Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μαλλον εννοεις τη 3.1.2

 

Εννοείται. Τυπογραφικό λάθος. Thanks για την επισύμανση, το διόρθωσα ήδη. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το πληκτρολόγιο της HTC κάνει άριστα τη δουλειά του, δεν βρίσκω το λόγο να ψάχνεις για third party σε αυτή την συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. πρωτη φορα γραφω στο φορουμ.βρηκα απο ενα site ipmart.com το HTC TOUCH HD 400euro μαζι με τα εξοδα αποστολης (απο hong kong) με windows mobile 6.1. αξιζει η αγορα του απο εκει?αν δεν εχει υποστηριξη για ελληνικη γλωσσα μπορω να την περασω εγω χωρις να επηραστουν οι λειτουργιες της συσκευης (touch flo, radio κλπ)? περιμενω τη γνωμη σας για το αν αξιζει η αγορα γενικα. και οποιος εχει λιγο χρονο ας δει το MEIZU M8...thx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρώτον... καλώς ήρθες.

 

Δεύτερον... Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish.

 

Τρίτον... Όχι. Δεν πρόκειται για συμφέρουσα αγορά μιας και σήμερα μπορείς να βρεις ελληνικό σε άριστη κατάσταση και με εγγύηση (γιατί αυτό που λες δεν έχει εγγύηση εδώ) και όλα αυτά μέχρι 350 ευρώ.

 

ΥΓ. Μέχρι να γράψεις στο επόμενο ελληνικά, φρόντισε να αλλάξεις πρώτα το υπάρχον γιατί τα μηνύματα με greeklish σβήνονται χωρίς προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα. διορθωσα κ το προηγουμενο μηνυμα. απο το skroutz.gr που κοιταξα δεν υπαρχει με λιγοτερο απο 520 euro. αυτο με την εγγυηση το γνωριζω αλλα δεν θελω να παρω μεταχειρισμενο...παντως οι τροποποιησεις στο λογισμικο μπορουν να γινουν? και ειμαι διατεθειμενος να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες του φορουμ που εχει ενδιαφεροντα πραγματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τροποποιήσεις στο λογισμικό σίγουρα μπορούν να γίνουν και μπορείς να βάλεις διάφορες ROM official & unofficial που βγαίνουν για τη συσκευή σου. Το ελληνικό μενού της ACE Hellas βέβαια δεν μπορείς να τα περάσεις σε μη ελληνική συσκευή αλλά ελληνική υποστήριξη σε πληκτρολόγια, επαφές κτλ θα έχεις κανονικά και με το αγγλικό μενού. Όταν αποκτήσεις τη συσκευή θα τα πούμε και λεπτομερώς.

 

ΥΓ1. Ενημερωτικά πάντως, κυκλοφορούν μεταχειρισμένες ελληνικές συσκευές σε κατάσταση πραγματικά καινούργιου. Ξανά σκέψου το.

 

ΥΓ2. Για αγορά από Hong Kong έχε υπόψιν ότι είναι πιθανό να πληρώσεις και τελωνείο, κάτι που σημαίνει ότι θα ανέβει και άλλο η τιμή της συσκευής. Ξανά σκέψου το δύο φορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα. διορθωσα κ το προηγουμενο μηνυμα. απο το skroutz.gr που κοιταξα δεν υπαρχει με λιγοτερο απο 520 euro. αυτο με την εγγυηση το γνωριζω αλλα δεν θελω να παρω μεταχειρισμενο...παντως οι τροποποιησεις στο λογισμικο μπορουν να γινουν? και ειμαι διατεθειμενος να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες του φορουμ που εχει ενδιαφεροντα πραγματα...

 

εχω αγορασει απο ipmart.com αρκετες φορες και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος απο τιμες και εξυπηρετηση

-τα πραγματα τα στελνουν με κουριερ κανει γυρω στις 6 μερες απο τη στιγμη της παραγγελιας και σε ενημερωνουν με mail)

αν θες καινουργιο τηλ. ειναι μια πιθανη λυση

-αλλαγες μπορεις να κανεις βαζοντας αλλη ρομ

 

(απλα κοιτα αν ειναι ξεκλειδωτο για ολους τους παροχους κιν.τηλ.)

τωρα το ειδα ειναι unlocked

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της HTC κάνει άριστα τη δουλειά του, δεν βρίσκω το λόγο να ψάχνεις για third party σε αυτή την συσκευή.

 

Γιατι δεν εχει ελληνικα, εχω αγγλικη ρομ

 

καλως σας βρηκα. διορθωσα κ το προηγουμενο μηνυμα. απο το skroutz.gr που κοιταξα δεν υπαρχει με λιγοτερο απο 520 euro. αυτο με την εγγυηση το γνωριζω αλλα δεν θελω να παρω μεταχειρισμενο...παντως οι τροποποιησεις στο λογισμικο μπορουν να γινουν? και ειμαι διατεθειμενος να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες του φορουμ που εχει ενδιαφεροντα πραγματα...

 

Δοκιμασε απο το http://www.mobiles.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχει ελληνικα, εχω αγγλικη ρομ

 

βαλε αυτο εχει ελληινκα-αγγλικα με το επισημο πληκτρολογιο htc hd

http://www.sendspace.com/file/epypu9

υπαρχει στο

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Tελικα το sipchange δεν δουλευει.Εγω ο λογος που το εβαλα ηταν για να εχω ως default πληκτροογιο το fingerkeyboard.Αλλα μετα απο καθε restart μονο το fingerkeyboard δενεχω.....:( Μηπως ειναι απλα για αλλαγη πληκτρολογιου εκεινη τη στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

Tελικα το sipchange δεν δουλευει.Εγω ο λογος που το εβαλα ηταν για να εχω ως default πληκτροογιο το fingerkeyboard.Αλλα μετα απο καθε restart μονο το fingerkeyboard δενεχω.....:( Μηπως ειναι απλα για αλλαγη πληκτρολογιου εκεινη τη στιγμη?

 

Υπαρχει και αυτο για αλλαγη SIP

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το sipchange δεν δουλευει.Εγω ο λογος που το εβαλα ηταν για να εχω ως default πληκτροογιο το fingerkeyboard.Αλλα μετα απο καθε restart μονο το fingerkeyboard δενεχω.....:( Μηπως ειναι απλα για αλλαγη πληκτρολογιου εκεινη τη στιγμη?

 

Υπαρχει και αυτο για αλλαγη SIP

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατι δεν εχει ελληνικα, εχω αγγλικη ρομ

 

Όπως είπε και ο φίλος hellas200, με αυτό έχεις ελληνικά και σε αγγλική ROM... GR-EN keyboards.cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτο εχει ελληινκα-αγγλικα με το επισημο πληκτρολογιο htc hd

http://www.sendspace.com/file/epypu9

υπαρχει στο

http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190

 

Καλησπερα, υποθετω αυτο κανει και για το tp2 σωστα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υποθετω αυτο κανει και για το tp2 σωστα?

 

τοχω δοκιμασει μονο σε hd αλλα και γω υποθετω οτι δουλευει αφου υπαρχει η ιδια αναλυση οθονης με το topaz (td2)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είμαι σίγουρος εάν έχουν το ίδιο ακριβώς πληκτρολόγιο. Μπορεί ο φίλος να το δοκιμάσει άφοβα μιας και απεγκαθίσταται εύκολα χωρίς να αφήνει προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η 3.1.2 Topix του kwbr πάντως πηγαίνει πραγματικά σφαίρα, χωρίς να στερείται τα καλούδια της HTC. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Χερετώ το forum, έβαλα την rom που προτείνεις είναι πραγματικά πολύ γρήγορη ειδικά μετά από τις wm 6,5 μου φαίνεται πραγματικά σφαίρα όπως λες, έχω μια ερώτηση στην αναζήτηση επαφών δεν μπόρεσα να αλλάξω την κάθετη μπάρα σε ελληνική, δεν αλλάζει η δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Start-contacts και στην δειχνει!

Μεσω του manilla δεν το βγαζει και σε μενα.....

Link to comment
Share on other sites

Χερετώ το forum, έβαλα την rom που προτείνεις είναι πραγματικά πολύ γρήγορη ειδικά μετά από τις wm 6,5 μου φαίνεται πραγματικά σφαίρα όπως λες, έχω μια ερώτηση στην αναζήτηση επαφών δεν μπόρεσα να αλλάξω την κάθετη μπάρα σε ελληνική, δεν αλλάζει η δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Start-contacts και στην δειχνει!

Μεσω του manilla δεν το βγαζει και σε μενα.....

 

To manila έχει δικιά του αναζήτηση και δεν μπορεί να φανεί εκεί.

Στην εφαρμογή contacts μπορεί να φαίνεται, μπορεί και όχι. Είναι μάλλον ανάλογα τη ρομ που έχεις. Πάντως, αν δεν φαίνεται η ελληνική μπάρα στο contacts σε portrait, θα πρέπει να φαίνεται σε lanscape.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Χερετώ το forum, έβαλα την rom που προτείνεις είναι πραγματικά πολύ γρήγορη ειδικά μετά από τις wm 6,5 μου φαίνεται πραγματικά σφαίρα όπως λες, έχω μια ερώτηση στην αναζήτηση επαφών δεν μπόρεσα να αλλάξω την κάθετη μπάρα σε ελληνική, δεν αλλάζει η δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

εγκατεστησε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.....hellas200 αυτό δοκίμασα αλλά δεν μου κάνει την χάρη!!! σε κάποιες ρομ δουλεύει σε κάποιες όχι, σε αυτήν απ'οτι λέει δεν είναι συμβατό.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.....hellas200 αυτό δοκίμασα αλλά δεν μου κάνει την χάρη!!! σε κάποιες ρομ δουλεύει σε κάποιες όχι, σε αυτήν απ'οτι λέει δεν είναι συμβατό.

 

πηγαινε στα contacts/menu/options και βεβαιωσου οτι δεν ειναι τσεκαρισμενο κανενα παραθυρο

soft reset και λογικα πρεπει να σου δουλεψει (και σε μενα παντως ετσι δουλεψε)

για συμβατοτητα πρωτη φορα το ακουω ,εχεις βαλει την εκδοση RandomAccess για WVGA (800*480);

 

το εβαλα και γω για να το τσεκαρω

δουλευει μια χαρα στην topix

μολις το εγκαταστησεις σου ζηταει μονο του restart

αφου γινει πας start/programs/utilities/ simmanager

εκει θα δεις ολες τις επαφες πας

menu/select all/save to contacts

και εισαι ετοιμος οταν πας στην αρχικη οθονη και πατησεις contacts θα εμφανισει τις επαφες με ελληνικο πλαγιο ευρετηριο (κοιτα να μην τσεκαρισμενα αυτο που γραφω πιο πανω)

στο ανεβασα και δω

http://rapidshare.com/files/301391052/HTC_Random_Access_-_Greek.cab.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...