Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου: Κατηγορία «Coupe και Cabrio»


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ αυτα ακριβως κατελλειξα και εγω και ειπα ΣΤΟΠ στις σκεψεις για BMW!:)

 

Δε παιζεται το Α5!Αν και δεν θα διαθεσω ΤΑ ΛΕΦΤΑ για εξτρα...θα το παρω ομως γιατι ειναι πραγματικα οτι καλυτερο αυτο τον καιρο σ αυτα τα λεφτα!

Απο εξτρα σκεφτομαι δερμα,18αρες και θερμενομενα!Ποσο αραγε το μαλι/Εγω περιμενω με τα χαρτια γυρω στα 44.000 να μου βγει!:D

 

Kαλα αυτο μην το σκεφτεσε καθολου,εννοειται πως θα μπει δερμα.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 405
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το Α5 εχει παρομοια γραμμη με το μπεμβε..δε ξερω ποιος αντεγραψε ποιον αλλα μοιαζουν παρα πολυ...τωρα για την αλητεια που λετε οτι εχασε με το 3αρι,οντας κατοχος και του προηγουμενου κουπε(Ε46),το μονο σημειο στο οποιο παραμενει ομορφοτερο ειναι το πισω μερος το οποιο ειναι πραγματικο classic...κατα τ αλλα το 46αρι οπως ειναι φυσικο,δειχνει σα ποντικακι απο μπροστα σε σχεση με το 92αρι...

στα της τιμης τωρα,το Α5 κανει κινηση ματ με αυτους τους κινητηρες..για τους περισσοτερους θα ειναι πιο ελκυστικη επιλογη απο τη μπεμβε,που μονο καποιοι "περιεργοι"σα και μενα που κοιτανε ζυγισμα,τιμονι,κιβωτιο,tii θεματα, και φυσικα πισωκινηση θα τη προκρινουν...

ciciliane,ασε τα πολλα εξτρα!ασπρο με κοκκινα δερματα και εισαι τζετ!

το a5 βγηκε αργοτερα,λες γι αυτο να ειναι πιο προσεγμενο???

τωρα για το μπροστινο μερος της e92 δεν θα συμφωνησω μιας και η 92 θυμιζει περισσοτερο ποντικακι,πιο λεπτη και γαμψη,εχασε τα προνομια του μυωδες e46.κριμα,εχασε πολλοθς πελατες.γι αυτο αλλωστε πρωχωρησε και γρηγορα γρηγορα σε facelift μπας και κερδισει τιποτα αλλα μπα,το σουλουπι ιδιο.

μαπα το καρπουζι,ο 2,5 κινητηρας καλος αλλα και παλι προτιμω a5.

γουστα βεβαια ειναι αυτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει γινει κανενα facelift και ουτε προβλεπεται να γινει πριν το 2010(ιδια χρονικη περιοδο που εγινε και στην Ε46) στην 92αρα...

ο διλητρος κινητηρας εχει 30 αλογα παραπανω περισσοτερη ροπη και πολυ μικροτερη καταναλωση απο τον 2λιτρο που φοραγε η προηγουμενη...

η Ε92 ειναι ειναι πολυ περισσοτερο μυωδης απο την Ε46 και ειδικα μπροστα οπου το καπο της ειναι πιο φαρδυ πιο μακρυ και με μεγαλυτερα νευρα ακομα και απο την προηγουμενη Μ3,αν αυτο εχει τοση σημασια...

http://xs232.xs.to/xs232/08403/e92e46787.jpg.xs.jpg' alt='e92e46787.jpg.xs.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

το Α5 εχει παρομοια γραμμη με το μπεμβε..δε ξερω ποιος αντεγραψε ποιον αλλα μοιαζουν παρα πολυ...τωρα για την αλητεια που λετε οτι εχασε με το 3αρι,οντας κατοχος και του προηγουμενου κουπε(Ε46),το μονο σημειο στο οποιο παραμενει ομορφοτερο ειναι το πισω μερος το οποιο ειναι πραγματικο classic...κατα τ αλλα το 46αρι οπως ειναι φυσικο,δειχνει σα ποντικακι απο μπροστα σε σχεση με το 92αρι...

στα της τιμης τωρα,το Α5 κανει κινηση ματ με αυτους τους κινητηρες..για τους περισσοτερους θα ειναι πιο ελκυστικη επιλογη απο τη μπεμβε,που μονο καποιοι "περιεργοι"σα και μενα που κοιτανε ζυγισμα,τιμονι,κιβωτιο,tii θεματα, και φυσικα πισωκινηση θα τη προκρινουν...

ciciliane,ασε τα πολλα εξτρα!ασπρο με κοκκινα δερματα και εισαι τζετ!

Κοιτα δεν εχεις αδικο!Βασικα το δερμα και η ζαντα μ ενδιαφερουν.Βεβαια η 18αρα στο νησι ισως να ειναι παρα πολυ!Θα δω και αναλογα θα πραξω!

Περιμενω το ΟΚ απο τον λογιστη μου και αμεσως μετα παω και το ΚΛΕΙΝΩ!

 

Οσοι το εχουν παραγγειλει ας μου πουν λιγακι τι γινεται με τα δωρακια που τους εκαναν....για να ξερω τι να ζητησω!Αυτο μου το εβαλε στο μυαλο ο πωλητης της αντιπροσοπειας στην καβαλα!μου λεει περνα και μιλαμε για δωρακι που θες!:blink:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Να δεινει η Audi τετοιο δωρο.....?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Να δεινει η Audi τετοιο δωρο.....?

 

Ναι βρε..εννοειται...και το Α4 που πηρε ο Πατερας μου αυτο πηρε δωρο!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να δεινει η Audi τετοιο δωρο.....?

 

αναλογα την αντιπροσωπεια που πας.......δινουν υποβραχιονιο,παρκ ασιστ,συναγερμο και σε λιγες περιπτωσεις πολυλειτουργικο τιμονι.εσυ ζητας και ο πωλητης σου λεει τι μπορει.μη πας και ζητησεις φωτα ξενον :lol: η ναβι η δερμα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες για την celica τελευταιας γενιας και το fiat coupe 1.8.Σκεφτομαι την αγορα καποιου εκ των 2..

 

Για μεταχειρισμενο μιαλας ετσι?????Σε ποια εκδοση της Celica αναφερεσε????Αν και απο τωρα ψηφιζω Celica λογω εμφανισης και εσωτερικου για τα αλλα δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω φιατ κουπε χωρις να εχω προσωπικη αποψη για το πιο ειναι καληυτερο...

αν ειναι και το τουρμπο ακομα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες για την celica τελευταιας γενιας και το fiat coupe 1.8.Σκεφτομαι την αγορα καποιου εκ των 2..

 

 

Celica δαγκωτό :)

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για την μικρη celica,η μεγαλη και ξεφευγει στην τιμη και εχει πολλα αλογα,δεν εχω τοσο τρελα,απλα θελω ενα ομορφο κουπε,σχετικα γρηγορο(για αυτο τον λογο μιλαμε και για το 1,8 coupe ή το 2,0 OXI turbo)και σχετικα ευκολοδηγητο.

Μου αρεσουν εξισου,το κουπε ειναι αρκετα φθηνοτερο(παιζει καπου στα 9κ,με την celica να παιζει καπου στα 15k),αλλα δυστυχως εχω ακουσει πως εχει πολλα προβληματα,δεν εχει esp-εχει μονο το turbo-και καιει απιστευτα πολυ βενζινη(μιλαμε για πανω απο 13λ/100χλμ)..Το τελευταιο ειναι αρκετα σημαντικο,με δεδομενο πως θα ειναι το κυριο αυτοκινητο,οποτε γερνω προς την celica,αν και θα ηθελα να ακουσω γνωμες,ειδικα απο οσους εχουν οδηγησει καποιο απο τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Το fiat καiει αλλα το περνεις 10 χιλιαρικα.Το celica δεν καιει αλλα το παιρνεις 15,δηλαδη η τα δινεις με τη μια τα λεφτα η λιγα λιγα.Απο συμπεριφορα στο δρομο νομιζω πως πρεπει εσυ ο ιδιος να τα οδηγησεις και τα δυο και να συγκρινεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δωράκι για μένα είναι τα sport καθίσματα κάνουν αν θυμάμαι καλά 780ευρώ, αν δεν μπορεί τότε ζήτα συναγερμό.
Link to comment
Share on other sites

Σα δυσκολο το βλεπω....χαχαχα!780 ευρω δωρο η Audi λιγακι δυσκολο!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

1000???!!!!!

Παρα πολλα δε λες?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για την μικρη celica,η μεγαλη και ξεφευγει στην τιμη και εχει πολλα αλογα,δεν εχω τοσο τρελα,απλα θελω ενα ομορφο κουπε,σχετικα γρηγορο(για αυτο τον λογο μιλαμε και για το 1,8 coupe ή το 2,0 OXI turbo)και σχετικα ευκολοδηγητο.

Μου αρεσουν εξισου,το κουπε ειναι αρκετα φθηνοτερο(παιζει καπου στα 9κ,με την celica να παιζει καπου στα 15k),αλλα δυστυχως εχω ακουσει πως εχει πολλα προβληματα,δεν εχει esp-εχει μονο το turbo-και καιει απιστευτα πολυ βενζινη(μιλαμε για πανω απο 13λ/100χλμ)..Το τελευταιο ειναι αρκετα σημαντικο,με δεδομενο πως θα ειναι το κυριο αυτοκινητο,οποτε γερνω προς την celica,αν και θα ηθελα να ακουσω γνωμες,ειδικα απο οσους εχουν οδηγησει καποιο απο τα 2.

 

ΧΑΧΑ ωραιο διλημμα εχεις ρε φιλε.(κοιτα nick) θα σου ελεγα celica αλλα το fiat coupe ειναι απλα πανεμορφο και πολυ το γουσταρω.αλλα παρε το celica ετσι απλα γιατι απλα θα ειναι το κυριο αυτοκινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εδω Ηράκλειο τους έδωσα 47.000, ζήτησα καθίσματα, γκρίνιαζαν και λέω άντε συναγερμό 550 ευρώ και μου το έκαναν.

Αθήνα φίλος μου πήρε το Α4 περίπου 41.000 ζήτησε δώρο 1000 ευρώ και του το έκαναν, παίζει ρόλο και ο ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα και εγω αυτο το πραγμα γινεται!Συμφωνα με το ποσες αντιπροσοπειες υπαρχουν,παιζουν και οι προσφορες!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

sxetika me proigoumeno thema to opoio kleidothike, poio tha agorazate autin tin stigmi metaksi SLK200 kai BMW 320i conv? basika eimai trellamenos me to neo slk facelift.

omos apo oti diabazo se 1-2 xronia bgainei to neo montelo gia auto distazo na to parw:(

to bmw einai kai 4theseo kai polu oikonomiko alla den ksero... apo emfanisi? odiki simperifora aksizei?

 

gia auto ton teleutaio kairo rixno kai kati maties sto MX-5 :p

 

ti lete?

exuaristo gia tin boithia sas

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω φιλε μου οτι αυτα τα τρια ειναι σε διαφορετικες κατηγοριες. Εξαρταται τι ζητας απο ενα καμπριο.

Η slk ειναι ενα αμαξι με δυνατο ατου, περα απο το αστερακι, την σκληρη αναδιπλουμενη οροφη. Επισης με καλη μηχανη, ανετη εσωτερικα, βαρια, και ακριβουτσικη. Ειναι καλη για ταξιδια, τλχ στην κατηγορια που ανηκει ειναι απο τις καλυτερες.

Η 320ι ειναι ωραιο αμαξι, αξιοπιστη, που χωραει και 4 ατομα, ανετα. Δυνατο αμαξι αν και νομιζω οτι δεν ειναι τοσο οσο η slk.

Τωρα οσο για το ΜΧ5 σαφως πιο οικονομικη λυση, εξαρταται βεβαια και ποια εκδοση θα διαλεξεις. Ειναι ενα αμαξι το οποιο ειναι fun to drive. Πισω κινηση, αντοχη στον χρονο, ιαπωνεζικο βλεπεις, συχωρει λαθη, και το πιο οικονομικο απο αυτα που κοιτας. Διαχρονικη επισης αξια και τωρα βγηκε και το facelift. Επισης δεν υστερει στο τομεα της οροφης αφου μπορεις να διαλεξεις και εκδοση με μεταλλικη οροφη στα ιδια χρηματα με τα αλλα δυο.

 

Βεβαια ειναι 2 διαφορετικες σχολες. Προσωπικη μου αποψη αναμεσα σε αυτα τα 3 ειναι η slk με το facelift. Το ΜΧ5 ειναι πιο νεανικο αν και δεν ξερω τι ηλικια εχεις φιλε μου. Αυτο βεβαια αν επιγει η αγορα ενος απο τα 3. Αν οχι τοτε αν ημουν στην θεση σου, μακαρι δηλαδη lol, θα περιμενα για τη Ζ4 με μεταλλικη οροφη που θα βγει σε λιγο καιρο απ οτι ακουγεται. Πιο σπορ απο την slk με την ιδια ανεση, αφου την εχουν μεγαλωσει δινοντας περισσοτερο χωρο στους επιβατες, και το ιδιο luxury.

 

Αν θες να εισαι ανετος, να κανεις και ανετα ταξιδακια(κατ εμε ειναι μεγαλο + σε καμπριο το να μπορεις να το κανεις αυτο) τοτε πηγαινε σε slk.

Αν σε ενδιαφερει το ποσα ατομα θα μπορεις να εχεις μαζι σου θυσιαζοντας λιγο το σπορτιφ χαρακτηρα σε σχεση με τα αλλα(ετσι εχω διαβασει κι εχω ακουσει) τοτε 320.

Αν θες να παιζεις με το αμαξι τοτε ΜΧ5.

 

 

Και με τα τρια κεντριζεις την προσοχη.

Αν ειμαι λαθος σε κατι παρακαλω καποιον να με διορθωσει και συγνωμη. Αλλιως ημαστε οκ..

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...