Jump to content

The X-Factor (Αnt1)


petros_dl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 353
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κοριτσακι που το κανανε σα την καλομοιρα, δεν ειναι απο ελλαδα?

ειδα λιγο το "¨η καρδια σου πετρα"¨το γνωστο πια και ως τραγουδι της πικλας...

 

οσο για τον σακη τι να πω..γινεται να περιορισει λιγο τα τσιριχτα "παμε σε breeeak" ωρα για εεεξ φακτοοοογ κτλ κτλ

 

σα την καγια εχει γινει!

 

απο την μια ο σακης με το "εξ φακτοοορ-γ-" και απο την αλλη ο θεοφανους με το "εξ φαχτορ"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε αυτο->
:lol:

 

Τελικά μάθαμε πώς ακριβώς είναι οι στίχοι! :lol: :lol: :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εγω το ομολογω οτι για τον ΣΑΚΗ το βλεπω!!!!!!!!!!!!

 

Υπάρχουν και τηλεθεάτριες που το βλέπουν για το Σάκη??Ανέλπιστο!:p

Link to comment
Share on other sites

το κοριτσακι που το κανανε σα την καλομοιρα, δεν ειναι απο ελλαδα?"

 

Eίναι από Κύπρο και μένει στο Λονδίνο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τηλεθεάτριες που το βλέπουν για το Σάκη??Ανέλπιστο!:p

 

Γι'αυτό και επέλεξαν το Σάκη και όχι κανέναν άλλο.Μάλλον έχουν στηρίξει νούμερα σε αυτόν.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Eίναι από Κύπρο και μένει στο Λονδίνο.
αχα.εξου και οι πικλεθ:p

 

Ο Θεοφανους ειναι απο Κυπρο εξ ου και αυτην η προφορα(εν μερη)
μαλιστα

 

να ρωτησω τωρα και κατι αλλο

βαση ποιων κριτηριων επιλεγονται τα τραγουδια που θα ερμηνευσει ο καθενας?

υπαρχει περιπτωση πχ η καπως μεγαλυτερος κυριος να ερμηνευσει ρουβα ή ξενο τραγουδι?

η θα επανεκτελει τερζη,διονυσιου κτλ?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αχα.εξου και οι πικλεθ:p

 

μαλιστα

 

να ρωτησω τωρα και κατι αλλο

βαση ποιων κριτηριων επιλεγονται τα τραγουδια που θα ερμηνευσει ο καθενας?

υπαρχει περιπτωση πχ η καπως μεγαλυτερος κυριος να ερμηνευσει ρουβα ή ξενο τραγουδι?

η θα επανεκτελει τερζη,διονυσιου κτλ?

 

Στο αγγλικό x factor κάθε βδομάδα έπαιρναν ολοι τραγούδια από το ίδιο στυλ, ας πούμε μια βδομάδα ντίσκο, μια άλλη ροκ κ.ο.κ.

Στο δικό μας προς το παρόν ο κάθε κριτής αποφασίζει για την ομάδα του και βλέπω ότι εξαρτάται από τον κριτή..η Γκαγκάκη έδωσε στο Λούη 2 εντελως διαφορετικά τραγούδια (Κοργιαλάς και Pulp δεν κολλάνε:lol:), ο Μουρατίδης έδωσε στο Γιώργο (ο μεγάλος είναι ο Γιώργος) και τις 2 φορές λαϊκά, σε άλλον παίκτη τη μια Σαββόπουλο και την άλλη Σινάτρα.

Υποθέτω ότι σε παίκτες που είναι μεγαλύτεροι και πιο 'κατασταλαγμένοι' δίνουν ανάλογα τραγούδια..σε πιο νεαρούς και νεαρές δίνουν διάφορα στυλ.

Link to comment
Share on other sites

δλδ σκοπος του παιχνιδιου δεν ειναι να βγει ενας καλος τραγουδιστης με μεγαλη γκαμα(να μπορει να τραγουδησει το ιδιο καλα-οχι αριστα- ποπ και λαικα) αλλα ενας λαικος/ποπ/ροκ ταργουδιστης..

 

αι σιιιι:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Tώρα να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει ποιός είναι ο σκοπός. Γιατί αν ο σκοπός είναι να βγάλουν τραγουδιστη με μεγάλη γκάμα δεν καταλαβαίνω πού κολλάει ο Γιώργος:worry:
Link to comment
Share on other sites

για αυτον ακριβως τον παικτη που γεννηθηκε η απορια.

σα να λεμε πως αν εμπαινε η Θωδη και τραγουδουσε μονο αυτα που τραγουδουσε παλια στα πανηγυρια-πριν πιασει στο στομα της τα ξενα- θα εβγαινε νικητρια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ο Γιωργος ειναι ενας πολυ καλος λαικος τραγουδιστης,και σιγουρα οτι και να γινει στο παιχνιδι,θα τον γραψουν τραγουδια και θα τον προωθησουν.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

^ Λες να κερδίσει?

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ο Γιωργος ειναι ενας πολυ καλος λαικος τραγουδιστης,και σιγουρα οτι και να γινει στο παιχνιδι,θα τον γραψουν τραγουδια και θα τον προωθησουν.

 

Εγώ αμφιβάλλω γι'αυτό. Μακάρι βέβαια γιατί είναι όντως καλός αλλά κάτι μου λέει ότι θα χαθεί μετά το παιχνιδι:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αμφιβάλλω γι'αυτό. Μακάρι βέβαια γιατί είναι όντως καλός αλλά κάτι μου λέει ότι θα χαθεί μετά το παιχνιδι:confused:

 

Όπως και το 99% όσων βγαίνουν από τα ταλεντάδικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την Παρασκευή 7/11 στο 3ο X FACTOR LIVE

οι ONIRAMA παρουσιάζουν για πρώτη φορά

το καινούργιο τους τραγούδι

 

 

Mε καινούρια τραγούδια, οι 14 υποψήφιοι του μεγαλύτερου μουσικού διαγωνισμού είναι έτοιμοι να κάνουν το επόμενο βήμα για την κατάκτηση του ονείρου τους, αυτή την Παρασκευή 7/11 στις 9 το βράδυ, στο 3ο X FACTOR LIVE με παρουσιαστή τον Σάκη Ρουβά.

 

 

Την περασμένη Παρασκευή τα παιδιά πήραν στα χέρια τους τα καινούργια κομμάτια στα οποία θα διαγωνιστούν και με πολύ όρεξη ξεκίνησαν τις πρόβες τους, ώστε να εμφανιστούν έτοιμα να εντυπωσιάσουν για μια ακόμη φορά και να μας προσφέρουν νέες συγκινήσεις.

Όλοι οι κριτές φρόντισαν να αναθέσουν στους συμμετέχοντες της κατηγορίας τους, τραγούδια που θα τους βοηθήσουν να αναδείξουν τις φωνητικές και ερμηνευτικές τους ικανότητες, αλλά παράλληλα θα αποτελέσουν και πρόκληση για εκείνους, ώστε να τους δώσουν ένα επιπλέον κίνητρο στην προσπάθειά τους να κάνουν μια άψογη εμφάνιση στη σκηνή του X FACTOR.

 

 

Οι υπεύθυνοι για την φωνητική προετοιμασία των διαγωνιζομένων, οι καθηγητές φωνητικής κάθε ομάδας, δούλεψαν μαζί με τα παιδιά εξηγώντας τους τι ακριβώς πρέπει να κάνουν, ώστε να αποδώσουν στο μέγιστο βαθμό και να ερμηνεύσουν με τον καλύτερο τρόπο τα τραγούδια τους.

 

 

Παράλληλα, ο Κωσταντίνος Ρήγος τους καθοδήγησε λεπτομερώς στην κάθε κίνηση και τη χορογραφία που θα συνοδεύσει την προσπάθειά τους. Οι υποψήφιοι του X FACTOR τον άκουσαν με μεγάλη προσοχή δίνοντας υπόσχεση στον ίδιο αλλά και στους εαυτούς τους ότι την Παρασκευή θα είναι η βραδιά τους!

 

 

Αυτή την Παρασκευή, εκτός από τους 14 πρωταγωνιστές του X FACTOR, οι τηλεθεατές θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν ζωντανά στη σκηνή τους ONIRAMA κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας. Το δημοφιλές γκρουπ θα παρουσιάσει για πρώτη φορά στην τηλεόραση το καινούργιο του τραγούδι με τίτλο "Κλεψύδρα".

 

 

Το επόμενο αστέρι του τραγουδιού μας καλεί να το αναδείξουμε, κάθε Παρασκευή στις 9 το βράδυ στον ΑΝΤ1.

antenna.gr

Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα εχει και μεγαλη χαρα ο Σακης που εγινε μπαμπας κιολας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω φαει τρελο κολλημα πιο ειναι το τραγουδι και γρουπ που ερμηνευσαν αποψε τα κοκκινα χαλια?

 

βελτιωμενο αποψε το παιχνιδι

παλιος καλος Μουρατιδης και η επιτροπη αρχιζει να βρισκει τον....πραγματικο της εαυτο!!

αυτον το φωτισμο να κοιταξουν μονο γιατι ειναι τρισαθλιος!!!!

Link to comment
Share on other sites

^ Muse - Our Time Is Running Out

 

90% σίγουρος. :p

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απ όσο έχω δει απ το παιχνιδι εχω να πω τα εξής: οι καλύτερες ομάδες είναι -με διαφορά - του Θεοφάνους κ της Γκαγκάκη (ετσι τη λένε?) όπου κ οι 2 αυτοί μου φαίνονται αξιοπρεπεις παρουσίες...

 

τα "κοκκινα χαλιά" ειναι οι καλύτεροι απο τους συμμετέχοντες - αν κ ειναι λίγο βλακεία που παιρνουν μέρος γιατί αυτοί είναι έτοιμο συγκρότημα, έτοιμοι επαγγελματίες που θα μπορούσαν να κλεισουν κατευθειαν συμβόλαιο με δισκογραφική κ έτσι ούτε τη "ρετσινιά" του "βγήκαμε απο ριαλιτι" θα κολλούσαν* ούτε θα ανταγωνίζονταν τους άλλους που τωρα κανουν τα πρώτα τους βήματα (δεν ειναι πολυ δικαιο για τους αλλους)

 

επίσης πολυ καλοί είναι οι "Τριημιτόνιο" αν κ ειναι λίγο κλαψιαρηδες (οχι οταν τραγουδανε, αλλα ως attitude αυτη την εντυπωση δινουν...)

 

Από την ομάδα της Γκαγκακη (ελπιζω να μην το σκοτωνω το ονομα) όλοι καλοί μου φαίνονται...αξιοπρεπεστατοι...πιο πολύ ξεχωρίζει ο μικρός ο κύπριος - στυλάκι Κοργιαλά έχει αλλα πιο συμπαθητικός αφού το στυλάκι του ταιριάζει κ στην ηλικία του...φαντάζομαι σε ηλικίες 12-17 ήδη θα καίει καρδιες...

 

Η χειρότερη - μακράν - ομάδα είναι του Λεβέντη...τελείως λάθος η επιλογή της 4άδας (ειχα δει εκεινο το επεισ. που επελεγαν τις 4άδες κ σιγουρα υπηρχαν πολύ καλύτερες κοπέλες). Εκείνη που ειναι σαν μοντέλο είναι απιστευτο αγγούρι και από φωνή μηδέν...και το κοινό την ψηφίζει ενώ οι κριτές ευχαρίστως θα την έδιωχναν...εκει βλέπεις τις αδικίες...δηλαδή κ οι κριτές ξύλο θέλουν: είναι δυνατόν να λένε σαν κριτική "ενταξει δεν εχεις φωνή αλλα ουτε η Kylie εχει!" δλδ το οτι κ αλλες κανουν καριερα χωρις φωνή πρέπει να ναι κριτήριο??? απαράδεκτοι!! α! κι εκεινη η Πολυξένη πάλι....σε προκαλει να την πλακώσεις στις μπουνιές -όσο θυμαμαι το "την επεσες στη φιλη μου στο παρτι μου κ θελω ολους τους φιλους σου για παρτη μου"... μιλαμε για συνομοταξία Εφης Σαρρη!

 

Τέλος, από το Μουρατιδη μου αρέσει η κοπελιά που είχε πει το "δημοσθενους λεξις" τη μερα των κριτών (κ στο τελευταίο λαιβ ειπε το Rehab) νομίζω είναι αρκετά ξεχωριστή...οι άλλοι 2 δε μου λένε κάτι...ειδικά ο κυριούλης που μοιαζει κ λιγο με τον Παναγώτη Τόκο δεν καταλαβαινω καθόλου τι βρίσκουν στη φωνή του - αλλα μαλλον φταίει που δε μου αρεσουν καθόλου τα τραγούδια που λέει...

 

Για τελικό θα ψήφιζα τα "Κόκκινα χαλιά", το Λούη και την κοπελια του Μουρατίδη

 

σσ. δεν εχω δει το σημερινό

*καλα ειδικά ο μαλλιάς είναι τόσο προφανές οτι νιωθει τελείως έξω απ τα νερά του σ ενα τετοιο παιχνίδι...το τι κραξιμο θα χει ακουσει απ τους φλους του δε θελω να το σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...