Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα συμπέρασμα βγάζω και παρακαλώ διορθώστε με αν κανω λάθος..το κινητο έχει καλό wi-fi, καλό gps, είναι γρήγορο και γενικά αρκετά λειτουργικό ..αλλα από ποιότητα κατασκευής πάσχει από λίγο εώς πολύ...:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα στον Γερμανό, έκδοση myview βέβαια, η οθόνη του στην γνωστή υψηλή ποιότητα της SE, ο ήχος του δυνατός αλλά το slider έχει τζόγο και γενικά δεν εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη. Το κεντρικό πολυπλήκτρο και το πλήκτρο του ok είναι τελείως επίπεδα και κολλητά πράγμα που όπως διαπίστωσα δεν βολέυει πολύ γιατί όταν πατάς το ok πατιέται κατά λάθος και το πολυπλήκτρο με αποτέλεσμα να σε μεταφέρει αλλού. Το πληκτρολόγιο είναι βολικό και πολύ άνετο. Γενικά πάντως η ποιότητα μάλλον πάσχει σε σχέση με άλλα μοντέλα της εταιρίας, ακόμα και φθηνότερα. Αισθητικά επίσης δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.
Link to comment
Share on other sites

(Κάνω paste αυτο που ειχα postarei σε λαθος τομέα)

 

Ενας φίλος πριν μερικές ημέρες απέκτησε το Sony Ericsson G705 .

 

Έχει GPS επάνω και απ οτι ειδα στο μενου του εχει Google Maps, πλοήγηση & tracker.

 

Αυτα τα 3 δεν τα ξερω και δεν τα εχω ψαξει. απ οτι μου ειπε ρωτησε στον Γερμανο που πηρε το κινητο και του ειπαν οτι θα τον χρεωνει το google maps σαν να ειναι στο ιντερνετ.

 

υποθετω οτι εννοουσε οτι θα χρεωνει το κατεβασμα του χαρτη. (εχει μπει σε προγραμμα συνδεσης χωρις δωρεάν ογκο).

 

Έχει (και εχω δλδ :P ) μανία με το navigation, θελουμε πολυ να το δοκιμάσουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!

 

υπαρχει καποιος τρόπος να βρω καποιο προγραμμα / χαρτες να του τα περάσω και να εχει 100% δωρεάν πλοήγηση;

 

Και 3 ερωτησούλες:

 

1. Κάτι διαβασα για Nav4All αλλα δεν εχει στην λίστα το κινητό του. λετε να "παίζει" ; και τί χρεωση θα έχει αυτο ; δν μπορεί, κατι θα χρεώνει αρχικά!

 

2. Μπορεί καποιος να βρεί το κόστος / MB στο προγραμμα 180 της Cosmote ? εκει μπηκε ο φίλος μου. να ξερουμε τουλάχιστον τι θα τον χρεώνει αν δεν βρουμε κατι δωρεάν. προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζι τους αλλα @@...

 

3. (ασχετο) εχω κατεβάσει το Destinator 7 for PC, πως γινεται (αν γινεται) να χρησιμοποιησω το GPS του κινητού για να παρω σημα ; (άσχετο με το παραπάνω, λεω μηπως και...)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γίνεται, πριν συνδεθεί στο internet να με ρωτάει και να μπορώ να επιλέγω ναι/οχι ;

 

αυτό το Myview, μια φορά να το πατάς κατα λάθος χρεώνεσαι και δεν λέει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε εαν θα το φερει το πλαισιο και ποτε ?:blink:

 

Λογικα ειναι αποκληστικοτητα του Γερμανου.

 

Με την ευκαιρια να ρωτησω, το 1 καμμενο pixel της οθονης ειναι εντος εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το κιν το εχω τρεις μερες στα χερια μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μια ερωτηση μονο! Πως μπορω να συνδεθω στο internet μεσω το pc; δεν μπορω να τα καταφερω με τιποτα!!! θελει καποια ειδικη ρυθμιση; Ευχαριστω για το χρονο σας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το κιν το εχω τρεις μερες στα χερια μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μια ερωτηση μονο! Πως μπορω να συνδεθω στο internet μεσω το pc; δεν μπορω να τα καταφερω με τιποτα!!! θελει καποια ειδικη ρυθμιση; Ευχαριστω για το χρονο σας...

Τα δικτυα που βρισκεις ειναι ελευθερα?? τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα δικτυα που βρισκεις ειναι ελευθερα?? τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις??

 

και μεσω καλωδιου δεν συνδεεται αλλα βγαζει οτι υπαρχει σφαλμα συνδεσης, και με το wi-fi μπαινει αλλα δεν ανοιγει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους ειμαι καινουργιος στο myphone και γενικα σε οποιοδηποτε ειδους Φορουμ. Προσφατα εγινα και εγω κατοχος του G705 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το κινητο.. Ψαχνοντας το στο Service Menu ( σε αυτο που παμε με δεξια*αριστερα αριστερα* αριστερα *) στην καρτελα Ρυθμ. υπηρεσίας εκτος απο το γνωστο <<φορτιση ναι>>(σχετικα με την φορτιση απο καλωδιο Usb) έχει και την επιλογη <<Λειτ. σχεδιαστ. Java>> Την οποια εχει σαν προεπιλογη Ανενεργη... Θα μπορουσε καποιος που γνωριζει να μου εξηγησει την λειτουργια και χρησιμότητα αυτου; Χιλια Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για να κάνεις debugging σε εφαρμοφες java,συνδεοντας το κινητό με τον υπολογιστή!Μόνο στους developers χρειάζεται!Για όλους τους υπόλοιπους δε χρειάζεται είτε είναι ενεργό είτε ανενεργό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το αγόρασα χτες από Γερμανό. Ένα προβλημα που έχω είναι αυτό με τα sms. Δεν βρίσκω που να ρυθμίσω την αναφορά παράδοσης σε sms και έχω προβληματιστεί. Ας μου πει κάποιος που το έχει τι συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το αγόρασα χτες από Γερμανό. Ένα προβλημα που έχω είναι αυτό με τα sms. Δεν βρίσκω που να ρυθμίσω την αναφορά παράδοσης σε sms και έχω προβληματιστεί. Ας μου πει κάποιος που το έχει τι συμβαίνει

 

Θα πας στις ρυθμίσεις SMS και θα ενεργοποιήσεις τις αναφορές από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάξω την κωδικοποίηση των σελίδων στο internet

ας πούμε το http://www.freemail.gr το βγάζει με κάτι κινέζικους χαρακτήρες :O

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις SMS και θα ενεργοποιήσεις τις αναφορές από εκεί.

 

το πρόβλημα είναι στην εταιρεια. με cosmote what's up στις ρυθμίσεις σμσ δεν βγαζει επιλογή αναφοράς, όταν δοκίμασα βονταφον τα έβγαζε κανονικα. επίσης παρατήρησα πως στην κοσμοτε πανω αριστερα βγαζει ενα εικονίδιο H ενώ με vodafone βγάζει 3g. Είμαι λίγο αδαής :O

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα για χειροκίνητο κλείδωμα του κινητού όταν είναι κλειστό το slide (δλδ όταν είναι κρυμμένο το πληκτρολόγιο); Ενώ, μπορώ να το ξεκλειδώσω όταν ειναι σε αυτή την κατασταση, δεν μπορώ να το κλειδώσω χειροκίνητα παρά μόνο αν ανοιγοκλείσω τον slide μηχανισμό.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για να κάνεις debugging σε εφαρμοφες java,συνδεοντας το κινητό με τον υπολογιστή!Μόνο στους developers χρειάζεται!Για όλους τους υπόλοιπους δε χρειάζεται είτε είναι ενεργό είτε ανενεργό!

Ευχαριστω πολυ kotsianis7 για την απαντηση σου!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι στην εταιρεια. με cosmote what's up στις ρυθμίσεις σμσ δεν βγαζει επιλογή αναφοράς, όταν δοκίμασα βονταφον τα έβγαζε κανονικα. επίσης παρατήρησα πως στην κοσμοτε πανω αριστερα βγαζει ενα εικονίδιο H ενώ με vodafone βγάζει 3g. Είμαι λίγο αδαής :O

 

Είτε το κινητό σου είναι με Cosmote είτε με Vodafone είτε με οτιδήποτε, η λειτουργία των αναφορών δεν αλλάζει. Ψάχτο στις «Ρυθμίσεις» στο μενού και θα το βρεις.

 

Το «Η» και το «3G» είναι σύμβολα που δηλώνουν ότι είσαι συνδεδεμένη σε 3G δίκτυο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σε δυλημα ποιο να παρω το W705 η το G705;

Εσεις ποιο θεωρειτε καλυτερο ..; :O

Και κατι ακομα τι ακουστικα δινει το εκαστοτε κινητο..:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...