Jump to content

Samsung SGH-D980 Dual SIM


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μπορεί να δέχεται μηνύματα και από τις δύο sim? Γιατί ένας φίλος που είχε ένα αντίστοιχο τηλέφωνο , λάμβανε κλίσεις και από τα δύο νούμερα αλλά μηνύματα μόνο από την μία καρτα.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό μπορεί να δέχεται μηνύματα και από τις δύο sim? Γιατί ένας φίλος που είχε ένα αντίστοιχο τηλέφωνο , λάμβανε κλίσεις και από τα δύο νούμερα αλλά μηνύματα μόνο από την μία καρτα.

Ναι και απο τις 2 μπορει, και μαλιστα παραλληλα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα μηνύματα που αφορούσαν bluetooth ακουστικά, μεταφέρθηκαν στο επίσημο θέμα Αξεσουάρ (Κάρτες μνήμης, Ακουστικά, Θήκες κτλ).

 

Όσον αφορά το service των συσκευών Samsung, υπάρχουν ήδη τα επίσημα σχετικά θέματα Αντιπροσωπεία/service Samsung, Αντιμετώπιση προβλημάτων σε συσκευές Samsung και Πρόβλημα εγγύησης σε συσκευές Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εάν κάποιος ενδιαφέρεται το πουλάω μετά απο χρήση 3 μηνών στην συσκευασία του αγρατζούνιστο με όλα τα extra που έχει μέσα τιμή συζητήσιμη στο sunnycloudmix@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω,

ηθελα να κανω μια παρατηρηση σχετικα με την pc εφαρμογη.

μ εχει απογοητευσει τοσο πολυ που ψαχνω να βρω αλλο διγραμμο τηλεφωνο.

εκτος απ το οτι τρεχει μονο στο στο ενα απ τα δυο pc που την εχω δοκιμασει, δεν συγχρονιζει σωστα με outlook. συχρονιζει μονο με το δικο τους phonebook και αν θες να συγχρονισεις και με outlook απλα προσθετει τα πεδια των δυο εφαρμογων.

οπως ειναι λογικο καταληγεις με διπλα τηλεφωνα.

κριμα, οι αντιστοιχες εφαρμογες ολου του ανταγωνισμου ειναι πολυ καλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένας φίλος ψάχνει για το Samsung D980 Duos και δεν το βρίσκει στην Wind (θέλει να το πάρει μέσω επιδότησης... )

 

ξέρει κανείς απο τα "έσω" πότε και αν προτίθεται η Wind να το ξαναφέρει ?...

 

Ευχαριστώ..!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά απο πολύ καιρό απροβλημάτιστης συμβίωσης με το D980 άρχισαν τα παρατράγουδα.Δέν ειναι κάτι το πολύ τραγικό αλλα είναι πάρα πολύ ενοχλητικό!

 

Τον τελευταίο καιρό λοιπόν έχει αρχίσει και τραβάει γερά κολλήματα!Εκεί που στην αρχή με είχε εκπλήξει το πόσο ακούραστο και γρήγορο ήταν πλέον είναι σα να έχω nokia :p.

Εκεί που όλα δουλεύουν τέλεια,θα αρχίσει να μήν αποκρίνεται όπως πρίν.Πατώντας την οθόνη για οποιαδήποτε λειτουργία ή μενού κάνει μια καθυστέρηση απο 1-5 δευτερόλεπτα.Ακόμα και το κουμπί του κλειδώματος κάνει τα ίδια!

Μετά απο επανεκκίνηση όλα δουλεύουν κανονικά και πάλι.Η μνήμες του είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα(ούτε πολλά τραγούδια/εικόνες ούτε μηνύματα)

Όπως είπα και πρίν δεν είναι κάτι το τραγικό αλλα είναι πολύ σπαστικό.:mad:

 

Ξέρουμε εαν έχει βγει κάποια αναβάθμιση?λογικά θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,

 

σαν χρηστης του D980 εδω και καμποσους μηνες, θα ηθελα να αναφερω οτι στο μονο που εξυπηρετει ειναι η ταυτοχρονη λειτουργια των δυο sim.

 

Ολα τα αλλα χαρακτηριστικα που εχει ειναι επιεικως απαραδεκτα για την εποχη που διανυουμε.

Η ελλειψη wifi και 3G ειναι μονο δυο απο τα απαραιτητα στοιχεια που λειπουν στην συγκεκριμενη συσκευη.

 

Το D980 ειναι πολυ αργο στις εφαρμογες, η οθονη αφης πολλες φορες θελει δυο και τρια "χτυπηματα" για να λαβει την εντολη ενω το βαρος και ο μεγαλος ογκος του το καθιστουν κουραστικο στη χρηση.

 

Επισης, η δυσκολια στο να βρεις διαφορες επιπλεον εφαρμογες και προγραμματα για να του εγκαταστησεις, το κανουν ενα "τυποποιημενο" κινητο, σαν τα πρωτα κινητα που ειχαν βγει στην αγορα στα οποια δεν μπορουσες να επεμβεις ωστε να το προσαρμοσεις στις αναγκες σου.

 

Αν και ημουν και εγω ενθουσιασμενος - μια και θα μπορουσα να κουβαλαω μονο μια συσκευη- τωρα περιμενω πως και πως να βγει καποια αλλη συσκευη η οποια θα περιλαμβανει χαρακτηριστικα που αρμοζουν στην εποχη μας.

 

Υ.Γ. 1: Το ποιο τραγικο ειναι που σου δινουν δυο μπαταριες. Σαν να σου λενε απο την αρχη οτι δεν θα εχει αυτονομια...

Υ.Γ. 2 Μην δοκιμασετε να συνδεθειτε στο internet με το συγκεκριμενο κινητο. Θα απογοητευτειτε!

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετούς μήνες χρήσης του κινητού, ας πω και εγώ την άποψή μου.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με δύο κινητά. Η λύση που μου έδωσε είναι καταπληκτική.

 

Έχω συμβιβαστεί όμως με την ιδέα ότι είναι πρωτόγονο κινητό. Καθημερινά ελέγχω αν έχει βγει όμως ο αντικαταστάτης του μπας και ενσωματώνει περισσότερα χαρακτηριστικά.

 

Για τα λεφτά του ήταν για εμένα μία άριστη λύση με αρκετούς συμβιβασμούς...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια γεια σας. Εγω και ενας φιλος μου αγορασαμε απο ενα τετοιο κινητο και ειμαστε ευχαριστημενοι. Επειδη βαριομασταν να παμε να το αφησουμε 3 μερες για αναβαθμιση ειπαμε να δωσουμε 15 ευρω και να κατεβασουμε το τελευταιο firmware D980BDHK1 αλλα μαλλον καναμε πατατα. Το προγραμμα OneNAND_Downloader_v1.4_Lite που εχει εκει στο share4gsm μας ζηταει serial port οποτε φανταζομαι δεν κανει με το καλωδιο usb που περιεχει η συσκευασια.

Τελος παντων, αν καποιος ξερει πως γινεται στο σπιτι η αναβαθμιση, αν χρειαζεται οντως σειριακο καλωδιο, αν εχει καποιος τετοιο ας μου πει να βοηθηθουμε.

Φυσικα οποιος θελει το εν λογω λογισμικο (η οτιδηποτε αλλο απο το εν λογω site για ενα μηνα) ας στειλει PM να το ανεβασω στο rapidshare η και εδω δημοσια αν δεν υπαρχει προβλημα.

Να μην πανε χαμενα τουλαχιστον τα 15 ευρω, ας τα χαρει καποιος αλλος!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εγω και ενας φιλος μου αγορασαμε απο ενα τετοιο κινητο και ειμαστε ευχαριστημενοι. Επειδη βαριομασταν να παμε να το αφησουμε 3 μερες για αναβαθμιση ειπαμε να δωσουμε 15 ευρω και να κατεβασουμε το τελευταιο firmware D980BDHK1 αλλα μαλλον καναμε πατατα. Το προγραμμα OneNAND_Downloader_v1.4_Lite που εχει εκει στο share4gsm μας ζηταει serial port οποτε φανταζομαι δεν κανει με το καλωδιο usb που περιεχει η συσκευασια.

Τελος παντων, αν καποιος ξερει πως γινεται στο σπιτι η αναβαθμιση, αν χρειαζεται οντως σειριακο καλωδιο, αν εχει καποιος τετοιο ας μου πει να βοηθηθουμε.

Φυσικα οποιος θελει το εν λογω λογισμικο (η οτιδηποτε αλλο απο το εν λογω site για ενα μηνα) ας στειλει PM να το ανεβασω στο rapidshare η και εδω δημοσια αν δεν υπαρχει προβλημα.

Να μην πανε χαμενα τουλαχιστον τα 15 ευρω, ας τα χαρει καποιος αλλος!!

 

Ποια νέα έκδοση;

Έχουμε πληροφορίες; Δεν γίνεται online;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ποια νεα εκδοση? Η D980BDHK1 δεν ειναι η τελευταια για Ελλαδα?

Το θεμα ειναι πως γινεται η αναβαθμιση?

Λεπτομέρειες τις έκδοσης έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο ψαξιμο χρειαζονται τα εξης

1) Καλωδιο για flash μοντελο A001446 και τα απαραιτητα usb drivers

http://www.service4handys.de/index.php/en/USB-Datacable-Samsung-Flash-Unlock-E210-F110-F200-L760-G600-E790/c-WG141/a-A001446?sid33=da7dbb078d385f4bd9eb891fbc258e88

 

2) Το πιο προσφατο λογισμικο για Ελλαδα D980BDHK1 και το OneNAND_Downloader

 

Κατεβαστετα απο εδω μαζι με κατι χρησιμα manuals

 

http://rapidshare.com/files/334274514/d980.rar

 

 

Tο φλασαρισμα γινεται οπως δειχνει η φωτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Δε ξέρω αν είναι ο διάδοχος του D980 αλλά εντόπισα αυτό

 

Samsung B5722 με οθόνη touch

 

και

 

Samsung C6112 slide

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολο το παρεακι!

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποιο νεο εχουμε για το d98ο απο θεμα αναβαθμισεων κτλο ?

 

Επισης η συσκευασια τι περιεχει μεσα ? πχ καλωδιο usb, θηκη :)

 

Το σκεφτομαι να το παρω γιατι διαβαζω θετικα για το τηλεφωνακι αυτο..αν και παλιο πλεον

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το παρεακι!

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποιο νεο εχουμε για το d98ο απο θεμα αναβαθμισεων κτλο ?

 

Επισης η συσκευασια τι περιεχει μεσα ? πχ καλωδιο usb, θηκη :)

 

Το σκεφτομαι να το παρω γιατι διαβαζω θετικα για το τηλεφωνακι αυτο..αν και παλιο πλεον

 

το κινητο ειναι παρα πολυ καλο. στην συσκευασια υπαρχουν στερεοφωνικα ακουστικα,2 μπαταριες,θηκη,καλωδιο usb,φορτιστη με εξτρα φορτιστη για την δευτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει περάσει κανείς ελληνική γλώσσα στο κινητο?

γιατι ψάχνομαι πώς να την περάσω..(είναι με αγγλικά το δικό μου)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει περάσει κανείς ελληνική γλώσσα στο κινητο?

γιατι ψάχνομαι πώς να την περάσω..(είναι με αγγλικά το δικό μου)

 

Θα γραφτείς σε αυτό το φόρουμ και θα πας το κινητό ου στο eclick. Αν τους πεις ότι είσαι μελος στο φόρουμ θα σου κοστίσει η αλλαγή γλώσσας 10€.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει, όταν είσαι στον τηλεφωνικό κατάλογο και γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, το 2ο γράμμα είναι κεφαλαίο ή πεζό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D980 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...