Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή μου ρθε να ξαναφρεσκάρω το n95, του έκανα format μετά από κάτι χρόνια και εγκατάσταση τις πιο καινούργιες apps που βρήκα. Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Alternate reader αλλά όταν πάω να το τρέξω μου λέει "feature not supported". Τι στο καλό? Από φρέσκο format είναι. Μήπως θέλει τίποτα qt κτλ? Στο 808 μου τρέχει κανονικά. Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχει γεμισει στο κινητο μου η μνημη του τηλεφωνου στο μισο απο αρχεια τα οποια δεν βλεπω πουθενα ξερει κανεις καποιο προγραμματακι να τα σβησω επισης και καποιες εφαρμογες απο την απεγκατασταση που δεν μου σβηνουν αν γινετε να τα καθαρισω ολα ευχαριστω!!

 

παιδια το κινητο ειναι το 5800

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, (Ο μη τονισμος οφειλεται στην ελλειψη κουμπιου τονισμου)

(Λογω προβληματος μεσω εφαρμογης, σκεφτηκα να το ποσταρω εδω το προβλημα μου........- οποια μεταφορα απαραιτητη ας γινει, ευχαριστω).

 

Βλακωδως πηγα να εγκαταστησω καποια .sisx αρχεια τα οποια ειναι:

mapsplazerwidgethelper_sr1.0,mapsplazerapp_for_embedding_sr1.0,mapsplazer_sr1.0,mapscap_for_embedding_sr1.0

που ειχα κατεβασει και υποτιθεται αφορουσαν το Check in στα Ovi Maps και το αποτελεσμα που πηρα ηταν να χαθουν ΟΛΑ τα εικονιδια απο τις εφαρμογες π.χ. διαχειριση εφαρμογων-βασικο (και ορισμενα που ειχα μεσω καρτας και οι pre-installed του Nokia)- εκανα και soft reset τιποτα.

Υ.Γ. Η αναγνωση της καρτας μεσω του καλωδιου στο laptop γινεται κανονικα- βλεπω ολες τις εφαρμογες...!

Ευχαριστω πολυ!

 

Eνημερωση:

Μολις διαπιστωσα οτι δε χαθηκανε ακριβως τα εικονιδια εφαρμογων αλλα πλεον ο μονος τροπος για να τα δω (μετα την εγκατασταση των αρχειων που ανεφερα) ειναι μεσω του θεματος οθονης "Εικονιδια συντομευσεων" πατωντας στο "Aναζητηση στο διαδιτυο και αρχεια μου"

- Υπαρχει αραγε πλεον τροπος να τις ξαναδω και με το 2ρο τροπο δηλ. πατωντας εφαρμογες απο το μενου?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Edited by lbch
*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια καλησπερα,ηθελα να ρωτησω( μιας και νεος σε Symbian συσκευη νοκια) αν ξερει κανεις φορουμ που μπορω να κατεβαζω εφαρμογες για Symbian.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Ρίξε μια ματιά εδώ http://my-symbian.com/main/index.php όπου βρίσκονται συγκεντρωμένες οι περισσότερες, επί πληρωμή ή δωρεάν, αν όχι όλες οι διαθέσιμες εφαρμογές. Υπάρχει βέβαια και το Nokia Store.

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία έχει να κάνει με μη νόμιμους τρόπους απόκτησης λογισμικού, είναι ενάντια στους κανονισμούς του forum και δεν επιτρέπεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...