Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μίλησα με Nokia Center......

Η κοπέλα μου είπε Q1!!!!

Δεν έχει άλλη ενημέρωση από τα κεντρικά.....................:(

to Q1 ti einai??:wacko::)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to Q1 ti einai??:wacko::)

 

1ο τριμηνο , Ιανουαριος ,Φεβρουαριος,Μαρτιος .................

...........................................................................................

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν παίζει μας κοροιδευουνε..

Nokia 5800 Xpress Music

Έκδοση: Μαύρο/Κόκκινο

Τιμή: €529.99

http://www.expansys.com.gr/pf.aspx?i=174440

 

Ρε μας δουλευνουνε χτες δεν ήτανε 280 κάτι.......ΕΛΕΟΣΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στο Nokia Shop της πολης μου κι ενω πριν τα χριστουγεννα λεγαν για τελη Ιανουαριου,σημερα μου ειπαν αοριστα για πρωτο τριμηνο.Δλδ μπορει αυριο αλλα μπορει και 31 Μαρτιου.

 

Προσωπικα βαρεθηκα και δεν παω να ξαναρωτησω.ο καθενας λεει ο,τι θελει και ειναι ψυχοφθορο αν τους παιρνεις στα σοβαρα.Οποτε περιμενω...

 

ουτως η αλλως μολις κυκλοφορησει επισημα θα το μαθουμε ολοι εδω μεσα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

στο gsmarena ειπαν πχ οτι στην βρετανια θα κυκλοφορησει στις 23 φεβρουαριου.....

 

κατα τα αλλα,και εγω απο χτες ευτυχης κατοχος του 5800!

 

αριστες εντυπωσεις για κινητο που πληρωσα 340 ευρω,πανευκολο το touch interface του,που γενικα σαν ατομο δε το ειχα ποτε με τα touch!

γρηγορο το μενου του και δε βλεπω να τρωει ιδιαιτερα κολληματα,παρολο που του εχω βαλει 5 gb δεδομενων!!!

 

 

καμερα ευλπιστω να φτιαξει γιατι εχει αρκετο θορυβο,αλλα την δουλεια του την κανει!

 

τωρα το περιεργαζομαι περισσοτερο και θα σας πω για περισσοτερες εντυπωσεις!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

στο gsmarena ειπαν πχ οτι στην βρετανια θα κυκλοφορησει στις 23 φεβρουαριου.....

 

κατα τα αλλα,και εγω απο χτες ευτυχης κατοχος του 5800!

 

αριστες εντυπωσεις για κινητο που πληρωσα 340 ευρω,πανευκολο το touch interface του,που γενικα σαν ατομο δε το ειχα ποτε με τα touch!

γρηγορο το μενου του και δε βλεπω να τρωει ιδιαιτερα κολληματα,παρολο που του εχω βαλει 5 gb δεδομενων!!!

 

 

καμερα ευλπιστω να φτιαξει γιατι εχει αρκετο θορυβο,αλλα την δουλεια του την κανει!

 

τωρα το περιεργαζομαι περισσοτερο και θα σας πω για περισσοτερες εντυπωσεις!!!

 

Απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνεστε και γιατί αγανακτείτε. Τόσες φορές το έχουμε δει το έργο. Όταν μία συσκευή δεν έχει έρθει επίσημα από την αντιπροσωπεία, που σημαίνει ότι δεν υπάρχει τόσος μεγάλος αριθμός διαθέσιμων συσκευών, λογικό είναι να ισχύει ο νόμος της προφοράς και της ζήτησης. Πόσο μάλλον όταν είμαστε στην Ελλάδα, που όλα εξωθούνται στην υπερβολή. Αν ξαφνικά κανένας δε ζητούσε να αγοράσει το 5800 για 3, 4, 5 μέρες, να δείτε πού θα πήγαιναν οι τιμές. Άσε που υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο: κάθε εισαγωγέας (ή καλύτερα παραεισαγωγέας) μπορεί κάλλιστα να ψάχνει ορισμένα sites που ασχολούνται με κινητά τηλέφωνα (καλή ώρα το myphone που είναι το πιο έγκυρο και το πιο πολυσύχναστο), βλέπει κάθε τόσο post του τύπου "πότε θα έρθει; βιάζομαι να το αγοράσω" κλπ και λογικό είναι να βάζει καπέλο στην εκάστοτε πολυσυζητημένη και πολυαναμενόμενη συσκευή.

 

Κάντε τους οργανωμένο εμπάργκο για καμία βδομάδα και θα δείτε που θα πάνε οι τιμές (αλλά οι περισσότεροι είστε ανυπόμονοι, τι να κάνουμε :p).

Και εννοείται ότι όταν έρθει η συσκευή επίσημα στην αγορά, όλα αυτά τα κρούσματα ως δια μαγείας εξαφανίζονται. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες?

 

μου το εφερε ενας φιλος απο γερμανια!:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ημουν σε ενα καταστημα wind στο οποιο ηταν και ενας εκπροσωπος της νοκια και τους παρουσιαζε καποιες συσκευες.Στην ερωτηση μου για το 5800 η απαντηση ηταν η εξης ''ΑΠΟ ΤΕΛΗ ΦΛΕΒΑΡΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.....''

 

αντε και καλο πασχα λεω εγω :-)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνεστε και γιατί αγανακτείτε. Τόσες φορές το έχουμε δει το έργο. Όταν μία συσκευή δεν έχει έρθει επίσημα από την αντιπροσωπεία, που σημαίνει ότι δεν υπάρχει τόσος μεγάλος αριθμός διαθέσιμων συσκευών, λογικό είναι να ισχύει ο νόμος της προφοράς και της ζήτησης. Πόσο μάλλον όταν είμαστε στην Ελλάδα, που όλα εξωθούνται στην υπερβολή. Αν ξαφνικά κανένας δε ζητούσε να αγοράσει το 5800 για 3, 4, 5 μέρες, να δείτε πού θα πήγαιναν οι τιμές. Άσε που υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο: κάθε εισαγωγέας (ή καλύτερα παραεισαγωγέας) μπορεί κάλλιστα να ψάχνει ορισμένα sites που ασχολούνται με κινητά τηλέφωνα (καλή ώρα το myphone που είναι το πιο έγκυρο και το πιο πολυσύχναστο), βλέπει κάθε τόσο post του τύπου "πότε θα έρθει; βιάζομαι να το αγοράσω" κλπ και λογικό είναι να βάζει καπέλο στην εκάστοτε πολυσυζητημένη και πολυαναμενόμενη συσκευή.

 

Κάντε τους οργανωμένο εμπάργκο για καμία βδομάδα και θα δείτε που θα πάνε οι τιμές (αλλά οι περισσότεροι είστε ανυπόμονοι, τι να κάνουμε :p).

Και εννοείται ότι όταν έρθει η συσκευή επίσημα στην αγορά, όλα αυτά τα κρούσματα ως δια μαγείας εξαφανίζονται. ;)

 

 

αυτο που περιγραφεις φιλε μου ειναι καταναλωτικη συνειδηση και δεν υπαρχει στη χωρα μας.Δυστυχως...

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα,και εγω απο χτες ευτυχης κατοχος του 5800!

Καλορίζικο φίλε. :)

 

Υπομονή παιδιά. Όταν με το καλό έρθει, θα ξεχάσουμε όλο αυτό τον πανικό που δημιουργείται αυτές τις μέρες. ;) :) Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε παραεισαγωγής δεν έχει έρθει? Στην Κύπρο πουλιέται το 5800 αλλά είναι παραεισαγωγής νομίζω. Σε ποιά χώρα όμως προοριζόταν η παρτίδα αφού απ' ότι βλέπω το περιμένουν ακόμα και μεγάλες χώρες.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. :)

 

Υπομονή παιδιά. Όταν με το καλό έρθει, θα ξεχάσουμε όλο αυτό τον πανικό που δημιουργείται αυτές τις μέρες. ;) :) Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.

 

Συμφωνώ απόλυτα Γιώργο. Δεν αξίζει να βιάζεται κανείς. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να ανακοινώσει η Nokia τη στιγμή που αναμένονται και άλλες συσκευές 5th Edition. Εξάλλου, κινητά έχουμε να ...πορευόμαστε! :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω δε καιγομουν να ημουν ο πρωτος που θα το παρει!απλα εφοσον πηγε ο φιλος μου γερμανια και το βρηκε,μου εκατσε μια χαρα!δε θα χασουμε τον υπνο μας κι ολας..... :D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου αύριο πάω ένα ταξιδάκι για κάμποσες μερούλες στο εξωτερικό και θα καθήσω σίγουρα και 3-4 μέρες Γερμανία. Δέχομαι παραγγελίες!!! :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Δυο εβδομαδες εχω που εστειλα mail στην <<μαμα>> για το ποτε εχουν σκοπο να το φερουν απο Ελλαδα μερια αλλα απαντηση καμια.Και να πω οτι δεν ημουνα ευγενικος στο μηνυμα μου.Εκτος βεβαια εαν με εχουν βαλει σε μαυρη λιστα απο το <<χωσιμο>> που τους ειχα κανει σχεδον 1 χρονο πριν σχετικα με την κυκλοφορια του n 82.:what::whistle: Βγηκε και ο πρωτος κινεζος σωσιας:http://nokia5800.net/2008/11/13/nokia-5800-xpress-music-cloned/ :shock:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα εντυπώσεις από χρήστη 5800. Υπάρχει μια λίστα με παράπονα για την λειτουργία, κυρίως, του ενσωματωμένου browser. Αξίζει να του ρίξετε μια ματια.

 

http://www.fwrnando.com/blog/2009/more-nokia-5800-pics-and-notes/

Link to comment
Share on other sites

επαιζα χθες με το gps...τετοιο lockαρισμα δεν ειχα δει ουτε στο innov8,oυτε στο n95-8gb!!!και τρομερα βολικο μπορω να πω!!!!επεισης,μετα απο την πρωτη φορτιση(προχτες το βραδυ δηλαδη),συνεχεια ανοιχτο το κινητο,30λεπτα ομιλιας,αρκετα μηνυματα,φωτος,wifi,gps και μου εχοουν πεσει 3 γραμμες!!!!με εχει εντυπωσιασει ομολογουμενως.....

 

επεισης,κανενα screen protector και καμια καλη θηκη εχει βγει για το 5800???γιατι η θηκη που εχει μαζι του,δεν μου ειναι και παρα πολυ βολικη...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic_aka_tube_will_hit_uk_on_23_january_-news-729.php

we found out that the expected Nokia 5800 release date is actually 23rd February instead of 23rd January

 

(αντιγραφη απο gsmarena)

μαλλον βιαστηκαν να χαρουν οι φιλοι μας οι αγγλοι......

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...