Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462347 αλλα διαβασε πρωτα για να εισαι σιγουρος τι κανεις

 

Και εγω την περασα ηδη, παω για την επομενη :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυριο βαζουμε την v.15:p παντως για να πω την αληθεια δεν ειδα καμμια διαφορα απο την v.13 προφανως πλακα μας κανει:p
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια πλακα κανουμε:)αλλωστε προσωπικα χτες φλασαρα για πρωτη φορα το hd και η μονη ρομ που δοκιμασα ηταν του miri την v.13 και σημερα την v14 οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη,μεσα σε 24 ωρες,(για το 9000 μπορω)

 

Αυτο το επιβεβαιωνω κι εγω!!! Αυτη η γριουλα (qtek 9000) τι εχει τραβηξει τοσο καιρο :lol:

Αληθεια θυμασε ποσα φλασαρισματα εχει φαει ? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αστα παυλο,αφου το δικο μου δεν εχει βγαλει ποδια να αρχισει να τρεχει απο τα φλασαρισματα που εχει φαει παλι καλα:pπαντως ο te salat νομιζω οτι εχει δικιο για τις ρομ του miri,σε καμμια περιπτωση δεν μπορεισ να την πεις γρηγορη,παντως απο καταναλωση μπαταριας την βλεπω σαν την original
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπράβο σας...χαράς το κουράγιο σας....γρήγορες δεν είναι, από κατανάλωση όχι τρελά πράγματα από ότι ακούω σε σχέση με του πάνου.......

Πρέπει να είναι πολύ όμορφες ή να προκαλούν σύνδρομα στέρησης μόλις βάλεις την πρώτη ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Πάντως μπράβο σας...χαράς το κουράγιο σας....γρήγορες δεν είναι, από κατανάλωση όχι τρελά πράγματα από ότι ακούω σε σχέση με του πάνου.......

Πρέπει να είναι πολύ όμορφες ή να προκαλούν σύνδρομα στέρησης μόλις βάλεις την πρώτη ;)

αστα να πανε,μην ξεκινησεις ειναι,και η πλακα ειναι οτι δεν προσφερουν τιποτα συνταρακτικο απο την επισημη(η οποια κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλη) βασικα σε δουλεια να ειμαστε,πιο πολυ ειναι η χαρα του flasharismatos
Link to comment
Share on other sites

:D το 'πασπάτεμα' και το custom πάντα είναι δελεαστικό.....και 'μαθαίνει' και πολλά.... :)
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

και στο 2ο

GSM(900+1800)+UMTS(900+2100)

 

Σε μενα δεν υπαρχει τετοια επιλογη, παρα οι εξης παρακατω

Auto

UMTS(2100)+GSM(900+1800)

UMTS(850+1900)+GSM(850+1900)

UMTS(800+2100)

UMTS(850+2100)+GSM(900+1800)

UMTS(850)+GSM(900+1800)

τι βαζω λοιπον?(μονο το gsm θελω κι εγω)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το συζητάμε, έχω παρατηρήσει και εγώ στο δικό μου το φαινόμενο κάποιων 'εξαφανισμένων' μηνυμάτων κάποιες φορές.....

Επίσης έχω παρατηρήσει το εικονίδιο πάνω στη μπάρα να γίνεται αν δεν κάνω λάθος G, 3G, H. Για το G και το H είμαι σίγουρος, έχω μια επιφύλαξη αν θυμάμαι σωστά το 3G. Τι σημαίνουν αυτά γιατρέ μου, πότε και γιατί αλλάζουν και τι είναι σωστό ή τι είναι αναγκαίο να έχω δεδομένου ότι δεν θέλω να κατεβάζω data από GPRS (το έχω κόψει με το nodata) ???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν υπαρχει τετοια επιλογη, παρα οι εξης παρακατω

Auto

UMTS(2100)+GSM(900+1800)

UMTS(850+1900)+GSM(850+1900)

UMTS(800+2100)

UMTS(850+2100)+GSM(900+1800)

UMTS(850)+GSM(900+1800)

τι βαζω λοιπον?(μονο το gsm θελω κι εγω)

 

Πρεπει στο "τυπο δικτυου" να επιλεξεις GSM και οχι auto,

Τωρα μετα στην "μπαντα" επειδη μας ενδιαφερει το gsm και οχι το umts, εγω στην θεση σου θα εβαζα οποιο εχει "GSM(900+1800)" "οποια απο τις 3 επιλογες που το εχει" κι αυτο το λεω συμφωνα με τις οδηγιες του φιλου zaharakis που προανεφερε.

Αυτο το λεω βασει λογικης και οχι βασει γνωσεως βεβαια...ας επιβεβαιωσει καποιος αν ειναι σωστο :)

 

Γιατι εχεις διαφορετικες επιλογες ομως απο εμενα ? εχεις unofficial rom ?

 

 

 

 

Εχω παρατηρησει επισης οτι ορισμενες φορες το συμβολο G ειναι σκιαγραφημενο "σε γκρι φοντο"

Αυτο σημαινει οτι εχω ασθενες σημα εκεινη την στιγμη ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Γιατι εχεις διαφορετικες επιλογες ομως απο εμενα ? εχεις unofficial rom ?

 

Εχω παρατηρησει επισης οτι ορισμενες φορες το συμβολο G ειναι σκιαγραφημενο "σε γκρι φοντο"

Αυτο σημαινει οτι εχω ασθενες σημα εκεινη την στιγμη ?

 

Εχω τη μαμισια, την 1.41.Δεν εχω αλλαξει ρομ απο τοτε που το πηρα.Ειμαι γενικα αργος στα βηματα αυτα.Η επομενη μου θα ειναι παλι η μαμισια 1.56.Ισως εχουμε διαφορετικη συνδεση αλλα αν θυμαμαι καλα ειχες αναφερει cosmote,την οποια εχω κι εγω.Κι εγω με τη δικη σου λογικη επελεξα καποια απο αυτες αλλα ας περιμενουμε καποιον να επιβεβαιωσει...:)

Link to comment
Share on other sites

το αν αξιζει η οχι ειναι θεμα καθαρα του καθε χρηστη . για μενα δεν υπαρχει ουτε μια ρομ που μπορει να προσφερει το κατι διαφορετικο επι της ουσιας και οχι μονο στο hd , για αυτο θα βρεις και καμια 100 ρομ να κυκλοφορουν και χρηστες που αλλαζουν ρομ καθε 5 μερες .απλα το κανεις συνηθως ετσι για να κανεις την πλακα σου η για να ηρεμησεις λιγο την gagetmania σου. π.χ ρωτα τον εαυτο σου γιατι θες να βαλεις την ROM][WWE][27.05.2009] Miri WM 6.5 21725 :: V 14.0 και θα καταλαβεις τι λεω ...............
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ανησυχίες και δεν έχουν κόλλημα με τα 6.5, ας δοκιμάσουν την final Vanilla http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509423

 

Αν και την έχω απο χθες το βράδυ και είναι υπο δοκιμή, μ' έχει εκπλήξει η μπαταρία.

Επίσης είναι σφαιράτη και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα ακόμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ανησυχίες και δεν έχουν κόλλημα με τα 6.5, ας δοκιμάσουν την final Vanilla http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509423

 

Αν και την έχω απο χθες το βράδυ και είναι υπο δοκιμή, μ' έχει εκπλήξει η μπαταρία.

Επίσης είναι σφαιράτη και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα ακόμα.

 

Όταν λέμε η μπαταρία φοβερή.....σε σχέση με την 'μαμά' ROM που βρίσκεται?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε η μπαταρία φοβερή.....σε σχέση με την 'μαμά' ROM που βρίσκεται?

 

Νομίζω αν όχι καλύτερη, σίγουρα στα ίδια επίπεδα. Χρειάζομαι όμως χρόνο για να σιγουρευτώ.

Πάντως χθες έκανα όλο το στησιμο με πολλά soft reset, έβαλα τις διευθύνσεις μου στον οπερα και δεν είχε παίσει κάτω απο το 94%

Κατάφερα να την φτάσω στο 68% χρησιμοποιόντας το κινητό για να στέλνω μηνυματα στα φορουμ και γενικά το χρησιμοποίησα σαν λαπτοπ μεχρι τις 3 τα ξημερώματα.

Για να σιγουρευτώ θέλω να δω πως θα πάει και σημερα.

 

ΕDIT Δεν θα μπορέσω να ολοκληρώσω την δοκιμή γιατί προέχει να δοκιμάσω την Black pearl Clean V2

Πάντως όποιος θέλει φουλ ρομ τοπαζ μπορει να δοκιμάσει την Vanilla final.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Με το συμπαθειο αλλα αγοραζετε κατι αξιας 700€ και μονιμως ειστε στο πειραγμα? Υποθετω οτι εχετε πολυ ελευθερο χρονο ή αυτον που εχετε τον ξοδευετε σε αυτο το πραγμα. Δεν κανω επιθεση μην παρεξηγηθω αλλα προσωπικα το θεωρω ανουσιο βαρετο και στο φιναλε δεν προσφερει σχεδον τιποτε. Και εγω ειμαι κατοχος του HD και απλα περασα την νεα επισημη εκδοση που κυκλοφορησε. Sorry για το off topic απλα μου κανει φοβερη εντυπωση το ολο θεμα.....
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο αλλα αγοραζετε κατι αξιας 700€ και μονιμως ειστε στο πειραγμα? Υποθετω οτι εχετε πολυ ελευθερο χρονο ή αυτον που εχετε τον ξοδευετε σε αυτο το πραγμα. Δεν κανω επιθεση μην παρεξηγηθω αλλα προσωπικα το θεωρω ανουσιο βαρετο και στο φιναλε δεν προσφερει σχεδον τιποτε. Και εγω ειμαι κατοχος του HD και απλα περασα την νεα επισημη εκδοση που κυκλοφορησε. Sorry για το off topic απλα μου κανει φοβερη εντυπωση το ολο θεμα.....

 

Με την καινούργια είδες κάποια αλλαγή? αξίζει να την κάνω? γιατί νομίζω και εγώ έχω την προηγούμενη (1.56.405.1(03/06/09).

Και κάτι ακόμα...εγώ αν βάλω, βάζω αυτή που θα βρω στο .com το site? Το έχω πάρει από expansys.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο αλλα αγοραζετε κατι αξιας 700€ και μονιμως ειστε στο πειραγμα? Υποθετω οτι εχετε πολυ ελευθερο χρονο ή αυτον που εχετε τον ξοδευετε σε αυτο το πραγμα. Δεν κανω επιθεση μην παρεξηγηθω αλλα προσωπικα το θεωρω ανουσιο βαρετο και στο φιναλε δεν προσφερει σχεδον τιποτε. Και εγω ειμαι κατοχος του HD και απλα περασα την νεα επισημη εκδοση που κυκλοφορησε. Sorry για το off topic απλα μου κανει φοβερη εντυπωση το ολο θεμα.....

 

πολυ σωστη η παρατηρηση σου φιλε μου αλλα δυστυχως ειναι κατι σαν εθισμος αυτο το πραγμα... ;)

 

δυσκολο να το καταλαβει καποιος που δεν ασχολειται με το αθλημα.

 

το θεμα ειναι οτι πλεον εχει χαθει ο ελεγχος ....

 

και οι περισσοτεροι πλεον εδω μεσα ...εχουν δωσει ενα σκασμο λεφτα για κατι το οποιο στην ουσια το εχουν συνεχως ημιτελες και το βασανιζουν καθημερινα και η πλακα ειναι οτι δεν προλαβαινουν καν να τελειωσουν το στησιμο απο μια ρομ και αμεσως δοκιμαζουν αλλη :lol:

 

δεν προκειται ποτε να καταφερουν να χαρουν μια συσκευη γιατι θα την εχουν ηδη αντικαταστησει με την αμεσως επομενη ....μολις τους δωθει η ευκαιρια....:O

 

εγω επαναλαμβανω για οσους δεν βαζουν μυαλο :happy:

σε 5 μερες κλεινω μηνα....με την ιδια ρομ...

 

και συνεχιζω να χαιρομαι καθημερινα ενα πολυ καλα στημενο και δυνατο αλλα και παραλληλα απροβληματιστο pda :!:

 

 

ποσοι απο εδω μεσα εχουν καταφερει να δουλεψουν το τηλεφωνο τους με μια ρομ...πανω απο μια βδομαδα???:p

 

και συγγνωμη για αυτο που λεω,αλλα ειναι πολυ λιγοι αυτοι που ξερουν τι ζητανε απο ενα τετοιο τηλεφωνο πλεον...

 

καλο το παιχνιδι και τα τεσταρισματα αλλα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Από το αρχείο που κατεβάζω βλέπω ότι μάλλον έχω την τελευταία ROM..... πώς γίνεται με 6/3 ημερομηνία ενώ το upgrade μιλάει για 5/2009??
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

...........................................

σε 5 μερες κλεινω μηνα....με την ιδια ρομ...

......................................

 

Εγω παντως δεν μπορω ακομα να κλεισω μηνα με το ιδιο τηλεφωνο:X

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια πρόταση? :O

 

Δεν έχω κλείσει ακόμα 2 βδομάδες με το κινητό και η αλήθεια είναι ότι έχασα πολλές ώρες για να κάτσω να διαβάσω 500+ σελίδες να μάθω κάποια πράγματα..:wacko:

Το κακό είναι ότι από τις 500 σελίδες, το 1/3 ήταν πραγματικά χρήσιμο, τα άλλα 2/3 απλά με κούρασαν.

 

Υπάρχει τρόπος να γίνουν 2 διαφορετικές υποκατηγορίες 1) αλλαγή ROM και στην άλλη ότι άλλο αφορά το pda μας?

Το λέω γιατί εγώ όπως και πολλά ακόμα παιδιά που έχουν την συσκευή, άλλα δεν έχουν τον χρόνο για πειράγματα, και άλλοι είναι ικανοποιημένοι με την τελευταία ROM της ACE HELLAS κλπ. είναι λίγο δύσκολο να παρακολουθήσουμε το θέμα, ειδικά ένας νέος κάτοχος όπως εγώ.

Πρόταση κάνω απλά, αν και το βλέπω λιγάκι δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο μετά από 500+ σελίδες.

Όπως και να έχει πάντως, υπάρχουν πάρα πολλές γνώσεις εδώ μέσα, ειδικά 2/3 παιδιά που τα παρακολουθώ καιρό τώρα (από το kaiser:)) ονόματα δεν λέμε :p όπου ένας νέος κάτοχος της συσκευής αξίζει έστω και έτσι να κάτσει και να διαβάσει από την αρχή το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ανησυχίες και δεν έχουν κόλλημα με τα 6.5, ας δοκιμάσουν την final Vanilla http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509423

 

Αν και την έχω απο χθες το βράδυ και είναι υπο δοκιμή, μ' έχει εκπλήξει η μπαταρία.

Επίσης είναι σφαιράτη και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα ακόμα.

 

Με hspl ή uspl την πέρασες (στο site αναφέρει μόνο το hspl)?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...