Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι έχω κάνει απειρα reset - αλλά τίποτα - η επιλογή δεν υπάρχει - και να φανταστεί κανείς ότι φορώ την μαμίσια τελευταια ρομ (1.56). Τι να πώ... (αρα καλά το θυμάμαι... έπρεπε να υπάρχει η επιλογή αυτή στο album)

 

 

δεν ξερω φιλε μου ,δεν εχω κρατησει και μαμα ρομ ...πανω απο ωρα:p

αν εχεις ενα καλο backup πριν σου παρουσιασει το προβλημα,δοκιμασε ενα hard reset....

 

 

Καμια ιδέα κανείς????

 

φιλε μου στην θεση σου ΔΕΝ θα το ελυνα μονος μου....;)

 

θα προτιμουσα να πληρωνα κατι παραπανω και να το εστελνα στο σερβις,παρα να διακινδυνεψω καθε πιθανη κακοτεχνια/ζημια στο τηλ μου,μονο και μονο για να κερισω 30-40ε που πιθανον να θελει το σερβις για τοποθετηση!!

 

εκτος και αν η οθονη που εχεις παρει δεν ειναι γνησια...γιατι αλλο να λεει καποιος στο ebay για ""original part"" και αλλο να ειναι στην πραγματικοτητα αυτο που σου στελνει:!:

οποτε αναλαμβανεις και τις ευθυνες σου!:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μου έπεσε και λογικά μου έσπασε η οθόνη του HD...έχει κατι άλλο εξωτερικά της οθόνης?? το κινητό παίζει αλλά ειναι εντελώς αντιαισθητικο...

Τι μπορώ να κάνω?? Βρήκα στο ebay αυτήν εδώ: http://cgi.ebay.com/Original-LCD-Screen-Display-for-HTC-Touch-HD-T8282-NEW_W0QQitemZ310132794596QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item48355ae4e4&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1205|293%3A1|294%3A50

Αλλά πώς θα την εγκαταστήσω..??

Καμια ιδέα κανείς??

Χρειάζεσαι και lcd και touch screen κατά πάσα πιθανότητα,κάτι τέτοιο http://cgi.ebay.com/Original-LCD-Screen-touch-for-HTC-Touch-HD-T8282-t6_W0QQitemZ150354497511QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item2301d38fe7&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|293%3A1|294%3A30

 

Μάθε πόσα θέλουν στην αντιπροσωπεία και ανάλογα πάρε τις αποφάσεις σου που θα το φτιάξεις.Πάντως σε όσα τηλέφωνα έχω αλλάξει οθόνη δεν έχουν σπουδαίες δυσκολίες, απλά να πιάνουν τα χέρια σου λίγο θέλει. Αν βρεις το service manual του HD είναι πολύ καλύτερα,περιγράφει τα πάντα με τη σωστή σειρά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος οπως στα blackberry κινητα να μας ερχονται τα email οπως τα sms?οχι να ψαχνει το κινητο καθε πχ 5 λεπτα να κατεβαζει email αλλα καθε email να σκαει στο κινητο οπως ερχεται

 

ναι συγχρονίζοντας με exchange τα email γίνονται Push. δεν ξέρω αν η google τελικά έβαλε exchange

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει προβλημα το gmail, γιατι και μενα στο οποροφορο (:lol: :lol:) μου κατεβασε καποια μηνυματα κανονικα και σε καποια μονο τις επικεφαλιδες. καποιος αλλος τιποτα ? :worry:

 

:shock:εσυ με iphone? μπα που να περασεις Ε.Δ.Ε και και στρατοδικειο μαζι :ninja: ε :ninja: και υστερα ελεγες εμενα προδοτη που γλυκοκοιτουσα το toshiba:lol:

παρεπιπτωντος μαλλον εδω θα απαντηθει το ερωτημα σου

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=94 εδω ασχολουμαστε με σοβαρες συσκευες:nagger:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι έχω κάνει απειρα reset - αλλά τίποτα - η επιλογή δεν υπάρχει - και να φανταστεί κανείς ότι φορώ την μαμίσια τελευταια ρομ (1.56). Τι να πώ... (αρα καλά το θυμάμαι... έπρεπε να υπάρχει η επιλογή αυτή στο album)

 

ειμαι με την ιδια ρομ (μαμισια 1.56) και δεν βλεπω να εχει την επιλογη που λες

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τωρα ειδα τα μηνυματα σου :(

 

μην απελπιζεσαι!!

αν εχεις την super light 5may τοτε δεν εχει προβλημα το τηλ.

σιγουρα για καποιο λογο σου κολησε (καποια δυσλειτουργια καποιας εφαρμογης που περασες και με το που εκανες soft reset στο εδειξε ....

παντως κανοντας hard reset σε αυτην την ρομ,απλα πρεπει να περιμενεις καποιες φορες εως και 3 λεπτα.....για να σου ανοιξει η αρχικη οθονη μετα το smart mobility:!:

αρα γνωμη μου, τσαμπα παιδευτηκες και φλασαρες αλλη ρομ..

τωρα αν θελεις να εχεις παλι την ιδια,περνα την τελευταια επισημη της htc(με το 1.56 hard spl) και μετα την ρομ του ονκο που ειχες...

αν χρειαστεις κατι μιλα :)

 

καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση!

πριν λίγο έκανα αυτό που μου πρότεινες...μπήκε πάλι στο smart mobility και μετά κόλλησε...το έχω αφήσει μια ώρα στο ίδιο σημείο αλλά έχει μουλαρώσει και δεν προχωράει!!! :lol:

λες να επιχειρήσω να ξαναπεράσω την rom του onko μήπως δουλέψει η αφού είμαι με την original να το πάω για service???τι προτείνεις??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι και lcd και touch screen κατά πάσα πιθανότητα,κάτι τέτοιο http://cgi.ebay.com/Original-LCD-Screen-touch-for-HTC-Touch-HD-T8282-t6_W0QQitemZ150354497511QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item2301d38fe7&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|293%3A1|294%3A30

 

Μάθε πόσα θέλουν στην αντιπροσωπεία και ανάλογα πάρε τις αποφάσεις σου που θα το φτιάξεις.Πάντως σε όσα τηλέφωνα έχω αλλάξει οθόνη δεν έχουν σπουδαίες δυσκολίες, απλά να πιάνουν τα χέρια σου λίγο θέλει. Αν βρεις το service manual του HD είναι πολύ καλύτερα,περιγράφει τα πάντα με τη σωστή σειρά

 

Γειά σας. Υπάρχει και το service manual αν το θέλετε και δε το 'χετε πάντως... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι ... Υπαρχει τροπος να αφαιρεσουμε εφαρμογες που ερχονται ενσωματωμενες στην ρομ ? διοτι δεν φαινονται απο το remove programs στα settings του τηλεφωνου :)
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση!

πριν λίγο έκανα αυτό που μου πρότεινες...μπήκε πάλι στο smart mobility και μετά κόλλησε...το έχω αφήσει μια ώρα στο ίδιο σημείο αλλά έχει μουλαρώσει και δεν προχωράει!!! :lol:

λες να επιχειρήσω να ξαναπεράσω την rom του onko μήπως δουλέψει η αφού είμαι με την original να το πάω για service???τι προτείνεις??? :wacko:

 

αν ξερεις να φλασαρεις απο καρτα τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα!!

 

θα σου πω κατι και ελπιζω να το καταλαβουν ολοι εδω μεσα :!:

 

ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ SOFTWARE ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!!!!

 

οσο το τηλ επικοινωνει με τον υπολογιστη, δεν υπαρχει τπτ που να μην επανερχεται:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω lagoudakis.. το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να τα ξαναπερασω απο πανω και μετα να τα αφαιρεσω μπας κ αφαιρεθουν :lol: αλλιως clean :lol:
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αφαιρέσεις έτσι τις εφαρμογές. Έχεις στο μυαλό σου συγκεκριμένα πράγματα που δεν θες;Αν είναι και έχω όρεξη κάποια στιγμή αύριο να σου αδειάσω την rom που θες.Στείλε μου pm αν είναι για ποιά rom ενδιαφέρεσαι και τι θες να πετάξεις έξω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτωντος μαλλον εδω θα απαντηθει το ερωτημα σου http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=94 εδω ασχολουμαστε με σοβαρες συσκευες:nagger:

 

Φιλαρακι, το προβλημα το πρωτοανεφερε ο te_salat και απλως τον καθησυχασα λεγοντας του οτι και σε μενα το εκανε με το οπωρολαχανικο :lol:. Δεν το υπερασπιζομαι ακομη το φρουτο, αλλα ουτε το καταποντιζω στον Καιαδα αδικα, χωρις πρωτα να αποκτησω προσωπικη αποψη. Σε γενικες γραμμες και προς το παρον καλη συσκευη με φαινεται :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι, το προβλημα το πρωτοανεφερε ο te_salat και απλως τον καθησυχασα λεγοντας του οτι και σε μενα το εκανε με το οπωρολαχανικο :lol:. Δεν το υπερασπιζομαι ακομη το φρουτο, αλλα ουτε το καταποντιζω στον Καιαδα αδικα, χωρις πρωτα να αποκτησω προσωπικη αποψη. Σε γενικες γραμμες και προς το παρον καλη συσκευη με φαινεται :p

 

Καλά μας τα παν κι αλλοι. Θα σε δουμε οταν βγει το νεο HD2:p

Ασε που ποτε δεν ειναι αργα να το ξαναγοράσεις:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,

 

Σήμερα παρέλαβα το καινούριο μου τηλέφωνο (Touch HD) και παρατήρησα τα εξής

 

1) Η συσκευασια ειχε 2 ταινιες ασφαλειας, μια παραβιασμενη και αλλη μια ΟΚ επιμελως κολλημενη απο πανω... Να ανυσηχω??να το επιστρεψω??

 

2) Στην επιλογη "Programs" εχω τα εξης shortcuts: youtube,FM radio, rss Hub, teeter και Calculator. Δεν βρισκω πουθενα Google Maps, ενω την ιδια στιγμη σε αλλα κινητα ειναι pre-installed. (Αν δεν κανω λαθος...)

 

Πως μπορω να τσεκαρω αν το κινητο μου ειναι χρησιμοποιημενο? Αξιζει να το επιστρεψω? Κατα τ'αλλα ειναι σε αψογη κατασταση.

 

Ευχαριστω εκ'των προτερων

 

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω εγω αν ήταν παραβιασμένη η ταινία δεν θα το δεχόμουν ... τώρα για τα αλλα που λες δεν ξέρω αλλα πες μας απο που το αγόρασες απο ελλάδα ?
ck
Link to comment
Share on other sites

εταιρικη ανανεωση απο Cosmote. Το εστειλαν ταχυδρομικως σ'εμενα.

 

Δεν ξερω κατα ποσο θα το δεχθουν πισω. Παντως εχω και τις 2 ταινιες....

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,

 

Σήμερα παρέλαβα το καινούριο μου τηλέφωνο (Touch HD) και παρατήρησα τα εξής

 

1) Η συσκευασια ειχε 2 ταινιες ασφαλειας, μια παραβιασμενη και αλλη μια ΟΚ επιμελως κολλημενη απο πανω... Να ανυσηχω??να το επιστρεψω??

 

2) Στην επιλογη "Programs" εχω τα εξης shortcuts: youtube,FM radio, rss Hub, teeter και Calculator. Δεν βρισκω πουθενα Google Maps, ενω την ιδια στιγμη σε αλλα κινητα ειναι pre-installed. (Αν δεν κανω λαθος...)

 

Πως μπορω να τσεκαρω αν το κινητο μου ειναι χρησιμοποιημενο? Αξιζει να το επιστρεψω? Κατα τ'αλλα ειναι σε αψογη κατασταση.

 

Ευχαριστω εκ'των προτερων

 

Δημητρης

 

1.μπορει απλα να ηταν ανοιχτη για να τη δειξουν σε καποιον και οχι να την εχουν χρησιμοποιησει

2.πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα /πληροφοριες συσκευης

και κοιτα να δεις εκδοση ρομ (εγω εχω 1.56.401.0 (43972)wwe) κοιτα κατην ημερομηνια απο κατω να δεις ποτε περαστηκε

-αν εχεις την 1.54 ειναι παλιοτερη και πηγαινε στο

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=13332

και κανε εγγραφη με το imei της συσκευης σου και ακολουθησε τις οδηγιες

αν το imei το χει χρησιμοποιησει αλλος τοτε γυρνα το αλλιως γνωμη μου αστο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Rom Version: 1.14.401.3 (22273) WWE (Να υποθεσω παναρχαια??)

Rom Date: 10/24/08

Radio Version: 1.09.25.14

Protocol Version: 52.49a.25.26U

 

Θα κανω και το register του IMEI και θα ενημερωσω.

 

Τα Google maps επρεπε να υπαρχουν? Ειναι σωστα τα programs που εμφανιζονται στo menu?

 

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απο οτι θυμαμε τον φεβρουαριο που το πηρα δεν υπηρχε το google,αν δεν κανω λαθος την ιδια ρομ ειχα και εγω,ναι ειναι παλια κανε αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Φιλε zaharakis υπαρχει νεοτερη εκδοση του μανιλα σε cab πο αυτη που μου εχεις στειλει ? επειδη λειπου αρκετα πραγματα απο μεσα... calendar πχ :p κατα τα αλλα δουλευει τελεια μετα την εγκαταση με ολες τισ ρομ που δοκιμασα :lol:
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

1--υπαρχει τροπος στην μαμισια ρομ να βαλουμε ενα πληκτρο εναλλαγης γλωσσας καπου στο μαμισιο πληκτρολογιο γιατι ειναι κουραστικο να πηγαινεις μεσα απο το μενου να την αλλαζεις?

2--ποια ειναι η ρυθμιση στο destinator για να μην αλλαζει την ωρα του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

1--υπαρχει τροπος στην μαμισια ρομ να βαλουμε ενα πληκτρο εναλλαγης γλωσσας καπου στο μαμισιο πληκτρολογιο γιατι ειναι κουραστικο να πηγαινεις μεσα απο το μενου να την αλλαζεις?

2--ποια ειναι η ρυθμιση στο destinator για να μην αλλαζει την ωρα του κινητου?

 

1. και γω το ψαχνω

2.επιλογες/ρυθμισεις/συνεχεια/ρυθμισεις ωρας και τσεκαρισε το "ρυθμιση για τη θερινη ωρα"

εμενα μου δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου αποχωρίστηκα την Onkolog foul γιατι το πρόβλημα στα mails οφείλονταν στην ρομ και οχι στην gmail.

Μολις επανήλθα στην tesalat_official156:p αρχισαν αυτομάτως να εμφανίζονται ολόκληρα τα μηνύματα και οχι μονο οι επικεφαλίδες.

Κρίμα γιατι ηταν πολυ καλή ρομ. Γρηγορο TF3d και για πρώτη φορά είδα τοπαζ ρομ με τοσο καλή διαχείριση ενέργειας και μνημης.

 

Επειδή εχω πάψει εδω και καιρό να παρακολουθω xda, ποιες ρομ είναι κορυφαίες αυτη την στιγμή και με λιγότερα προβλήματα?

Ασχολουμαι με αλλα πραγματα αυτον τον καιρό και δεν εχω χρόνο να στησω την souper lite που χρειάζεται να περάσω τα παντα ολα:D

Απλα συνηθισα καποιες ευκολίες στις τοπαζ και μου λειπουν με την official.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...