Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To παρηγγειλα κ εγω σημερα απο το e-shop κ την Τετάρτη θα το εχω! Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη κ να μην με απογοητευσει το cookie!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To παρηγγειλα κ εγω σημερα απο το e-shop κ την Τετάρτη θα το εχω! Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη κ να μην με απογοητευσει το cookie!

 

Δν παιζει να σε απογοητευσει..το εχω εδω και 3 βδομαδες και ειναι φοβερο..:D..βεβαια μην επιχειρησεις να το συγκρινεις με το νοκια 6220 στην καμερα γτ τοτε θα απογοητευτεις..κατα τ'αλλα ειναι τελειο το κινητο σε αυτη την τιμη δν βρισκεις αλλο παρομοιο..οταν το παρεις πες μας και τις δικες σου εντυπωσεις..;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δν παιζει να σε απογοητευσει..το εχω εδω και 3 βδομαδες και ειναι φοβερο..:D..βεβαια μην επιχειρησεις να το συγκρινεις με το νοκια 6220 στην καμερα γτ τοτε θα απογοητευτεις..κατα τ'αλλα ειναι τελειο το κινητο σε αυτη την τιμη δν βρισκεις αλλο παρομοιο..οταν το παρεις πες μας και τις δικες σου εντυπωσεις..;)

Επισης μην προσπαθησεις να το συγκρινεις με την οθονη του iPod Touch και iPhone:!:...:lol:

Καλοριζηκο για οταν το παρεις...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι κι εγώ ένας (σχεδόν) ευτυχισμένος κάτοχος του Cookie εδώ και περίπου ένα μήνα. Και λέω σχεδόν γιατί υπάρχουν κάποια πραγματάκια που είναι ενοχλητικά και θα ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει το ίδιο και στα δικά σας.

 

α) Όταν ανοίγω το τηλ. κάτω από το σήμα της εταιρείας γράφει ότι είναι "Εκτός Πόλης". Για να φύγει πρέπει να κάνω χειροκίνητη επιλογή του δικτύου που είμαι. Όμως αν κλείσω το τηλέφωνο και το ξανανοίξω δεν μπορεί να βρει το δίκτυο ακόμη κι αν στέκομαι πάνω σε κεραία της εταιρίας. Πρέπει να το γυρίσω στην "Αυτόματη Επιλογή" δικτύου οπότε πάλι απ' την αρχή το μήνυμα "Εκτός Πόλης". Τι ακριβώς σημαίνει αυτό (μήπως κάνει roaming; ) και πως διορθώνεται;

β) Αν ρυθμίσω την προβολή της ώρας σε 12ωρη τότε στην οθόνη όταν είναι κλειδωμένο και στην οθόνη που δείχνει διάφορες πληροφορίες για το σήμα, το δίκτυο κλπ. όταν είναι πρωί δείχνει μμ και όταν είναι απόγευμα δείχνει πμ χωρίς να επηρεάζει τις υπενθυμίσεις. Επάνω δεξιά στην κεντρική οθόνη που είναι με λατινικούς χαρακτήρες την εμφανίζει κανονικά!

γ) Ο ήχος στην αναπαραγωγή των βίντεο είναι ενοχλητικά δυνατός. Ακόμη και στο χαμηλότερο σημείο της έντασης δεν υποφέρεται. Χώρια ότι παραμορφώνεται και ο ήχος. Αυτό και μόνο κάνει αδύνατη την αναπαραγωγή βίντεο στο Cookie :(. Σε εσάς συμβαίνει το ίδιο; Μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό;

δ) Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τον ήχο της υπενθύμισης; Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Υ.Γ. Αν βοηθάει, έχω την τελευταία αναβάθμιση του λογισμικού.

 

Και κάτι που βρήκα μόνος μου: Αν θέλετε να γράψετε τον χαρακτήρα ΐ στα μηνύματα ο μόνος τρόπος που μπόρεσα να το κάνω είναι (όσο κι αν φαίνεται απίστευτο) με την γραφίδα! :shock:

 

α) Αυτό προφανώς έχει να κάνει με το δίκτυό σου κι όχι με το Cookie αφού σε εμένα δεν το έχει εμφανίσει ποτέ. Δε μας είπες τι δίκτυο έχεις.

 

β) Γύρνα το στο 24-ωρο και τελείωσε η υπόθεση! Σιγά το πρόβλημα... :p

 

γ) Σε μένα είναι μια χαρά ο ήχος! Βλέπω μέχρι και ταινίες αμα λάχει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ και χωρίς ακουστικά!

 

δ) Πλάκα κάνεις... Το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο:

Μενού --> Εφαρμογές --> Ξυπνητήρι --> Πατάς πάνω στο ξυπνητήρι της επιλογής σου --> Ήχος ειδοποίησης

(εκτός αν εννοείς την υπενθύμιση του ημερολογίου με την οποία δεν έχω ασχοληθεί καν).

 

Τέλος, όσο για τον χαρακτήρα ΐ και να τον γράψεις, δεν πρόκειται να τον στείλει ποτέ! Θα τον στείλει σαν απλό Ι έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

γ) Σε μένα είναι μια χαρά ο ήχος! Βλέπω μέχρι και ταινίες αμα λάχει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ και χωρίς ακουστικά!

Αμα ειναι "πονηρες" ταινιες πως μπορει να ειναι ο ηχος:lol::):O

Link to comment
Share on other sites

α) Το δίκτυό μου είναι η Wind και έχει πάρα πολύ καλό σήμα στην περιοχή μου. Δεν έχω κανένα πρόβλημα επικοινωνίας με αυτό. Άρα κάτι πρέπει να συμβαίνει με το τηλέφωνο για να βγάζει αυτό το μήνυμα. (τώρα που το ξαναβλέπω γράφει ΕΚΤΟΣ CITY και όχι ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ που είχα γράψει στο προηγούμενο μήνυμα).

β) Όταν έχεις συνηθίσει στην 12ωρη ένδειξη είναι λιγάκι πρόβλημα. Εξάλλου όταν βλέπω ότι είναι 7:00 π.μ. θέλω να είναι όντως 7:00 το πρωί. Διαφορετικά με την ζαλάδα που έχει κάποιος με το πρωινό ξύπνημα θα νομίζει ότι άργησε 12 ώρες να πάει στη δουλειά. Και όλοι ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να λειτουργεί ο εγκέφαλος τις πρωινές ώρες :lol: . (Δεν μου απάντησες όμως αν συμβαίνει το ίδιο και στο δικό σου)

γ) Ο ενοχλητικά δυνατός ήχος στα βίντεο είναι κάτι που έχουν πολλά cookie αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύσει. Ίσως να οφείλεται σε μερικά προγράμματα μετατροπής σε mp4 και τον τρόπο που χειρίζονται τον ήχο. Δεν γνωρίζω. Πάντως το πρόβλημα είναι υπαρκτό.

δ) Ναι. Αναφέρομαι στον ήχο της υπενθύμισης του ημερολογίου. Όχι της αφύπνισης.

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα, από τη στιγμή που έχει τόσο μεγάλη κλίμακα ρύθμισης της έντασης (από 0 έως 30) λογικά στη θέση 1 θα έπρεπε σχεδόν να μην ακούγεται. Όσες φορές προσπάθησα να δείξω βίντεο σε κάποιο γνωστό, κανένας δεν μπόρεσε να αντέξει την ένταση και την παραμόρφωση του ήχου. Για εμένα αυτό καθιστά άχρηστη τη δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο σε αυτό το τηλέφωνο. Κρίμα γιατί σε συνδυασμό με την μεγάλη οθόνη του θα ήταν στα υπέρ του :(.
Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα, από τη στιγμή που έχει τόσο μεγάλη κλίμακα ρύθμισης της έντασης (από 0 έως 30) λογικά στη θέση 1 θα έπρεπε σχεδόν να μην ακούγεται. Όσες φορές προσπάθησα να δείξω βίντεο σε κάποιο γνωστό, κανένας δεν μπόρεσε να αντέξει την ένταση και την παραμόρφωση του ήχου. Για εμένα αυτό καθιστά άχρηστη τη δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο σε αυτό το τηλέφωνο. Κρίμα γιατί σε συνδυασμό με την μεγάλη οθόνη του θα ήταν στα υπέρ του :(.

Oντως.Πολυ σωστο αυτο που λες!

Πιανου ιδεα ηταν να βαλει στο 1 τοσο δυνατα το ηχειο;Τουλαχιστον να ειχε ρυθμιση!Και δεν το βελτιωνουν στις νεες εκδοσεις που βγαζουν συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Guys συμφωνω με ολους σας οσον αφορα τον ηχο..αν ειναι mp4 συνηθως εχουν κωδικοποιηση ηχου aac..ενω αν ειναι 3gp η κωδικοποιηση του ηχου ειναι amr ο οποιος στην υψηλη ενταση ακουγεται χαλια..πραγμα που οπως ειπε και καποιος συμφορουμιτης πιο πανω καθιστα αδυνατη την αναπαραγωγη βιντεο..(και τσαμπα η μεγαλη οθονη του)..:(

Και οσες φορες επιχειρησα να δω καποιο βιντεο τα ατομα που βρισκονταν στον ιδιο χωρο με μενα μου ελεγαν να το χαμηλωσω αλλα πως να το χαμηλωσω αν η ενταση του ηταν ηδη στο 1..:mad:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Guys συμφωνω με ολους σας οσον αφορα τον ηχο..αν ειναι mp4 συνηθως εχουν κωδικοποιηση ηχου aac..ενω αν ειναι 3gp η κωδικοποιηση του ηχου ειναι amr ο οποιος στην υψηλη ενταση ακουγεται χαλια..πραγμα που οπως ειπε και καποιος συμφορουμιτης πιο πανω καθιστα αδυνατη την αναπαραγωγη βιντεο..(και τσαμπα η μεγαλη οθονη του)..:(

Και οσες φορες επιχειρησα να δω καποιο βιντεο τα ατομα που βρισκονταν στον ιδιο χωρο με μενα μου ελεγαν να το χαμηλωσω αλλα πως να το χαμηλωσω αν η ενταση του ηταν ηδη στο 1..:mad:

Στην αρχη νομιζα πως ειπες GAY!:lol:

Δεν χαθηκε και ο κοσμος που εχει τοσο δυνατο ηχειο.

Γιατι δεν εβαζες τα ακουστηκα;

Link to comment
Share on other sites

α) Το δίκτυό μου είναι η Wind και έχει πάρα πολύ καλό σήμα στην περιοχή μου. Δεν έχω κανένα πρόβλημα επικοινωνίας με αυτό. Άρα κάτι πρέπει να συμβαίνει με το τηλέφωνο για να βγάζει αυτό το μήνυμα. (τώρα που το ξαναβλέπω γράφει ΕΚΤΟΣ CITY και όχι ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ που είχα γράψει στο προηγούμενο μήνυμα).

...

 

 

Αυτό έχει σχέση με κάποιο παλαιό πρόγραμμα της τότε Telestet το οποίο ίσχυε στις πόλεις της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης, της Πάτρας, της Λάρισας και του Ηρακλείου Κρήτης. Όταν έβγαινε εκτός ορίων των πόλεων ο χρήστης εμφανιζόταν τη μήνυμα εκτός city. εν έχει πρόβλημα ούτε η συσκευή ούτε θα σε χρεώσει κάτι επιπλέον.

Στο SE που είχα ήξερα πως γίνεται η απενεργοποίηση της ειδοποίησης, στο LG θα ψάξω και αν βρω κάτι θα το γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει σχέση με κάποιο παλαιό πρόγραμμα της τότε Telestet το οποίο ίσχυε στις πόλεις της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης, της Πάτρας, της Λάρισας και του Ηρακλείου Κρήτης. Όταν έβγαινε εκτός ορίων των πόλεων ο χρήστης εμφανιζόταν τη μήνυμα εκτός city. εν έχει πρόβλημα ούτε η συσκευή ούτε θα σε χρεώσει κάτι επιπλέον.

Στο SE που είχα ήξερα πως γίνεται η απενεργοποίηση της ειδοποίησης, στο LG θα ψάξω και αν βρω κάτι θα το γράψω.

Telestet;:lol:

Οπως ειχε πει και ενας φιλος"αυτο ειναι marketing!"Διπλα απο μια διαφημιστικη ταμπελα που ειχε βγαλει φετος και εγραφε TELESTEΤ!:lol:

Στο W810 δεν ειχα βρει καπου που να σβηνει αυτη την ειδοποιηση!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει σχέση με κάποιο παλαιό πρόγραμμα της τότε Telestet το οποίο ίσχυε στις πόλεις της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης, της Πάτρας, της Λάρισας και του Ηρακλείου Κρήτης. Όταν έβγαινε εκτός ορίων των πόλεων ο χρήστης εμφανιζόταν τη μήνυμα εκτός city. εν έχει πρόβλημα ούτε η συσκευή ούτε θα σε χρεώσει κάτι επιπλέον.

Στο SE που είχα ήξερα πως γίνεται η απενεργοποίηση της ειδοποίησης, στο LG θα ψάξω και αν βρω κάτι θα το γράψω.

 

tazio είσαι σαΐνι! Απλά απενεργοποίησα τις "Πληροφορίες κυψέλης". Τώρα, το πως ενεργοποιήθηκαν είναι άλλο θέμα.

Τελικά θα μου πει κάποιος αν στη 12ωρη ρύθμιση έχει και στο δικό του ανάποδα τα σύμβολα πμ και μμ;

Link to comment
Share on other sites

...

Τελικά θα μου πει κάποιος αν στη 12ωρη ρύθμιση έχει και στο δικό του ανάποδα τα σύμβολα πμ και μμ;

 

Και σε εμένα τώρα που το ρύθμισα σε 12ωρο μου δείχνει στη μεγάλη οθόνη πμ με Ελληνικούς χαρακτήρες. Στο μικρό ρολόι στη γωνία τα δείχνει κανονικά Λατινικά.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη νομιζα πως ειπες GAY!:lol:

Δεν χαθηκε και ο κοσμος που εχει τοσο δυνατο ηχειο.

Γιατι δεν εβαζες τα ακουστηκα;

 

:lol:..ε, οχι και gay..ενταξει βλεπω πολυκατοικια αλλα δν εχω επιρρεαστει και σε τετοιο βαθμο..:p

Ναι αυτο εκανα..αναγκστικα να βαλω ακουστικα..γτ μονο ετσι μπορεις να δεις βιντεο σε αυτο το κινητο..

 

@oug

δν νομιζω να ειναι καποιο bug..τοσες αναβαθμησεις εχουν βγει απο τοτε που κυκλοφορησε..δν θα το ειχαν διορθωσει..:confused:

 

Λοιπον μιας και πιασαμε τα ''σπαστικα'' που εχει αυτο το κινητο για μενα ειναι:

-Αυτο με την ενταση του κινητου..

-Η μπαταρια αν φτασει την τελευταια γραμμουλα τοτε ειναι καιρος να ψαχνεις τον φορτιστη του..:down:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και πιασαμε τα ''σπαστικα'' που εχει αυτο το κινητο για μενα ειναι:

-Αυτο με την ενταση του κινητου..

-Η μπαταρια αν φτασει την τελευταια γραμμουλα τοτε ειναι καιρος να ψαχνεις τον φορτιστη του..:down:

Απο τις 2 γραμμες πρεπει να τον ψαχνεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 2 γραμμες πρεπει να τον ψαχνεις...;)

 

Ναι σωστα ετσι ειναι..οταν παει 2 γραμμες αρχιζεις να τον ψαχνεις..ε, μεχρι να τον βρεις θα εχει παει στην 1 γραμμη..και μεχρι να βρεις πριζα παπαλα η μπαταρια..:lol::p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα ετσι ειναι..οταν παει 2 γραμμες αρχιζεις να τον ψαχνεις..ε, μεχρι να τον βρεις θα εχει παει στην 1 γραμμη..και μεχρι να βρεις πριζα παπαλα η μπαταρια..:lol::p

Ελεος!:lol:Που το σκεφτηκες ολο αυτο;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειπα να ασχοληθω περισσοτερο με το θεμα του βιντεο:

-μετετρεψα καποια βιντεο σε mpeg4 (mp4) με codec ηχου mpeg4aac και το αποτελεσμα ηταν ο ηχος του βιντεο να ειναι καθαροτατος οταν επαιζε στο κινητο αλλα ηταν υπερβολικα δυνατος..και ολα αυτα με την ενταση στο 1.

-επειτα μετετρεψα ενα βιντεο σε 3gp με codec ηχου libamr_nb (ή και .amr αλλιως, που ειναι ο τυπος που αποθηκευονται τα αρχεια απο τις ηχογραφησεις) και το αποτελεσμα ηταν ο ηχος να ειναι και δυνατα και χαλια ποιοτητα (νομιζες οτι θα εσπαγε το ηχειο:X)..και ολα παλι στην ενταση στο 1.

 

Αυτα με το βιντεο..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να χαμηλώνει την φωνή κι άλλο;
Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου cookie στο θεμα της μπαταριας ειναι αψογο. κραταει 3 μερες χαλαρα με video φωτογραφικη τηλεφωνα. επισης φτανει 1 γραμμη και δεν εχω προβλημα. το θεμα ειναι να κανεις σωστες πρωτες φορτισεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου cookie στο θεμα της μπαταριας ειναι αψογο. κραταει 3 μερες χαλαρα με video φωτογραφικη τηλεφωνα. επισης φτανει 1 γραμμη και δεν εχω προβλημα. το θεμα ειναι να κανεις σωστες πρωτες φορτισεις.

Εγω το αφηνω ολο το βραδυ να φορτιστει απο την πρωτη μερα που το πηρα και με μετρια χρηση κραταει 3-4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...