Jump to content

Αγορά μηχανής 650cc: Προτάσεις


arischro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Καλησπέρα και από εμένα...

Σκέφτομαι να αγοράσω μια μηχανή αλλά όπως κάθε έλληνας, θέλω να δώσω λίγα λεφτά.

Η πιό φτηνές που βρήκα είναι η Freewind και η Aprilia Pegaso. Τις δίνουν στα 1.500 ευρώ.

Μου έχουν ήδη πει αρκετοί ότι δεν αξίζουν και βγάζουν πολλά προβλήματα αλλά σκέφτομαι από την άλλη ότι το προτιμώ από το να δώσω 2.500+ για να πάρω πιό σοβαρή μηχανή.

 

Είναι τόσο χάλια; Δεν τις θέλω για φοβερά πράγματα.. να πηγαίνω στην δουλειά μου θέλω και άντε ίσως κάποια στιγμή να την πάρω στις διακοπές να πηγαίνω παραλία :)

Link to comment
Share on other sites

Ε, η freewind είναι αποτυχημένο μηχανάκι. H pegaso είναι καλή, αλλά δεν ξέρω τί γίνεται σε ανταλλακτικά και σέρβις. Για να τις δίνουν 1500 ευρώ, κάποιος λόγος θα υπάρχει.

Γνώμη μου, ψάξε να βρεις κάποιο XT γύρω στα 2-2.5 χιλιάδες, μακροπρόθεσμα θα βγεις κερδισμένος όχι μόνο στα σέρβις, αλλά και στην ψυχική σου ηρεμία. Εύκολα μηχανάκια, πάμφθηνα και άφθονα ανταλλακτικά, μη μπλέκεις με περίεργες επιλογές, αφού δεν θέλεις κάτι εξεζητημένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
ξαναφέρνω το θέμα για όποιον τον ενδιαφέρει..ένα πολύ αξιόπιστο και δυνατό μοτέρ είναι το versys..οποίος το κάνει test ride θα καταλάβει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα παιδια

το δεκεμβρη θα παω για αγορα μεταχειρισμενης μεχρι 3500Ε αυστηρα.

σκεφτομαι τα er6n,sv650(s η γυμνο,αν και προτιμω γυμνο) και cagiva raptor 650

παιζει και το versys εαν δεν βρω κατι καλο στα αλλα.

οσο αφορα το cagiva raptor επειδη αυτο μου αρεσει πιο πολυ,ξερω οτι εχει μοτερ του sv650 και ηλεκτρολογικα.περιφερειακα ιταλικα.ξερει κανεις τι παιζει με αντιπροσωπεια και τι ανταλλακτικα παιζει να χρειαστω και να μην βρισκω?

ολα τα του κινητηρα και ηλεκτρολογικα τα βρισκω απο suzuki.το πισω γραναζι που λενε οτι ειναι θεμα,μπαινει απο hayabusa με πατεντα με μικρο κοστος.

κατι αλλο?

 

γενικα ψαχνω για 2κυλινδρο για να εχω επιδοσεις ροπη και οικονομια.και πιο πολυ για μεσα στη πολη αλλα και κανα ταξιδακι θα ειναι η μηχανη αλλα θελω να ειναι οικονομικη(για αυτο δεν κοιταω shiver κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εγώ πάντως χτύπησα ένα freewind, και τώρα, 2 χρόνα μετά, το Versys!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...