Jump to content

Fringe (Fox)


YpNoS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο η γκρίζα διαφήμιση συμβάλλει στο να μένει το Fringe στον αέρα παρά τη χαμηλή τηλεθέαση εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Ελα ρε συ τώρα. Δε νομίζω πως τα οικονομικά οφέλη είναι τόσο μεγάλα και κάτι μου λέει πως αν η σειρά δεν έβγαζε τα λεφτά της με άλλα μέσα (πωλήσεις DVD, πωλήσεις σε ξένες αγορές, DVR κτλ) δε θα ήταν με τίποτα αρκετό ένα διαφημιστικό πακέτο από οποιαδήποτε εταιρεία για να το κρατήσει on air!

 

Και δεν είναι μόνο το Fringe. Το ίδιο ισχύει και με το Modern Family και το iPad. Είμαι fan της Apple ΟΚ, αλλά εντάξει καταντάει γελοίο όλο αυτο το θέμα με την "τοποθέτηση προϊόντων για διαφήμιση στις σειρές". Και τουλάχιστον στο Modern Family το όλο θέμα το εντάξανε στη σειρά (κάνανε ολόκληρο επεισόδιο όπου ο Phil θέλει για τα γενέθλιά του το iPad και η Claire προσπαθεί να του το πάρει), αλλά στο Fringe και πολλές άλλες σειρές τα προϊόντα παρουσιάζονται τελείως άκυρα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η τοποθέτηση προϊόντων δεν με ενοχλεί στην αμερικάνικη τηλεόραση, αλλά βγαίνουμε off-topic.

 

Το Fringe όπως λέει και ο DesertSMisSRain έχει αλλάξει δομή επεισοδίων σε σχέση με τις δύο πρώτες σεζόν, και πλέον πλησιάζει πολύ τα Alias (βλ. προφητείες Ραμπάλντι) και Lost (ταξίδια στον χωροχρόνο). Κάτι που --εκτός από τις πεσμένες τηλεθεάσεις-- με ενοχλεί λίγο επειδή και οι δύο σειρές που προανέφερα στις τελευταίες σεζόν τους είχαν ξεφύγει πολύ από το αρχικό τους premise, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, άσχετα αν παρέμεναν ενδιαφέρουσες ή είχαν πολύ καλά επεισόδια και διατηρούσαν τους ίδιους χαρακτήρες.

 

Αλλά δεν νομίζω ότι με το season finale του Fringe έχω να γκρινιάξω:

δεκαπέντε χρόνια μπροστά, η Άστριντ έχει ωραίο μαλλί, ο Broyles γυάλινο (ή βιονικό :p) μάτι, και το ολόγραμμα του Walternate απειλεί το δικό μας σύμπαν. Όλο αυτό το σύντομο ταξίδι του Peter (ή μάλλον της συνείδησής του) στο μέλλον γίνεται ευκολότερα κατανοητό απ'ότι αν το Fringe ήταν η πρώτη σειρά που μας έδειχνε κάτι τέτοιο (προηγήθηκε ο Desmond πριν από λίγα χρόνια), αλλά και πάλι υπάρχει κάτι πρωτότυπο: φαίνεται ότι αυτή η αλληλεπίδραση των δύο συμπάντων είχε κάποια παρενέργεια στον Peter (το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι θα μπορούσε να έχει παγιδευτεί σε μια διάσταση, ή ότι πρόκειται για course correction, αλλά αυτό θα το δούμε του χρόνου). Απ'ό,τι κατάλαβα τα δυο σύμπαντα δεν έχουν ενωθεί, απλά αλληλεπιδρούν εκείνη τη στιγμή σ'εκείνο το σημείο.

 

 

Ελα ρε συ τώρα. Δε νομίζω πως τα οικονομικά οφέλη είναι τόσο μεγάλα και κάτι μου λέει πως αν η σειρά δεν έβγαζε τα λεφτά της με άλλα μέσα (πωλήσεις DVD, πωλήσεις σε ξένες αγορές, DVR κτλ) δε θα ήταν με τίποτα αρκετό ένα διαφημιστικό πακέτο από οποιαδήποτε εταιρεία για να το κρατήσει on air!

Αν δεν κάνω λάθος, την 4η σεζόν Chuck την είδαμε χάρη στα Subways και την Toyota...

Edited by captum

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ τώρα. Δε νομίζω πως τα οικονομικά οφέλη είναι τόσο μεγάλα και κάτι μου λέει πως αν η σειρά δεν έβγαζε τα λεφτά της με άλλα μέσα (πωλήσεις DVD, πωλήσεις σε ξένες αγορές, DVR κτλ) δε θα ήταν με τίποτα αρκετό ένα διαφημιστικό πακέτο από οποιαδήποτε εταιρεία για να το κρατήσει on air!

 

Δε φτάνει από μόνη της η γκρίζα διαφήμιση αλλά όταν μια σειρά είναι σε οριακό επίπεδο όλα βοηθούν.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε! Σου άφησε για άλλη μια φορά την WTF αίσθηση στο τέλος. Μετά το φινάλε της 1ης σεζόν που προσωπικά πιστεύω ότι είναι το καλύτερο της σειράς ως τώρα -και από τα καλύτερα σειράς- κατατάσσω το 3x22 στη δεύτερη θέση. Γενικά, δεν με χαλάει η διαφήμιση προϊόντων στις σειρές άρα δεν με πειράζει και αυτό που γίνεται στο Fringe. Χρειάζονται αρκετά χρήματα τέτοιες παραγωγές. Θυμηθείτε ότι το πιλοτικό επεισόδιο στοίχισε 10 εκατομμύρια δολάρια!!!:blink:

Η μεταστροφή του premise της σειράς δεν νομίζω ότι είναι κακή εξέλιξη, όπως αναφέρθηκε προηγουμένως. Νομίζω θα συμφωνήσετε ότι το Fringe έχει εκτοξευτεί θεματικά σε σχέση με την 1η σεζόν με εξαιρετικό storyline και mythology. Έχει γίνει must-see σειρά χωρίς αμφισβήτηση.

 

Όσον αφορά το 3x22 τώρα...Κάτι που με ξένισε, αν και ασήμαντο, ήταν η εμφάνιση των πρωταγωνιστών. Π.χ. ο Πίτερ δεν μου έκανε 49χρονος. Ούτε μια ρυτιδούλα δλδ; Το γκρίζο μαλλί δεν με έπεισε. Το ίδιο ισχύει για τους άλλους. Μόνο η Ολίβια μου έκανε early 40's αλλά περισσότερο φταίει η φυσιογνωμία της. Πάντως η Έλλα Ντάναμ μου θύμισε την μικρούλα Έλλα. Χαζές παρατηρήσεις, το ξέρω...:p

Από την άλλη, μου άρεσε

ο θάνατος της Ολίβια. Δεν είμαι γκοθάς ούτε psycho.:hypno: Μην παρεξηγηθώ. Εννοώ τον τρόπο που έγινε. Απλά και γρήγορα χωρίς πολλά φρου φρου και bang bang! Μια στο κούτελο και πάρ'την κάτω.

Αναπάντεχο...!

Τέλος, μου έκανε εντύπωση

η τηλεκίνηση από την Ολίβια. Δλδ τώρα ελέγχει και το Κορτέξιφαν;;;

Καλή φάση...!

Όσον αφορά την τροπή που πήρε η υπόθεση Πίτερ δεν το πολυαναλύω γιατί είναι μια αρκετά WTF moment και χρειαζόμαστε περισσότερα στοιχεία. Ενδιαφέρον φάνηκε όμως... Μπορεί να αλλάξει πάλι το premise...:D

Α, και κάτι άλλο! Στο τέλος οι Observers είναι 10. Οι σεναριογράφοι μας ξεκαθάρισαν πως ο καθένας τους ονομάζεται από κάθε μήνα του έτους. Άρα υπάρχουν 12. Πού είναι οι άλλοι 2 οέο;;;! Αν δεν ήταν το Fringe θα έλεγα ότι είναι τυχαίος ο αριθμός των Observer που φαίνονται. Είναι όμως;;;

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά οκ

το περιμεναμε ολοι καλως η κακως. Τη συνενωση των 2 συμπαντων.

Δε το περιμέναμε?

 

Οποτε και οταν το ειδα στο τελοσ απλά γέλασα δυνατά με τις αντιδράσεις τους που ηταν καλοπαιγμένες!

 

Ισως κάτι να αλλάξουν στην 4, αλλά ισως πάει και του τυπου ενας πολεμος με το ποια μεριά θα επιζησει στο εδω συμπαν. Γιατι οοολοι με 2 εαυτούς, ε δε θα χωρέσουνε. Να δείτε που θα κάνουν και purge του χρόνου #lost

 

Αντε

Πάει και αυτη

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλά κανείς δεν σχολίασε το τι θα γίνει με τον Peter? Τι εννοούν οι observers όταν λένε πως δεν θυμούνται την ύπαρξη του και πως εκπλήρωσε τον σκοπό του? Τον είδαμε να εξαφανίζεται να θυμίζω λες και ήταν ολόγραμμα και δεν αντέδρασε κανένας απο όσους ήταν γύρο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά κανείς δεν σχολίασε το τι θα γίνει με τον Peter? Τι εννοούν οι observers όταν λένε πως δεν θυμούνται την ύπαρξη του και πως εκπλήρωσε τον σκοπό του? Τον είδαμε να εξαφανίζεται να θυμίζω λες και ήταν ολόγραμμα και δεν αντέδρασε κανένας απο όσους ήταν γύρο.

 

Με αυτό έχω ξενερώσει και γω. Εκείνη τη στιγμή που εξαφανίστηκε ο Πήτερ «επίτηδες» δεν αντέδρασε κανείς αφού υποτίθεται ότι ο Πήτερ δεν υπήρξε ποτέ. Εκείνη τη στιγμή δηλαδή «εκπλήρωσε τη μοίρα του» και «εξαφανίστηκε» σαν να μην υπήρξε. Αυτό το παράδοξο -που επιβεβαίωσαν οι observers, εκτός και αν το κατάλαβα λάθος ρε παιδιά- περιμένω να δω πως θα μας το πλασάρουν στην επόμενη σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό έχω ξενερώσει και γω. Εκείνη τη στιγμή που εξαφανίστηκε ο Πήτερ «επίτηδες» δεν αντέδρασε κανείς αφού υποτίθεται ότι ο Πήτερ δεν υπήρξε ποτέ. Εκείνη τη στιγμή δηλαδή «εκπλήρωσε τη μοίρα του» και «εξαφανίστηκε» σαν να μην υπήρξε. Αυτό το παράδοξο -που επιβεβαίωσαν οι observers, εκτός και αν το κατάλαβα λάθος ρε παιδιά- περιμένω να δω πως θα μας το πλασάρουν στην επόμενη σεζόν.

 

Προφανώς χρησιμοποίησε κατά κάποιο τρόπο την ικανότητά του με τη χρονομηχανή και δημιούργησε κάποιου είδους γέφυρα μεταξύ των δύο συμπάντων προκειμένου να συνεργαστούν κ να αποφύγουν την καταστροφή. Πάντως είναι λιγάκι δύσκολο να μην εμφανιστεί μετά από 1-2 επεισόδια στον 4ο, όντας βασικός προταγωνιστής. Το θέμα είναι με ποια ιδιότητα κ πως ακριβώς θα μας τον πλασάρουν. Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ νομίζω ότι ο Πίτερ θα εμφανιστεί αλλά όχι σαν γιος του Ουόλτερ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως και μετά την χρήση τις χρονομηχανής ο Πήτερ η να μην γεννήθηκε ποτε η να μην κατάφερε να ζήσει από την αρρώστια που πέρασε και τον έσωσε ο πατέρας του.
Link to comment
Share on other sites

Ο Peter έπρεπε να έχει πεθάνει στο ατύχημα στη λίμνη, εκεί που τον έσωσε ο observer....Και προφανώς τον έσωσε με σκοπό να κάνει τα 2 σύμπαντα να συνεργαστούν αλλά και να δουλέψει τη μηχανή. Έτσι η ατάκα "δεν υπήρξε ποτέ" μάλλον εννοεί "δεν υπήρξε ποτέ μετά το ατύχημα".

Με τη λογική αυτή δεν έχουμε πλέον παράδοξο μιας και ο Walter όντως τον έκλεψε από τον άλλο κόσμο...Απλά κρατήθηκε στη ζωή για τη μηχανή.

Το βασικό ερώτημα είναι τι είναι η μηχανή, ποιος την έφτιαξε (μάλλον ο ίδιος ο walter, γι αυτό και ο bell του είχε αφαιρέσει τα κομμάτια από τον εγκέφαλο του, αλλιώς δεν θα ήταν συμβατή μόνο με τη Danam και τον Peter. )

επίσης κάτι τελευταίο που με απασχολεί. Όλα ωραία και καλά, ο walter έκανε τη βλακεία και άρχισαν να καταρρέουν τα σύμπαντα. Άντε να πούμε ότι με λίγη ακραία φυσική εξηγούνται. Αυτοί οι observers τι στο καλό είναι και ποιος τους δίνει εντολές!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Peter έπρεπε να έχει πεθάνει στο ατύχημα στη λίμνη, εκεί που τον έσωσε ο observer....Και προφανώς τον έσωσε με σκοπό να κάνει τα 2 σύμπαντα να συνεργαστούν αλλά και να δουλέψει τη μηχανή. Έτσι η ατάκα "δεν υπήρξε ποτέ" μάλλον εννοεί "δεν υπήρξε ποτέ μετά το ατύχημα".

 

Εγώ θυμάμαι λάθος ή υπήρχαν όντως κάποια επεισόδια στα οποία οι Observers συζητούσαν μεταξύ τους γιατί ο ένας από αυτούς παρενέβη και έσωσε τον Peter;

Ποιός ο λόγος να τον σώσει για να κάνει τα δύο σύμπαντα να συνεργαστούν και να δουλέψει τη μηχανή αφού αν δεν τον έσωζε δε θα χρειαζόταν τίποτα από αυτά;;

Δε νομίζω πως έχει λογική.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι λάθος ή υπήρχαν όντως κάποια επεισόδια στα οποία οι Observers συζητούσαν μεταξύ τους γιατί ο ένας από αυτούς παρενέβη και έσωσε τον Peter;

Ποιός ο λόγος να τον σώσει για να κάνει τα δύο σύμπαντα να συνεργαστούν και να δουλέψει τη μηχανή αφού αν δεν τον έσωζε δε θα χρειαζόταν τίποτα από αυτά;;

Δε νομίζω πως έχει λογική.

 

Μα τον έσωσε μετά την απαγωγή από τον walter από τον άλλο κόσμο....Άρα ήδη είχε δημιουργηθεί το πρόβλημα με το ταξίδι του walter...Αν τον είχαν σώσει πριν το ταξίδι τότε γράψε λάθος :)

Link to comment
Share on other sites

Μα τον έσωσε μετά την απαγωγή από τον walter από τον άλλο κόσμο....Άρα ήδη είχε δημιουργηθεί το πρόβλημα με το ταξίδι του walter...Αν τον είχαν σώσει πριν το ταξίδι τότε γράψε λάθος :)

 

Ααα! Αν καταλαβαίνω καλά εννοείς πως τους έσωσε ο observer επειδή πρώτα είχε σώσει τον Peter ο Walter και είχε δημιουργηθεί το πρόβλημα.

Ναι έτσι έχει μια λογική.

Ποιός ξέρει όμως; Στο τελευταίο επεισόδιο θα μάθουμε (και αν :p)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να σας θυμίσω επίσης οτι ο Peter κανονικά θα ζούσε, αλλά ένας observer απέσπασε την προσοχή του walternate και δεν κατάφερε να παρατηρήσει οτι είχε βρει το φάρμακο για να τον σώσει!

 

Στην ουσία όλα αυτά που διαδραματίζονται και όλη η ιστορία του fringe έχει να κάνει με το butterfly effect που δημιούργησαν οι ίδιοι οι observers.

Φυσικά οι obs θα αποτύχουν παταγωδώς και θα αναγκαστούν να φέρουν πίσω τον peter, εκτός και αν κάνει την έκπληξη ο Walter μιας και είναι το φαβορί σε αυτά τα πράγματα

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το επεισοδιακι αλλα δεν καταλαβα κατι που κανεις δεν το σχολιασε οταν πηγε μπροστα ξεχασε οτι ηταν απ το 2011 και του ρθαν οι αναμνησεις απ το μελλον;; και οταν πηγε ξανα πισω γιατι δεν του ξαναρθαν οι αναμνησεις.σορρι δε εβαλα σποιλερ αν ειναι σημαντικο αυτο ας το βαλει καπιος...

παντως το τελευταιο επεισοδιο μου θυμισε λιγο λοστ φιναλε και ολο αυτο το flash forward flash backword:lol: πραγματικα και να μη ξερεις μαντευεις πιος την εκανε την σειρα:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα μια πολύ απλή εξήγηση και αυτός είναι ο λόγος που δεν το σχολίασα: o Πήτερ δεν μεταφέρθηκε στο μέλλον αλλά η πλοκή μεταφέρθηκε στο μέλλον για να μας δείξει το τι έγινε μετά την παρέμβαση του Πήτερ και της μηχανής.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα μια πολύ απλή εξήγηση και αυτός είναι ο λόγος που δεν το σχολίασα: o Πήτερ δεν μεταφέρθηκε στο μέλλον αλλά η πλοκή μεταφέρθηκε στο μέλλον για να μας δείξει το τι έγινε μετά την παρέμβαση του Πήτερ και της μηχανής.

 

 

Δεν νομίζω. Αν θυμάσαι ο Πήτερ λέει "I've seen the future". Άρα είτε συνειδητά είτε ψυχοσωματικά μεταφέρθηκε στο μέλλον. Αλλιώς δεν εξηγούνται οι αναμνήσεις και οι εμπειρίες του από το 2026. Αυτό κατάλαβα εγώ...:O

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά καλησπέρα, να ρωτήξω κάτι;; βλέπω τα επεισόδια στο σταρ (αν και να πω την αμαρτία μου την ώρα που τα δείχνει και με τις διαφημίσεις ανάμεσα σα να με παίρνει και λίγο ύπνος αλλά ξυπνάω πάντα στο τέλος:lol: και βλέπω ότι τα έχουν καταφέρει ακόμα μία φορά!!!) ξέρει κανείς σε ποια φάση δείχνει το σταρ και αν είναι δυνατόν μπορεί να μου πει κάποιος με λίγα λόγια μια σύνοψη της ιστορίας... είδα χθες τον Γουόλτερ που είπε στην Ολίβια να μην πει στον Πίτερ ότι τον έιδε να λάμπει!! και κατάλαβα ότι έχει σχέση με το άλλο σύμπαν αλλά θα ήθελα να ακούσω συνολικά πού είμαστε. ευχαριστώ
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά καλησπέρα, να ρωτήξω κάτι;; βλέπω τα επεισόδια στο σταρ (αν και να πω την αμαρτία μου την ώρα που τα δείχνει και με τις διαφημίσεις ανάμεσα σα να με παίρνει και λίγο ύπνος αλλά ξυπνάω πάντα στο τέλος:lol: και βλέπω ότι τα έχουν καταφέρει ακόμα μία φορά!!!) ξέρει κανείς σε ποια φάση δείχνει το σταρ και αν είναι δυνατόν μπορεί να μου πει κάποιος με λίγα λόγια μια σύνοψη της ιστορίας... είδα χθες τον Γουόλτερ που είπε στην Ολίβια να μην πει στον Πίτερ ότι τον έιδε να λάμπει!! και κατάλαβα ότι έχει σχέση με το άλλο σύμπαν αλλά θα ήθελα να ακούσω συνολικά πού είμαστε. ευχαριστώ
αν δεις το σημερινο επ που το δειχνει αυτη την ωρα που σου απανταω:p δειχνει τον γουολτ να εξιστορει στην ολιβ πως εγινε και κατεληξε ο πιτερ κοντα του απ την αλλη πλευρα.Ειναι τα τελευταια επ του β κυκλου,ενω αυτα που διαβαζεις σε αυτο το θρεντ ειναι απ τον 3ο κυκλο.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

:happy:

 

όντως, το έβλεπα και σκεφτόμουν πως εξηγούνται πολλά... ευχαριστώ...

 

αλλά από ό,τι καταλαβαίνω και στην επόμενη σεζόν χαμός γίνεται... ο Γουόλτερ ωραίος ηθοποιός, αλλά μερικές φορές με τρομάζει... δεν ξέρω αν υποφέρει ή αν θα μας πάρει ο δ........ όλους... :p

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

:happy:

 

όντως, το έβλεπα και σκεφτόμουν πως εξηγούνται πολλά... ευχαριστώ...

 

αλλά από ό,τι καταλαβαίνω και στην επόμενη σεζόν χαμός γίνεται... ο Γουόλτερ ωραίος ηθοποιός, αλλά μερικές φορές με τρομάζει... δεν ξέρω αν υποφέρει ή αν θα μας πάρει ο δ........ όλους... :p

 

Ούτε αυτός ξέρει :p

Πραγματικά είναι πολύ καλός στο ρόλο του ο Nobel.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Noble :p

Αν και θα μπορούσε να είχε εφεύρει και τα Nobel άνετα!

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Noble :p

Αν και θα μπορούσε να είχε εφεύρει και τα Nobel άνετα!

 

A, pardon :p

Και το έψαξα και στο google να φανταστείς για σιγουριά και πάλι βρήκα αποτελέσματα με το Nobel χαχαχα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μεναααα!

Βλέπω την σειρά φανατικά εδω και 2-3 βδομαδες..Ειδα σερι και τις 3 seasons αν και σε καποια σημεια στην πρωτη season ηταν καπως βαρετή. Επισης διάβασα (σχεδον) ολα τα σχόλια εδω..Καταρχήν γιατι λέτε την Ολίβια αγγούρι??? Εγω την συμπάθησα απο την πρώτη στιγμή ( και η ηθοποιός στην πραγματικότητα απο τις συνεντευξεις που εχω δει είναι εξω καρδιά και πολυ ευχάριστη κλπ) ναι οκ ειναι καπως κλειστή και τις είναι δύσκολο να εμπιστευτεί (εγω πιστεύω πως απλά θέλει τον χρόνο της) αλλά σκεφτείτε το γεγονός ότι είχε άσχημα παιδικά χρόνια, την δουλειά που κάνει, και τι της έχει συμβεί μετέπειτα. Επειδή δηλαδή δεν είναι η χαρούμενη μπι-μπι-μπο πρέπει να την λέμε αγγούρι και κρυο...λη κλπ? Ντροπή σας!:p Και κάτι άλλο η Anna Torv ως ηθοποιός πιστεύω ότι είναι πολύ ταλαντούχα. Κατάφερε να παίξει με απόλυτη επιτυχία(κατα την αποψη μου παντα) την Ολίβια, την "άλλη" Ολίβια και την Ολίβια-Μπελ "ταυτόχρονα".(ειδικά στην τρομερά ακριβή μίμηση της φωνής του Μπελ σκέφτηκα οτι δεν είναι δυνατόν να το έκανε απο μόνη της αλλα ότι χρησιμοποιήσαν κάποιο λογισμικό με την φωνή του οριτζιναλ ηθοποιου για να το κάνουν:blink: βέβαια μετά είδα που το έκανε και "ζωντανά" σε μια εκπομπή οπότε έμεινα με το στόμα ανοιχτό) Πόσες ηθοποιοί (και ειδικά σε τηλεοπτικές σειρές) μπορούν να το κάνουν αυτό? Και ο John Noble εξαιρετικός ηθόποιος, ιδιαίτερα μου αρέσουν οι τρομερά επιτυχημένες εναλλαγές στον χαρακτήρα του Γουώλτερ. Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει οτι εκεί που ειναι ο "Γουώλτερ-παιδί" συνήθως βλέπουμε "εκρήξεις" και ομοιότητες με τον Γουωλτεράνο πχ όταν κινδυνεύει ο γιός του. Επίσης ο Joshua Jackson (που εγω τον θυμάμαι ακόμα ως "εκείνος ο ηθοποιος που έπαιζε στο Dawnson's Creek":lol:) είναι απίστευτα έξυπνος (συμπέρασμα που έβγαλα βλέποντας αμέτρητες συνεντεύξεις του) ώρες ώρες σκέφτομαι πως είναι μια ανδρική βερσιόν δικιά μου. :p (Ναι είμαι πολυ μετριόφρων.:lol:)Και η Astrid πολύ συμπαθητικός χαρακτήρας..ειδικά στο επεισόδιο με την Ολίβια-Μπελ είχα λιώσει στα γέλια που της την έπεφτε! Αυτάααα...Χάρηκα που είδα οτι θα συνεχιστεί η σειρά γιατι πραγματικά το αξίζει. Βέβαια μαρτύριο που θα περιμένουμε όλο το καλοκαίρι για καινούργια επεισόδια...:cry:

Edited by PostMortem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...