Jump to content

ASUS P565


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

yannaka,

 

πες μου εντυπωσεις απο την συσκευη.

εγω την αγορασα τελεια χαρακτηριστικα αλλα και μια απογοητευση: η μπαταρια!

ποσο σου κραταει με απλη χρηση;

εμενα ουτε 10 ωρες

υπαρχει λυση για αυτο;

σημειωνω οτι την εχω φορτισει μονο 2 φορες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από κάποιες φορτίσεις η μπαταρία στρώνει σιγά σιγά. Κάνε ακόμα λίγες και θα δεις διαφορά σίγουρα. Επίσης να το φορτίζεις πριν πέσει κάτω από 10% και να προτιμήσεις μέσω USB
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω μετρήσει τις ώρες που διαρκεί, είναι η δεύτερη-τρίτη μέρα που το έχω. Η μπαταρία παίζει ανάλογα με τι έχεις ενεργοποιημένο ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

φίλοι, τι πρόγραμμα gps έχετε βάλει? εγκατέστησα το destinator 7 και αργει εξωφρενικά να βρει δορυφόρους.

 

εδώ υπάρχουν να μπουν τα windows mobile 6.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=551379&page=6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

πηρα κ εγω το asus p565 κ ηθελα να ρωτησω αν εχει screen protector η πρεπει να βαλω εγω κ που μπορω να βρω ενα τετοιο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

ευχαριστώ για το ελληνικό Keyboard για το Asus P565. Είμαι καινούργιο μέλος του Forum αυτού,ξεκίνησα πριν λίγες μέρες όταν αγόρασα το Asus P565 και μιας και niewbe με τα PDA θα χρειαστώ βοήθεια από καποίον ποιο έμπειρο για να μου προτείνει χρήσιμα προγράμματα για την συσκευή μου και ασφαλής διαδυκτιακούς τόπους για να τα "κατεβάσω",γιατί μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να κάνω 2 φορές Hard Disk Reset στο P565 και ένα ματσο επανεκκινήσεις από χαζο-προγράμματα που πίγα να κάνω install. Mέχρι στιγμής το κινητό έχει εγκατεστημένα τα εξής προγράμματα : ESET Mobile Antivirus copyright 1992-2008 που δεν μπορεί να βρεί servers για να κάνει update και δεν γνωρίζω κατά πόσο "σωστό" είναι, το Finger Keyboard που βρήκα σε αυτό το Thread, Resco File Explorer v7.05 - Resco Registry, Opera 8.65 for Windows Mobile και το Skype. Λίγο πολύ βλέπετε το κινητό είναι άδειο,απλώς εγώ δεν ξέρω τι άλλο χρειάζομαι. Δεν ξέρω ακόμα,γιατί εδώ και 2 μέρες που το παρατήρησα δεν βγάζει στον φάκελο με τα προγράμματα το εικονίδιο του Skype και της Opera. Συν το ότι προσπάθησα να εγκαταστήσω το iGO v8.3 GPS και ενώ εγώ βρισκόμουν στην Σαντορίνη,αυτό με εβγαζέ στην Λ.Βασιλής Σοφίας!

 

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας

και,ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πρώτα πρώτα να αρχίσει διάβασμα από κάποιες σελίδες (δες το navimania) και μετά θα σου πούμε προγράμματα. Το Antivirus βγάλε το δεν χρειάζεται, κανείς δεν έχει πάρει ιο μέχρι στιγμής και βαραίνει πολύ το κινητό. Επιπλέον για να σου πούμε προγράμματα πρέπει να μας πεις τι θέλεις περίπου
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω,θέλω να μπορεί να λειτουργεί σωστά η μαμακία. Χθες δεν ξέρω πως,αλλά εκεί που το πείραζα έβγαλα τις ειδοποιήσεις,δηλαδή με έπερναν τηλέφωνο και χτυπούσε,αλλά στην οθόνη του κινητού μου τίποτα,ακόμα μου στέλναν μήνυμα ερχότανε αναφορά παράδοσης,αλλά εγώ τίποτε!!! Αναγκάστικα να κάνω Hard Reset! Αν και το κουτί έλεγε 800ΜΗz CPU,εμένα δεν με γεμίζει το μάτι,δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλος,εκτός και αν εγώ δεν μπορώ να τον χρισημοποιώ σωστά! Εγώ πιο πολύ θα ήθελα να το χρισημοποιώ για να κατεβάζω ταινίες μέσω Torrents,να βλέπω βίντεο και φωτογραφίες. Ακόμα θα ήθελα να βρώ ένα καλό προγραμμα για το Facebook και ένα καλό Navigator! Και προς θεού,να μην κωλάει,δηλαδή αφού το ήξερα,γιατί πίγα και πήρα κινητό με Windows. Τέλος υπάρχει κανένα πρόγραμμα καθαρισμού του κινητού,αντίστοιχου του CCleaner στον υπολογιστή?

 

ohh dudes you`ve got to help me!! Δεν ξέρω πως τα κατάφερα,αλλά σήμερα το μεσημέρι και ενώ ήμουν στο διαδύκτιο μέσω wi-fi στο ξενοδοχείο που μένω,κάποια στιγμή με πέταξε από το διαδύκτιο και δεν ξανασυνδέθηκε. To Laptop συνδέεται κανονικά,αλλά το κινητό τίποτε,δεν ξέρω τι έγινε,αλλά ουτε και αν έκανα τίποτε,εγώ απλά προσπαθούσα να δω πως θα κάνω το wmTorrent να δουλέψει και ξαφνηκά με πέταξε. Ούτε το GPS Catcher λειτουργεί pff... Νιώθω σαν τον άνθρωπο των σπηλαίων αυτή την στιγμή και είμαι έτοιμος να πάρω το ρόπαλό μου και να το σπάσω το μικρό PDA μου..

 

Γεια σας,αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα με το καινούργιο κινητό τηλέφωνο που πράσφατα αγόρασα. Έχω το ASUS P565 όπως φαίνεται και από τον τίτλο,άλλα έχω πρόβλημα με το GPS. Έχω κάνει update to GPS Catcher του κινητού (δεν έχω ιδέα αν έπρεπε να το κάνω αυτό,απλώς μου φάνηκε σχετικό) και δοκίμασα να βάλω το Garmin και το iGO για το PDA μου,αλλά τίποτα,τζίφος με τον δορυφόρο. Δεν μπόρεσε να βρει σήμα όσες ώρες και να περίμενα.. Οπότε δεν ξέρω τι κάνω τώρα με το navigator

 

thanks for your time,

awaiting replys and solutions

 

Ακόμα το είναι αδύνατον για εμένα να κάνω HDD Reset στο P565 του αδερφού μου,μου βγάζει την ένδειξη "External Rom:none" και όταν πάει να την κάνει load από MicroSD τζίφος,μπορώ να την κατεβάσω από κάπου και να μπορέσω να ολοκληρώσω την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators

Για να δεις κατά πόσο δουλεύει το GPS της συσκευής σου βάλε το GPS Test και άστο σε καθαρό ουρανό να βρει τη θύρα μόνο του μέχρι και να κλειδώσει δορυφόρους.

 

Όσον αφορά το hard reset που μάλλον αυτό εννοείς πως θέλεις να κάνεις... http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=12&model=P565&id=20090603140704565&page=1&SLanguage=en-us

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

μου έσπασε η εσωτερικά στην οθόνη το p565, δηλαδή εξωτερικά το γυαλί είναι εντάξει αλλά εσωτερικά δείχνει δύο γραμμές σας ραγίσματα και δεν μπαίνει στα windows. Είναι το touch screen υποθέτω?

Βρήκα ανταλλακτικό στο ebay. Mπορώ να το αλλάξω μόνος μου?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρήκα ανταλλακτικό στο ebay. Mπορώ να το αλλάξω μόνος μου?

 

Αν ρωτάς εμάς δεν είναι εύκολο. Υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες που θέλουν προσοχή και βασικές γνώσεις πάνω σε αυτά τα θέματα. Θα συνιστούσα να το δει κάποιος ειδικός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ASUS P565

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...