι μου δήλωναν αναρμόδιοι για το πρόβλημά μου. Ζήτησα λοιπόν να βρουν αυτοί τον αρμόδιο του προβλήματός μου (δε γίνεται να μυρίσω τα νύχια μου και να πω... αυτός είναι ο σωστός), απλά μου είπαν πως θα επικοινωνήσει ο σωστός υπεύθυνος μαζί μου και αυτό δεν έγινε ποτέ.

Δεν εκπληρώνουν τις υποχρεώσεις του συμβολαίου και η γραμμή που προσφέρουν είναι απαίσια!

Λυπάμαι πολύ που άργησα να το καταλάβω.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχεις 24άρα γραμμή, αλλά έως 24. Το εως είναι η μαγική λέξη. Αν είσαι αρκετά μακριά από το Αστικό Κέντρο, δεν μπορείς να δεις μεγάλη ταχύτητα, και είναι λογικό καθώς το σήμα εξασθενεί με την απόσταση. Από εκεί και πέρα, αν έχεις σκοπό να αλλάξεις πάροχο, δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να ζητήσεις υποβάθμιση 1 μήνα πριν, για να γλυτώσεις λίγα €. Πρόσεχε μην αντιστοιχεί σε δέσμευση για άλλο ενα μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Αν σε διαβεβαιώσουν ότι θα είσαι αορίστου χρόνου στη χαμηλότερη ταχύτητα, τότε μόνο είσαι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχεις 24άρα γραμμή, αλλά έως 24. Το εως είναι η μαγική λέξη. Αν είσαι αρκετά μακριά από το Αστικό Κέντρο, δεν μπορείς να δεις μεγάλη ταχύτητα, και είναι λογικό καθώς το σήμα εξασθενεί με την απόσταση. Από εκεί και πέρα, αν έχεις σκοπό να αλλάξεις πάροχο, δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να ζητήσεις υποβάθμιση 1 μήνα πριν, για να γλυτώσεις λίγα €. Πρόσεχε μην αντιστοιχεί σε δέσμευση για άλλο ενα μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Αν σε διαβεβαιώσουν ότι θα είσαι αορίστου χρόνου στη χαμηλότερη ταχύτητα, τότε μόνο είσαι εντάξει.

 

Έως 24 σημαίνει όσο πιάνει η περιοχή μου. Σίγουρα η 4άρα γραμμή που μου έχουν βάλει από τώρα χωρίς εγώ να συμφωνώ σε αυτό δεν είναι αυτή που υποστηρίζει η περιοχή μου.

 

Ιδού η απόδειξη...

http://prnt.sc/bm0kku

 

Αυτή η αλλαγή που έκανα είναι χωρίς συμβόλαιο. Το διευκρίνισαν και αυτοί και εγώ. Έχω τόσο συγχυστεί που δε δίνω δεκάρα παραπάνω. Ακόμα και συμβόλαιο να μου είχαν κάνει θα το έσπαζα. Το χειρότερο είναι πως τόσα χρόνια που έχω cyta επίτηδες μου μείωναν τη γραμμή. Αυτό για μένα είναι η μεγαλύτερη κοροϊδία που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μέχρι τι ταχύτητα μπορείς να πιάσεις στην περιοχή σου. Πιστεύω πως ο μόνος τρόπος να το διαπιστώσεις είναι να ρωτήσεις κάποιον γείτονα. Από εκεί και πέρα, επειδή έχω εμπειρία από γραμμή που είναι αρκετά μακριά (στο σπίτι μου), πρωτού βάλω vdsl έπιανα με το ζόρι 5-5,5 mbps. Ωστόσο το upload ήταν πολύ πιο κοντά στο 1mbps από ότι είναι το δικό σου. Μήπως έχεις κανένα θέμα καλωδίωσης μέσα στο σπίτι; Έχεις το router στην κεντρική πρίζα; Με επιφύλαξη μήπως παίζει κανένα θέμα μειωμένης ταχύτητας λόγω voip πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πάλι με τη cyta γιατί λήγει της wind 3 του μήνα και δεν μου έστειλα αυτοί ακόμα τον εξοπλισμό αλλά μου είπε το παιδί ότι από τις 4 θα γίνει η διαδικασία αλλαγής μέσα σε 10 εργάσιμες ημέρες. Εγώ νόμιζα ότι θα γίνει άμεσα? Έτσι γίνεται πάντα? Το θέμα είναι ότι για αυτές τις μέρες θα χρέωθω το πάγιο της wind που θα είναι και αυξημενο
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πάλι με τη cyta γιατί λήγει της wind 3 του μήνα και δεν μου έστειλα αυτοί ακόμα τον εξοπλισμό αλλά μου είπε το παιδί ότι από τις 4 θα γίνει η διαδικασία αλλαγής μέσα σε 10 εργάσιμες ημέρες. Εγώ νόμιζα ότι θα γίνει άμεσα? Έτσι γίνεται πάντα? Το θέμα είναι ότι για αυτές τις μέρες θα χρέωθω το πάγιο της wind που θα είναι και αυξημενο

 

Έτσι γίνεται. Στέλνουν το αίτημα μετά τις 3 που λήγει το συμβόλαιο σου ωστέ να μην χρεωθείς τέλη απενεργοποίησης στην WIND.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει μεγάλος αχταρμας μεταξύ cyta και Wind :mad:

Ενώ αποδεχτηκα την αντιπροσφορά της wind στα 15,5 έπρεπε να στείλω αίτηση ακύρωσης στη cyta. Μου είπαν καλύτερα πήγαινε σε κατάστημα, πήγα σε κατάστημα Wind και το έστειλε η υπάλληλος την επόμενη μου είπε γιατί είχε κόσμο. Αλλά μιλώντας ξανά με τη cyta είπε πως δεν έλαβε τίποτα και γενικά έχουν θεμα με τη Wind. Επίσης μου έκανε και μια καλύτερη προσφορά.

Είπε επίσης ότι τώρα δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο μιας που τη Δευτέρα ενεργοποιειται η γραμμή και σήμερα είναι Παρασκευή, οπότε και νέο fax να λάβουν θα ναι άκυρο. Επειδή όλο αυτό με κούρασε της είπα ότι αποδέχομαι τη δικής της προσφορά για να τελειώνουμε.

 

Και ρωταω αν ξέρετε, θα έχω τώρα θέμα με τη Wind, λόγω αθετησης κλπ ? (αυτή από τη cyta είπε οχι)

Γενικά το σημερινό απόγευμα το πέρασα μέσα στο άγχος έτσι από το τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει μεγάλος αχταρμας μεταξύ cyta και Wind :mad:

Ενώ αποδεχτηκα την αντιπροσφορά της wind στα 15,5 έπρεπε να στείλω αίτηση ακύρωσης στη cyta. Μου είπαν καλύτερα πήγαινε σε κατάστημα, πήγα σε κατάστημα Wind και το έστειλε η υπάλληλος την επόμενη μου είπε γιατί είχε κόσμο. Αλλά μιλώντας ξανά με τη cyta είπε πως δεν έλαβε τίποτα και γενικά έχουν θεμα με τη Wind. Επίσης μου έκανε και μια καλύτερη προσφορά.

Είπε επίσης ότι τώρα δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο μιας που τη Δευτέρα ενεργοποιειται η γραμμή και σήμερα είναι Παρασκευή, οπότε και νέο fax να λάβουν θα ναι άκυρο. Επειδή όλο αυτό με κούρασε της είπα ότι αποδέχομαι τη δικής της προσφορά για να τελειώνουμε.

 

Και ρωταω αν ξέρετε, θα έχω τώρα θέμα με τη Wind, λόγω αθετησης κλπ ? (αυτή από τη cyta είπε οχι)

Γενικά το σημερινό απόγευμα το πέρασα μέσα στο άγχος έτσι από το τίποτα :(

 

Γιατί δεν μιλάς με την WIND; Ακόμα και να δέχτηκες την προσφορά της wind έχεις 14 μέρες υπαναχώρησης ωστε να την ακυρώσεις και να φύγεις. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Κάλεσε τους καλού κακού.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...