Jump to content

Πανελλαδικές εξετάσεις 2009


mi3s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναί ρε,απ΄το να μαθαίνεις ολόκληρο βιβλίο απ'έξω (Α.Ο.Δ.Ε.) είναι καλύτερο να κάνεις και δυό-τρείς πραξούλες.

Έχει και το ΑΟΘ θεωρία αλλα δεν είναι τραγική και πρήχτικη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπηκαμε ηδη στην καινουργια σχολικη χρονια και χιλιαδες τελειοφοιτοι και αποφοιτη θα μπουν και φετος στο γολγοθα για την εισοδο στην Τριτοβαθμια Εκπαίδευση.

Ειμαι αποφοιτος παλαιου τυπου Λυκειου και αποφασισα φετος να κανω μια προσπαθεια για να επιτυχω κατι που ηθελα παντα, την εισοδο μου σε ΑΕΙ.

Στοχευω Διοικηση Επιχειρησεων και θα ακολουθησω τεχνολογικη Κατευθυνση.

Επειδη δεν ειμαι και εξπερ στα ττου τωρινου συστηματος εισαγωγης, παιδια ποιους απο τους δυο κυκλους της Τεχνολογικης ειναι πιο βατος;

Απο οτι εχω διαπιστωσει απο το ψαξιμο που εχω κανει, ο κυκλος με Χημεια-βιοχημεια και Ηλεκτρολογια ειναι ελαχιστα δημοφιλης.

threftari ο κύκλος χημείας-βιοχημείας είναι διακοσμητικός και υπάρχει μόνο στα χαρτιά απ'όσο γνωρίζω.

Τέλος πάντων εμείς τουλάχιστον δεν είχαμε τη δυνατότητα επιλογής αυτού του κύκλου και δεν θυμάμαι γενικά να υπάρχει βιοχημεία στις πανελλαδικές.

Άσε που και να υπήρχε αυτος ο κύκλος δεν θα σ'τον συνιστούσα.Αυτός με την ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον και το ΑΟΔΕ είναι πιο εύκολος.;)

Link to comment
Share on other sites

threftari ο κύκλος χημείας-βιοχημείας είναι διακοσμητικός και υπάρχει μόνο στα χαρτιά απ'όσο γνωρίζω.

Τέλος πάντων εμείς τουλάχιστον δεν είχαμε τη δυνατότητα επιλογής αυτού του κύκλου και δεν θυμάμαι γενικά να υπάρχει βιοχημεία στις πανελλαδικές.

Άσε που και να υπήρχε αυτος ο κύκλος δεν θα σ'τον συνιστούσα.Αυτός με την ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον και το ΑΟΔΕ είναι πιο εύκολος.;)

 

Oντως το εχω διαπιστωσει και εγω οτι ειναι σχεδον ανυπαρκτος αυτος ο κυκλος.

Αυτο που θελω να ξεκαθαρισω ειναι:

1)Ο Προγραμματισμος για να διαβαστει απαιτει και δουλεια με υπολογιστη , ή ειναι θεωρητικο μαθημα;Δηλαδη μπορει ενας υποψηφιος να διαβασει μονος του ΑΕΠΠ συστηματικα και με τη βοηθεια ισως καποιου εξωσχολικου βοηθηματος;Απ οτι μου εχουν πει εχει και ασκησεις αλλα ολες εχουν καποια συγκεκριμενη μεθοδολογια και τυπολογια που αμα εξασκηθεις, μετα ειναι σχετικα βατο να λυσεις τις ασκησεις αυτου του μαθηματος

2)ΑΟΔΕ-ΑΟΘ βγαινουν μονα του χωρις φροντηστηριο με συστηματικο, προγραμματισμενο και σωστο διαβασμα απο εναν υποψηφιο;

3)Πειτε μου 2-3 πολυ καλα εξωσχολικα βοηθηματα για καθε ενα απο τα μαθηματα

αυτης της κατευθυνσης, που καθοδηγουν, και βαζουν στο κλιμα των εξετασεων βοηθανε καποιον που ασχολειται και διαβαζει μονος του.

Link to comment
Share on other sites

Mία σημείωση : Οι εξετασεις δεν είναι και τόσο εύκολο πράγμα. Θελουν προετοιμασια. Και δεν ειναι ζητημα λιγοτερο ή περισσότερο εξυπνου αλλα πιο εγκαιρα προετοιμασμενου.

Να ξερετε ότι αυτός που παει για 20 στα δυσκολα μαθηματα κατα τα χριστουγεννα βγαζει ενα 15ρακι.

Για αυτό όσον αφορα το υπάρχει χρόνος , ισχυει αλλα μόνο όταν δεν σπαταλάτε.

Link to comment
Share on other sites

Oντως το εχω διαπιστωσει και εγω οτι ειναι σχεδον ανυπαρκτος αυτος ο κυκλος.

Αυτο που θελω να ξεκαθαρισω ειναι:

1)Ο Προγραμματισμος για να διαβαστει απαιτει και δουλεια με υπολογιστη , ή ειναι θεωρητικο μαθημα;Δηλαδη μπορει ενας υποψηφιος να διαβασει μονος του ΑΕΠΠ συστηματικα και με τη βοηθεια ισως καποιου εξωσχολικου βοηθηματος;Απ οτι μου εχουν πει εχει και ασκησεις αλλα ολες εχουν καποια συγκεκριμενη μεθοδολογια και τυπολογια που αμα εξασκηθεις, μετα ειναι σχετικα βατο να λυσεις τις ασκησεις αυτου του μαθηματος

2)ΑΟΔΕ-ΑΟΘ βγαινουν μονα του χωρις φροντηστηριο με συστηματικο, προγραμματισμενο και σωστο διαβασμα απο εναν υποψηφιο;

3)Πειτε μου 2-3 πολυ καλα εξωσχολικα βοηθηματα για καθε ενα απο τα μαθηματα

αυτης της κατευθυνσης, που καθοδηγουν, και βαζουν στο κλιμα των εξετασεων βοηθανε καποιον που ασχολειται και διαβαζει μονος του.

Λοιπόν, κοίταξε πώς έχει

 

1) Ο Προγραμματισμός δεν απαιτεί καμιά δουλειά στον υπολογιστή.Όπως σ'ενημέρωσαν είναι μάθημα με ασκήσεις οι οποίες έχουν συγκεκριμένη μεθοδολογία και τυπολογία που άμα εξασκηθείς μετά μπορείς να λύσεις τα πάντα, ό,τι σου βάλουν.

Το μάθημα θεωρητικό δεν το λες αλλα ούτε και μαθηματικό,είναι κάτι ιδιαίτερο και πάνω απ'όλα βατό.

Όσον αφορά το αν βγαίνει μόνο μ'ένα βοήθημα στο χέρι θα σου έλεγα όχι,θέλει καθοδήγηση.Κατ'εμέ είναι αδύνατο να το βγάλεις μόνος σου αν δεν είχες προηγουμένως επαφή με το περιεχόμενο του μαθήματος.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας καλός καθηγητής που να βάζει μεγάλη ποικιλία ασκήσεων για επίλυση και φυσικά να έχει μεταδοτικότητα.Τα βοηθήματα σ'αυτό το μάθημα είναι αχρείαστα (έγραψα 19,5 μόνο κάνοντας επανάληψη τις πιο σημαντικές ασκήσεις που μας υπέδειξε αν αυτό σε παρηγορεί.τα βοηθήματα ξέχασε τα).

 

2) Και τα δύο ΑΟΔΕ-ΑΟΘ βγαίνουν με συστηματικό,προγραμματισμένο και σωστό διάβασμα (όπως και κάθε μάθημα βασικά) με τη διαφορά οτι το ΑΟΘ θέλει φροντιστήριο γιατί δεν είναι κατα βάση θεωρητικό μάθημα.

Το ΑΟΔΕ απ'την άλλη το βγάζεις μόνος σου,θέλει πολλές επαναλήψεις γιατί ειναι αποκλειστικά θεωρητικό μάθημα και δεν λέει να χάσεις μόρια απ'αυτό(να μαθαίνεις απ'έξω τα πάντα,αν μπορείς μάθε τα όπως τα λέει το βιβλίο αλλιώς με δικά σου λόγια πάνω κάτω χωρίς όμως να παραλείπεις τις λέξεις κλειδιά.)

Όσον αφορά το ΑΟΔΕ να πηγαίνεις να παίρνεις τα τέστ απ'το φροντιστήριο που θα βάζει σ'όσους το κάνουν εκεί απλά για να πάρεις μια ιδέα πώς και τί πέφτει.

Συμβουλή : Άν κάτι σε δυσκολεύει και δεν μπορείς να το μάθεις απ'έξω όσες φορές και να το πείς,κάτσε να το γράψεις και θα δεις διαφορά.πιάνει ;)

 

3) Στο θέμα των βοηθημάτων με πιάνεις αδιάβαστο.Βοηθήματα είχα μόνο στα Μαθηματικά-Φυσική κατεύθυνσης και αυτά τα πέταξα αμέσως μετά τις πανελλαδικές.

 

 

Επειδή το να δώσεις ξανά πανελλαδικές είναι κάτι που αποφάσισες οτι θέλεις να κάνεις απο μόνος σου και δεν είναι η πίεση των γονιών ή κάτι τέτοιο που σε οδήγησε σ'αυτό είμαι σίγουρος οτι θα σκίσεις φίλε.Μη μασάς.

Κι εγώ με τη δεύτερη προσπάθεια τα κατάφερα για σχολή ΑΕΙ σχετική με τη διοίκηση επιχειρήσεων που θές.Όλα θα πάνε καλά

 

Άντε καλή επιτυχία ε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοίταξε πώς έχει

 

1) Ο Προγραμματισμός δεν απαιτεί καμιά δουλειά στον υπολογιστή.Όπως σ'ενημέρωσαν είναι μάθημα με ασκήσεις οι οποίες έχουν συγκεκριμένη μεθοδολογία και τυπολογία που άμα εξασκηθείς μετά μπορείς να λύσεις τα πάντα, ό,τι σου βάλουν.

Το μάθημα θεωρητικό δεν το λες αλλα ούτε και μαθηματικό,είναι κάτι ιδιαίτερο και πάνω απ'όλα βατό.

Όσον αφορά το αν βγαίνει μόνο μ'ένα βοήθημα στο χέρι θα σου έλεγα όχι,θέλει καθοδήγηση.Κατ'εμέ είναι αδύνατο να το βγάλεις μόνος σου αν δεν είχες προηγουμένως επαφή με το περιεχόμενο του μαθήματος.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας καλός καθηγητής που να βάζει μεγάλη ποικιλία ασκήσεων για επίλυση και φυσικά να έχει μεταδοτικότητα.Τα βοηθήματα σ'αυτό το μάθημα είναι αχρείαστα (έγραψα 19,5 μόνο κάνοντας επανάληψη τις πιο σημαντικές ασκήσεις που μας υπέδειξε αν αυτό σε παρηγορεί.τα βοηθήματα ξέχασε τα).

 

2) Και τα δύο ΑΟΔΕ-ΑΟΘ βγαίνουν με συστηματικό,προγραμματισμένο και σωστό διάβασμα (όπως και κάθε μάθημα βασικά) με τη διαφορά οτι το ΑΟΘ θέλει φροντιστήριο γιατί δεν είναι κατα βάση θεωρητικό μάθημα.

Το ΑΟΔΕ απ'την άλλη το βγάζεις μόνος σου,θέλει πολλές επαναλήψεις γιατί ειναι αποκλειστικά θεωρητικό μάθημα και δεν λέει να χάσεις μόρια απ'αυτό(να μαθαίνεις απ'έξω τα πάντα,αν μπορείς μάθε τα όπως τα λέει το βιβλίο αλλιώς με δικά σου λόγια πάνω κάτω χωρίς όμως να παραλείπεις τις λέξεις κλειδιά.)

Όσον αφορά το ΑΟΔΕ να πηγαίνεις να παίρνεις τα τέστ απ'το φροντιστήριο που θα βάζει σ'όσους το κάνουν εκεί απλά για να πάρεις μια ιδέα πώς και τί πέφτει.

Συμβουλή : Άν κάτι σε δυσκολεύει και δεν μπορείς να το μάθεις απ'έξω όσες φορές και να το πείς,κάτσε να το γράψεις και θα δεις διαφορά.πιάνει ;)

 

3) Στο θέμα των βοηθημάτων με πιάνεις αδιάβαστο.Βοηθήματα είχα μόνο στα Μαθηματικά-Φυσική κατεύθυνσης και αυτά τα πέταξα αμέσως μετά τις πανελλαδικές.

 

 

Επειδή το να δώσεις ξανά πανελλαδικές είναι κάτι που αποφάσισες οτι θέλεις να κάνεις απο μόνος σου και δεν είναι η πίεση των γονιών ή κάτι τέτοιο που σε οδήγησε σ'αυτό είμαι σίγουρος οτι θα σκίσεις φίλε.Μη μασάς.

Κι εγώ με τη δεύτερη προσπάθεια τα κατάφερα για σχολή ΑΕΙ σχετική με τη διοίκηση επιχειρήσεων που θές.Όλα θα πάνε καλά

 

Άντε καλή επιτυχία ε

 

Ok Vintersong, ευχαριστω.

Το οτι θα δωσω ξανα εξετασεις εννοειται οτι ειναι αποκλειστικα δικη μου αποφαση.

Αντε να δουμε τι θα κανουμε φετος.

Και απο εμνεα καλη επιτυχια σε ολους τους τελοιοφοιτους και αποφοιτους που θα δωσουν φετος πανελληνιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέει?Πως έχετε ξεκινήσει?Εγω μια χαρά πάω(πιστεύω:)).

Για βοηθήματα που είπες:Πάρει Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος για φυσική γλυκείου εκδόσεις σαβάλλα,και για μαθηματικά στεργίου-νάκης γ1(για αρχή)πάλι σαβάλλα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για φυσικη προτεινω το βοηθημα του Μορφου απο εκδοσεις Ξιφαρα...

Εχει υποδειγματικα λυμενες ολες τις ασκησεις που καλυπτουν ολοκληρη την υλη!! Ειναι πολυ καλο...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

για μαθηματικα κατεθυνσης το Μαυριδης απο τις εκδοσεις Μαυριδη εχει πολυ καλες ασκησεις. αλλα δεν εχει την θεωρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει του Μπάρλα εμένα μου φαίενται υπερτιμημένο αλλά δεν διαφωνώ ότι είανι αξιόλογο βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βιβλίο είναι.Σίγουρα αξίζει να το δουλέψετε.Καλή θεωρία και ασκήσεις που πραγματικά αξίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε καλούς καθηγητές σε σχολείο και φροντιστήριο δεν χρειάζεστε βοήθημα για ΚΑΝΕΝΑ μάθημα! Εγώ πέρσυ πήρα μόνο Φυσική αλλά το άνοιξα μια φορά μόνο :O. Αν δεν είστε τόσο τυχεροί όμως κι εγώ προτείνω Μπάρλα για μαθηματικά και Μαθιουδάκη - Παναγιωτακόπουλο για Φυσική. Στα άλλα μαθήματα δεν χρειάζεται (για τεχνολογική μιλάω πάντα).
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία και εγώ είμαι ένας απ τους υποψήφιους για φέτος και ευελπιστώ να τα παω καλά!Προςς το παρών δεν ανχώνομαι ήδη Ανάπτυξη έχουμε λύσει ακόμα και 4ο θέμα απο μια χρονιά που έβαλαν γελοιά θέματα και γενικά τώρα δουλεύουμαι 3 θέμα με διάφορες δομές επανάληψης και τέτοια!Στο ΑΟΔΕ βγάλαμε για 2η φορά την ύλη στο πρώτο κεφάλαιο και αν σκεφτεί κανείς οτι είναι μόνο 3 τα κεφάλαια βγαίνει χαλαρά!ΑΟΘ δεν έκανα το καλοκαίρι οπότε τώρα μπήκαμε στο 2ο κεφάλαιο π απ οτι μου είπαν είναι το θεμελιώδες για όποιον θέλει να γράψει 18++++!Η Στατιστική πιστεύω πως είναι ένα πολυ εύκολο μάθημα αν σκεφτεί κανείς πως το πρώτο κεφάλαιο είναι θεωρητικά το δυσκολότερο και ακόμα καν δεν έχουμε κάνει παραγώγους στην κατεύθυνση μόλις αρχίσουμε διαφορικό λογισμό στη κατεύθυνση η Στατιστική ευελπιστώ πως θα ναι ΓΤΠΚ!Αλλά ρε ****το με τα μαθηματικά+φυσική όπως οι περισσότεροι έχω κάποια προβλήματα!Θέλω να αγοράσω κανά βοήθημα με πολύ αναλυτική θεωρία και λυμένα προβλήματα και στα 2 μαθήματα γιατι τα φυλλάδια του φροντιστηρίου έχουν συμπικνωμένη θεωρία αλλά πολύ δύσκολες ασκήσεις και νομίζω πως δυσκολεύομαι περισσότερο έτσι στις ασκήσεις..!Περίμενω τις απόψεις σας και τις συμβουλές σας!
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το εγκαινιάσουμε και αυτό το τοπικ :D Εγώ είμαι ένας από αυτούς που ξανά δίνουν γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένος από το μόρια που έβγαλα. Τέσπα... νέα χρονιά πάμε πιο προετοιμασμένοι! Μέχρι στιγμής (φτου φτου να μην το ματιάσω) το διάβασμα πάει σουπερ! :happy: Άπλετος χρόνος που τα συνδυάζεις όλα. Στόχος μου στρατιωτικές σχολές αλλά και κάτι άλλο που δεν θέλω να το γρουσουζέψω:D Έμαθα όμως κάτι μου με στεναχώρισε.... Αληθεύει ότι βγάλαν τις στρατιωτικές σχολές από το 5ο πεδίο; Κατά πόσο θα μας επηρεάσει αυτό εμάς της τεχνολογικής;

 

Αδέρφια ΚΟΥΡΑΓΙΟ σε όλους! Οι κόποι ανταμείβονται! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο ;)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ηξερα για τον μπαρλα και ρωτησα 3 μαθηματικους(δυο στο σχολειο κ εναν που μου κανει ιδιαιτερα). και οι 3 μου ειπαν πως το βοηθημα ειναι ενα απλο βιβλιο, υπερεκτιμημενο, οπως ειπε και καποιος χρηστης παραπανω, μονο κ μονο επειδη το χρησιμοποιουσαν στα γυμνασια(λογω των αθλιων σχολικων βιλβιων);)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και του Τραγανιτη το οποίο δουλεψα λίγο είναι καλό για αρχη. Σαββαλας ειναι.

Ενα 15ρακι το γραφεις αν το δουλέψεις.

Για ποιο ψαγμενα θεματα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες καθως δεν περασα στην 1η επιλογη.Θελω να ρωτησω αν δεν πετυχω την βαθμολογια που θελω η αν δεν περασω στις σχολες που δηλωσω στο μηχανογραφικο μπορω να συνεχισω στη σχολη που ειμαι τωρα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες καθως δεν περασα στην 1η επιλογη.Θελω να ρωτησω αν δεν πετυχω την βαθμολογια που θελω η αν δεν περασω στις σχολες που δηλωσω στο μηχανογραφικο μπορω να συνεχισω στη σχολη που ειμαι τωρα;;

Απ΄ότι θυμάμαι απ΄την στιγμή που ξαναδίνεις πανελλήνιες η σχολή που είχες περάσει ακυρώνεται.. Ας επιβεβαιώσει κ κάποιος άλλος..

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη σε όλους! Μπάρλας μαθ και Μαθιουδάκης στην Φυσική.Το Αεππ,μαθ γενικής μου φαίνονται εύκολα όπως και το ΑΟΘ. Το Αοδε είναι απλώς να το βάλεις στο πρόγραμμα.Κουράγιο σας νοιώθω! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες καθως δεν περασα στην 1η επιλογη.Θελω να ρωτησω αν δεν πετυχω την βαθμολογια που θελω η αν δεν περασω στις σχολες που δηλωσω στο μηχανογραφικο μπορω να συνεχισω στη σχολη που ειμαι τωρα;;

 

Φυσικα και μπορεις!!! Απο τη στιγμη που δε ζητας διαγραφη απο τη σχολη που ηδη εχεις περασει δεν υπαρχει προβλημα!!!

Κανεις την προσπαθεια σου ξανα και αν προκυψει κατι καλυτερο (που το ευχομαι!!) γραφεσαι στην νεα σχολη, αλλιως συνεχιζεις σε εκεινη που εισαι ηδη γραμμενος!!

 

Ειμαι 99,99% σιγουρος γι'αυτα που λεω... Δε θα ηταν κακο ομως να κανεις ενα τηλ στο σχολειο σου να σιγουρευτεις!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις!!! Απο τη στιγμη που δε ζητας διαγραφη απο τη σχολη που ηδη εχεις περασει δεν υπαρχει προβλημα!!!

Κανεις την προσπαθεια σου ξανα και αν προκυψει κατι καλυτερο (που το ευχομαι!!) γραφεσαι στην νεα σχολη, αλλιως συνεχιζεις σε εκεινη που εισαι ηδη γραμμενος!!

 

Ειμαι 99,99% σιγουρος γι'αυτα που λεω... Δε θα ηταν κακο ομως να κανεις ενα τηλ στο σχολειο σου να σιγουρευτεις!!

 

'Ετσι είναι...κι εγώ δεν πέρασα στην 1η μου επιλογή και ξαναδίνω...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις!!! Απο τη στιγμη που δε ζητας διαγραφη απο τη σχολη που ηδη εχεις περασει δεν υπαρχει προβλημα!!!

Κανεις την προσπαθεια σου ξανα και αν προκυψει κατι καλυτερο (που το ευχομαι!!) γραφεσαι στην νεα σχολη, αλλιως συνεχιζεις σε εκεινη που εισαι ηδη γραμμενος!!

 

Ειμαι 99,99% σιγουρος γι'αυτα που λεω... Δε θα ηταν κακο ομως να κανεις ενα τηλ στο σχολειο σου να σιγουρευτεις!!

Σε ευχαριστω πολυ!!Καλη επιτυχια σε οσους δινουν
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μαθηματικα εχω ενα βοηθημα που εγραψεο ο καθηγητης που μου κανει ιδιατερα..μια χαρα...απλη η θεωρια..αλλα αυτο το ΑΟΔΕ...δεν παλευεται ρ παιδια..με τιποτα ομως...κ η ειρωνια ειναι οτι ενας φιλος μου ξερει την κορη αυτουνου που το εγραψε...την απαγαγεις για "λυτρα" η οχι???πειτε μου..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

μα η ΑΔΟΕ ειναι διασπαρτα κομματια απο ξενη βιβλιογραφια κ γι αυτο ειναι τοσο κακογραμμενη...;) αντιθετα η οικονομια ειναι πολυ πιο ευαναγνωστη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...