Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειδα απο κοντα το cookie στν γερμανο καθως πηγαινα να παρω θηκη για το ipod μ..καλα το κινητο απλα τα σπαει, πραγματικα ενθουσιαστηκα καθως δν περιμενα και πολλα..το επεξεργαστηκα αλλα οχι για πολυ γτ εκεινη την στιγμη ηρθε μια κοπελα η οποια ηθελε κι εκεινη να του ριξει μια ματια..ε, και ειπα να μην φανω αγενης και της το παραχωρησα..:p..

αφου ομως πηγα στον υπαλληλο να τν ρωτησω μου ειπε οτι το εχουν μονο σε κοκκινο-καφε χρωμα αλλα εγω το θελω σε μαυρο..μου ειπε οτι ισως απο βδομαδα το φερουν σε μαυρο...αυτο το ''ισως'' με χαλασε λιγο..:worry:

Μαυρο με γκρι εννοεις;http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/lg-kp500-06.jpgΑν εννοεις αυτο ηθελα να ειχα παρει και εγω αλλα δεν υπηρχε τοτε...:cry:Δεν πειραζει ομως γιατι μου αρεσει και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληροφοριακά να πω πως η κάρτα μνήμης που αγόρασα δουλεύει πολύ καλά και γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα !

Το λέω αυτό γιατί πήρα μια Kingston 4 GB High Capasity (SDHC)!!! :)

 

Το LG KP500 Cookie το έχω στην κατοχή μου σχεδόν 2 μέρες και είμαι απόλυτα

ευχαριστημένος , πολύ καλή συσκευή !!! ;)

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41irXuinpWL._SL500_AA280_.jpg

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554744

 

Υ.Γ. (..... γιατί ακόμα το θέμα αυτό δεν έχει γίνει επισημασμένο ????!!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ joanna ξέρεις κατάστημα; Γιατί η κοπέλα μου θέλει να το πάρει και τις έχουν πει ότι το περιμένουν για τα μέσα του μήνα!!! Στο themall ας πούμε θα το έχουν σε ροζ;:rolleyes:

 

Κοιτα να δεις διαθεσιμοτητα μας λεει οτι εχει... αλλα για να στο παραγγειλει ενα καταστημα θελει 3-4 μερες για να στο φερουν... οποτε αφου εχουμε 8 του μήνα σωστα σου ειπε η κοπελα... Εγω το παρήγγειλα για μενα την τεταρτη και θα μου ερθει τριτη (καθ΄οτι Σ/Κ ενδιαμεσα...) :O

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η μπαταρία μπορούσε να είναι καλύτερη,εμένα δείχνει να μου κραταει 2-2,5 μέρες,στο ν82 που είχα έβγαζα 3,5 μέρες (με λίγη χρήση αυτά)

 

ενας μεσος ορος αναμονης πλεον στα κινητα κι εννοω στην αυτονομια ειναι οι 2 μερες,αν τις πιανει μια χαρα το βρισκω.εμενα τουλαχιστον με καλυπτει.

το κινητο πρεπει να ειναι παρα πολυ καλο και ισως η καλυτερη προταση στα χρηματα που κοστιζει.για να μη πω οτι παιζει και μονο του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις διαθεσιμοτητα μας λεει οτι εχει... αλλα για να στο παραγγειλει ενα καταστημα θελει 3-4 μερες για να στο φερουν... οποτε αφου εχουμε 8 του μήνα σωστα σου ειπε η κοπελα... Εγω το παρήγγειλα για μενα την τεταρτη και θα μου ερθει τριτη (καθ΄οτι Σ/Κ ενδιαμεσα...) :O

 

ετοιμοπαράδοτο δλδ εντός Αθηνών δύσκολο; Κάποια καταστήματα δεν μπορεί να το έχουν στο stock τους; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ενας μεσος ορος αναμονης πλεον στα κινητα κι εννοω στην αυτονομια ειναι οι 2 μερες,αν τις πιανει μια χαρα το βρισκω.εμενα τουλαχιστον με καλυπτει.

το κινητο πρεπει να ειναι παρα πολυ καλο και ισως η καλυτερη προταση στα χρηματα που κοστιζει.για να μη πω οτι παιζει και μονο του.

Σωστο ειναι αυτο που λες αλλα η SE πρωτοπορει σε αυτο το τομεα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι η lg επρεπε να βαλει μεγαλυτερης χωριτηκοτητας μπαταρια..γτ δν μπορεις να εχεις μια οθονη 3'' αναλυσης 240x400 με 262000 χρωματα και να βαζεις μια 900αρα μπαταρια..:!:..ας εβαζε μια 950mah-1020mah..

 

Oι SE πρωτοπορει σε αυτα το θεμα αλλα πρπει να κανει και κατι με τις οθονες στα κινητα της..δν μπορει να εχεις κινητο με 5αρα καμερα (στο C902 αναφερομαι) και να εχεις 2'' οθονη..:O..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι η lg επρεπε να βαλει μεγαλυτερης χωριτηκοτητας μπαταρια..γτ δν μπορεις να εχεις μια οθονη 3'' αναλυσης 240x400 με 262000 χρωματα και να βαζεις μια 900αρα μπαταρια..:!:..ας εβαζε μια 950mah-1020mah..

 

Oι SE πρωτοπορει σε αυτα το θεμα αλλα πρπει να κανει και κατι με τις οθονες στα κινητα της..δν μπορει να εχεις κινητο με 5αρα καμερα (στο C902 αναφερομαι) και να εχεις 2'' οθονη..:O..

Eχουν καλη αναλυση ομως.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω το συγκριμένο κινητό δώρο στην κοπέλα μου η οποία όμως δεν έχει καμία σχέση με οθόνη αφής...

Οπότε ήθελα να ρωτήσω, για να γράψεις μήνυμα χρειάζεται οπωσδήποτε το πενάκι ή μπορείς και με τα χέρια;

Σου βγάζει virtual qwerty πληκτρολόγια ή αριθμητικά κουμπιά με τρία γράμματα το καθένα;

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω το συγκριμένο κινητό δώρο στην κοπέλα μου η οποία όμως δεν έχει καμία σχέση με οθόνη αφής...

Οπότε ήθελα να ρωτήσω, για να γράψεις μήνυμα χρειάζεται οπωσδήποτε το πενάκι ή μπορείς και με τα χέρια;

Σου βγάζει virtual qwerty πληκτρολόγια ή αριθμητικά κουμπιά με τρία γράμματα το καθένα;

Mπορεις να γραξεις ανετα και με το δακτυλο ειδικα στο QWERTY.Αν ομως δεν εχει σχεση με οθονη αφης καλυτερα αστο!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχουν θήκες σιλικόνης για το κινητό σε κάποιο κατάστημα??? (όχι εκτός Ελλάδας και από ebay, γιατι δε χρησιμοποιώ πιστωτική)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω το συγκριμένο κινητό δώρο στην κοπέλα μου η οποία όμως δεν έχει καμία σχέση με οθόνη αφής...

Οπότε ήθελα να ρωτήσω, για να γράψεις μήνυμα χρειάζεται οπωσδήποτε το πενάκι ή μπορείς και με τα χέρια;

Σου βγάζει virtual qwerty πληκτρολόγια ή αριθμητικά κουμπιά με τρία γράμματα το καθένα;

 

Αν η κοπέλα σου μέχρι τώρα ήταν Nokia fun (φτού τί είπα πάλι...) άστο καλύτερα ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν η κοπέλα σου μέχρι τώρα ήταν Nokia fun (φτού τί είπα πάλι...) άστο καλύτερα ! :D

 

Νοκια φαν δεν είναι σίγουρα, απλά αυτό που την απασχολεί είναι τα μυνήματα απο ότι κατάλαβα...

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Νοκια φαν δεν είναι σίγουρα, απλά αυτό που την απασχολεί είναι τα μυνήματα απο ότι κατάλαβα...

Αν θελει να γραφει γρηγορα στα μυνηματα τοτε να μην παρει :!:ΠΟΤΕ:!: κινητο με οθονη αφης(αυτη η συμβουλη δεν ειναι μονο για σενα,γενικα).

Link to comment
Share on other sites

Αν θελει να γραφει γρηγορα στα μυνηματα τοτε να μην παρει :!:ΠΟΤΕ:!: κινητο με οθονη αφης(αυτη η συμβουλη δεν ειναι μονο για σενα,γενικα).

 

Γιατι ετσι ρε παιδια? και γω καμια σχεση με οθονες αφης δεν ειχα, και με το cookie μια χαρα γρηγορα γραφω sms (με γραφιδα και το πλαγιο πληκτρολογιο)

θεμα συνηθειας ειναι πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι ρε παιδια? και γω καμια σχεση με οθονες αφης δεν ειχα, και με το cookie μια χαρα γρηγορα γραφω sms (με γραφιδα και το πλαγιο πληκτρολογιο)

θεμα συνηθειας ειναι πιστευω...

 

Γράφεις sms πιο γρήγορα από μια κοπέλα με Nokia συσκευή ;;;; :whistle:

 

Υ.Γ. 1

4 μέρες τώρα που το έχω και το έχω ξεσκίσει το φουκαριάρικο , δεν έχει κάνει ούτε

ένα reset , ....ούτε ένα κουφό !!! Πρώτη φορά..... , μπράβο LG !!! :cool:

 

Υ.Γ. 2

Το ξαναλέω μπας και ακούσει κάποιος σοβαρός εδώ μέσα......

Γιατί ακόμα το θέμα αυτό δεν έχει γίνει επισημασμένο ; :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

καλο το κινητακι μεχρι στιγμης,απλα το μονο προβλημα μου εχει να κανει με την μπαταρια.

και οχι μονο με την διαρκεια της.

λοιπον σημερα το μεσημερι το εβαλα για φορτηση,οχι οτι χρειαζοταν αλλα μιας και ειχα χρονο ειπα να το κανω.

λοιπον ενω η μπαταρια ηταν σε ενα επιπεδο του 80-85% και μετα απο 2 ωρες μου εδειχνε οτι ακομα φορτιζε.

βγαζω τον φορτηστη απο το κινητο και τον ξαβαζω περιμενωντας να μου βγαλει το μηνυμα οτι η μπαταρια ειναι πληρης,αλλα προς εκπληξη μου εδειχνε οτι φορτιζε και μαλιστα απο την δευτερη γραμμη εκει που ηταν την πρωτη φορα που το δοκιμασα.

το αφησα για κανα μησαωρο το ξεκληδωσα και μου εδειχνε ενδειξη με τις δυο γραμμες και σταθερη.

ξαναβγαζω τον φορτηστη,και απο περιεργεια τον ξανατοποθετω,και ξαναεγινε η δευτερη πραξη....

δηλ αρχισε παλι να φορτιζει με ενδειξη απο την δευτερη γραμμη.

βεβαια οταν εστειλα ενα μηνυμα με την αναφορα μου εβγαλε στην οθονη την ειδοποιηση οτι η μπαταρια ειναι πληρης.

δεν ειναι λογικο μετα απο 2-3 ωρες φορτησης,συσκευη που ειχε την μπαταρια περιπου στο 80-85%,να δειχνει αυτες τις ενδηξεις.

κατι τρεχει με την ενδηξη της μπαταριας,καλο να μην της εχουμε καμια εμπιστοσυνη ουτε κατα την φορτιση ουτε κατα την χρηση του κινητου.

και κατι αλλο αυτο μου το εκανε πρωτη φορα τωρα που εχω βαλει την αναβαθμηση 10D.

μπορει να ειναι τυχαιο αλα μπορει και οχι.

και κατι αλλο,εχει κανεις κανενα προγραμμα για να βλεπουμε την μπαταρια??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλο το κινητακι μεχρι στιγμης,απλα το μονο προβλημα μου εχει να κανει με την μπαταρια.

και οχι μονο με την διαρκεια της.

λοιπον σημερα το μεσημερι το εβαλα για φορτηση,οχι οτι χρειαζοταν αλλα μιας και ειχα χρονο ειπα να το κανω.

λοιπον ενω η μπαταρια ηταν σε ενα επιπεδο του 80-85% και μετα απο 2 ωρες μου εδειχνε οτι ακομα φορτιζε.

βγαζω τον φορτηστη απο το κινητο και τον ξαβαζω περιμενωντας να μου βγαλει το μηνυμα οτι η μπαταρια ειναι πληρης,αλλα προς εκπληξη μου εδειχνε οτι φορτιζε και μαλιστα απο την δευτερη γραμμη εκει που ηταν την πρωτη φορα που το δοκιμασα.

το αφησα για κανα μησαωρο το ξεκληδωσα και μου εδειχνε ενδειξη με τις δυο γραμμες και σταθερη.

ξαναβγαζω τον φορτηστη,και απο περιεργεια τον ξανατοποθετω,και ξαναεγινε η δευτερη πραξη....

δηλ αρχισε παλι να φορτιζει με ενδειξη απο την δευτερη γραμμη.

βεβαια οταν εστειλα ενα μηνυμα με την αναφορα μου εβγαλε στην οθονη την ειδοποιηση οτι η μπαταρια ειναι πληρης.

δεν ειναι λογικο μετα απο 2-3 ωρες φορτησης,συσκευη που ειχε την μπαταρια περιπου στο 80-85%,να δειχνει αυτες τις ενδηξεις.

κατι τρεχει με την ενδηξη της μπαταριας,καλο να μην της εχουμε καμια εμπιστοσυνη ουτε κατα την φορτιση ουτε κατα την χρηση του κινητου.

και κατι αλλο αυτο μου το εκανε πρωτη φορα τωρα που εχω βαλει την αναβαθμηση 10D.

μπορει να ειναι τυχαιο αλα μπορει και οχι.

και κατι αλλο,εχει κανεις κανενα προγραμμα για να βλεπουμε την μπαταρια??

 

ευχαριστω

Εχουν ακουστει πολλα προβληματα για την μπαταρια του.

Εγω προσπαθησα να βαλω την 10D αλλα μου εκανε επανεκινηση.Το προσπαθησα 4 φορες αλλα τιποτα.

Απο οσο ξερω δεν υπαρχει καποιο προγραμμα.

 

φιλε μου το βρηκα ...το kp500 εχει SAR number - head 0.407 W/Kg

SAR number - body 0.940 W/Kg

Το ξερω ποσο εχει.Αν ρωταγες θα σου ελεγα αλλα δεν εκανες για αυτο το κινητο αλλα γενικοτερα για ολα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω ποσο εχει.Αν ρωταγες θα σου ελεγα αλλα δεν εκανες για αυτο το κινητο αλλα γενικοτερα για ολα.

 

ε ναι ειπα μηπως υπαρχει καποιο πραγραμα

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ακουστει πολλα προβληματα για την μπαταρια του.

Εγω προσπαθησα να βαλω την 10D αλλα μου εκανε επανεκινηση.Το προσπαθησα 4 φορες αλλα τιποτα.

Απο οσο ξερω δεν υπαρχει καποιο προγραμμα.

 

και εμενα την 10d δεν την πηρε με την πρωτη.

μου εβγαλε μηνυμα λαθους.

την δευτερη φορα ομως ολα καλα.

τι σου παρουσιαζει εσενα??

 

παντος δεν εχω δει καμια ουσιαστηκη διαφορα με την 10c που ειχα πριν

Link to comment
Share on other sites

και εμενα την 10d δεν την πηρε με την πρωτη.

μου εβγαλε μηνυμα λαθους.

την δευτερη φορα ομως ολα καλα.

τι σου παρουσιαζει εσενα??

Eγω εχω την 10b.

Κατεβαζει το λογισμικο και παει να το εγκαταστησει(στο κινητο),το κινητο κανει επανακινηση:cry:

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω την 10b.

Κατεβαζει το λογισμικο και παει να το εγκαταστησει(στο κινητο),το κινητο κανει επανακινηση:cry:

 

σου βγαζει μια μπαρα που σου δειχνει εξεληξη της αναβαθμησης.

οταν τελειωσει η μπαρα το τηλεφωνο κανει μια επαναφορα,και μετα ανοιγει.

και το καλυτερο ειναι οτι δεν χανεις τιποτα.

ουτε επαφες ουτε φωτογραφιες ουτε μηνυματα.

τιποτα

ενω στα wm τα χανεις ολα.

παντος αν ακολουθησεις τα βηματα,δεν θα εχεις προβλημα.

λοιπον δεν ειναι μονο η αναβαθμηση του cookie εκει.

σου βγαζει μια λιστα και εσυ επιλεγεις την συσκευη.

μετα την ολοκληρωση η συσκευη ειναι στα αγγλικα,εσυ πρεπει να την φερεις στα ελληνικα.

τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα.

πρωτα επιλεγεις μετα την γλωσσα πηγαινεις στο επομενο βημα που ειναι η αναβαθμηση και μετα απο κανα μισαωρο.τοσο πηρε σε μενα εισαι ετοιμος.

θα σου εγραφα ακριβως το αρχειο που εκτελεις αλλα το εχω στο laptop και οχι στον υπολογηστη.

αυριο θα σου πω ακριβως τις κινησεις,γιατι με την οδηγιες της lg δεν θα βγαλεις ακρη.

εγω στην αρχη ακολουθησα τις οδηγιες της lg και δεν μπορουσα να το περασω.

μετα ανοιξα το αρχειο μονο και αρχισε η αναβαθμηση.:)

συγνωμη που δεν εχω ευκαιρα αποψε τα αρχεια....αλλα βλεπεις ολες αυτες τις δουλειες τις κανω απο το laptop οχι απο τον υπολογηστη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...