Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

 

Μπορειτε να με ενημερωσετε αν μπορω να κανω επεξεργασια φυλλων excel στο τηλεφωνο?

Υπαρχει καποιο τετοιο προγραμμα που να μπορω να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μπορειτε να με ενημερωσετε αν μπορω να κανω επεξεργασια φυλλων excel στο τηλεφωνο?

Υπαρχει καποιο τετοιο προγραμμα που να μπορω να βαλω?

To κινητο δεν μπορει να διαβασει excel αρχεια.

Για προγραμμα δεν ξερω.Λογικα θα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιαράκι του πάντως γράφει ότι μπορεί να εμφανίσει αρχεία Excel, PowerPoint, Word, κειμένου και pdf. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιαράκι του πάντως γράφει ότι μπορεί να εμφανίσει αρχεία Excel, PowerPoint, Word, κειμένου και pdf. :confused:

ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ!ΔΕΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ!και ειναι λιγο αργο.

Link to comment
Share on other sites

@stefidis

 

Oταν βαζεις να παιξεις καποιο βιντεο στο cookie και εχεις την ενταση στο 1 σου ακουγεται νορμαλ..??..εννοω αν σου ακουγεται σχετικα χαμηλα γιατι αυτο ειναι το λογικο σε αυτην την τιμη της εντασης..εμενα παντως οταν το εχω στο 1 μου ακουγεται δυνατα και μεχρι να το παω στο 10 δν καταλαβαινω μεταβολη της εντασης του ηχου..

 

Στην αρχη λεω, ακομη δν το πηρα και αρχισαν τα ελαττωματα αλλα διαπιστωσα οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα με μενα..μαλιστα και σε ξενο φορουμ του κουκι αναφερουν κατι τετοιο..τωρα αν εσυ επεσες σε καλο lg cookie τι να πω..you're lucky!!:luck:

 

Παντοτε φιλικα..:)

 

Όταν η ένταση είναι στο 1, ακούγεται όσο πρέπει ώστε να μην ενοχλούνται οι γύρω μου. Μέχρι το 10 όντως δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Στο 30 ακούγεται πράγματι πολύ δυνατά αλλά χωρίς τριγμούς και παράσιτα (προσωπικά το θεωρώ πλεονέκτημα κι όχι μειονέκτημα)!

 

 

Αγαπητέ Στέφανε.

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεις ότι δεν δίνεις και πολύ μεγάλη προσοχή σε αυτά που διαβάζεις και βιάζεσαι να βγάλεις λανθασμένα συμπεράσματα. Δεν απεκάλεσα εσένα φαιδρό αλλά τα επιχειρήματά σου. Το να λες, στην ουσία, ότι π.χ. ο aristos1908 δεν ξέρει τι βλέπει με τα ίδια του τα μάτια, ότι ο isidorosr20595, ο filipsyros, εγώ και τόσοι άλλοι σε Ελλάδα και εξωτερικό που έχουν πρόβλημα με την ένταση του ηχείου στην αναπαραγωγή βίντεο είναι ανίκανοι να καταλάβουν αν κάτι δεν πάει καλά με αυτό και όλα αυτά με το "βαρυσήμαντο" επιχείρημα ότι το δικό σου κινητό "...είναι super και πηγαίνει σφαίρα...", τι άλλο εκτός από φαιδρό θα μπορούσε να είναι; Και είσαι τόσο σίγουρος ότι κάνουμε όλοι κάτι λάθος; Δηλ. δεν σου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι στις πάνω από 2.000.000 μονάδες του cookie που έχουν πουληθεί, σε κάποιες από αυτές, κάτι μπορεί να άλλαξε στη γραμμή παραγωγής; Αν στο δικό σου δεν εμφανίζονται αυτά τα προβλήματα, πρώτος εγώ ήμουν αυτός που χάρηκε.

 

Δε θα συνεχίσω την κολοκυθιά γιατί είμαστε μεγάλα παιδιά και δεν αρμόζει στην ηλικία μας! :wacko:

 

Όσον αφορά τη φαιδρότητα των επιχειρημάτων μου, είναι τόσο φαιδρά όσο το ότι προσπαθείς να με πείσεις ότι το Cookie μου έχει τα συγκεκριμένα προβλήματα! Όχι, δεν τα έχει! Προφανώς και έχω πέσει σε "καλό" κομμάτι αφού όλοι έχετε παράπονα εκτός από μένα, οπότε καλά κάνεις και χαίρεσαι κι εγώ χαίρομαι ακόμα πιο πολύ! Δεν είπα κάτι διαφορετικό! Απαγορεύεται το δικό μου Cookie να ΜΗΝ έχει τα προβλήματα που αναφέρετε κι εσύ και οι περισσότεροι εδώ μέσα; ΕΛΕΟΣ!

 

 

 

 

========OFFTOPIC========

Και για κάποιον που από το πρώτο κιόλας post που απηύθυνε προς εμένα ήταν προσβλητικός και ειρωνικός είναι άξιο απορίας πως δίνεις συμβουλές για το πως πρέπει να μιλάμε. Και μένω με το ερώτημα πώς αυτό:

 

το θεωρείς ειρωνικό τι στιγμή που λίγο πιο πάνω εσύ ήσουν αυτός που έγραψε αυτό:

 

ως απάντηση σε post μου που δεν απευθύνονταν καν προς εσένα. Δηλ. εσύ μπορείς να μιλάς με αυτόν τον τρόπο αλλά στους άλλους απαγορεύεται; Αν παρατήρησες, στη ουσία, από τα δικά σου λόγια παρεξηγήθηκες.

 

Όσο για την διόρθωση του post, απλά το έγραψα εν τάχυ και μπόρεσα να το διαβάσω αργότερα. Είχε κάποιο μικρό ορθογραφικό που άλλαζε ελαφρώς το νόημα και έγραψα, εν τη ρύμη του λόγου, λάθος τη χώρα προέλευσης της εταιρίας. Από πότε υπάρχει πλαφόν στο χρόνο διόρθωσης ενός post; Γιατί, τι νόμιζες ότι έγινε και το ζητάς με τόσο επιτακτικό τρόπο;

 

Όπως σου πρότεινα και πιο πάνω μπορούμε αν θέλεις να συνεχίσουμε τη συζήτηση με π.μ. Κανείς από τους υπόλοιπους δεν χρωστάει να διαβάζει ανούσιες αντιπαραθέσεις. Πολλοί έχουν διαβάσει τα post μου. Όσοι βρήκαν κάτι χρήσιμο το κράτησαν. Όσοι βρήκαν κάτι που δεν συμφωνούσαν το προσπέρασαν. Αν σε ενοχλούν τόσο πολύ τα post μου μπορείς απλά να τα αγνοήσεις.

 

Πάντοτε φιλικά.

 

Δεν κρίνω σκόπιμο να σου στείλω pm. Όσο για τις "ειρωνείες", πρώτος εγώ χρησιμοποίησα τον όρο "παντογνώστης" και έπειτα εσύ τον χρησιμοποίησες προφανώς για να "ειρωνευτείς" εντέχνως. Η επανάληψη είναι ειρωνεία και εσύ ήσουν αυτός που επανέλαβε δικά μου λεγόμενα. Όσο για το χρόνο διόρθωσης των posts, τυπικά δεν υπάρχει "πλαφόν" στους κανονισμούς του forum αλλά καλύτερα να το αποφεύγεις ειδικά όταν υπάρχει αντιπαράθεση γιατί με αυτό τον τρόπο προκαλείς (το ορθογραφικό λάθος το βλέπεις την ίδια ώρα, συνήθως άλλοι είναι οι λόγοι που διορθώνεις μετά από τόσες ώρες).

 

Ούτε παρεξηγήθηκα ούτε θύμωσα, ούτε μαζί σου ούτε με κανέναν. Απλά δε μου αρέσει να με αμφισβητούν, να με κοροϊδεύουν και να με ειρωνεύονται ειδικά πίσω από την απροσωπία του internet κι εσύ έκανες και τα 3. :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε αντιμετωπισει ποτε προβλημα με τη φορτιση?

την προηγουμενη εβδομαδα ενω το φορτισα μετα απο 5 λεπτα μου ελεγε αδεια μπαταρια και εσβηνε. την αλλη μερα το φορτισα και ολα οκ.

τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε αντιμετωπισει ποτε προβλημα με τη φορτιση?

την προηγουμενη εβδομαδα ενω το φορτισα μετα απο 5 λεπτα μου ελεγε αδεια μπαταρια και εσβηνε. την αλλη μερα το φορτισα και ολα οκ.

τι μπορει να συμβαινει?

Εγω οχι.

Κανονικα το φορτιζε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με προβληματίσατε. . .

λεω να το παρω το kp500 αλλα δεν ξέρω.

Λετε πως παρουσιάζει πολλα προβλήματα, κ Διστάζω.

Τελικα αξίζει ή καλυτερα να περιμενω μπας και βγει κατι καλύτερο?

Μπορει καποιος να μου πει λιγο με λιγα λόγια τα "καλα" κ τα "κακα"

του κινητού???

εγω το μονο που θέλω ειναι να εχει καλο ηχειο και να κανει τα βασικά.

το είδα και απο κοντα στα media mark και μου αρεσε εχει όμορφα κολπάκια και

πολυ ωραία αναλυση.το μονο που δεν μου αρεσε ήταν που αργουσε λιγο η οθονη αφης αλλα μπορει να παιζει ρόλο που δεν ηξερα και να το χρησιμοποιω καλα. . .

Αυτα. . .

οποιος μου απαντήσει θα του είμαι υπόχρεη. . .:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με προβληματίσατε. . .

λεω να το παρω το kp500 αλλα δεν ξέρω.

Λετε πως παρουσιάζει πολλα προβλήματα, κ Διστάζω.

Τελικα αξίζει ή καλυτερα να περιμενω μπας και βγει κατι καλύτερο?

Μπορει καποιος να μου πει λιγο με λιγα λόγια τα "καλα" κ τα "κακα"

του κινητού???

εγω το μονο που θέλω ειναι να εχει καλο ηχειο και να κανει τα βασικά.

το είδα και απο κοντα στα media mark και μου αρεσε εχει όμορφα κολπάκια και

πολυ ωραία αναλυση.το μονο που δεν μου αρεσε ήταν που αργουσε λιγο η οθονη αφης αλλα μπορει να παιζει ρόλο που δεν ηξερα και να το χρησιμοποιω καλα. . .

Αυτα. . .

οποιος μου απαντήσει θα του είμαι υπόχρεη. . .:)

Θα σου εγραφα τα "καλα" και τα "κακα" αλλα τωρα βαριεμαι.Συγνωμη.Ισως αργοτερα αν δεν σου απαντησει καποιος αλλος.

Το ηχειο ξεχνατο.Το πιο δυνατο,το βαζεις στο 1 και ακουγεται σε ολο το σπιτι και ετσι αλλειωνεται η ποιοτητα του.Εκτος αν ειναι χαμηλη η ενταση του ΜΡ3 η του video.

Επειδη ειδα πως εισαι κοριτσι(η γυναικα) λογικα θα γραφεις πολλα και γρηγορα στα SMS.Με αυτο θα δυσκολευτεις λιγο και ποτε δεν θα γραψεις γρηγορα.Στα αλλα βασικα του ειναι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με προβληματίσατε. . .

λεω να το παρω το kp500 αλλα δεν ξέρω.

Λετε πως παρουσιάζει πολλα προβλήματα, κ Διστάζω.

Τελικα αξίζει ή καλυτερα να περιμενω μπας και βγει κατι καλύτερο?

Μπορει καποιος να μου πει λιγο με λιγα λόγια τα "καλα" κ τα "κακα"

του κινητού???

εγω το μονο που θέλω ειναι να εχει καλο ηχειο και να κανει τα βασικά.

το είδα και απο κοντα στα media mark και μου αρεσε εχει όμορφα κολπάκια και

πολυ ωραία αναλυση.το μονο που δεν μου αρεσε ήταν που αργουσε λιγο η οθονη αφης αλλα μπορει να παιζει ρόλο που δεν ηξερα και να το χρησιμοποιω καλα. . .

Αυτα. . .

οποιος μου απαντήσει θα του είμαι υπόχρεη. . .:)

 

Καλησπέρα!

 

Τα παιδιά εδώ λένε για προβλήματα με το ηχείο και διάφορα άλλα. Εγώ το έχω περίπου 2 μήνες και το μόνο παράπονο που έχω είναι η έλλειψη φλας στην κάμερα (το 3G δεν το βάζω στα μείον γιατί το επέλεξα συνειδητά). Το ηχείο του είναι μέτριας έως καλής ποιότητας με πολύ δυνατή ένταση αν θέλεις. Η οθόνη σαν οθόνη είναι SUPER (προσωπικά βλέπω και ταινίες). Όσο για την οθόνη αφής που λες ότι είναι αργή, εντάξει δεν είναι και τόσο γρήγορη όσο του Arena αλλά είναι ικανοποιητική! Τη χειρίζομαι με δάχτυλο, η γραφίδα δεν είναι απαραίτητη. Αν βγάλεις το προστατευτικό φιλμ, βελτιώνεται η απόκριση. Η μπαταρία του είναι από τις καλύτερες που μου έχουν τύχει (4 μέρες σίγουρα, μπορεί και 5). Το Cookie λοιπόν κάνει τα βασικά κι ακόμα περισσότερα με μοναδικό ελλάτωμα (για μένα) την έλλειψη φλας στην κάμερα και την ιδιότροπη θύρα USB (ας βάζατε ένα κλασικό πενταράκι ρε παιδιά όπως η Motorola!)...

 

Στη διάθεσή σου για διευκρινίσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

απλα θελω ενα κινητο αμεσα γιατι τα οικονομικα μου δεν ειναι τοσο καλα.

απλα ειπα να αλλακσω παραστασεις εχω το W580 και ειπα να παω σε αφης

το kp500 μου αρεσε ως εμφάνηση και ως τιμη:rolleyes:

επειδη ακουω πολυ μουσικη θέλω απλα να εχει ικανοποιητικό ηχείο.

Οσο για τις Φωτο δεν εχω προβλημα Γιατι εχω ψηφιακή και δεν με απασχολει και πολυ. Απλα Θέλω να στέλνω μηνυματα σε κανονικη ωρα οχι πολυ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

απλα θελω ενα κινητο αμεσα γιατι τα οικονομικα μου δεν ειναι τοσο καλα.

απλα ειπα να αλλακσω παραστασεις εχω το W580 και ειπα να παω σε αφης

το kp500 μου αρεσε ως εμφάνηση και ως τιμη:rolleyes:

επειδη ακουω πολυ μουσικη θέλω απλα να εχει ικανοποιητικό ηχείο.

Οσο για τις Φωτο δεν εχω προβλημα Γιατι εχω ψηφιακή και δεν με απασχολει και πολυ. Απλα Θέλω να στέλνω μηνυματα σε κανονικη ωρα οχι πολυ γρήγορα.

 

Που να έρθει η ώρα να ενδιαφερθείς και για αγορά νέου σπιτιού.... !!! :lol:

 

Λοιπόν άκου πως έχουν τα πράγματα , κατά σύμπτωση κι εγώ είχα το SE W580 .

Είπα να πάρω κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά και κατέληξα στο KP500 λόγω

τιμής και εμφάνισης και δεν το μετάνιωσα !!! :)

 

Είναι καλό τηλεφωνάκι , με μεγάλη οθόνη και το συνηθίζει κανείς σχεδόν αμέσως !

 

Αν θες να γράφεις αρκετά sms τη μέρα δεν θα στο συνιστούσα :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο?

τι προβλημα έχει στα μηνυματα?

γραφω αρκετα καθε μέρα. . .

εγω που το είδα απο κοντά δεν βρήκα κανένα πρόβλημα στον

τρόπο δημιουργίας μυνήματος.

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο?

τι προβλημα έχει στα μηνυματα?

γραφω αρκετα καθε μέρα. . .

εγω που το είδα απο κοντά δεν βρήκα κανένα πρόβλημα στον

τρόπο δημιουργίας μυνήματος.

Γραφεις αργα.

Αυτο ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ προσωπικά δεν αντιμετοπίζω κανένα προβλημα με την ταχύτητα γραφής μνμτ... Δεν γράφω πιο αργά απ'οτι στο nokia 6220c... Ίσα ίσα που η οθόνη αφής με βολεύει πιο πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις to COOKIE και μενεις Αθηνα που το πας για σερβισ?Εχει εξουσιοδοτημενα η LG?Σβηνει μονο του συνεχεια και update δε μπορεσα να κανω με τη καμια!
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

γραφω αρκετα καθε μέρα. . .

εγω που το είδα απο κοντά δεν βρήκα κανένα πρόβλημα στον

τρόπο δημιουργίας μυνήματος.

 

Μα γιατί το συζητάμε ακόμα.....????!!!! :rolleyes:

Πας το παίρνεις ....και επιτέλους ησυχάζεις . ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις αργα.

Αυτο ειναι το προβλημα.

 

Λίγο περίεργο μου φαίνεται να γράφεις αργά φίλε μου. Τι πιο βολικό από ένα πλήρες QWERTY πληκτρολόγιο για να γράφει κανείς; :D

 

Κι εγώ ψηφίζω να σπεύσει να το αγοράσει η φίλη! Τη στιγμή που γράφω αυτό το post, στο e-shop υπάρχει με 161 ευρώ και μάλιστα στο απόλυτο κοριτσίστικο χρώμα!

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια.

1ον) ποιό λογισμικό πρέπει να κατεβάσω για να κάνω αναβάθμιση του firmware από v10b σε v10d , το greece ή το cosmote?

2ον) επειδή άκουσα αρκετά προβλήματα κατά την εγκατάσταση του , θα ήθελα αν γίνεται λιγο αναλυτικά τα βήματα και αν θα πρέπει να προσέξω κάτι.

3ον)έχει παρατηρήσει κανείς ενώ μιλάω κανονικά να πέσει το σήμα τελείως και να δείχνει "μόνο επείγουσες κλήσεις", μόνο με restart επανέρχεται

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω τη ρύθμιση, ώστε όταν έχω αναπάντητη κληση, να χτυπάει υπενθύμιση και να με ειδοποιεί αργότερα να τη βλέπω.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω τη ρύθμιση, ώστε όταν έχω αναπάντητη κληση, να χτυπάει υπενθύμιση και να με ειδοποιεί αργότερα να τη βλέπω.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Απο το δυκτιο σου εξαρταται αυτο!

Ποιο εχεις;wind εχεις;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια.

1ον) ποιό λογισμικό πρέπει να κατεβάσω για να κάνω αναβάθμιση του firmware από v10b σε v10d , το greece ή το cosmote?

2ον) επειδή άκουσα αρκετά προβλήματα κατά την εγκατάσταση του , θα ήθελα αν γίνεται λιγο αναλυτικά τα βήματα και αν θα πρέπει να προσέξω κάτι.

3ον)έχει παρατηρήσει κανείς ενώ μιλάω κανονικά να πέσει το σήμα τελείως και να δείχνει "μόνο επείγουσες κλήσεις", μόνο με restart επανέρχεται

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον βοηθήσει

Τελικα 3 πραγματακια θελεις να ρωτησεις!:):p

1)Αν εχεις cosmote κατεβασε αυτο,αν οχι το GREECE η το vodafone.

2)Εχει οδηγιες για το τι κανεις το προγραμμα.Σε καθε βημα.Μονο να προσεξεις να το κλεισεις οταν αρχισει να το εγκαταστει.

3)Αυτο μπορει να φτιαξει με την αναβαθμιση.

Παρακαλω,δεν κανει τιποτα:D:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...