Jump to content

Αυτοκινητιστικά Νέα / Δοκιμές / Συγκριτικά


pininfarina
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες ειδα το καινουργιο alfa romeo mito...ηταν της αντιπροσωπιας και με προσπερασε...στο κλασσικο κοκκινο χρωμα ηταν και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα ευχαριστο στο ματι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://img183.imageshack.us/img183/2936/2010camaroofficialreveaoc8.jpg

http://www.motorauthority.com/news/coupes/production-camaro-leaked-ahead-of-official-debut/

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Έπαιζε και στην ταινία Transformers. Ήταν στην αρχή το παλιό μοντέλο, και μόλις ο πρωταγωνιστής του την είπε οτι είναι σαράβαλο, μεταφορφώθηκε σ'αυτό το κουκλί. Πολύ επιβλητική μούρη και απίστευτα μυώδες αμάξωμα. Μαζί με το Shelby είναι τα καλύτερα Αμερικάνικα αναβιωσεις.
Link to comment
Share on other sites

&εμενα μαρεσει παρα πολυ&ελπιζω να το φερουν ελλαδα...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

χθες ειδα το καινουργιο alfa romeo mito...ηταν της αντιπροσωπιας και με προσπερασε...στο κλασσικο κοκκινο χρωμα ηταν και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα ευχαριστο στο ματι...

 

 

Ναι πρεπει να ειναι πολυ ομορφο! Απο φωτογραφιες μοναχα το εχω δει!

http://www.autospectator.com/cars/files/images/080314_AR_MiTo_01_800.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο micra??????Αυτο που κυκλοφορει η κανενα καινουριο??

 

Αυτο που κυκλοφορει.

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΣΟΒΑΡΟΜΙΛΩ :w00t:

 

Τι να σας πω τώρα, δεν ξέρω ίσως να φταίει και η ζεστη :heat:, δεν έχω και αρκουδισιον :this:, αλλα εμενα το Micra μου φαίνεται πιο ωραίο από το Mito :O

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Βασικα πιστευω πως το Μicra δεν εχει χαρακτηρα.Επισης το Mi.To ειναι δυναμικο αυτοκινητο!Το Μicra, πιο πολυ γυναικειες μου κανουν οι γραμμες του!:X:innocent:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bάλε αρκουδίσιον λέμε!:p Χωρίς πλάκα και ένας ανεμιστήρας θα μπορούσε να σε βοηθήσει!!!:lol: Τι να πω το micra το θεωρώ από τα λιγότερο όμορφα αυτοκίνητα σε αντίθεση με τη ΜiTo.
Link to comment
Share on other sites

Bάλε αρκουδίσιον λέμε!:p Χωρίς πλάκα και ένας ανεμιστήρας θα μπορούσε να σε βοηθήσει!!!:lol: Τι να πω το micra το θεωρώ από τα λιγότερο όμορφα αυτοκίνητα σε αντίθεση με τη ΜiTo.

 

 

:clap::clap::clap::clap:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν το λες και άσχημο το Micra, έχει ένα στυλάκι, ιδιαίτερα σε πορτοκαλί/λαχανί κλπ. (στο τελευταίο δε θυμίζει βατραχάκι :p).

 

Αλλά το MiTo είναι άλλη ιστορία... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΣΟΒΑΡΟΜΙΛΩ

 

Τι να σας πω τώρα, δεν ξέρω ίσως να φταίει και η ζεστη, δεν έχω και αρκουδισιον :this:, αλλα εμενα το Micra μου φαίνεται πιο ωραίο από το Mito

Η μοναδική σχέση που έχουν τα δυο αυτά αυτοκίνητα μεταξύ τους είναι οτι το όνομά τους ξεκινάει απο Mi :lol: :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Η έκτη γενιά του VW Golf [πηγή: 4Tροχοί]

 

http://img510.imageshack.us/img510/7499/01uq0.jpg

 

http://img510.imageshack.us/img510/4028/02rl0.th.jpg -- http://img58.imageshack.us/img58/2875/02dr1.th.jpg

 

Όπως συμβαίνει συνήθως, λίγες ημέρες πριν δοθούν και επίσημα στη δημοσιότητα οι πρώτες φωτογραφίες ενός νέου μοντέλου,

μέρος αυτών διαρρέει στο διαδίκτυο. Έτσι έχουν τα πράγματα και στην περίπτωση του νέου Volkswagen Golf.

 

Η έκτη γενιά του δημοφιλούς μοντέλου της γερμανικής αυτοκινητοβιομηχανίας, παρουσιάζει αλλαγές στη σχεδίαση σε σχέση με

το απερχόμενο μοντέλο, δείχνοντας πιο ελκυστικό. Σύμφωνα μάλιστα με ορισμένες πληροφορίες αναμένεται

να είναι πιο μακρύ και πιο φαρδύ από τον προκάτοχό του.

 

Αλλαγές θα υπάρξουν όμως και στη γκάμα των κινητήρων. Στη βάση της λίστας δεν θα βρίσκεται ο 1.4 αλλά ένας κινητήρας με

μικρότερη χωρητικότητα, είτε ο 1.0 είτε ο 1.2 και απόδοση 75 ίππων. Επίσης ενδέχεται να εφοδιαστεί με έναν νέο 1.6 TFSI

κινητήρα, η απόδοση του οποίου θα φθάνει τους 200 ίππους. Όσο για τις κορυφαίες εκδόσεις, το GTI θα προσφέρει

ισχύ 230 ίππων και το R32 θα αποδίδει 265 ίππους.

 

Τις τρίθυρες και πεντάθυρες εκδόσεις ενδέχεται να ακολουθήσει αργότερα και το κάμπριο αμάξωμα.

 

Η πρώτη επαφή του νέου VW Golf με το κοινό θα γίνει θα γίνει στις αρχές Οκτωβρίου, στην έκθεση του Παρισιού.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος να δω ποτε θα ξυπνησουν οι γιαπωνεζοι να βγαλουν κι αυτοι κανα μικρο τουρμπο κινητηρα. η οπελ εχει τον 1.6Τ σε διαφορες ιπποδυναμεις. η πεζω εχει τον 1.6Τ επισης σε διαφορες. για το groupVAG δε συζηταμε... περιμενω απαντηση απο mazda, nissan, toyota. δεν γινεται να πουλαει το mazda 3 2.0 για παραδειγμα καλυτερα απο το Leon 1.8TSi....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι περιεργος να δω ποτε θα ξυπνησουν οι ευρωπαιοι και θα βγαλουν αξιοπιστο αυτοκινητο.Ειναι λιγο χαζο να λεμε ποτε θα ξυπνισουν οι γιαπωνεζοι μιας και ειναι πολυυυυυυ μπροστα σε εξελιξη απ οτι ολοι οι αλλοι,μην λεμε οτι θελουμε,οταν κρινουν οτι θα χρειαστει να βγαλουν μικρους τουρμπο κινητηρες θα το κανουν,την τεχνογνωσια την εχουν.Οταν βγαζαν 2λιτρα(και ακομη συνεχιζουν) με 250 + αλογα και οταν εφοδιαζαν το CRX 1.6 με 130 αλογα που ακομα και τωρα λειτουργει αψογα οι ευρωπαιοι απλα καθονταν και κοιτουσαν.Oπως και συ ειπες το mazda 3 2.0 πουλαει περισσοτερο απο leon 1.8 TSI.Aυτη η κινηση των εταιριων να βγαλουν μικρους κινητηρες τουρμπο στοχευσε στο να τα παρουν γκ@@@μενοι πιτσιρικαδες για να ακουν το φσιτ-φσιτ της τουρμπινας και τιποτε αλλο.

Οσο για το καινουργιο Golf παει να μοιαξει λιγο το scirocco αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα.Το εσωτερικο του ομως μου αρεσε πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν να άλλαξε λιγάκι από έξω κατά τα άλλα το ίδιο golf που ξέρουμε , ένα λιφτινκ και μαι ανανέωση όπως γίνετε συνέχεια με την σειρά των golf.

Οσο γι'αυτο με τους Ιάπωνες το αφήνω ασχολίαστο. ήδη έχουν κινητήρες 1400 και 1500 που είναι είναι πολύ καιρό στην αγορά , καίνε λιγότερο από τους 1.0 και 1200 και από αξιοπιστία αθάνατα. Αντι όμως να τους φτάσουν το παίζουν οτι έβγαλαν κάτι καινούριο και καινοτόμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...