Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου: Κατηγορία «Μεγάλα οικογενειακά»


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θα σου προτεινα Toyota γιατι εχει ενα ονομα και μια αξιοπιστια που τα λενε ολα.Τωρα για skoda τι να σου πω,μονο αρνητικες εμπειριες μου εχουν αφησει εμενα,με κυριοτερη την αθλια ποιοτητα και το υπερβολικο τριξιμο στον εσωτερικο χωρο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω θα σου προτεινα Toyota γιατι εχει ενα ονομα και μια αξιοπιστια που τα λενε ολα.Τωρα για skoda τι να σου πω,μονο αρνητικες εμπειριες μου εχουν αφησει εμενα,με κυριοτερη την αθλια ποιοτητα και το υπερβολικο τριξιμο στον εσωτερικο χωρο.

 

Στο skoda favorit αναφερεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ο 1.8 TFSI με τα 160 άλογα που φοράει το Suberb είναι διαμάντι. Όσο καλή δουλειά δουλειά και αν έχουν κάνει οι Ιάπωνες με τον ατμοσφαιικό 1.8, ο TFSI απλά δεν παίζεται. Απίστευτη απόδοση και ροπή λες και οδηγας ντιζελ.

 

Γενικά τα Τoyota τα έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση αλλά εδώ το Skoda υπερέχει σαφώς. Είναι όμορφο, τεράστιο, έχει πάρα πολύ καλό εξοπλισμό και κινητήρα όνειρο. Νομίζω δεν τίθεται θέμα. Αν σε κάποιος τόμείς υπερτερεί το Toyota, θα έλεγα μόνο στην εγγύηση που προσφέρει η αντιπροσωπεία.

 

Οπότε, Suberb και από μένα. Απίστευτα ολοκληρωμένο και σε πάρα πολύ καλή τιμή. Μακάρι να μην έμενα Αθήνα να μπορούσα να το πάρω. Αλλά...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω skoda προτεινω με κλειστα ματια.μεγαλυτερη χωροι,νεο μοντελο,καλυτερο πλαισιο και κυριως μοτερ-διαμαντι.ροπη απο χαμηλα και πολυ πιο οικονομικο...και σιγα το ονομα ρε παιδια ΤΟΥΟΤΑ που καποιος θα πρεπει να προτιμησει το avensis εναντι του superb λογω του ονοματος!δεν ειναι superb vs bentley,toyota ειναι....
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα Toyota γιατι εχει ενα ονομα και μια αξιοπιστια που τα λενε ολα.Τωρα για skoda τι να σου πω,μονο αρνητικες εμπειριες μου εχουν αφησει εμενα,με κυριοτερη την αθλια ποιοτητα και το υπερβολικο τριξιμο στον εσωτερικο χωρο.

 

siga to onoma ths toyota...poia athlia poiothta tou skoda file mou?triximata k alla tetia mono ta giaponezika exoune!anapoda ta eipes!:confused:

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

καλα μην φτασουμε στο αλλο ακρο.οχι οτι μονο τα toyota χαλανε.απλα πλεον δεν εχουν κανενα οπλο απεναντι στον ανταγωνισμο...παροτι αξιοπιστα χαλανε πιο συχνα απο οτι παλιοτερα(λογικο οταν φτιαχνονται στην τουρκια) ενω τα skoda απο την αλλη εχουν κανει τεραστια βηματα προοδου και ειναι πολυ αξιοπιστα.
Link to comment
Share on other sites

καλα μην φτασουμε στο αλλο ακρο.οχι οτι μονο τα toyota χαλανε.απλα πλεον δεν εχουν κανενα οπλο απεναντι στον ανταγωνισμο...παροτι αξιοπιστα χαλανε πιο συχνα απο οτι παλιοτερα(λογικο οταν φτιαχνονται στην τουρκια) ενω τα skoda απο την αλλη εχουν κανει τεραστια βηματα προοδου και ειναι πολυ αξιοπιστα.
τα λες πολυ σωστα φιλε.εγω ποτε δεν θα επερνα αμαξι απο Τουρκια.τα τογιοτα καποτε ηταν τα αξιοπιστα αμαξια.πλεον εχουν χαλασει και ειναι τα πιο ασχημα με διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

εγω παροτι κατοχος σκοντα, τριξιμο δεν εχω ακουσει.

το σουπερμπ ειναι τεραστιο, εχει μεγαλο πορτμπαγκαζ το οποιο οποτε θες ανοιγει σαν 5η πορτα και οποτε θες σαν κλασσικο σενταν (565 λιτρα) και στο σαλονι του παιζεις μπαλα. το μοτερ μαμαει και καει και απλη αμολυβδη. και ειναι 170+ αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως o τούρμπο κινητήρας θα αποδειχτεί αξιόπιστος;Αλλα θα μου πείτε αμα του φέρεσαι καλά δεν χαλάει...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως o τούρμπο κινητήρας θα αποδειχτεί αξιόπιστος;Αλλα θα μου πείτε αμα του φέρεσαι καλά δεν χαλάει...

 

axiopistos k me to parapanw...;)dn einai idiotikh kataskeuh file gia na spasei!!!oute me kamia piesh megalh!!!einai mia xara o kinhthras dokimasmenos arketa!

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως o τούρμπο κινητήρας θα αποδειχτεί αξιόπιστος;Αλλα θα μου πείτε αμα του φέρεσαι καλά δεν χαλάει...

 

οι καινουργιοι τουρμποκινητηρες δεν εχουν καμια σχεση με τους παλιους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως o τούρμπο κινητήρας θα αποδειχτεί αξιόπιστος;Αλλα θα μου πείτε αμα του φέρεσαι καλά δεν χαλάει...

 

ο συγκεκριμενος κινητηρας μπαινει εδω και καιρο στα octavia 5,leon και audi a3 και ειναι πολυ καλος.οικονομικος,ροπατος και με ενα προγραμμα...αντε γεια!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μη το σκέφτεσαι καθόλου...Έχω το avensis 1,6.κανένα πρόβλημα.Το έχω 6 χρόνια!!!Ούτε μια λάμπα δεν έχω αλλάξει... Μακριά απο seat,skoda.Καλή χρονιά!!!!
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Toyota φυσικά.έχω το avensis 6 χρόνια.κανένα πρόβλημα..Ούτε μια λάμπα δεν έχω αλλάξει.Μακριά απο SEAT,SKODA..
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μη κοιτάς μόνο εμφάνιση......επειδή μοιάζει με vw;;;Δέν είναι όμως....Άσε που τα service στον tsi είναι πανάκριβα!!!
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Toyota .... :)

 

Ενας φιλος μου εχει Skoda, και μια καιγονται οι λαμπες, μια δε δουλευει το ηλεκτρικο τιμονι, μια δεν ανεβαινει το παραθυρο του συνοδηγου... του εσπασε τα νευρα..

 

Ασε που τριζει μεσα... ποιοτητα μετριοτατη.......

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχα!πρεπει ειλικρινα να μην εχεις ιδεα!!ποσο σου χρεωνει κυριε μου το λαδακι η toyota??γιατι εμεις το παιρνουμε 10,5 το λιτρο....

 

οσο για vw,η skoda ουτε ειναι,ουτε θελει να γινει...το γεγονος ομως πως απο τα 25 ατομα που απαντησαν,οι 20 προτειναν skoda δειχνει τις εκ διαμετρου αντιθετες πορειες των 2 εταιριων!

Link to comment
Share on other sites

Toyota .... :)

 

Ενας φιλος μου εχει Skoda, και μια καιγονται οι λαμπες, μια δε δουλευει το ηλεκτρικο τιμονι, μια δεν ανεβαινει το παραθυρο του συνοδηγου... του εσπασε τα νευρα..

 

Ασε που τριζει μεσα... ποιοτητα μετριοτατη.......

 

felicia?? :p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

στην αγγλια μια δυσκολη αγορα , τα σκοντα στην 10αδα με τα αυτοκινητα με τις λιγοτερες βλαβες εχουν μεσα 5 μοντελα της.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο avensis to 2009 δέν έχουν αλλάξει πολλα;Μου φαίνεται αστείο που συγκρίνεται το Toyota με το Skoda.:D:D
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...