Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι και εγω απο χθες ενας κατοχος του cookie...με κατενθουσιασε και η οθονη αφης του ειναι παρα παλυ καλη!! αλλα οταν το εβαλα να το συνδεσω με τον υπολογιστη δεν το αναγνωριζει..μπορει καποιος να με βοηθησει??

 

thanks προκαταβολικα!!

Για απλή μεταφορά αρχείων νομίζω δεν χρειάζονται έξτρα οδηγοί. Απλά το ρυθμίζεις ώστε να είναι συσκευή "Μαζικής αποθήκευσης" στη σύνδεση USB. Το έχω δοκιμάσει σε πολλούς υπολογιστές που δεν είχαν τους οδηγούς. Για την χρήση της LG pc suite όμως πρέπει να εγκατασταθούν. Υπάρχουν στο CD της συσκευής και στο site της LG.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω...!! το εκανα μαζικής αποθήκευσης και δουλεψε!! πια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου??!

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπάρχει καμιά θήκη για το cookie ρε παιδια??? Οχι κάλημα για την οθόνη, θήκη για όλοκληρο το κινητο εκτός της οθόνης!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπάρχει καμιά θήκη για το cookie ρε παιδια??? Οχι κάλημα για την οθόνη, θήκη για όλοκληρο το κινητο εκτός της οθόνης!

 

Mονο στο ebay μπορεις να βρεις..π.χ. δες αυτην εδω

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα δεν υπαρχουν τετοιες θηκες...δυστυχως....:(

Ποια ειναι η νεοτερη εκδοση λογισμικου;

[WoW!Το http://www.ebay.com μεταφραστηκε και στα ελληνικα:D(τι κανουν για τα λεφτα!)]

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει δημιουργηθει στην εξωτ. μνημη ενας φακελος που λεγεται ''Περιεχομενα flash''..αφου δν διαβαζει αρχεια .swf τι ακριβως μπορεις να βαλεις σε αυτο τον φακελο..??..γιατι σκεφτηκα για να εχει δημιουργηθει αυτοματα καποιον σκοπο θα εξυπηρετει..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει δημιουργηθει στην εξωτ. μνημη ενας φακελος που λεγεται ''Περιεχομενα flash''..αφου δν διαβαζει αρχεια .swf τι ακριβως μπορεις να βαλεις σε αυτο τον φακελο..??..γιατι σκεφτηκα για να εχει δημιουργηθει αυτοματα καποιον σκοπο θα εξυπηρετει..

Και εμενα μου εχει δημιουργηθει. Αλλα λιγες μερες μετα την αγορα του. Ειχα περασει μερικα flash αλλα δεν τα διαβαζε και τα ειχε περασει στο φακελο Αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα αυτη εδω την θηκη στα multirama..λετε να κανει για το cookie??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα αυτη εδω την θηκη στα multirama..λετε να κανει για το cookie??

Νομιζω κανει. Πηγαινε καλυτερα στα Multirama να βεβαιωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η υπερβολική ένταση που έχει το ηχείο είναι της φαντασίας μου;

 

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά δε μπήκα στο forum τις τελευταίες μέρες.

 

Στο θέμα μας τώρα. Δεν είναι της φαντασίας σου! Δε διαφώνησα με το ότι είναι πολύ δυνατό, διαφώνησα με το ότι τρίζει! Μπορεί να μη το διευκρίνησα. Το ότι τρίζει, ναι, είναι θέμα ρυθμίσεων των τραγουδιών/βίντεο που αναπαράγεις! Δοκίμασε να παίξεις ένα mp3 κλάσης 320 Kbp/s κάποιας καλής παραγωγής (καλές παραγωγές έχουν η Madonna, οι U2, η Lady Gaga, η Shakira και πολλοί άλλοι) και θα δεις ότι δε θα τρίξει. Αν ακους Σαφέτη και Καρδαμύλλη σε ποιότητα 128 Kbp/s τότε είναι λογικό να τρίζει λόγω έντασης! Το ότι έχει δυνατό ηχείο, για μένα είναι πλεονέκτημα κι όχι μειονέκτημα!

 

 

Ίσως να μην ήμουν αρκετά σαφείς. Το ότι δεν θα αλλάξω κινητό δεν είναι γιατί το μόνο που κάνω με αυτό είναι να τηλεφωνώ. Απλά λέω ότι είμαι αναγκασμένος προς το παρόν να συμβιβαστώ με το γεγονός ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιώ όλα τα άλλα χαρακτηριστικά για τα οποία διάλεξα αυτή τη συγκεκριμένη συσκευή. Εάν το γνώριζα αυτό φυσικά και δεν θα το επέλεγα. Και δεν θα με πείραζε τόσο ώστε να "γκρινιάζω άδικα". Όμως, όπως βλέπεις κι εσύ, υπάρχουν και άλλοι που έχουν τα ίδια "ανύπαρκτα" προβλήματα.

 

Έκανα κι εγώ γαϊδουρινή υπομονή και ξαναδιάβασα όλα τα posts μου για να δω αν, έστω και εν αγνοία μου, πρόσβαλα κάποιον για να έχω τέτοια ειρωνική απάντηση. Νομίζω το μόνο που έκανα είναι να παραθέτω τις εμπειρίες μου από τη χρήση του τηλεφώνου αυτού. Αν δεν κάνω λάθος τέτοια φόρουμ υπάρχουν για να ανταλλάσουμε τις πραγματικές εμπειρίες και να αναδεικνύουμε προβλήματα που δεν θα μπορούσαν να γίνουν γνωστά διαφορετικά, και ίσως να βρίσκουμε και λύσεις, και να βοηθήσουν έναν υποψήφιο αγοραστή να κάνει μια ενημερωμένη αγορά. Αν παρεξήγησα τη χρήση του φόρουμ και προσέβαλα κάποιον ζητώ συγνώμη.

 

Χωρίς παρεξήγηση! :lol:

 

Αν προσβλήθηκες από το post μου, τότε σου ζητώ εγώ συγνώμη αλλά δεν είχα τέτοια σκοπιμότητα! Απλά τα παράπονα που κάνεις έχουν αρκετές ανακρίβειες και είναι και λίγο "φουσκωμένα"! Ελπίζω μετά από αυτή τη διευκρίνηση να καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπάρχει καμιά θήκη για το cookie ρε παιδια??? Οχι κάλημα για την οθόνη, θήκη για όλοκληρο το κινητο εκτός της οθόνης!

 

Εκτός από τη θήκη που σου προτείνει ο filipsyros ρίξε μια ματιά και στην

http://global.ebay.com/Silicone_skin_case_for_LG_KP500_KP_500_cookie_LCD_guard/320379306407/item

Ταιριάζει γάντι που λέμε, είναι πολύ λεπτή και με προστασία πολύ καλή συν μια ζελατίνα προστασίας οθόνης δώρο.

 

Προσωπικά την έχω συνδυάσει με μια θήκη http://global.ebay.com/Leather_Case_Belt_Pouch_for_LG_KP500-Cookie_KP-500/260356597601/item

η οποία χωράει τη κινητό και με τη θήκη σιλικόνης (κατά τύχη μου βγήκε :O )

Οπότε αν θες να το έχεις υπέρ προστατευμένο το έχεις. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τη θήκη που σου προτείνει ο filipsyros ρίξε μια ματιά και στην

http://global.ebay.com/Silicone_skin_case_for_LG_KP500_KP_500_cookie_LCD_guard/320379306407/item

Ταιριάζει γάντι που λέμε, είναι πολύ λεπτή και με προστασία πολύ καλή συν μια ζελατίνα προστασίας οθόνης δώρο.

 

Προσωπικά την έχω συνδυάσει με μια θήκη http://global.ebay.com/Leather_Case_Belt_Pouch_for_LG_KP500-Cookie_KP-500/260356597601/item

η οποία χωράει τη κινητό και με τη θήκη σιλικόνης (κατά τύχη μου βγήκε :O )

Οπότε αν θες να το έχεις υπέρ προστατευμένο το έχεις. :lol:

Ελεος!:)(θελει και 10 χαρακτηρες για να το δημοσιευσω!)

Σε ωραιο μερος ζεις!Tazio!

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατο kotetsi,

 

Όπου και να έψαξα δεν βρήκα καμμία ....

Να λοιπον οι φωτογραφίες του δικού μου cookie ....

Είναι χαμηλής ποιότητας αλλά θα καταλάβεις πάνω-κάτω την διαφορά με αυτές που έχουν ανεβασμένες τα περισσότερα online καταστήματα

 

και πάλι πολύ όμορφο είναι!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά δε μπήκα στο forum τις τελευταίες μέρες.

...

Αγαπητέ Στέφανε, δεν είμαστε εδώ για να λύσουμε δα και κανένα κοσμογονικό ζήτημα οπότε μην ανησυχείς.

Όμως από τα λεγόμενά σου φαίνεται ότι δεν κατάλαβες τι ήταν αυτά που έγραψα. Ποτέ δεν είπα ότι τρίζει το μεγάφωνο. Και ήμουνα ξεκάθαρος ότι το πρόβλημα εμφανίζεται στην αναπαραγωγή βίντεο και όχι μουσικής. Όπως χαρακτηριστικά έγραψε κάποιος άλλος συμφορουμήτης, δεν μπορείς να παρακολουθήσεις βίντεο χωρίς να σε φωνάζουν οι διπλανοί να το χαμηλώσεις ή τελικά να το κλείσεις. Είναι ενοχλητικά δυνατό. Αυτό είναι το πρόβλημα. Αν στο δικό σου κινητό δεν εμφανίζονται αυτά τα προβλήματα τότε χαίρομαι ιδιαίτερα. Αυτό όμως δεν ακυρώνει τις εμπειρίες των άλλων.

Εξακολουθείς να μου προσάπτεις ανακρίβειες χωρίς να αναφέρεις ποιες είναι αυτές. (Σου υπενθυμίζω ότι όλα όσα αντιμετώπισα από τη χρήση αυτού του κινητού επιβεβαιώθηκαν και από άλλους χρήστες, σε ελληνικά αλλά και ξένα φόρουμ π.χ. . Είμαστε όλοι ανακριβείς; )

 

Υ.Γ. Επειδή αν συνεχίσουμε την κουβέντα μεταξύ μας θα μας βαρεθούνε όλοι οι υπόλοιποι, αν χρειάζεται να διευκρινίσω κάτι στείλε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το ηχειο ειναι οντως προβλημα και γενικα ισχυει αυτο εδω:

 

(απ'το http://www.mylgcookie.com/index.php/topic,1749.0.html)

 

Ye its when I am using the speaker on the phone, with the headphones its a good volume but on speaker its just too loud even on 1

 

Ωραια καλο που ειναι δυνατο το ηχειο του..συνηθως παρακαλουσαμε στα περισσοτερα κινητα που αγοραζαμε να ειχαν δυνατοτερο ηχειο αλλα στο συγκεκριμενο η ενταση δν ειναι φυσιολογικη..δν ειναι νορμαλ να το εχεις στην σιγαση το ηχειο και με το που το πας στο 1 να ειναι σαν να το πηγες το 10..:X

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σοβαρό και αξιοπρόσεκτο ελάττωμα του κινητού είναι αυτό.

Πολύ , μα πάαααρα πολύ δυνατό ηχείο..... :(

Είτε έχεις την ένταση στο 1 , είτε την έχεις στο μέγιστο , είναι σχεδόν το ίδιο :(

 

''Παν μέτρον , άριστον.....'' & ''....κανείς δεν είναι τέλειος'' :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το κινητο απο την παρασκευή...το φορτισα 5-6 ώρες και σημερα ειναι τριτη-τετάρτη και μου εχει φύγει μόνο ένα κουτάκι...

το εχω τρελανει...το μονο ειναι πως το φορτισα κανενα 10λεπτο στο pc οταν μετεφερα λιγα τραγουδια..και το ηχείο του μια χαρα μου φένεται...video εχω δει μόνο ενα trailer απο μια ταινεια που το έβαλα για να δω πως φενεται..

το μπισκοτακι μου με εχει ικανοποιήσει...το μονο ελατωμα ειναι η camera ειδικα το βράδυ.. αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το κινητο απο την παρασκευή...το φορτισα 5-6 ώρες και σημερα ειναι τριτη-τετάρτη και μου εχει φύγει μόνο ένα κουτάκι...

το εχω τρελανει...το μονο ειναι πως το φορτισα κανενα 10λεπτο στο pc οταν μετεφερα λιγα τραγουδια..και το ηχείο του μια χαρα μου φένεται...video εχω δει μόνο ενα trailer απο μια ταινεια που το έβαλα για να δω πως φενεται..

το μπισκοτακι μου με εχει ικανοποιήσει...το μονο ελατωμα ειναι η camera ειδικα το βράδυ.. αυτα!!

Μεγια σου!

Καμερα το βραδυ;;):confused:Το τραγουδι του Χατζηγιαννη που λεει "Σκοταδι πυκνο"το ξερεις;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεγια σου!

Καμερα το βραδυ;;):confused:Το τραγουδι του Χατζηγιαννη που λεει "Σκοταδι πυκνο"το ξερεις;:lol:

 

ακριβως!! :lol:

αλλα ελπιζω να συνεχισει ετσι!! το μονο προβημα ειναι πως δεν ξερω αν εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου και πως να προσθέσω παιχνιδια...

 

εβαλα σημερα και μια 4GB καρτα μνημης!! γτ με 47mb που εχει το κινητο δεν κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω πως ενεργοποιω το ιντερνετ(wapa) στο κινητο (LG KP500COOKIE)..για WHAT'S UP COSMOTE

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν διαφορα προγραμματα ή παιχνιδια γι αυτο το κινητο .

:!::confused:

Link to comment
Share on other sites

για ενεργοποίηση στελνεις τη λεξη WAPA στο 1333 και αποθηκευεις τις ρυθμισεις που θα ερθουν.

Για εφαρμογές ό,τι θέλεις. MSN θέλεις? Με 2,5 ευρώ/ μήνα απεριόριστη χρήση.

PDF Reader, Google Maps, Facebook, Myspace Mobile Win rar ...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το κινητο απο την παρασκευή...το φορτισα 5-6 ώρες και σημερα ειναι τριτη-τετάρτη και μου εχει φύγει μόνο ένα κουτάκι...

το εχω τρελανει...το μονο ειναι πως το φορτισα κανενα 10λεπτο στο pc οταν μετεφερα λιγα τραγουδια..και το ηχείο του μια χαρα μου φένεται...video εχω δει μόνο ενα trailer απο μια ταινεια που το έβαλα για να δω πως φενεται..

το μπισκοτακι μου με εχει ικανοποιήσει...το μονο ελατωμα ειναι η camera ειδικα το βράδυ.. αυτα!!

 

ακριβως!! :lol:

αλλα ελπιζω να συνεχισει ετσι!! το μονο προβημα ειναι πως δεν ξερω αν εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου και πως να προσθέσω παιχνιδια...

 

εβαλα σημερα και μια 4GB καρτα μνημης!! γτ με 47mb που εχει το κινητο δεν κανει!!

 

Μεγειά σου και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Και στο δικό μου το μόνο ελλάτωμα είναι η κάμερα! Πολύ σκοτάδι ρε αδερφάκι... Και το ηχείο super και όλα super! Όσο για τη μνήμη, μη το φοβάσαι, δε μασάει τίποτα! Του έχω βάλει 8GB και την έχω σχεδόν γεμάτη και πηγαίνει ΣΦΑΙΡΑ!! Η έκδοση του λογισμικού δε με αφορά καθόλου από τη στιγμή που δεν έχει κολλήματα και περίεργες συμπεριφορές.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Και στο δικό μου το μόνο ελλάτωμα είναι η κάμερα! Πολύ σκοτάδι ρε αδερφάκι... Και το ηχείο super και όλα super! Όσο για τη μνήμη, μη το φοβάσαι, δε μασάει τίποτα! Του έχω βάλει 8GB και την έχω σχεδόν γεμάτη και πηγαίνει ΣΦΑΙΡΑ!! Η έκδοση του λογισμικού δε με αφορά καθόλου από τη στιγμή που δεν έχει κολλήματα και περίεργες συμπεριφορές.

 

εγω δεν μπορω να πω πως πηγαινει σφαιρα... απο την ωρα που του έβαλα την καρτουλα μνημης μου καθυστερει ... ειδικα στις φωτογραφιες οταν πηγαινω κατω κατω περιμεω και 10" μεχρι να τις εμφανίσει απο μαύρες που ειναι...

αλλα θελω να μάθω πια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου μπας και διορθώσει καπως...

και κατι αλλο...δεν μου ειναι φυσιολογικο να βγαζω μια φωτογραφια και να ειναι 3.5mb ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...