Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν μπορω να πω πως πηγαινει σφαιρα... απο την ωρα που του έβαλα την καρτουλα μνημης μου καθυστερει ... ειδικα στις φωτογραφιες οταν πηγαινω κατω κατω περιμεω και 10" μεχρι να τις εμφανίσει απο μαύρες που ειναι...

αλλα θελω να μάθω πια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου μπας και διορθώσει καπως...

και κατι αλλο...δεν μου ειναι φυσιολογικο να βγαζω μια φωτογραφια και να ειναι 3.5mb ...

 

Eιναι η KP500AT_V10d..εγω κατι φωτογραφιες που τραβηξα ειναι γυρω στα1-1.3mb..δν εχω τετοιο προβλημα με την καρτα μνημης που του εχω βαλει (2gb, LEXAR)..μηπως ειναι αργη η συγκεκριμενη καρτα μνημης που εχεις βαλει?

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω δεν μπορω να πω πως πηγαινει σφαιρα... απο την ωρα που του έβαλα την καρτουλα μνημης μου καθυστερει ... ειδικα στις φωτογραφιες οταν πηγαινω κατω κατω περιμεω και 10" μεχρι να τις εμφανίσει απο μαύρες που ειναι...

αλλα θελω να μάθω πια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου μπας και διορθώσει καπως...

και κατι αλλο...δεν μου ειναι φυσιολογικο να βγαζω μια φωτογραφια και να ειναι 3.5mb ...

Και στο δικό μου έχει την ίδια συμπεριφορά. Αυτό συμβαίνει γιατί κάθε φορά που μπαίνει στη Συλλογή δημιουργεί από την αρχή όλα τα εικονίδια προεπισκόπησης (είτε είναι αρχεία φωτογραφίας είτε είναι βίντεο). Όσο αυτά αυξάνονται τόσο θα αυξάνεται και η καθυστέρηση. Αυτές είναι οι δυνατότητες του hardware του κινητού.

Όσο για το μέγεθος, και εμένα μου φαίνεται πολύ να είναι 3.5mb αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες. Μια φώτο ενός μονόχρωμου τοίχου για παράδειγμα μπορεί να συμπιεστεί περισσότερο από μια φώτο δάσους που έχει περισσότερες λεπτομέρειες. Μπορείς επίσης να μειώσεις το μέγεθος επιλέγοντας μια μικρότερη ρύθμιση στην Ποιότητα λήψης (με αντίστοιχη μείωση στο αποτέλεσμα της τελικής εικόνας) ή να επιλέξεις μικρότερη ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο site μπορω να δω την τελευταια εκδοση λογισμικου?

Δεν χρειαζεται να ψαχνεις σε sites. Για αυτο υπαρχουν τα forum!:) Η V10d ειναι η νεοτερη.

Link to comment
Share on other sites

α οκ αυτη εχω.

παντως εμενα η καρτα μνημης σε σχεση με αλλα κινητα παει σφαιρα

Και εμενα γρηγορη ειναι αλλα πιο πανω λενε πως ειναι αργη.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος εχω αυτήν εδω.. http://www.amazon.com/Transcend-Class-microSDHC-Memory-TS4GUSDHC6/dp/B0013DXVYK

 

και αποτι ειδα εχω την τελευταια εκδοση λογισμικού...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε aristos1908,

για το θέμα που ανάφερες πιο πάνω σχετικά με την καθυστέρηση της εμφάνισης των φωτογραφιών δεν έχει σχέση η ταχύτητα της κάρτας. Τα πολυμέσα είναι από τη φύση τους "βαριά". Απλά αυτή είναι η επεξεργαστική δύναμη του κινητού. Η κάρτα σου είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε aristos1908,

για το θέμα που ανάφερες πιο πάνω σχετικά με την καθυστέρηση της εμφάνισης των φωτογραφιών δεν έχει σχέση η ταχύτητα της κάρτας. Τα πολυμέσα είναι από τη φύση τους "βαριά". Απλά αυτή είναι η επεξεργαστική δύναμη του κινητού. Η κάρτα σου είναι μια χαρά.

 

Και το δικό μου γιατί πηγαίνει "σφαίρα" με 8GB σχεδόν γεμάτη κάρτα μνήμης; Η ταχύτητα της κάρτας μνήμης έχει και παραέχει σχέση με το συγκεκριμένο πρόβλημα! Πληροφοριακά η κάρτα μνήμης μου είναι αυτή και η έκδοση του λογισμικού η V10b (που να κάνω και αναβάθμιση δηλαδή)!! Από την προσωπική μου εμπειρία (κι όχι επειδή είμαι παντογνώστης), οι καλύτερες (και οι ακριβότερες) κάρτες μνήμης είναι οι Sandisk.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να κανω αναθαβμιση.Ελπιζω να πετυχει οχι οπως τις αλλες φορες:X

Εγω εχω την V10b.

Αν πετυχει θα σας πω τις διαφορες που παρατηρησα.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να κανω αναθαβμιση.Ελπιζω να πετυχει οχι οπως τις αλλες φορες:X

Εγω εχω την V10b.

Αν πετυχει θα σας πω τις διαφορες που παρατηρησα.

 

Περιμένω με ανυπομονησία ενθαρρυντικά και πλήρως κατατοπιστικά λόγια (πλήρη περιγραφή της διαδικασίας) για να προβώ κι εγώ στην ίδια ενέργεια καθότι πρώην Nokia-κιας και παντελώς ανίδεος από αναβάθμιση των LG!! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου γιατί πηγαίνει "σφαίρα" με 8GB σχεδόν γεμάτη κάρτα μνήμης;

...

Από την προσωπική μου εμπειρία (κι όχι επειδή είμαι παντογνώστης), οι καλύτερες (και οι ακριβότερες) κάρτες μνήμης είναι οι Sandisk.

 

Αγαπητέ Στέφανε.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δυσκολεύεσαι τόσο πολύ να σεβαστείς τις εμπειρίες των άλλων και προσπαθείς συνεχώς να τους αποδεικνύεις με φαιδρότητες ότι έχουν λάθος, τι στιγμή που κανένας δεν σε κατηγόρησε ότι οι δικές σου εμπειρίες δεν είναι αληθινές. Η μνήμη που αγόρασε ο φίλος αν παρατήρησες καλά είναι Class 6, η ταχύτερη έκδοση που υπάρχει σήμερα, και κατασκευάζεται από μια αξιοσέβαστη εταιρία την Transcend. Επειδή εσύ προτίμησες κάποια συγκεκριμένη μάρκα όλες οι υπόλοιπες είναι σκάρτες; Αν διαβάσεις συνοπτικά τις απαντήσεις που έχεις δώσει στα post μου μέχρι τώρα, αναλύοντας άλλ' αντ' άλλων, θα δεις ποιος προσπαθεί να κάνει τον παντογνώστη.

 

isidorosr20595 Αν αποφασίσεις να προσπαθήσεις ξανά για αναβάθμιση στείλε μου π.μ. για να βοηθήσω όσο μπορώ με την "παντογνωσία" μου. (Έχω ολοκληρώσει με επιτυχία τη διαδικασία οπότε μιλάω από εμπειρία :lol:)

Link to comment
Share on other sites

thnx για τις απαντησεις σας...

και εγω isidore εχω προβλημα με την συνδεση στον υπολογιστη...το lg pcsuite δεν το αναγνωριζει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να μετατρεψω ενα βιντεο στην αναλυση του κινητου ωστε να το δειχνει σε πληρης οθονη αλλα δυστυχως δν το διαβαζε..στην αρχη το μετετρεψα σε mp4 και μετα σε 3gp αλλα τιποτα..μαλλον διαβαζει μονο μεχρι αναλυσης 320x240..:down:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να μετατρεψω ενα βιντεο στην αναλυση του κινητου ωστε να το δειχνει σε πληρης οθονη αλλα δυστυχως δν το διαβαζε..στην αρχη το μετετρεψα σε mp4 και μετα σε 3gp αλλα τιποτα..μαλλον διαβαζει μονο μεχρι αναλυσης 320x240..:down:

 

φιλε μπορεις να τα κανεις 400χ240 (οσο και η οθόνη του μπισκοτου) και να παιζουν μια χαρα...

δοκιμασε το FormatFactory http://www.formatoz.com/download.html αυτο χρησιμοποιω ειναι πολυ καλο ευχρηστο προγραμματακι μετατροπης και κυριως τζαμπέ :p

Link to comment
Share on other sites

αα ψαχνω εδω και καιρο εξωτερικά φορητά ηχειάκια για το μπισκοτο (πχ. αυτά http://images.mobilefun.co.uk/graphics/misc/1121.jpg ....πανέμορφα δεν ειναι?!!)

εχει κανεις καμια ιδεα που πουλανε??

θα προτιμουσα να αποφυγω site τυπου ebay και amazon...

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω ενα προβλημα με την αναπαραγωγη video, δεν μπορει να αναπαραγει το cookie video που ειχα τραβηξει με το nokia 6220... Μηπως ξέρετε γιατί κ πως μπορώ να το διορθωσω???
Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα στο αντίστοιχο θέμα ίσως βρεις τις απαντήσεις που ζητάς. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219627 :)
Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο cookie, το θέμα του κινητού είναι ένα μαύρο- κόκκινο.

Στο άσπρο cookie από vodafone, θα είναι άλλο το θέμα?

Το παρήγγειλε η αδερφή μου σε λευκό. ΤΕΛΕΙΟ :p

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Στέφανε.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δυσκολεύεσαι τόσο πολύ να σεβαστείς τις εμπειρίες των άλλων και προσπαθείς συνεχώς να τους αποδεικνύεις με φαιδρότητες ότι έχουν λάθος, τι στιγμή που κανένας δεν σε κατηγόρησε ότι οι δικές σου εμπειρίες δεν είναι αληθινές. Η μνήμη που αγόρασε ο φίλος αν παρατήρησες καλά είναι Class 6, η ταχύτερη έκδοση που υπάρχει σήμερα, και κατασκευάζεται από μια αξιοσέβαστη εταιρία την Transcend. Επειδή εσύ προτίμησες κάποια συγκεκριμένη μάρκα όλες οι υπόλοιπες είναι σκάρτες; Αν διαβάσεις συνοπτικά τις απαντήσεις που έχεις δώσει στα post μου μέχρι τώρα, αναλύοντας άλλ' αντ' άλλων, θα δεις ποιος προσπαθεί να κάνει τον παντογνώστη.

 

Καταρχήν το να με αποκαλείς αγαπητό και μετά να μου προσάπτεις φαιδρότητες, είναι αρκετά ειρωνικό! Δεν είχα κάτι προσωπικό μαζί σου πριν το τελευταίο σου post στο οποίο και με αποκαλείς φαιδρό! Δικαιολογείσαι κάπως λόγω του ότι είσαι καινούριος ακόμα αλλά πρόσεξε πως μιλάς!

 

Όσον αφορά τα της ουσίας, δεν απορρίπτω καμία εμπειρία, απλά μου φαίνονται υπερβολικές οι διαφορές στις εμπειρίες μας! Εκτός αν έχεις πέσει σε ελλατωματικό κομμάτι. Δε μπορεί το δικό μου να έχει μια χαρά ήχο, να πηγαίνει 5 μέρες με μια πλήρη φόρτιση και να είναι ταχύτατο με κάρτα 8GB και τα δικά σας να τρίζουν στο βίντεο και να σέρνονται με τις 4GB! Κάτι δεν κάνετε σωστά! Όπως ξαναέγραψα, μόνο από την κάμερα έχω παράπονο την οποία και δε χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ.

 

 

isidorosr20595 Αν αποφασίσεις να προσπαθήσεις ξανά για αναβάθμιση στείλε μου π.μ. για να βοηθήσω όσο μπορώ με την "παντογνωσία" μου. (Έχω ολοκληρώσει με επιτυχία τη διαδικασία οπότε μιλάω από εμπειρία :lol:)

 

Κι άλλη ειρωνεία; Μπορώ να έχω μια ικανοποιητική εξήγηση της τόσο αργοπορημένης διόρθωσης του post σου (Τελευταία τροποποίηση από StatusMalus : Χθες στις 23:31.); Συνήθως γίνεται το πολύ 10 λεπτά μετά... :O

Link to comment
Share on other sites

.......... Η έκδοση του λογισμικού δε με αφορά καθόλου από τη στιγμή που δεν έχει κολλήματα και περίεργες συμπεριφορές.

 

Ναι ρε παιδιά , τί κινητό είναι αυτό..?!! :confused:

Ούτε ένα κόλλημα , restart , τίποτα δεν μου έχει κάνει !!! :blink:

Μετά από 10άδες κινητά πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό !!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

@stefidis

 

Oταν βαζεις να παιξεις καποιο βιντεο στο cookie και εχεις την ενταση στο 1 σου ακουγεται νορμαλ..??..εννοω αν σου ακουγεται σχετικα χαμηλα γιατι αυτο ειναι το λογικο σε αυτην την τιμη της εντασης..εμενα παντως οταν το εχω στο 1 μου ακουγεται δυνατα και μεχρι να το παω στο 10 δν καταλαβαινω μεταβολη της εντασης του ηχου..

 

Στην αρχη λεω, ακομη δν το πηρα και αρχισαν τα ελαττωματα αλλα διαπιστωσα οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα με μενα..μαλιστα και σε ξενο φορουμ του κουκι αναφερουν κατι τετοιο..τωρα αν εσυ επεσες σε καλο lg cookie τι να πω..you're lucky!!:luck:

 

Παντοτε φιλικα..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Στέφανε.

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεις ότι δεν δίνεις και πολύ μεγάλη προσοχή σε αυτά που διαβάζεις και βιάζεσαι να βγάλεις λανθασμένα συμπεράσματα. Δεν απεκάλεσα εσένα φαιδρό αλλά τα επιχειρήματά σου. Το να λες, στην ουσία, ότι π.χ. ο aristos1908 δεν ξέρει τι βλέπει με τα ίδια του τα μάτια, ότι ο isidorosr20595, ο filipsyros, εγώ και τόσοι άλλοι σε Ελλάδα και εξωτερικό που έχουν πρόβλημα με την ένταση του ηχείου στην αναπαραγωγή βίντεο είναι ανίκανοι να καταλάβουν αν κάτι δεν πάει καλά με αυτό και όλα αυτά με το "βαρυσήμαντο" επιχείρημα ότι το δικό σου κινητό "...είναι super και πηγαίνει σφαίρα...", τι άλλο εκτός από φαιδρό θα μπορούσε να είναι; Και είσαι τόσο σίγουρος ότι κάνουμε όλοι κάτι λάθος; Δηλ. δεν σου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι στις πάνω από 2.000.000 μονάδες του cookie που έχουν πουληθεί, σε κάποιες από αυτές, κάτι μπορεί να άλλαξε στη γραμμή παραγωγής; Αν στο δικό σου δεν εμφανίζονται αυτά τα προβλήματα, πρώτος εγώ ήμουν αυτός που χάρηκε.

 

Και για κάποιον που από το πρώτο κιόλας post που απηύθυνε προς εμένα ήταν προσβλητικός και ειρωνικός είναι άξιο απορίας πως δίνεις συμβουλές για το πως πρέπει να μιλάμε. Και μένω με το ερώτημα πώς αυτό:

isidorosr20595 Αν αποφασίσεις να προσπαθήσεις ξανά για αναβάθμιση στείλε μου π.μ. για να βοηθήσω όσο μπορώ με την "παντογνωσία" μου. (Έχω ολοκληρώσει με επιτυχία τη διαδικασία οπότε μιλάω από εμπειρία)

το θεωρείς ειρωνικό τι στιγμή που λίγο πιο πάνω εσύ ήσουν αυτός που έγραψε αυτό:

Από την προσωπική μου εμπειρία (κι όχι επειδή είμαι παντογνώστης), οι καλύτερες (και οι ακριβότερες) κάρτες μνήμης είναι οι Sandisk.

ως απάντηση σε post μου που δεν απευθύνονταν καν προς εσένα. Δηλ. εσύ μπορείς να μιλάς με αυτόν τον τρόπο αλλά στους άλλους απαγορεύεται; Αν παρατήρησες, στη ουσία, από τα δικά σου λόγια παρεξηγήθηκες.

 

Όσο για την διόρθωση του post, απλά το έγραψα εν τάχυ και μπόρεσα να το διαβάσω αργότερα. Είχε κάποιο μικρό ορθογραφικό που άλλαζε ελαφρώς το νόημα και έγραψα, εν τη ρύμη του λόγου, λάθος τη χώρα προέλευσης της εταιρίας. Από πότε υπάρχει πλαφόν στο χρόνο διόρθωσης ενός post; Γιατί, τι νόμιζες ότι έγινε και το ζητάς με τόσο επιτακτικό τρόπο;

 

Όπως σου πρότεινα και πιο πάνω μπορούμε αν θέλεις να συνεχίσουμε τη συζήτηση με π.μ. Κανείς από τους υπόλοιπους δεν χρωστάει να διαβάζει ανούσιες αντιπαραθέσεις. Πολλοί έχουν διαβάσει τα post μου. Όσοι βρήκαν κάτι χρήσιμο το κράτησαν. Όσοι βρήκαν κάτι που δεν συμφωνούσαν το προσπέρασαν. Αν σε ενοχλούν τόσο πολύ τα post μου μπορείς απλά να τα αγνοήσεις.

 

Πάντοτε φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω ενα προβλημα με την αναπαραγωγη video, δεν μπορει να αναπαραγει το cookie video που ειχα τραβηξει με το nokia 6220... Μηπως ξέρετε γιατί κ πως μπορώ να το διορθωσω???

Μπορείς να μας δώσεις λίγες λεπτομέρειες για τη μορφή του βίντεο; Τι κωδικοποιητές χρησιμοποιεί για τον ήχο και την εικόνα, τι ανάλυση έχει κλπ;

Μια πρόχειρη λύση είναι να κωδικοποιήσεις ένα αντίγραφό του στις προδιαγραφές του cookie, χάνοντας βέβαια λίγο σε ποιότητα αλλά τουλάχιστον θα το έχεις μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...