Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το τηλέφωνο με το pc μέσω wifi για την μεταφορά δεδομένων

(εικόνες τραγούδια κτλ) από το ένα στο άλλο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το τηλέφωνο με το pc μέσω wifi για την μεταφορά δεδομένων

(εικόνες τραγούδια κτλ) από το ένα στο άλλο ;

Δεν το έχω δοκιμάσει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2952670#post2952670

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τελευταίο Opera 10.1 .

Μου βγάζει μήνυμα για full μνήμη και κάποιες φορές δεν φορτώνει τις σελίδες.

Τίποτα από αυτά δεν γινόταν με τον τελευταίο beta.

 

Το κάνει και σε κανέναν άλλο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε κανέναν άλλο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3399152#post3399152 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη για χρονομετρο ?

 

http://www.symbian-freeware.com/download-stop-watchm.html :rolleyes:

 

edit:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651200#post2651200

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2952670#post2952670

Καλό είναι αλλά δουλέυει μόνο σε pc με παράθυρα. Εγώ έχω linux τώρα και δεν δουλέυει.

Πάντως ευχαριστώ.:)

Edited by eft
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Από την ημέρα που εγκατέστησα το SPB Shell σε ένα Nokia C6, έχω προσέξει το εξής παράδοξο.

Μετά από κάποια ώρα λειτουργίας, όταν λαμβάνω μήνυμα στο κινητό, δεν με ειδοποιεί καν!

Δηλαδή, ούτε τον ήχο (ότι νέο μήνυμα ελήφθει) κάνει, ούτε ένδειξη (ένα νέο μήνυμα ελήφθει) και ούτε αναβοσβήνει το λευκό πλήκτρο του μενού ώστε να μου τραβήξει την προσοχή ότι κάτι πρέπει να δω!

Αν πάω στα μηνύματα, το μήνυμα υπάρχει και μάλιστα το φακελλάκι του είναι κλειστό (αδιάβαστο).

Αν κάνω επανεκίνηση στο τηλέφωνο, μόλις ολοκληρωθεί η επανεκίνηση, κάνει τον ήχο λήψης του μηνύματος και μου γράφει στην οθόνη "ένα νέο μήνυμα ελήφθει".

 

Το παράλογο είναι πως αυτό μου το κάνει μετά από κάποια ώρα λειτουργίας.

'Εχω την εντύπωση πως μου το κάνει μετά από κάποια ώρα λειτουργίας με ανοιχτό το SPB Shell. Παρόλα αυτά, ακόμα και όταν το έκλεισα το SPB Shell (πάτησα έξοδος SPB SHELL) συνέχιζε να μου το κάνει. 'Εχοντας δηλαδή, το παλιό - original μενού του κινητού.

 

Μόλις έκανα την επανεκίνηση, το πρόβλημα διορθώθηκε.

ΦΥΣΙΚΑ το κινητό το έχω επί αυστηρή επιτήρηση. Αν κάποιος από εσάς έχει διαπιστώσει κάτι ανάλογο με το SPB ας το αναφέρει.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Από την ημέρα που εγκατέστησα το SPB Shell σε ένα Nokia C6, έχω προσέξει το εξής παράδοξο.

Μετά από κάποια ώρα λειτουργίας, όταν λαμβάνω μήνυμα στο κινητό, δεν με ειδοποιεί καν!

Δηλαδή, ούτε τον ήχο (ότι νέο μήνυμα ελήφθει) κάνει, ούτε ένδειξη (ένα νέο μήνυμα ελήφθει) και ούτε αναβοσβήνει το λευκό πλήκτρο του μενού ώστε να μου τραβήξει την προσοχή ότι κάτι πρέπει να δω!

Αν πάω στα μηνύματα, το μήνυμα υπάρχει και μάλιστα το φακελλάκι του είναι κλειστό (αδιάβαστο).

Αν κάνω επανεκίνηση στο τηλέφωνο, μόλις ολοκληρωθεί η επανεκίνηση, κάνει τον ήχο λήψης του μηνύματος και μου γράφει στην οθόνη "ένα νέο μήνυμα ελήφθει".

 

Το παράλογο είναι πως αυτό μου το κάνει μετά από κάποια ώρα λειτουργίας.

'Εχω την εντύπωση πως μου το κάνει μετά από κάποια ώρα λειτουργίας με ανοιχτό το SPB Shell. Παρόλα αυτά, ακόμα και όταν το έκλεισα το SPB Shell (πάτησα έξοδος SPB SHELL) συνέχιζε να μου το κάνει. 'Εχοντας δηλαδή, το παλιό - original μενού του κινητού.

 

Μόλις έκανα την επανεκίνηση, το πρόβλημα διορθώθηκε.

ΦΥΣΙΚΑ το κινητό το έχω επί αυστηρή επιτήρηση. Αν κάποιος από εσάς έχει διαπιστώσει κάτι ανάλογο με το SPB ας το αναφέρει.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Εγώ είχα εγκαταστήσει το SPB Shell στο Χ6 και μετά είχα πρόβλημα με το Sygic Mobile Maps 10. Συγκεκριμένα κάποιες φορές αδυνατούσε να μου πλανάρει διαδρομή (εάν ήταν λίγο πολύπλοκη). Μετά από αυτό απεγκατέστησα το SPB Shell και φυσικά το Sygic πλέον δουλεύει άψογα. Κρίμα, γιατί είναι πολύ καλή εφαρμογή που αλλάζει το UI θεαματικά αλλά απότι φαίνεται καταναλώνει υπερπολύτιμη μνήμη..

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τελευταίο Opera 10.1 .

Μου βγάζει μήνυμα για full μνήμη και κάποιες φορές δεν φορτώνει τις σελίδες.

Τίποτα από αυτά δεν γινόταν με τον τελευταίο beta.

 

Το κάνει και σε κανέναν άλλο?

 

Εμένα σε όλες τις εκδόσεις του Opera (και beta και final) μου το κάνει αυτό. Δεν γίνεται και τίποτα,αφού καταναλώνει πολύ μνήμη σαν πρόγραμμα και αμα μπεις σε βαριές σελίδες την ξελιγώνει.

Μια λύση είναι να ενεργοποιήσεις το Opera turbo αλλά δεν θα βλέπεις τις σελίδες όπως πραγματικά είναι (συμπιέζει και πετσοκόβει πράγματα).

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε όλες τις εκδόσεις του Opera (και beta και final) μου το κάνει αυτό. Δεν γίνεται και τίποτα,αφού καταναλώνει πολύ μνήμη σαν πρόγραμμα και αμα μπεις σε βαριές σελίδες την ξελιγώνει.

Μια λύση είναι να ενεργοποιήσεις το Opera turbo αλλά δεν θα βλέπεις τις σελίδες όπως πραγματικά είναι (συμπιέζει και πετσοκόβει πράγματα).

Εγώ γύρισα στο τελευταίο BETA, χωρίς TURBO και δεν ξαναείδα το μήνυμα μνήμης.

Όταν λες πετσοκόβει τι εννοείς?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σε κάποια σαΐτ για να συμπιεσει δεδομένα τα εμφανίζει κάπως περίεργα σε σχέση με φουλ δομή τους. π.χ. meteo.gr
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αλλά δουλέυει μόνο σε pc με παράθυρα. Εγώ έχω linux τώρα και δεν δουλέυει.

Πάντως ευχαριστώ.:)

 

Δοκίμασε να το τρέξεις από το wine μπορεί να είσαι τυχερός.. η από virtual machines..

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι για linux, αν και δεν το έχω ψάξει.. :O Εάν έχεις νέα ενημέρωσε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τελευταίο Opera 10.1 .

Μου βγάζει μήνυμα για full μνήμη και κάποιες φορές δεν φορτώνει τις σελίδες.

Τίποτα από αυτά δεν γινόταν με τον τελευταίο beta.

 

Το κάνει και σε κανέναν άλλο?

 

Εγώ γύρισα στο τελευταίο BETA, χωρίς TURBO και δεν ξαναείδα το μήνυμα μνήμης.

Όταν λες πετσοκόβει τι εννοείς?

 

junglist την τελευταία εβδομάδα δοκίμαζα ένα πιο καινούργιο build της final 10.10 (1178 ενώ το παλιό ήταν 1169) και προς το παρόν δεν μου το έχει βγάλει ούτε μια φορά το μήνυμα για την μνήμη!! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

junglist την τελευταία εβδομάδα δοκίμαζα ένα πιο καινούργιο build της final 10.10 (1178 ενώ το παλιό ήταν 1169) και προς το παρόν δεν μου το έχει βγάλει ούτε μια φορά το μήνυμα για την μνήμη!! :)

Επιβεβαιώνω και εγω. Με το τελευταίο build τα πράγματα δείχνουν πολύ καλύτερα σε αυτό το θέμα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχω περάσει το τελευταίο build.

Πού ακριβώς βλέπεις το νούμερο αυτό?

Γιατί στο about δεν το βγάζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχω περάσει το τελευταίο build.

Πού ακριβώς βλέπεις το νούμερο αυτό?

Γιατί στο about δεν το βγάζει.

 

Στις εγκατεστημένες εφαρμογές, με double tap πάνω στο "Opera Mobile" ανοίγει παραθυράκι που λέει "Έκδοση:10.10(1178)"

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Στις εγκατεστημένες εφαρμογές, με double tap πάνω στο "Opera Mobile" ανοίγει παραθυράκι που λέει "Έκδοση:10.10(1178)"

 

Ευχαριστώ. :)

Τελικά αυτήν έχω και εγώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το τρέξεις από το wine μπορεί να είσαι τυχερός.. η από virtual machines..

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι για linux, αν και δεν το έχω ψάξει.. :O Εάν έχεις νέα ενημέρωσε :)

 

Η εφαρμογή τρέχει στο κινητό κανονικά αλλά επειδή συνδεεται με το pc μέσω του router

όταν το pc τρέχει παράθυρα το βρήσκει ενώ εγώ που έχω linux δεν το βρήσκει το pc :confused:

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεματακι με τις φωτογραφιες που ειναι ολες μαζι στην εκθεση. Ξερω οτι το θεμα εχει υποθει ξανα, κατεβασα το R.viwer αλλα δεν ειναι ευχρηστο. θα ηθελα να οργανωνω και να καταχωρω τις φωτογραφιες σε φακελους στην εκθεση οπου βρισκονται κ οχι σαν προγραμμα που δεν εχει επαφη με την εκθεση οπως ειναι το παραπανω προγραμμα,

εχω το nokia x6 :confused:

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Μόνο άλμπουμ μπορείς να δημιουργείς, δηλαδή εικονικούς φακέλους οι οποίοι θα είναι ορατοί μόνο από την Έκθεση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Μόνο άλμπουμ μπορείς να δημιουργείς, δηλαδή εικονικούς φακέλους οι οποίοι θα είναι ορατοί μόνο από την Έκθεση.

 

 

Εχω πολλες φωτογραφιες για να κανω κατι τετοιο θα με παρει χρονια. Το σπαστικο ειναι οτι αν τα τακτοποιησεις τις φωτογραφιες στους φακελους μεσω του υπολογιστη στο κινητο παλι ολοι μαζι θα ειναι. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δε δουλεύει ο Skyfire πια, τι κάνουμε για flash στο ίντερνετ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει αυτόματα απόρριψη κλήσεων από ορισμένη ομάδα στις επαφές;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...