Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kατι άλλο, όταν μιλας στο τηλ. δεν πατιούνται κατά λάθος τα εικονικά πληκτρα της οθόνης αφής, από το αυτί για παράδειγμα???

 

Οχι..οταν μιλας κλειδωνει αυτοματα και δν μπορουν να πατηθουν τα εικονικά πληκτρα..

 

ΕDIT: Mε προλαβε ο oug στην απαντηση..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στην κλήση κλειδώνει αυτόματα η touchscreen

Οχι..οταν μιλας κλειδωνει αυτοματα και δν μπορουν να πατηθουν τα εικονικά πληκτρα..

 

ΕDIT: Mε προλαβε ο oug στην απαντηση..

Πατας το κουμπι και ξεκλειδωνει με την μια.

Μην γινει καμια παρεξηγηση...

KnP αφου εχεις αυτο το κινητο γιατι να παρεις το μπισκοτο;Καλο δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μια οικογένεια είμαστε τι παρεξήγηση :p

Σωστο ειναι αυτο που λες αλλα αλλο εννοω.

Μιπως καταλαβει πως κλειδωνει το κινητο και δεν μπορει να κανει τιποτα μεχρι να τελειωσει η κληση!

Link to comment
Share on other sites

Πατας το κουμπι και ξεκλειδωνει με την μια.

Μην γινει καμια παρεξηγηση...

KnP αφου εχεις αυτο το κινητο γιατι να παρεις το μπισκοτο;Καλο δεν ειναι;

 

Nαι συμφωνω δεν αξιζει να παρεις το cookie καθως αυτο το κινητο που εχεις ειναι μια χαρα..εκτος αν το θελεις για δευτερο αλλα δν αξιζει για δευτερο το cookie..παρε κατι πιο φθηνο..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω δεν αξιζει να παρεις το cookie καθως αυτο το κινητο που εχεις ειναι μια χαρα..εκτος αν το θελεις για δευτερο αλλα δν αξιζει για δευτερο το cookie..παρε κατι πιο φθηνο..:)

Οχι και δεν αξιζει 180 ευρω το μπισκοτο!

Μια χαρα ειναι για τα λεφτα του!Εχεις δει καποιο καλυτερο σε αυτη τη τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Οχι και δεν αξιζει 180 ευρω το μπισκοτο!

Μια χαρα ειναι για τα λεφτα του!Εχεις δει καποιο καλυτερο σε αυτη τη τιμη;

 

Δεν ειπα οτι δν αξιζει τα λεφτα του..και βεβαια τα αξιζει το μπισκοτο..αλλα αν ο ανθρωπος το θελει για δευτερο..ε, πιστευεις οτι αξιζει να δωσει 180€ για δευτερο κινητο??..μπορει να παρει πχ μου ηρθε τωρα το νοκια 6300 που εχει 140€ που ειναι οτι πρεπει για δευτερο κινητο..;)..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως η μπαταρία του σήμερα μου έβγαλε 3η μέρα ολόκληρη και έχω 3/3 κουτάκια ακόμη. Μέτρια χρήση τις 3 ημέρες, λίγες κλήσεις/μηνύματα, ζωγραφική και καμμια 10αριά φωτογραφίες/μέρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δν αξιζει τα λεφτα του..και βεβαια τα αξιζει το μπισκοτο..αλλα αν ο ανθρωπος το θελει για δευτερο..ε, πιστευεις οτι αξιζει να δωσει 180€ για δευτερο κινητο??..μπορει να παρει πχ μου ηρθε τωρα το νοκια 6300 που εχει 140€ που ειναι οτι πρεπει για δευτερο κινητο..;)..

Exeis dei allo kinito me othoni afis me 180eurw?

Link to comment
Share on other sites

Exeis dei allo kinito me othoni afis me 180eurw?

Aυτό ακριβώς σκέφτομαι κ εγώ! Θέλω απλά να δοκιμάσω κ ένα κινητό με touchscreen! Δεν σημαινει οτι παραταω βεβαια το nokia 6220... Aπλά βαριέμαι εύκολα τα κινητά κ θέλω να αλλάζω συχνά, οχι απαρετήτως με καινούργια αλλά και με αυτά που ήδη έχω...

Link to comment
Share on other sites

Exeis dei allo kinito me othoni afis me 180eurw?

 

Επαναλαμβανω...δεν λεω οτι δν αξιζει και ουτε εχω βρει αλλο κινητο με οθονη αφης και να εχει μονο 180€...(γι'αυτο αλλωστε και το αγορασα..) αλλα αν ξαναλεω ο knp το ηθελε για δευτερο κινητο του προτεινα να επαιρνε κατι σε χαμηλοτερη τιμη αφου το nokia 6220 που εχει τα παρεχει ολα..ξαναδιαβασε το προηγουμενο ποστ μου και θα καταλαβεις..:)

 

@knp

Ναι μια χαρα ειναι το cookie...δν ξερω βεβαια, μπορει να σε προβληματησει η διαρκεια της μπαταριας του..αλλα και το νοκια 6220 νομιζω εχει την ιδια χωρητικοτητα (900mha) μπαταρια..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η χωρητικότητα της μπαταρίας αλλα και οι απαιτήσεις κάθε κινητού όπως και η δειαχείριση ενέργειας που έχει
Link to comment
Share on other sites

Τους χαιρετισμούς μου σε όλη τη μπισκοτο-ομάδα:)

 

Ρε παιδια ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να μεταφέρω στο pc τις επαφές του τηλεφώνου? (δε μ ενδιαφερει για κατι αλλο...μονο επαφες)

δοκιμασα καποιες εκδοσεις του LG pc suite (και απο το δισκακι που υπηρχε στο κουτι και απο το internet) αλλα καθε φορα ολο και καποια μ@L%kI@ γίνεται και δεν συνδέεται

(πχ. μου λεει "Αποτυχία συνδεσης με το κινητο. Ελέγξτε τη θύρα COM και προσπαθείστε να συνδεθειτε αφου μεταβειτε σε κατασταση αναμονης...")

 

καμια ιδέα??:blink:

Link to comment
Share on other sites

φιλε το προγραμμα του κινητου ειναι κορυφη και με βολεψε πολυ να οργανωσω τις επαφες. οποτε βρες τι φταιει και δε συνδεεται το κινητο στο pc.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου δώσει τις εικόνες που βγαίνουν κατά την έναρξη κ τον τερματισμό του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω αγοράσει κι εγώ εδώ κι ένα μήνα το μπισκοτάκι και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω ένα πρόβλημα το οποίο όλο και κάποιος από εσάς θα μπορεί να μου λύσει. Προσπαθώ να εγκαταστήσω ένα λογαριασμό e-mail (της Otenet) που έχω, έτσι ώστε να λαμβάνω τα e-mail μου στο κινητό. Έχω βάλει όλα τα στοιχεία του λογαριασμού και έχω δοκιμάσει και με τους 3 τρόπους σύνδεσης (Cosmote WAP, Cosmote GPRS, Cosmote Internet) αλλά δε συνδέεται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Πάντα εμφανίζει το ίδιο αόριστο και καθόλου κατατοπιστικό μήνυμα "Αποτυχία σύνδεσης"!

 

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σας παρακαλώ; Δεν είμαι για άλλα πειράματα γιατί ΜΟΝΟ από τα πειράματα έχω ήδη χρεωθεί γύρω στα 3-4 MB όγκο! Έλεος...

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά! :(

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω προσπαθήσει και μου είπαν από την εξυπηρέτηση πως τα καρτοκινητά δεν επιτρέπεται να κάνουν λήψη/ αποστολή email... Οπότε μπαίνω από το browser....

 

 

Θα μου πει κάποιος αν το κινητό αξίζει τα λεφτά του?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω προσπαθήσει και μου είπαν από την εξυπηρέτηση πως τα καρτοκινητά δεν επιτρέπεται να κάνουν λήψη/ αποστολή email... Οπότε μπαίνω από το browser....

 

Δεν έχω καρτοκινητό... Έχω συμβόλαιο! Ξέχασα να το διευκρινίσω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δε ξέρω τότε... Μήπως δεν είναι σωστοί οι διακομιστες και οι θύρες?

Μήπως τελικά η otenet δε δινει αυτή τη δυνατότηα? Που δε το νομίζω...

Σου είπα πάντως, μπορείς να το κάνεις bookmark και να τα ελέγχεις από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δε ξέρω τότε... Μήπως δεν είναι σωστοί οι διακομιστες και οι θύρες?

Μήπως τελικά η otenet δε δινει αυτή τη δυνατότηα? Που δε το νομίζω...

Σου είπα πάντως, μπορείς να το κάνεις bookmark και να τα ελέγχεις από εκεί...

 

Το γνωρίζω πως υπάρχει κι αυτός ο τρόπος αλλά όταν "παίζεις" με GPRS, μετράς ακόμα και το KB οπότε είναι πολύ πιο ακριβός τρόπος το να μπαίνω από το webmail...

 

Οι διακομιστές και οι θύρες και οι λοιπές ρυθμίσεις είναι όλα ολόσωστα αφού τα έχω μάθει κυριολεκτικά απ' έξω μετά από τόσα format που τα διπλοπερνάω στο thunderbird (το διπλοπερνάω κολλάει στο dual boot Windows/Linux).

 

Μάλλον το μόνο που μου απομένει είναι η εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote! Θα προσπαθήσω να τους πάρω καμιά τρελή ώρα (π.χ. 4 τα ξημερώματα) γιατί βαριέμαι οικτρά να περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Στεφιδη, δεν αργουν της εξυπηρετησης πελατων βασικα, στο 1212 οσες φορες εχω παρει με εξυπηρετουν κατευθειαν :)
:cat:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι κι εγώ ένας (σχεδόν) ευτυχισμένος κάτοχος του Cookie εδώ και περίπου ένα μήνα. Και λέω σχεδόν γιατί υπάρχουν κάποια πραγματάκια που είναι ενοχλητικά και θα ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει το ίδιο και στα δικά σας.

 

α) Όταν ανοίγω το τηλ. κάτω από το σήμα της εταιρείας γράφει ότι είναι "Εκτός Πόλης". Για να φύγει πρέπει να κάνω χειροκίνητη επιλογή του δικτύου που είμαι. Όμως αν κλείσω το τηλέφωνο και το ξανανοίξω δεν μπορεί να βρει το δίκτυο ακόμη κι αν στέκομαι πάνω σε κεραία της εταιρίας. Πρέπει να το γυρίσω στην "Αυτόματη Επιλογή" δικτύου οπότε πάλι απ' την αρχή το μήνυμα "Εκτός Πόλης". Τι ακριβώς σημαίνει αυτό (μήπως κάνει roaming; ) και πως διορθώνεται;

β) Αν ρυθμίσω την προβολή της ώρας σε 12ωρη τότε στην οθόνη όταν είναι κλειδωμένο και στην οθόνη που δείχνει διάφορες πληροφορίες για το σήμα, το δίκτυο κλπ. όταν είναι πρωί δείχνει μμ και όταν είναι απόγευμα δείχνει πμ χωρίς να επηρεάζει τις υπενθυμίσεις. Επάνω δεξιά στην κεντρική οθόνη που είναι με λατινικούς χαρακτήρες την εμφανίζει κανονικά!

γ) Ο ήχος στην αναπαραγωγή των βίντεο είναι ενοχλητικά δυνατός. Ακόμη και στο χαμηλότερο σημείο της έντασης δεν υποφέρεται. Χώρια ότι παραμορφώνεται και ο ήχος. Αυτό και μόνο κάνει αδύνατη την αναπαραγωγή βίντεο στο Cookie :(. Σε εσάς συμβαίνει το ίδιο; Μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό;

δ) Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τον ήχο της υπενθύμισης; Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Υ.Γ. Αν βοηθάει, έχω την τελευταία αναβάθμιση του λογισμικού.

 

Και κάτι που βρήκα μόνος μου: Αν θέλετε να γράψετε τον χαρακτήρα ΐ στα μηνύματα ο μόνος τρόπος που μπόρεσα να το κάνω είναι (όσο κι αν φαίνεται απίστευτο) με την γραφίδα! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...