Jump to content

Sony Ericsson G705


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδα στην ιστοσελιδα του γερμανου το g705 μονο 229 ευρο!!!! Αν παω στο καταστημα τοσο θα το εχουν και εκει; Τι λετε εσεις που το εχετε αγορασει; ειναι καλο να το αγορασω; Εχει καλη κατασκευση? (διοτι ειμαι λιγο απροσεκτη!!!!!!!!!!!!)

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων....

Εμενα αυτο το κινητο δεν μου γεμιζει το ματι που λεμε..ισως ειμαι και προκατελειμενος γιατι τα τελευται χρονια εχω walkman κινητα.

βεβαια και εξω δεν το πολυβλεπω..τι να σου πω..αμα σ'αρεσει τοσο πολυ..παρ'το αν και θα σου λεγα να επιλεξεις αλλο κινητο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα αυτο το κινητο δεν μου γεμιζει το ματι που λεμε..ισως ειμαι και προκατελειμενος γιατι τα τελευται χρονια εχω walkman κινητα.

βεβαια και εξω δεν το πολυβλεπω..τι να σου πω..αμα σ'αρεσει τοσο πολυ..παρ'το αν και θα σου λεγα να επιλεξεις αλλο κινητο..:)

Δηλαδη επειδη ειμαι αναμεσα στο g705 στο w910 και στο w595. Ποιο θα μου προτεινες απο τα τρια εσυ που ξερεις και πολυ πιο καλυτερα απο εμενα????

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδη ειμαι αναμεσα στο g705 στο w910 και στο w595. Ποιο θα μου προτεινες απο τα τρια εσυ που ξερεις και πολυ πιο καλυτερα απο εμενα????

Εγω προτεινω Sony Ericsson W705 στα 239 ευρο! εχει και μεγαλη καρτα μνημης (4gb)

w910 δεν το προτεινω για τα χαρακτηριστικα του που τα θεωρω προηγουμενης γενιας! τωρα το w595 το εχω δει και μ'αρεσε αλλα φαινεται σαν "ψευτικο" λογο των πλαστικων του.

επισης θεωρω οτι το νεο σου κινητο πρεπει να εχει σιγουρα WI-FI κατι που εχει το G705 + W705!

τωρα η επιλογη ειναι δικη σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις. 1) Πόσα GB είναι η μεγαλύτερη κάρτα που "αντέχει" το G705? και 2) πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο υπενθύμησης (γιατί είναι μικρός σε διάρκεια αλλά και όχι δυνατός)? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις. 1) Πόσα GB είναι η μεγαλύτερη κάρτα που "αντέχει" το G705? και 2) πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο υπενθύμησης (γιατί είναι μικρός σε διάρκεια αλλά και όχι δυνατός)? Ευχαριστώ.

Νομιζω μεχρι 8gb.επισης η ηχος υπενθιμησης ειναι στανταρ.απ'οσο θυμαμαι :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις. 1) Πόσα GB είναι η μεγαλύτερη κάρτα που "αντέχει" το G705? και 2) πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο υπενθύμησης (γιατί είναι μικρός σε διάρκεια αλλά και όχι δυνατός)? Ευχαριστώ.

 

1)Μέχρι 16 GB προς το παρόν.

 

2)Ο ήχος όπως είπε και ο RAVER είναι στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

1)Μέχρι 16 GB προς το παρόν.

 

Θα δουλεψει ομως??? :blink: γιατι και στο παρελθον εβαζες μεγαλυτερη καρτα σε ενα κινητο,π.χ. W810 και το κινητο δεν ανοιγε :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα στο site της se. Υποστηρίζει κάρτες μέχρι 8GB!

Με τον myphone explorer θα μπορέσω να αλλάξω τον ήχο υπενθύμισης (ή ξέρει κανείς κάτι άλλο γι' αυτό?). Κανένα site για "πείραγμα" του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

H ιστοσελίδα της Sony Ericsson ως συνήθως είναι άσχετη :p

 

Όλα τα τηλέφωνα της Sony Ericsson,από την εποχή του Κ800i και μετά υποστηρίζουν κανονικοτατα κάρτα μνήμης M2 ή Micro-SD μέχρι και 16 gb χωρίς προβλήματα.Για να είμαστε ακόμη πιο ακριβείς,υποστηρίζουν κανονικά και τα 32 gb όταν εμφανιστουν στην αγορά προς τα τέλη του τρέχοντος έτους.

Αν υφίστανται προβλήματα σε μερικούς κατόχους κινητών της οφείλονται σε κακώς περασμένο λογισμικό ή σε κακής ποιότητας κάρτες!Μην ανησυχείτε επομένως,θα λειτουργήσουν κανονικότατα οι 16άρες!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πρίν λίγες μέρες. Καλή τιμή για αυτά που προσφέρει...

Το Wi-Fi δουλεύει απροβλημάτιστα, αλλά με το GPS δέν μπόρεσα να βρώ ακόμη άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πρίν λίγες μέρες. Καλή τιμή για αυτά που προσφέρει...

Το Wi-Fi δουλεύει απροβλημάτιστα, αλλά με το GPS δέν μπόρεσα να βρώ ακόμη άκρη...

για να δουλεψεις το A-GPS απροβληματιστα..θα πρεπει να εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ,επισης θελεις και 3-4 λεπτα για να "κλειδωσεις" δορυφορους..γενικοτερα θελει υπομονη και χρημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα μια 8GB για να την βάλω στο τηλ. σε αντικατάσταση αυτής που είχε το κινητό. Όμως αυτή που έχει το κινητό έχει κάποια προγράμματα μέσα. Αυτά τα αντιγράφω στην καινούργια κάρτα ή δεν τρέχει τίποτα? Κάποια από αυτά είναι "αχνά", δεν ξέρω αν αντιγράφονται. Please HELP
Link to comment
Share on other sites

για να δουλεψεις το A-GPS απροβληματιστα..θα πρεπει να εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ,επισης θελεις και 3-4 λεπτα για να "κλειδωσεις" δορυφορους..γενικοτερα θελει υπομονη και χρημα.:cool:

 

:D ναι φίλε μου RAVER...υπομονή έχω, χρήμα δεν έχω :D , γι'αυτό το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να απενεργοποιήσω την υποβοήθηση εκκίνησης, για να μην φάμε καμιά νίλα...:O

'Ετσι σκέτο το GPS...μόνο στο "Πληροφορίες κατάστασης" βρίσκει δορυφόρο...

Ελπίζω σε κάποιο τσακαλάκι να φτιάξει κανένα java app να μπαίνουμε τζαμπέ, αλλά δύσκολα...:(

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι,για να δεις χαρτες απ'το Wayfinder Navigator χρειάζεται σύνδεση με Ίντερνετ,άρα αν δεν έχεις πακέτο δωρεάν δεδομένων,καλύτερα μην μπεις!Αλλιώς,μετά,βγες στην Ομόνοια,με γυαλιά ηλίου κι ένα ακορντεόν,μπας και μαζέψεις κανά ψιλό να πληρώσεις το λογαριασμό :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος που να ξέρει κάποιον ή τον τρόπο ή το μέρος που μπορούμε να αλλάξουμε τους ήδη υπάρχοντες ήχους (ίσως με φλασάρισμα?) του κινητού (π.χ. τον ήχο καθώς και την διάρκεια του ήχου υπενθύμισης?) PLEEEEASE! HEEEEELP!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ανακτήσω τις επαφές απο backup w810 (το οποίο αποθηκευόταν στην κάρτα στον κρυφό φάκελο system/pim με ονομασία PB_Backup.vcf) σε G705?

 

Αν ναι που πρέπει να αντιγράψω το backup αρχείο για να το δει και να κάνει ανάκτηση????

 

Τελικά βρήκα τη λύση! Με τον ίδιο τρόπο γίνεται εφόσον όμως έχεις συνδεθεί όμως στην λειτουργία της Αναβάθμισης όλων ή κάπως έτσι! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ανακτήσω τις επαφές απο backup w810 (το οποίο αποθηκευόταν στην κάρτα στον κρυφό φάκελο system/pim με ονομασία PB_Backup.vcf) σε G705?

 

Αν ναι που πρέπει να αντιγράψω το backup αρχείο για να το δει και να κάνει ανάκτηση????

Εγω μπακαπ του κινητου το κανω με το myphonexplorer και μετα συγχρονιζω το 2τερο κινητο..και τα στελνω κατευθειαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.

Τα μειονεκτήματά του ποιά είναι;

Πιστευω το GPS! (θελει συνδεση ιντερνετ για να δουλεψει) επισης για εμενα και ο walkman player ειναι μειονεκτημα.κατα'τ'αλλα μια χαρα ειναι το κινητο αν και θα διαλεγα το W705 για προσωπικους λογους.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το GPS χωρίς GPRS-WAP-WEP;

Στα LG γίνεται!

Μέσω java;

Γίνεται! http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Main_Page

Το είχα ποστάρει ξερό το link 3-4 posts πριν το δικό σου.. Αλλά θέλει υπομονή και ψάξιμο.. btw το gps παίζει προφανώς χωρίς δίκτυο.. Το πρόγραμμα πλοήγησης είναι αυτό που θέλει το δίκτυο.. Ψάξε και θα τα βρεις όλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται! http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Main_Page

Το είχα ποστάρει ξερό το link 3-4 posts πριν το δικό σου.. Αλλά θέλει υπομονή και ψάξιμο.. btw το gps παίζει προφανώς χωρίς δίκτυο.. Το πρόγραμμα πλοήγησης είναι αυτό που θέλει το δίκτυο.. Ψάξε και θα τα βρεις όλα ;)

 

Βέβαια αυτό είναι ένας χάρτης και σου λέει που είσαι. Δεν έχει δρομολόγηση διαδρομής κλπ

 

Το Wayfinder που έχει εγκατεστημένο δοκιμαστικά για 3 μήνες μέσα το G705 έχει δυνατότητα να έχεις κατεβασμένους τους χάρτες

 

Υπάρχει όμως έκδοση που να μην χρειάζεται σύνδεση με wap (προφανώς για confirmation) για να δουλέψει???

 

Το κινητό έχει ηχογράφηση? Διαβάζω διάφορα και μπερδεύτηκα...

 

Βλακείες της SE!

 

Έχει κανονικά ηχογράφηση!Όλα της τα μοντέλα έχουν!Απλά,το site της είναι για τα μπάζα! :p

 

 

Μπορεί να κάνει τον κόπο κάποιος να δοκιμάσει κάτι? Ενώ βρίσκεστε σε κλήση και κάνετε ηχογράφηση της συνομιλίας ακούγεται η φωνή σας? Εμένα πάντως δεν ακούγεται τίποτα!!!

 

Επιπλέον έχω παράπονα ότι δεν ακούγομαι καλά απο το μικρόφωνο όταν βρίσκομαι μερικά εκατοστά μακριά . Στην καθαρή ηχογράφηση που το δοκίμασα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, στην ηχογράφηση σε κλήση όπως είπα δεν ηχογραφείται η φωνή μου!!! Κανείς κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και εγώ... Όταν είμαι με wifi gt δεν μπορώ να δω youtube η οτιδήποτε άλλο εκτος από web?

εχεις την εφαρμογη youtube στο κινητο??

μονο με την εφαρμογη μπορεις να δεις..σε W995 κανεις συνδεση μεσω wi-fi και μετα "τρεχεις" την εφαρμογη και βλεπεις κανονικα βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...